Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 3:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 7:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Bob! Wystarczy mieć konto w Google, wejść od obserwatorów mego blogu i będziesz miał na pocztę Google wpisy z blogu.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 5:37 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Cóż, zbliża się 25 luty , na blogu dużo od teraz George'a. Wreszcie nadszedł czas na 'My Sweet Lord" (http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... -lord.html). Długi post, dużo grzebania i sprawdzania w źródłach ale nie mogłem już tego odkładać.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 18, 2015 9:49 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Przeglądałem setki stron o The Beatles a tu proszę niespodzianka, natknąłem się na najlepszy blog w sieci - polski! - o moim ulubionym zespole a za jego pośrednictwem na to forum. The Beatles! Blog Ryszarda jest ... brak mi słów. Ogromne uznanie. Wiele rzeczy, które tam przeczytałem były mi znane, wiele nowych, wszystko w jednym miejscu, skrupulatnie, rewelacja! Tekst o "My Sweet Lord", o "Koncercie dla George'a" - brak mi słów. Zyskałeś wielkiego Fana swego blogu. No i fajnie, że piszesz ciekawie na drugim blogu. Fajnie, że dowiedziałem się,że będą w Polsce Def Leppard.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 2:32 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Ryszard. Czytam i czytam Twój blog. Mam pytanie. Jaki stosunek do autorstwa "My Sweet Lord" miał Billy Preston ? Pozdrawiam gorąco.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 1:24 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Pozwolę sobie na drobną dokładkę do i tak już bogatego (na blogu) wątku Ryszarda o My Sweet Lord.

W całej historii plagiatu He’s So Fine/My Sweet Lord najczęściej zawsze pisze się o procesie i pieniądzach, a zapomina o jednej Ważnej i Tragicznej Postaci - o Twórcy przeboju He’s So Fine. Autor słów i muzyki do tej piosenki, wówczas rozpoczynający dopiero karierę Ronald (Ronnie) Mack marzył by mieć swój przebój numer 1 - i doczekał się, ale… wkrótce po tym gdy jego Chiffons wylądowały z jego He’s So Fine na szczycie amerykańskiej listy singli (wiosna 1963), Ronnie Mack zmarł na raka. Miał 23 lata.
Próbowano w trybie przyspieszonym wręczyć mu Złotą Płytę za jego przebój, ale nie udało się zdążyć…
Załącznik:
Ronnie Mack.jpeg
Ronnie Mack.jpeg [ 17.38 KiB | Obejrzany 9689 razy ]

Zaś w czasach, gdy batalia sądowa już się ciągnęła, George Harrison twierdził, że jest przekonany, że gdyby Ronnie Mack żył, nie byłoby żadnego procesowania się, bo on - George dogadałby się bezpośrednio z Ronnie Mackiem poza sądem.

Ale biznes jest biznes (i kręte są jego ścieżki), toteż w 1975 roku (niewątpliwie korzystając z zainteresowania plagiatowo-sądowego) Chiffons nagrały swoją wersję… My Sweet Lord - ciekawą (choć na rynku przepadła), w końcówce której wplecione są słowa z… He’s So Fine.

https://www.youtube.com/watch?v=YlTnwUXGx6k

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 11:40 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Argus, dzięki za wpis. Tak, znałem historię autora 'He's So Fine', cóż takie życie. Choć na pieniądze by musiał długo czekać... Ale odpowiadając na Twoje pytanie Darku (dzięki za komplementy). Wstawiłem mały bonus o Prestonie (odnośnie Twojego, postawionego mi pytania na forum). By nie odpisać pochopnie pomailowałem z kilkoma przyjaciółmi-beatlesologami na świecie, tylko pod kątem ich zdania na ten temat. Możliwe, że coś mogłoby mi umknąć w czasie przygotowanego tekstu, choć byłem pewien ich odpowiedzi. Internet, inne publikacje, choćby film 'Living In A Materiał World" M. Scorsese wspomniałyby o potencjalnym drugim kandydacie, chętnym do przyznania się do autorstwa omawianego "My Sweet Lord". Pozdrawiam. Niebawem tekst o "All Things Must Pass".


Załączniki:
GEORGE  fAB4 -BLOG.jpg
GEORGE fAB4 -BLOG.jpg [ 128.49 KiB | Obejrzany 9634 razy ]

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 2:19 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Można się uzależnić od Twoich blogów. Dzięki za Manic Street Prechers na MTW oraz post o Billym Prestonie. Pięknie jest oglądać jak śpiewa My Sweet Lord na koncercie Tribute to George. Rysiu, jesteś wielki!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 8:59 am 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Jak zawsze znakomity tekst (1) o albumie George'a. Niezła obsada i jak widać - sam też o tym czytałem - wiele pewnych niejasności, co do obecności różnych muzyków w nagrywaniu ALL THINGS MUST PASS.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 5:23 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Witam, wstawiłem na blog drugą część o albumie ALL THINGS MUST PAST i na tym kończę pisanie o tym albumie. A mógłbym jeszcze dodawać tekstu, kolejne posty, ale miałbym wyrzuty sumienia, że nie poświęciłem więcej lub tyle samo uwagi albumom Fabsów. Niebawem jeszcze dwa trzy posty może o George'u -z racji jutrzejszych 'urodzin'. Przyznam się, że znowu na nowo poznałem tego fascynującego Beatlesa. Dostałem się na amerykańskie i inne fora (polecam: Steve Hoffman Music Forums), gdzie ludzie wymieniają się plikami mp3 wywiadów radiowych ex-Beatlesów z lat 70-tych. Mnóstwo materiału, mnóstwo nowych rzeczy, mnóstwo fajnych ciekawostek, mnóstwo o Harrisonie i omawianym albumie. Będę tłumaczył i może uzupełniał ale wiem, że niebawem na blog będe miał mniej czasu. Ostatnio na playerze mam oba albumy 'All Things Must Pass' w wersji z 1970 i 30 lat później. Na blogu jak zawsze starannie unikam własnych ocen, opinii, recenzji ale ciekaw jestem jak Wy odbieracie zremasterowaną wersję albumu (cóż, na pewno MY SWEET LORD w wersji z 2000 dla mnie wypada dużo gorzej). Czy nowa wersja albumu bez spectorowskiego wall of soundu także Was powala ? Niebawem post, w którym padną takie słowa George'a: Paul zrujnował moją wiarę we własne umiejętności jako gitarzysty i trzeba było takich ludzi jak Eric Clapton, bym tą wiarę w siebie odbudował. Na 'ATMP' George na gitarze gra świetnie i żałuję tylko, że nie doszukałem się precyzyjnej wiedzy (ogromna mas różnych hipotez i teorii w każdym utworze), kto w danym utworze z albumu gra partie solowe na gitarze (poza slide'm, które obsługiwali tylko George i Drake). No i muszę napisać listę swoich ulubionych utworów Beatlesów. Szczerze to oczywiście wiem, że 'późniejsze' utwory Beatlesów są lepsze, dojrzalsze od tych wczesnych ale dlaczego wciąż mam ciarki przy "Please Mr. Postman' (jedynym coverze F4), 'This Boy', 'I'll Get You' czy 'I Want To Hold Your Hand', a mniejsze przy 'A Day in The Life', mimo, że to mój nr. 1 czy 'Lucy' lub 'Across The universe'. Nie umiem tego zdiagnozować.:)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 7:23 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Dzięki za dużo George'a na blogu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 12:30 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
4500 funtów za ławkę ? Nieźle. Ciekaw jestem czy na niej było jakieś oznaczenie Johna i Yoko. Pewnie nie skoro nie napisałeś o tym. Ciekawe czy żołędzie Pokoju zostały wysłane do Warszawy ? Fajny tekst o powstawaniu piosenek. Pewnie lekko na pokaz, skoro był przy tym obecny ktoś 'trzeci' ale tak właśnie sobie wyobrażałem 'wczesną współpracę' Johna i Paula.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 3:01 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Dużo nowych rzeczy na blogu i sorry, nie informuję już o tym tutaj. Czytajcie mnie TAM. :) Niebawem ciekawy wywiad z siostrą Stu.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 6:05 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Czytam Twój blog non-stop, z zainteresowaniem przeczytałem dzisiaj wywiad z Pauline. Pozdrawiam i do zobaczenia na blogu :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 12:00 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Witam, mam nadzieję, że nadal śledzicie mój blog, dzisiaj zamieściłem kolejny tekst, wywiad z Alfem Bricknellem, szoferem The Beatles. Tutaj: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... knell.html

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 4:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Oglądałam podczas prasowania Beatles Diary by Alf Bicknell na DVD. Chyba nawet żelazko moje usypiało :) Sama się dziwiłam, jak świetnie zapowiadający się materiał można tak schrzanić. Niczego nowego się z niego dowiemy, ale jak ktoś ma problemy z zasypianiem, to ten filmik jest idealnym lekarstwem.

Dwie recenzje z Amazonu wystarczą: http://www.amazon.co.uk/Beatles-Alf-Bic ... tles+diary

Well, I think that this video isn't good. Now, that we have the choice o buying a good collection, like the "anthology series", it's not a good idea to spend your money on such production. I bought it two years ago and I'm being honest with you: it's not interesting at all.It's a set of two tapes, and it looks like the guy didn't have enough money to do it, so the final result is sometimes weird. It's up to you , but I trying to sell it!!

Although I don`t doubt Alf`s intentions were sincere, this video just doesn`t work for me. It`s over - long,looks cheaply made and lost my interest within 15 minutes. Consider it as a last resort if your a die hard fan whose got everything else only! (Sorry Alf!)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 8:05 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Noelka napisał(a):
Oglądałam podczas prasowania Beatles Diary by Alf Bicknell na DVD. Chyba nawet żelazko moje usypiało :) Sama się dziwiłam, jak świetnie zapowiadający się materiał można tak schrzanić. Niczego nowego się z niego dowiemy, ale jak ktoś ma problemy z zasypianiem, to ten filmik jest idealnym lekarstwem.

Dwie recenzje z Amazonu wystarczą: http://www.amazon.co.uk/Beatles-Alf-Bic ... tles+diary

Well, I think that this video isn't good. Now, that we have the choice o buying a good collection, like the "anthology series", it's not a good idea to spend your money on such production. I bought it two years ago and I'm being honest with you: it's not interesting at all.It's a set of two tapes, and it looks like the guy didn't have enough money to do it, so the final result is sometimes weird. It's up to you , but I trying to sell it!!

Although I don`t doubt Alf`s intentions were sincere, this video just doesn`t work for me. It`s over - long,looks cheaply made and lost my interest within 15 minutes. Consider it as a last resort if your a die hard fan whose got everything else only! (Sorry Alf!)


Tak, to prawda, cały materiał z tego dvd jest taki sobie, choć generalnie chłonę wszystko co dotyczy Beatlesów (także Floydów) z pewnym, założonym z góry brakiem krytycyzmu. Wydawnictwa Bricknella wszyscy potraktowali bardzo na sero, że wtórne, z dużym zacięciem się, że będą to rzeczy nowe, nieznane itd a tak moim zdaniem nie warto podchodzić do tego akurat wydawnictwa (w przeciwieństwie np. do wydawnictw Besta - Alf średnio je reklamował, bez ponad przeciętnych samozachwaleń, co robili Best czy choćby siostra Sutcliffe'a). Historia Beatlesów jest już w 99% znana, nic na to nie poradzimy ale zawsze z ciekawością dowiaduję się, lub inaczej, dostrzegam 'inne spojrzenia' na pewne wydarzenia, jeśli z wewnątrz (np. jak Alfa, to tym lepiej). Książkę Alfa ciepło przyjęli wszyscy 3 Beatlesi. Nie warto zadymać się w swej krytyce jak ta osoba, zacytowana przez Noelkę. Często się też tak dzisiaj odbiera wszystko co wychodzi spod ręki wszystkich z 'otoczenia' zespołu, jako próbę zarobienia kasy (na pewno tak jest) i jeśli nie ma tam 'nowej prawdy objawionej' to jest szmira. Cóż, kasa wyłożona w wydanie, produkcję Antologii to ponad kilkanaście milionów funtów, pewnie jeszcze kilka w promocję. Ale tam kasę dawała firma Apple, tu jest oczywiście domowa robota. Zamieszczę niebawem obszerniejszy post o wydawnictwie Alfa z detalami i fragmentami zdjęć i video. Pozdrawiam.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 7:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Jeśli chodzi o książki (czy obecnie wydawnictwa DVD, czy też inne multimedia), Beatlesi PŁACĄ CENĘ za bycie zjawiskiem UNIWERSALNYM. Każdy (niestety!) może napisać i wydać o nich książkę. Począwszy od ‘Love Me Do’ Michaela Brauna (1964), w różnych zakątkach świata, w ciągu pół wieku (!) ukazały się najprawdopodobniej dziesiątki tysięcy Fab-publikacji.

Oczywiście, przy takiej masie, większość z nich to ‘dzieła’ średnie lub kiepskie. Niska jakość niektórych z nich wynika z tego, że mimo szczerych intencji (niektórych) autorów, nie są (nie byli) w stanie sprostać zadaniu; a inni z "Z ZAŁOŻENIA" chcieli (chcą) stworzyć lekturę miałką, sensacyjną, obliczoną na niewymagającego czytelnika.

Fan początkujący chwyta to, co mu wpadnie w ręce. Jeśli ma szczęście, trafi na lekturę dobrą. Częściej (chyba?) narażony jest na publikacje chybione (szkodliwe).

Fan zaawansowany, mający za sobą wiele lektur (dobrych i złych) bardziej ‘grymasi’ i sięga po książki, które WNOSZĄ COŚ NOWEGO (takich pozycji jest coraz mniej).

Wśród Fab-książek, (czy innych digi-wydawnictw) osobną kategorią są te autorstwa insajderów - powinny być cenione jako świadectwo z pierwszej ręki - współuczestników-świadków Tamtych Wydarzeń. Niby tak, ale tu sprawa trochę się komplikuje…

Po pierwsze, niektórzy z nich wcale nie mają nic ważnego do przekazania. Inni, biorąc się za wspominanie po wielu latach, nie za bardzo pamiętają JAK TO BYŁO (nawet sami Beatlesi dawali dowody zaniku pamięci!). Jeszcze inni po prostu (bardziej lub mniej świadomie) konfabulują... Wreszcie, wielu z nich spisuje swoje wspomnienia korzystając z pomocy dziennikarzy, którzy lubią niektóre fakty podbarwić dla uatrakcyjnienia lektury…

Podsumowując - żeby wyrobić sobie w miarę „pełny” obraz Prawdziwej Fab-Historii, należy przeczytać ileś tam (tych dobrych!) tomów, a następnie zbalansować sobie pogląd, ze świadomością, że jest to ZBLIŻENIE SIĘ do Pełnej Prawdy, bo przecież nikogo z nas przy TYM nie było…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 9:45 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mogę tylko podpisać się pod słowami Argusa - Amen. Przeglądając ostatnio swoją bibliotekę (audio, tradycyjną, cyfrową, skany, maile z przeróżnych fan-clubów Fabsów z całego świata - pobieżnie) uznałem, że mimo wszystko wydawnictwo Alfa jest warte wzmianki. Zresztą zacytowałem tylko wywiad z nim, nie zachęcając (lub zniechęcając) do poznania jego wydawnictwa. Neil Aspinall wymienił kiedyś Alfa jako jedną z 5-ciu najbliższych w swoim czasie osób z otoczenia Fabsów a było ich sporo jak wiemy: Tony Barrow, Mal, Neil Derek Taylor, Alistair Taylor, Epstein, Peter Brown itd... Staram się na blogu nie wstawiać 'śmieci' na zasadzie, wszystko co kto napisał, powiedział o Beatlesach. Wywiady z Daviesem, Bricknellem, siostrą Stu czy Bestem to z pewnością ciekawe spojrzenie na HISTORIĘ mego ukochanego zespołu.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 11:37 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Mam ten film na DVD ("Beatles Diary"), nie widziałem jeszcze, ale nie spodziewałem się rewelacji (a teraz to już w ogóle się nie spodziewam :wink: ). Kupiłem kiedyś w pakiecie z "The Beatles: Love Me Do. A Documentary" i "The Beatles: Celebration" za całe 6 złotych :) Widzieliście może te pozostałe filmy? Prezentują podobny poziom?

A jeszcze a propos Alfa Bicknella: czy to on był kierowcą autobusu w filmie "Magical Mystery Tour"? Czy Alf Manders? Czy było dwóch Alfów-kierowców, czy może to jakieś zamieszanie z nazwiskami?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 10:15 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Kierowcą Autobusu w obsadzie filmu MMT był inny Alf, Manders. Bricknell nie pojawia się tam ani sekundy. Alf Manders znany jest tylko z udziału w tym filmie.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY