Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 12:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Nie tak dawno, bo 9 lutego, obchodziliśmy 50 rocznice pierwszego koncertu The Beatles w legendarnym klubie Cavern (mowa o kwartecie pod ta nazwą, z Bestem za perkusją). Z tej okazji, brytyjska telewizja ITV zrealizowała i wyemitowała program "I Was There When The Beatles Played the Cavern".

Sądząc po tytule wydawało mi się, że w filmie nie znajdzie się nic innego niż tylko wspomnienia osób, którym dane było obejrzeć koncert chłopaków liverpoolskim klubie. Ku mojemu zaskoczeniu, jest to tylko jedna strona medalu.

Dokument w świetny sposób przedstawia losy Cavern: od wczesnych występów Beatlesów do formy klubu jaką znamy obecnie. Dzięki wspomnieniom wielu osób związanych z lokalem (fani, zespoły, obsługa) oraz archiwalnym materiałom wideo (często pochodzących z kolorowej taśmy) w faktograficzny sposób poznajemy kolejne etapy w historii tego miejsca.

Nie da się jednak ukryć, że głównym temat są oczywiście Beatlesi :wink:

Dwa wątki na które najbardziej zwróciłem uwagę, to wspomnienia Pete Best'a na temat dnia w którym został wyrzucony z zespołu oraz opowieść Alistair Taylor'a (asystenta Briana Epsteina) na temat okoliczności w jakich został podpisany kontrakt z The Beatles.

To bardzo dobry dokument, nie tylko dla fanów zespołu, ale również dla wszystkich miłośników muzyki. Zwłaszcza tych, którzy interesują się jej historią...

Polecam!

Program w doskonałej jakości można pobrać stąd:

I Was There When The Beatles Played the Cavern (ITV)

Image

http://depositfiles.com/en/files/s17dopozi (701 MB)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 12:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Nie wiem jak to Łukasz robi, że znajduje to wszystko w necie i umieszcza na forum, ale chwała mu za to :D Dzięki za upload tego filmiku.
W zasadzie Łukasz opisał wszystko co zawiera filmik, naprawdę bardzo fajny dokument przedstawiający historię clubu Cavern.

Pozdrawiam
Kasia

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 11:14 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wspaniały dokument. Unikalne kolorowe zdjęcia i materiały filmowe... oraz oczywiście wypowiedzi osób, które "were there", no po prostu uczta dla każdego Beatlemaniaka. Macho jesteś mistrzem!!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:39 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Po obejrzeniu dokumentu jestem "na tak". Przypomniała mi się wypowiedź Billa Kinsleya z The Merseybeats zawarta w filmie o Liverpoolu sprzed około 10 lat . Wspominał wówczas o ostatnim koncercie Beatlesów w Cavern:
"Panował upał a wewnątrz trudno było wytrzymać. ściany były wilgotne, z sufitu kapało, wszyscy cuchnęli od potu. Graliśmy przed Beatlesami, trwało to niecałą godzinę, poszło zupełnie nieźle zważywszy ,mało kto zainteresowany był naszym występem. Zeszliśmy ze sceny...i wtedy wysiadło światło. Beatlesi zupełnie się tym się nie przejęli. John zaczął się wygłupiać i zaśpiewał jakąś piosenkę, zdaje się ,że George'a Thornby(?). Publiczność była rozczarowana, ale i tak się cieszyła,że miała okazję zobaczyć Beatlesów."
Ten film o Cavern przypomniał mi tą mało chyba znaną historię grupy "z prądem."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY