Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Gru 15, 2010 7:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Amerykańskie czasopismo "Rolling Stone" z okazji 30. rocznicy śmierci Johna Lennona przygotowało numer specjalny poświęcony twórcy The Beatles. Publikuje po raz pierwszy w całości trzygodzinny wywiad zarejestrowany na trzy dni przed śmiercią muzyka.

- John był radosny i pełen nadziei - opowiada Jonathan Cott, który 5 grudnia 1980 roku przeprowadzał wywiad z muzykiem. - Najostrzejsze słowa padły pod adresem dziennikarzy, którzy krytykowali muzyczne i życiowe wybory Lennona - dodaje.

- Ci krytycy, ze swoimi iluzjami, które wykreowali na temat artystów... Lubią tylko tych, którzy pną się do góry. (...) Sid Vicious, James Dean... Martwe legendy, to jest to, czego chcą. Ja nie jestem dobry w byciu martwym bohaterem, więc zapomnijmy o tym - mówił Lennon. Wokalista przewidywał, że podobny los spotka będącego wówczas na topie Bruce'a Springsteena. - Niech Bóg mu pomoże, kiedy krytycy zdecydują, że Bruce już nie jest bogiem - powiedział.

Lennon opowiadał też o byciu dobrym ojcem dla najmłodszego syna Seana. O żonie mówił, że jest jedną z dwóch osób, z którymi zdecydował się pracować (drugą był Paul McCartney). - Nadal wierzę w pokój, miłość i wzajemne zrozumienie - zakończył Lennon.

Cott rozmawiał z byłym Johnem w jego apartamencie i studiu nagraniowym. Po śmierci gwiazdora wykorzystano tylko niewielkie fragmenty wywiadu. - Nigdy do niego nie wracałem. Kilka miesięcy temu, gdy sprzątałem w szafie, natrafiłem na taśmy - mówi dziennikarz. - To cud, że nagranie nadal jest wyraźne. Głos Lennona, tak pełen energii... Pomyślałem, że muszę coś z tym zrobić - podkreśla Cott.

Wyodrębniłem strony poświęcone Lennonowi i można je ściągnąć stąd:

Image

http://www.sendspace.com/file/hlg8e9 (45 MB)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY