Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 2:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
mam ten sam problem, co Ringo... :(
zobaczymy za jakiś czas.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 2:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
To straszne. Nie tylko wypadlam z obiegu beatlesowskiego, ale takze filmowego. Przyznam sie szczerze - dopiero teraz dowiedzialam sie o tym filmie... :oops: Czy na forum byl watek dot. tegoz? Kurcze, muzyka Beatli plus mnostwo odniesien do tekstow utworow... Chce to obejrzec!

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Ringo, Pon Wrz 24, 2007 3:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
poszukaj sobie na filmwebie.
tam jest garść informacji na temat filmu.
też bardzo bym chciała zobaczyć.
na TYM forum chyba akurat wątku nie było.
no chyba, że mi coś umknęło.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Łukasz: JUŻ - w sensie... no ja nie wiem, nie myślałam, że to tak szybko pójdzie. A teraz jeszcze wersja deluxe! Padam do nóg. :)

Helter Skelter! Cuuuuuuudo! Co za GŁOS. :D

Właśnie, czy ktoś wie może coś o polskiej premierze? Będzie to, nie będzie?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A rzeczywiscie - watku na temat filmu "Across The Universe" na forum nie bylo. Znalazla sie natomiast informacja na stronie glownej z newsami

http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_lis ... 3&senazwa=

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 8:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
:arrow: Helloween - All My Loving
Ale jednak glos Derisa nawet do piet nie dorasta fenomenalnemu wokalowi Kiskego :(, Kiske spiewa z pazurem natomiast barwa glosu Andiego jest nieciekawa i lekko popowa. Tylko na jednym albumie jego glos podoba mi sie stuprocentowo, "The Dark Ride". Porownac tego z chociazby moim ukochanym (od kilku dni) "Don't Run For Cover" (no, ale tam wlasnie wydziera sie Kiske) za nic sie nie da... Zapodaje, bo pasuje do tematu, no i Helloween jest jednym z moich ulubionych zespolow heavy/power metalowych, ale niestety nie jest to cover najwyzszego lotu :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Image

Songs From The Material World - A Tribute To George Harrison

George Harrison, powszechnie szanowany za życia jako człowiek poszukujący duchowych wartości w materialnym świecie, doczekał się szczególnego wyrazu uznania ze strony bardzo eklektycznego grona wykonawców. Jego najbardziej znane piosenki zostały nagrane przez tak różnych artystów....

01. While My Guitar Gently Weeps (Todd Rundgren)
02. Devil's Radio (Masters of Reality)
03. I Me Mine (Marc Ford)
04. Give Me Love (Give Me Peace On Earth) (Dave Davies)
05. Here Comes The Sun (John Entwistle)
06. Within You, Without You (Big Head Todd & The Monsters)
07. Savoy Truffle (They Might Be Giants)
08. I Want To Tell You (The Smithereens)
09. Old Brown Shoe (Leslie West)
10. Taxman (Bill Wyman's Rhythm Kings)
11. It's All Too Much (Wayne Kramer)
12. Isn't It A Pity (Jay Bennett/Edward Burch)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 26, 2008 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Image

W internetowej ankiecie magazynu "Rolling Stone" wybrano najlepsze covery The Beatles.

Oto wyniki ankiety:

1. U2 - Helter Skelter
2. Oasis - I Am the Walrus
3. Joe Cocker - With a Little Help From My Friends
4. Fiona Apple - Across the Universe
5. Aerosmith - Come Together
6. Eddie Vedder - You've Got To Hide Your Love Away
7. Earth, Wind & Fire - Got To Get You Into My Life
8. The Breeders - Happiness is a Warm Gun
9. Wilson Pickett - Hey Jude
10. Johnny Cash - In My Life
11. Sonic Youth - Within You Without You
12. Elton John - Lucy in the Sky with Diamonds
13. Sarah McLachlan - Blackbird
14. Elliott Smith - Because
15. Harry Nilsson - You Can't Do That

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 1:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki macho za covery i Twój poświęcony czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 12:04 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Troche odkopany temat, ale chyba to wlasciwe miejsce na tego typu post
No wiec, ostatnio znalazlem ciekawy cover Hey Jude, na wokalu Tom Jones i Wilson Pickett:
https://www.youtube.com/watch?v=u_7Jg9luKD8

Co o nim sadzicie? :D
Dla mnie ciekawe wykonanie, panowie maja niesamowite głosy. No i krzyk Picketta swietnie pasuje do tego utworu

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:03 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
http://www.youtube.com/watch?v=fNOLp-hceF8

in my life solo Hetfield


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 9:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zauroczyła mnie adaptacja Strawberry Fields w wykonaniu Ani Dąbrowskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=IK0PXIIhexI

Ciekawe, oryginalne, dalekie od oryginału.

Ostatnio mam fazę na Bjork i niechcący natrafiłem na jej islandzkojęzyczną wersję Fool On The Hill:
http://www.youtube.com/watch?v=2Br7nXmA1e4

Też perełka, chociaż głównie ze względu na wymowę języka :) Podobno ta wersja pochodzi z 77 roku, słychać zresztą, że śpiewa dziecko - Bjork miała najwyżej 10 lat.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 8:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Oba nagrania nawet ciekawe Piotrze. Bjork ma głos jak siedmio i pół letni chłopiec.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 10:36 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Prawie dekadę temu gdzieś tu na forum podawałem link do Fool on the hill w wykonaniu małej Bjorkówny :)
Zresztą jest i więcej jej nagrań z tego okresu i wszystkie są niewątpliwie urocze.

A faza na Bjork objawia Ci się uporządkowanym słuchaniem albumów, czy też jak popadnie, co się w sieci pod myszkę napatoczy? ;)
Jakieś ulubione kawałki, płyty?

Przez dobrych kilka lat Bjork była u mnie numerem pierwszym, bądź zawsze blisko tego numeru. Dopiero dwie ostatnie płyty studyjne ochłodziły nieco mój entuzjazm, choć i tam zdarzają się mocne rzeczy.

Robercie, w przypadku 7,5 letnich dzieci, często trudno po głosie rozpoznać czy to chłopiec, czy dziewczynka :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 2:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
hans80 napisał(a):
A faza na Bjork objawia Ci się uporządkowanym słuchaniem albumów, czy też jak popadnie, co się w sieci pod myszkę napatoczy? ;)


No coś Ty, zawsze słucham całych płyt (o ile są dobre). Faza jest świeża i wszechogarniająca, trwa jakieś 2 miesiące.
Zaczęło się od utworu "Bacherolette". To w sumie ciekawa historia. Bowiem wpadły mi w ręce moje stare notowania listy przebojów (prowadziłem ją od 94 do 99 roku). Zawsze układałem takie listy ;) Przeglądając jedną, zaskoczyła mnie jakaś piosenka Bjork, która doszła aż do 3 pozycji, więc musiałem szaleć na jej punkcie. Problem w tym, że jej kompletnie nie pamiętałem, a dobrze pamiętam inne jej przeboje z tamtego okresu. No więc sobie włączam to "Bacherlotte" na YT i dawno mnie coś tak nie zauroczyło. Jedna z piękniejszych melodii jakie słyszałem w życiu. Potem łatwo się wszystko potoczyło i obecnie słucham prawie non stop jej 3 pierwszych płyt.
Mam jakąś satysfakcję, że w wieku bodaj 16 lat tak bardzo podobał mi się ten utwór, gust chyba dość wcześnie się wyrabia. Z drugiej strony nie pojmuje jak TAKI numer mógł mi wypaść ze świadomości.

hans80 napisał(a):
Jakieś ulubione kawałki, płyty?


"Bacherlotte", "Venus As A Boy" i "Come To Me" to moja wielka trójka :) Generalnie ballady. Podobnie jak z płytami - trzy pierwsze. Znam jeszcze tylko dwie następne i bardzo powoli się wkręcam, są dużo trudniejsze w odbiorze. A może to kwestia osłuchania. Jednak na ten moment "Vespertine" trochę mnie męczy. Jako całość chyba najbardziej cenię "Homogenic", aczkolwiek "Post" ma chyba więcej pereł. Choć i "Debut" posiada bardzo mocne utwory, problem w tym, że ciągnie ją w dół kilka słabszych - jest tam kilka zaskakująco trywialnych dyskotekowych popierdułek, które po 2 przesłuchaniach omijam z daleka. Stanowią chyba 1/4 płyty.

hans80 napisał(a):
Przez dobrych kilka lat Bjork była u mnie numerem pierwszym, bądź zawsze blisko tego numeru. Dopiero dwie ostatnie płyty studyjne ochłodziły nieco mój entuzjazm, choć i tam zdarzają się mocne rzeczy.


A tutaj to mnie zaskoczyłeś. Bywało, że Bjork wypierała Beatli z piedestału?
Skąd u Ciebie ta fascynacją Islandką? Najlepsze utwory i płyty też możesz wymienić :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 9:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
W 2001 roku zupełnym przypadkiem wpadła mi w ręce płyta Debut i zostałem nią totalnie porażony. I akurat mi te dyskotekowe kawałki zupełnie nie przeszkadzają, a numer z słyszalnym wyjściem do łazienki i tam śpiewaniem fragmentu utworu - palce lizać. A skoro tak wpadłem, to nie mogłem odmówić sobie zakupu właśnie ukazującej się na rynku Vespertine, ale żeby się nie pospieszyć, chciałem ją w sklepie przesłuchać. No i... nie spodobała mi się. Ale podczas trzech kolejnych wizyt w sklepie za każdym razem ją słuchałem i byłem coraz bardziej oczarowany. Płytę kupiłem i do tej pory uważam ją za najdoskonalsze dzieło Bjork. Dużo trudniejsza w odbiorze, ale też moim zdaniem najbardziej dojrzała i spójna brzmieniowo. Uwielbiam płyty, które zyskują z każdym kolejnym odsłuchem i ciągle coś odkrywają.
Post i Homogenic mają sporo klasyków, ale poza kilkoma utworami jakoś w całości mi aż tak nie podchodzą i nie wracam do nich zbyt często. Najpiękniejszy utwór - All is full of love i tak podoba mi się zdecydowanie w wersji singlowej (z uroczym teledyskiem, a teledyski Bjork to kolejny temat rzeka).

Poszczególnych kawałków nie będę wymieniał, bo muszę sobie niektóre płyty odświeżyć, a skoro pojawił się temat, to jest to dobra okazja ;) A są jeszcze perełki z singli oraz innych oficjalnych i nieoficjalnych wydań.

Nie wiem, czy Bjork wyprzedzała TB, gdybym miał robić w tamtym czasie świadomy ranking, natomiast przez dłuuugi czas słuchałem jej praktycznie na okrągło i z pewnością, była i nadal co najmniej jest ulubionym kobiecym głosem.

PS Mogę pisać chaotycznie bo jest finał w siatkę ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 4:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
hans80 napisał(a):
W 2001 roku zupełnym przypadkiem wpadła mi w ręce płyta Debut i zostałem nią totalnie porażony. I akurat mi te dyskotekowe kawałki zupełnie nie przeszkadzają, a numer z słyszalnym wyjściem do łazienki i tam śpiewaniem fragmentu utworu - palce lizać. A skoro tak wpadłem, to nie mogłem odmówić sobie zakupu właśnie ukazującej się na rynku Vespertine, ale żeby się nie pospieszyć, chciałem ją w sklepie przesłuchać. No i... nie spodobała mi się. Ale podczas trzech kolejnych wizyt w sklepie za każdym razem ją słuchałem i byłem coraz bardziej oczarowany. Płytę kupiłem i do tej pory uważam ją za najdoskonalsze dzieło Bjork. Dużo trudniejsza w odbiorze, ale też moim zdaniem najbardziej dojrzała i spójna brzmieniowo. Uwielbiam płyty, które zyskują z każdym kolejnym odsłuchem i ciągle coś odkrywają.


Słucham sobie właśnie "Vespertine" i juz chyba wiem dlaczego nie polubię tej płyty. Jest potwornie monotonna, senna i rozwodniona. Jest tutaj trochę niesamowitych fragmentów, ale płycie dobrze by zrobiło kilka bardziej dynamicznych utworów. Wokal Bjork też popada w jakąś melancholijną rutynę.

hans80 napisał(a):
Post i Homogenic mają sporo klasyków, ale poza kilkoma utworami jakoś w całości mi aż tak nie podchodzą i nie wracam do nich zbyt często. Najpiękniejszy utwór - All is full of love i tak podoba mi się zdecydowanie w wersji singlowej (z uroczym teledyskiem, a teledyski Bjork to kolejny temat rzeka).


A ja jakoś nigdy nie przepadałem za All Is Full Of Love. Ani przed laty, ani teraz. Utwór jest ładny ale postawiłbym go raczej na ogonie najlepszych momentów z "Homogenic". To jest jedyna płyta, na której podoba mi się wszystko. I uważam, że jest niesamowicie spójna, genialnie brzmi jako całość. Na "Post" tylko Cover Me mi się nie podoba. Poza tym nie sposób się do niej przyczepić. Muszę przyznać, ze bardzo polubiłem Army Of Me - kiedyś wydawał mi się zbyt "stechnowany", obecnie napędza mnie jak żaden inny numer Bjork.

hans80 napisał(a):
Poszczególnych kawałków nie będę wymieniał, bo muszę sobie niektóre płyty odświeżyć, a skoro pojawił się temat, to jest to dobra okazja ;) A są jeszcze perełki z singli oraz innych oficjalnych i nieoficjalnych wydań.


Chce poznać wszystkie strony B singli i odrzuty z lat 90-tych. Bardzo jestem tego ciekaw, chyba każdy artysta / zespół którego znam i lubię chowa po kątach rzeczy, które przebiłyby nie jeden oficjalny przebój.
Co byś polecił?

hans80 napisał(a):
Nie wiem, czy Bjork wyprzedzała TB, gdybym miał robić w tamtym czasie świadomy ranking, natomiast przez dłuuugi czas słuchałem jej praktycznie na okrągło i z pewnością, była i nadal co najmniej jest ulubionym kobiecym głosem.


Dla mnie może nie jest to najwspanialszy kobiecy głos w muzyce (wolę Tori Amos i Lindę Perry) ale najwartościowsza artystka na pewno.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 8:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niesamowita, blisko 8 minutowa wersja Eleanor Rigby progresywnego Esperanto:
http://www.youtube.com/watch?v=T2V1MTGWJgA

Dla mnie chyba lepsza od oryginału. Ten utwór ma niesamowite szczęście do takich epickich opracowań.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 3:06 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
https://www.youtube.com/watch?v=bXkNeITOai4#t=27
"Help!" w wykonaniu zespołu The Prodigy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Covery
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 3:59 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
https://www.youtube.com/watch?v=pQdAO9UsWho
"Smack my bi*** up" w wykonaniu Beatli

No i tutaj mamy doskonaly przyklad, ze Fab4 wyprzedzali swoje czasy

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY