Ringo Starr - Give More Love

Twórczość George'a i Ringo oraz osób z nimi związanych.

Ringo Starr - Give More Love

Postprzez Fangorn » Pią Lip 07, 2017 10:22 pm

7 lipca 2017 roku (w 77. urodziny Ringo Starra) ukazał się singiel promujący nowy, siedemdziesiąty siódmy (wróć - dziewiętnasty; też nieźle) album Richarda Starkeya, MBE. Piosenka nosi nazwę taką jak album, czyli "Give More Love". Jest do znalezienia w sieci (np. na Spotify). Na YouTube jeszcze nie ma, a na pocieszenie pozostaje szeroko dostępna okładka:

Image

Utwór bardzo przypomina "Never Without You", tylko że bez Claptona (ale solówka na gitarze jest). Tekst dotyczy tego, co połowa ostatnich utworów Ringo, czyli Peace & Love, Peace & Love, Peace & Love :wink: Moje wrażenia są raczej pozytywne, ale przede wszystkim czekam na cały album, który ukaże się 15 września. Liczę na coś podobnego do "Postcards from Paradise" (oby tylko nie było to drugie "Ringo 2012").

Muzycy i kompozytorzy występujący na albumie to współpracownicy Ringo z ostatnich lat, czyli: odpowiedzialni za "Postcards from Paradise" Glen Ballard, Gregg Bissonette, Gary Burr, Nathan East, Peter Frampton, Amy Keys, Steve Lukather, Richard Marx, Gary Nicholson, Richard Page, David A. Stewart, Benmont Tench, Joe Walsh; Don Was i Edgar Winter (ostatnio "Ringo 2012"); Timothy B. Schmit (ostatnio "Ringo Rama"). Oraz niejaki Paul McCartney (i to w dwóch utworach). Oficjalna informacja jest trochę niejasna, więc nie wiem, czy McCartney jest współkompozytorem, czy tylko instrumentalistą w utworach, w których się pojawia. Są także nowi współpracownicy - Alberta Cross (Internet twierdzi, że to angielski zespół indie rockowy) i Vandaveer (amerykańska grupa indie folkowa) - brzmi ciekawie. Mnie osobiście cieszy jedno brakujące nazwisko - to słynny Van Dyke Parks, autor niechlubnych "Bambouli" i "Samby".

Na płycie znajdzie się 10 nowych utworów (w tym dwa z McCartneyem) oraz 4 nie tak nowe (ale nagrane ponownie). Poczekamy, zobaczymy...

Tracklista:

1. We're on the Road Again (z Paulem McCartneyem)
2. Laughable (Starkey/Frampton)
3. Show Me the Way (Starkey/Lukather/McCartney?) (z Paulem McCartneyem)
4. Speed of Sound (Starkey/Marx)
5. Standing Still (Starkey/Burr)
6. King of the Kingdom
7. Electricity (Starkey/Ballard)
8. So Wrong for So Long (Starkey/Stewart)
9. Shake It Up (Starkey/Nicholson)
10. Give More Love
11. Back Off Boogaloo (Starkey)
12. Don't Pass Me By (Starkey)
13. You Can't Fight Lightning (Starkey) (z Alberta Cross)
14. Photograph (Starkey/Harrison) (z Vandaveer)
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Re: Ringo Starr - Give More Love

Postprzez Yer Blue » Pią Lip 07, 2017 11:53 pm

4 powtórki jakoś źle to wszystko wróży. Utworu tytułowego jeszcze nie słuchałem, ciężko się przemóc skoro tyle świetnej muzyki wokół ;)
Okładka mi się nawet podoba.

Nie wiem czy zauważyliście ale same 7 z dzisiejszym świętem: 7.7. 2017, 77 lat i zapowiedź 7 płyty w nowym tysiącleciu ;)
Image
Awatar użytkownika
Yer Blue
Beatlesiak

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Postprzez bobski66 » Sob Lip 08, 2017 7:43 pm

Nie wiem czy w wieku 77 lat można się jeszcze rozwijać muzycznie. Ringo chyba już dawno tego nie robi. Mam wrażenie, że kolejne piosenki są kalkami-wariacjami na temat tego co już gdzieś w dyskografii było. Piosenka "Give More Love" tylko potwierdza moje obawy. Niby fajnie, ale bezpłciowo. Mam jednak nadzieję, że na tyle piosenek choć jedna lub dwie mnie mile zaskoczą i z chęcią będę do nich wracał po latach.
Yer Blue napisał(a):Nie wiem czy zauważyliście ale same 7 z dzisiejszym świętem: 7.7. 2017, 77 lat i zapowiedź 7 płyty w nowym tysiącleciu ;)

Moja mama też rocznik 1940, na 77 urodzinach stwierdziła, że te dwie siódemki to dwie kosy. A teraz tyle tych siódemek, chyba nadciąga jakaś Apokalipsa.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Ph.D. Jeremy Hillary Boob » Nie Lip 09, 2017 1:51 pm

Szkoda, że to kolejny średni utwór i w dodatku kalka z poprzednich. Refren jest prawie identyczny z Never Without You (notabene o wiele lepszej piosenki). Ringo nie zauważył, że lata 90. się już dawno skończyły. Chociaż... Give More Love może nie prezentuje aż tak niskiego poziomu jak dwie poprzednie płyty, więc jest nadzieja, że cały album nie będzie aż taki zły. ;)

Co do przeróbek starych numerów, to nie dramatyzowałbym. 10 ścieżek to jak na dzisiejsze standardy norma, a cztery remake'i to raczej po prostu taki bonus.
alias Dawidsu
Awatar użytkownika
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Sierżant Pepper

Miejscowość: Nowhere Land

Postprzez Yer Blue » Czw Lip 13, 2017 9:38 pm

"Give More Love" w sumie nawet jest przyjemny ale jego wtórność trochę go dyskwalifikuje. Dla mnie to jest takie trochę wyjmowanie trupa (czyt. starej melodii ;)) z szafy. I pewnie niczego innego nie należy się już po Ringo spodziewać. Chociaż utwory z udziałem Paula wysłucham z ciekawością.
Image
Awatar użytkownika
Yer Blue
Beatlesiak

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Wróć do George i Ringo - utwory, płyty, koncerty - recenzje.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość