Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: George mistrzem gitary
PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 8:01 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
George Harrison jest wśród mistrzów gitary, wiem, wiem, tu nikomu o tym nie trzeba mówić, ale obok książki „The Beatles pięćdziesiąt cudownych lat”, o której pisałem, jest książka pt „Mistrzowie gitary”, autorstwa Nicka Freetha i Cliffa Dousea, w cenie 29,99 zł.
Image .
Strona 68 i 69 poświęcona jest właśnie G. Harrisonowi. Może nic specjalnego nie jest tam napisane, ale chyba źle by było, jak by go tam zabrakło. Pamiętam, jak w latach 80-tych J. Janiszewski prowadził w trójce program, gdzie prezentował dyskografię The Beatles, oraz czytał wspomnienia pt „John Lennon wspomina”, i w jednym z odcinków padły mniej więcej takie słowa Johna, - George dobrze gra na gitarze, jest w tym dobry, ale ja jestem lepszy. – Nie wiem, ale chyba trzeba by zrobić jakieś referendum żeby poznać ilu jest za jednym a ilu za drugim, bo każdemu może się co innego podobać w grze na gitarze. Biorąc tylko pod uwagę np. „A cross the universe” Johna i „Blackbird” Paula, może oni też powinni być w tej książce ?
Image . ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 3:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
John napisał(a):
słowa Johna, - George dobrze gra na gitarze, jest w tym dobry, ale ja jestem lepszy. –


George gitarowo kładł na łopatki zdolności Johna. W chwili gdy Lennon wypowiadał te słowa przemawiał z niego bufon ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 4:29 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 05, 2014 4:08 pm
Posty: 32
Miejscowość: Otwock
Taki Offtop

A waszym zdaniem kto był lepszym Gitarzystą (Nie tylko za czasów TB :) ) Paul czy George?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 8:35 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Michalxxx napisał(a):
Taki Offtop

A waszym zdaniem kto był lepszym Gitarzystą (Nie tylko za czasów TB :) ) Paul czy George?

Moim zdaniem George byl lepszy. Uwielbiam jego slide'y :) Natomiast jako basista to Paul zdecydowanie

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 8:44 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Sgtpepper napisał(a):
Michalxxx napisał(a):
Taki Offtop

A waszym zdaniem kto był lepszym Gitarzystą (Nie tylko za czasów TB :) ) Paul czy George?

Moim zdaniem George byl lepszy. Uwielbiam jego slide'y :) Natomiast jako basista to Paul zdecydowanie


Zgadzam się :)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 8:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Macca był bardziej wszechstronny, mógłby zagrać w różnych stylach. George miał z kolei swój styl, poza, który rzadko się wychylał ale w swoim niepodrabialnym stylu był mistrzem. Osobiście uważam Harrisona za lepszego gitarzystę.
Ale jako instrumentalistę Fabsów najwyżej cenię Paula, tutaj zaważa jego gra na basie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 10:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Macca był bardziej wszechstronny, mógłby zagrać w różnych stylach. George miał z kolei swój styl, poza, który rzadko się wychylał ale w swoim niepodrabialnym stylu był mistrzem. Osobiście uważam Harrisona za lepszego gitarzystę.
Ale jako instrumentalistę Fabsów najwyżej cenię Paula, tutaj zaważa jego gra na basie.


Yer - swoje sądy wyjąłeś mi z ust :D 100 na 100!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 6:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Chris Cornell (ex- Soundgarden):
"George Harrison...on nie grał solówek na zasadzie sztuka dla sztuki. Czasami grał po prostu partię rytmiczną , która wtapiała się w całość - słuchałeś sekcji rytmicznej. Czasami wprowadzał motyw , który pełnił role solówki , ale tak naprawdę był melodyjką , która zapamiętasz do końca życia. Wywarł wielki wpływ na moje komponowanie"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 28, 2015 9:51 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Poza posiadaniem Własnego Stylu, Harrison GRAŁ TYLE NUT ILE TRZEBA - tak jak inni Wielcy Gitarzyści (a nie tyle ile wlezie w jeden takt… :wink: )

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 5:42 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Jako ciągle czynny muzyk wyrażę się tak: George Harrison nie był gitarzystą technicznie wybitnym i w czasach The Beatles nie należał wcale do światowej czołówki. Nie miał szans. Za to był mistrzem swojego stylu, stworzył go. Grał oszczędnie i dokładnie, fajnie dobierał dźwięki w solówkach w the Beatles.

Porównanie z Lennonem wydaje mi się dziwne. Lennon był tylko przyuczony do gry na gitarze.

Zresztą Beatlesi to nie kategoria gitarzystów. Z bluesmanami i rockmanami swoich czasów nie mieli technicznie szans. Jeff Beck, Eric Clapton, Scotty Moore, Paul Kossoff i wielu, wielu innych.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY