Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:13 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 1:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wiecie co, nie zaszaleliśmy z tymi relacjami. Mija 1,5 miesica to postaram sie chociaz skrotowo wypunktowac najciekawsze momenty koncertu, albo takie ktore najbardziej utwiły mi w pamieci (niestety, wiele juz wyleciało z głowy):

1. Tuz po wejsciu na sale, po odnalezieniu swojego miejsca spore zaskoczenie i ogarnia mnie zachwyt - spodziewałem sie wiekszej odległosci do sceny, jest naprawde blisko a miałem czwarty rzad. Oczywiscie ogarneło mnie tez wkurzenie, że ci w pierwszym sa niemal na skraju sceny i maja Bitla na wyciagniecie ręki. Bliskosc z Ringo była szokujaca (myslałem, że bedzie wieksza bariera artysci - widownia) i dzis pluje sobie w brode, że poszkodowałem 2,5 stówki na miejsce przed samym Beatlesem.

2. Dostawka okazała sie za to strzałem w dziesiatke. Raz, że było wiecej miejsca podczas koncertu, bo były w korytarzykach, dwa nie trzeba było sie przeciskac, trzy w zasadzie w ogole nie robiło roznicy, że to takie tanie miejsce siedzace bo mało kto siedział.

3. Sam poczatek koncertu: zgaszone światło, zespoł juz na scenie, poczatkowe takty it Don't Come Easy - ale nie ma Ringo. Niby ktos jest za perkusja, ale czy to on, jakis niepodobny... I nagle w szalonym sprincie wlatuje Ringo! Tak, to był jeden z TYCH momentów.

4. I Wanna Be Your Man. Pierwsze rewelacyjnie zagrany i zaspiewany numer (jeden z niewielu ;)). Ringo za perkusja, żadnych fałszow (a tych na koncercie nie brakowało - wersja Act Naturally powinna sie wyspowiadac ;)), genialna koncowka, ktorej nie ma na płycie. Wersja z With The Beatles moze sie schowac.

5. Wally Palmar i jego szybki kurs polskich słow oraz skandowanie publicznosci jego imienia Wladek. Nie oczekiwałem niczego poza Ringo, ale to było niezłe.

6. Yellow Submurine. Oczywiscie podniesione żółte łodzie. I Ringo zaskoczony. To juz klasyk polskiej historii the Beatles.

7. Przekomarzanie sie publicznosci z Ringo i natychmaistowe riposty Beatlesa. Fajnie, że mozna je obejrzec na YT. Prawda, że Ringo ma wdziek, charyzme, poczucie humoru i sie nigdy nie zestarzeje? Prawda.

8. Photograph. Wielkie wzruszenie. Melodia tak piekna, że nie sposob jej ukatrupic. Przyznaje sie, że w tym momencie poczułem, że wreszcie coś sie dzieje (bo długo wiało nuda).

9. With A Little Help From My Friend. Najlepszy moment koncertu bez dwóch zdan. Wzorowe wykonanie i wskrzeszenie prawdziwie beatlesowskiej atmosfery. Gdyby reszta koncertu była w klimacie ziewania żaby to warto było byc tylko dla tego jednego utworu. Szkoda, że to juz był prawie koniec, ale z drugiej strony skonczenie tak mocnym akcentem pozostawiło dobre wspomnienie po tym koncercie. Kilka godzin po, cały czas w głowie sie nuciło to całe "Do You neeed anybooody...". W domu właczyłem sobie With A Little Help... i ogarneło mnie uczucie wielkiej ekstazy bliskiej ciśniecia łez na poliki. Ten koncert przeniosł na ow utwor jakas nieokreslona magie, od tego momentu stał sie dla mnie dosc waznym numerem Beatlesow, oceniam go dzisiaj jakies sto razy wyzej niz kiedys.

10. Moment, w ktorym macho pomachał do nas (do mnie i Dominiki) gdzies w srodkowej czesci koncertu :) W pewnej chwili zauwazylismy siebie i przesłalismy sobie beatlesowka moc. Nigdy tego nie zapomne.


W sumie koncert Ringo był wielkiem wydarzeniem, moze nie wielkim muzycznie, ale historycznym i sentymentalnym. Ringo byl u nas, moglismy GO zobaczyc, zostawił u nas ślad, w ogole przegigantyczna historia zespołu The Beatles zostwiła u nas swoj ślad i nic juz tego nie zmieni.

Chciałbym poczytac wiecej Waszych relacji, szczegolnie macho i Huberta (podobno gadał coś z Ringiem podczas koncertu i nawet sie nie chwali ;)).
A w ogole mam pytanie za 100 pkt:Czy jest jakis zapis tego koncertu, juz nie mowie video, ale chocby same audio?

EDIT: Ja tu sobie pisze a w miedzyczasie Slawek wrzuca zdjecia, na to drugie czekałem od momentu jego zrobienia! Wszystkie Żuki, Smoki, Miszele, Koty, macha, Doktory Maxwelle i inni - wszyscy moi najblizsi Beatlepokreceńcy tam są! :D Raduje sie :D
Dzieki Sławku, pieknie sie zgralismy w czasie :D :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 10:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Dobra, to ja za jakis czas tez cos wreszcie napisze.. a poki co tylko chcialam rzec:
dr Maxwell napisał(a):
Załącznik:
DSC00813.JPG

DZIEKI za fotke!!! Ja nie mam zadnej NAS z koncertu. Cudnie znowu zobaczyc Yer Blue, Audrey, Michelle, Kota, Macho...ymm, poznalam Anie1, nawet zesmy sie hugnely na przywitanie, ale teraz nie moge sobie przypomniec twarzy :oops: .. Czy to Ty, Aniu - w koszulce lila? Najbardziej z lewej - Ola z Warszawy, prawda?

:D

Sciskam wszystkich bardzo mocno!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 1:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Ringo napisał(a):
poznalam Anie1, nawet zesmy sie hugnely na przywitanie, ale teraz nie moge sobie przypomniec twarzy :oops: .. Czy to Ty, Aniu - w koszulce lila? Najbardziej z lewej - Ola z Warszawy,


Tak, to ja - nie każdy jest fotogeniczny :(
W sumie fajnie,że Doktorek wstawił zdjęcia! Tylko nie wszyscy chcieli sobie zrobić fotkę na pamiątkę tego jedynego , historycznego, niepowtarzalnego wydarzenia.... szkoda.
Żałuję, że nie mogłam bardziej zacieśnić znajomości uczestnicząc w pokoncertowej sesji browarowej.
W sumie każdy chodził swoimi ścieżkami i jakoś mi tak brakowało chęci ze strony forumowiczów w zgraniu się w jakąś jedność, poznania się.
Podziwiam nerwy macho, który prawie do samej 19.00 stał przed kongresową wyczekując koleżanek z jego biletem.... :D

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 2:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ania1 napisał(a):
Ringo napisał(a):
poznalam Anie1, nawet zesmy sie hugnely na przywitanie, ale teraz nie moge sobie przypomniec twarzy :oops: .. Czy to Ty, Aniu - w koszulce lila? Najbardziej z lewej - Ola z Warszawy,


Tak, to ja - nie każdy jest fotogeniczny :(


Bujasz! Bardzo fajnie wyszłas. Twoja twarz przez te 1,5 miesiaca troche sie rozmazała w mojej pamieci, dlatego tez miło mi sobie przypomniec jak wygladasz :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 10:03 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Yer Blue napisał(a):
Ania1 napisał(a):
Ringo napisał(a):
poznalam Anie1, nawet zesmy sie hugnely na przywitanie, ale teraz nie moge sobie przypomniec twarzy :oops: .. Czy to Ty, Aniu - w koszulce lila? Najbardziej z lewej - Ola z Warszawy,


Tak, to ja - nie każdy jest fotogeniczny :(

Bujasz! Bardzo fajnie wyszłas. Twoja twarz przez te 1,5 miesiaca troche sie rozmazała w mojej pamieci, dlatego tez miło mi sobie przypomniec jak wygladasz :)
Zgodze sie! To tylko ja jestem fatalna w pamietaniu twarzy.
Bylo troszke integracji w Hard Rock Cafe, szkoda, ze nie moglas byc. Ale tma bylo troche za duzo niebeatlesowskiego luda i troche za glosno, zeby mozna bylo sie porzadnie integrowac. Ale nic straconego przeciez :)

Sciskam :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 8:21 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Witajcie .Mam częściowy zapis koncertu w rewelacyjnej jakości dźwięku i obrazu ( ale tylko wtedy,gdy nie trzęsła mi się ręka i kiedy panie z "gestapo" nie widziały jak nagrywam.Nagranie jest full HD i dźwięk 5.1. Mimo tak małej kamery (mikrofon w jednym miejscu)dźwięk po odtworzeniu przez kino domowe jest niesamowity - nie mogę pojąć tej nowej elektroniki. Potrzebny jest ktoś , kto teraz potrafi ten materiał sprytnie obrobić. nagranie pochodzi z 10 rzędu , na środku sceny (za blisko ochroniarek).Jeżeli ktoś chce się pobawić w obróbkę i ma do tego odpowiednie narzędzia to proszę o kontakt. materiał po przerobieniu na zwykły plik avi lub podobny , straci tak wiele ,że nie warto iść w tą stronę.Pozdrawiam Mariusz Ps.Wielkość pliku ponad 2 GB


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 12:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Super, Mario. Licze, że ktos z naszych magików pomoże Ci to przwerobic, tak bysmy wszyscy mogli cieszyc sie z zapisu.
Pozdrawiam i wrzuc jakas relacje z koncertu w wolnej chwili :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY