Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 30, 2004 1:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Musiałem się z Wami podzielić tą wiadomością - dostałem zaledwie 30 minut temu paczkę z płytkami z Japonii :D - nie wiem czym sobie zasługuję ale dostaje ostatnio sporo płyt :shock: .......... i mam zapisy koncertów Paula z tegorocznej trasy na dvd .... , amatorskie jak i telewizyjne....... :shock: .
No i czas na to co na płytkach...........
1. koncert z Glastonbury - zapis występu Paula wyemitowany przez BBC three - jakość telewizyjna..........

2. koncert - Lisbona - zapis telewizyjny- Globo TV Broadcast - jakość bez zarzutu.......telewizyjna.

3. koncert - Lisbona - zapis amatorski kilka pisenek coś około 30 minut tak mam w opisie jeszcze nie sprawdzałem..jakość całkiem przyzwoita, osoba krecąca stała bliżej od nas a jednak to nie wszystko.....

4. koncert z Zurichu - zapis amatorski...jakość przyzwoita..też bliżej od nas była kamera.....ale również to nie wszystko......generalnie jak na amatora - świetne.....prawie cały koncert -ale tam lało....

Jedyne minus to - nie wiem dlaczego obraz jest tam ciemniejszy ,niż na zapisie Pragi....Praga jest naprawdę kolorowa......tu natomiast kolory są przygaszone.. wina kamery......
Generalnie ...wszystko super z tego co widziałem............to przecież dokumenty i chwała tym którzy dla nas nakręcili te występy.......
Najlepsze momenty z Glastonbury - gdzie Paul występuje na scenie w.........KALOSZCH..............odjazd to trzeba widzieć..........
oprócz dvd dostałem zapisy audio z Paryża bez przesteru , Lipska , ponownie Gijon inna wersja..... Madryt kolejna wersja..... Lisbona ,Horsens- dwa koncerty + sound check.....no i jeszcze inne cuda ale to już Wings........
Mam nadzieję że nie traktujecie tego o czym napisałem jako formy chwalenia się....po prostu w domu to nikogo nie interesi ,a tutaj taka wiadomość to bomba i świadomość że i u nas w kraju można będzie to zdobyć jest super.... :D
Jedyny minus na przyszłość to to ,że niestety nie mam możliwości zrobienia kopii z dvd :cry: - jedynie tak jak robiłem to dotąd czyli u kogoś ale płatnie i to mnie boli............a przecież nie o to chodzi......prawda..........

W każdym razie te materiały są już u nas ...... i to w zasięgu ręki.....ale to po wakacjach......i po Pradze ,dla nas to chyba ważniejsze aby ta płyta ujrzała światło dzienne...........w pierwszej kolejności........... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 31, 2004 8:45 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Ja mam nagrywarkę DVD i mogę Ci bezpłatnie zrobić kilka kopii o ile:
- przyślesz markowe nośniki (najlepiej TDK bo innych się boję),
- jest to DVD o pojemności do 4,5 GB bo tłoczonych 9 GB nie da się bezstratnie skopiować
Jeśli będę miał źródła (wymiana) to mogę Ci też podrzucać od czasu do czasu kopie w miarę potrzeby.
Nie mam ambicji miec wszystkich koncertów Paula ale materiał o telewizyjnej jakości chętnie obejrzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 31, 2004 10:26 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Cudnie i pięknie....
Ja dla siebie kopie mam gdzie zrobić bo mogę za to zapłacić - ale niestety nie chcę nikogo naciągać na wydatki.... a zapotrzebowanie bedzie wtedy - gdy będą chętni ......
Być może że niedługo znajomy będzie miał nagrywarkę..ale wiecie sami jak to jest z nagrywaniem u kogoś.......o ile będzie taka potrzeba wtedy będę zmuszony szukać pomocy.......i dzięki za ofertę....
A co do materiałów to przyznam że dla mnie rewelacja..........tylko patrząc na występy ta trasa nie powinna być letnia w nazwie- tylko deszczowa.....
Generalnie mam zapisy wideo z 4 koncertów z tej trasy nie licząc Paryża -fragmentów które można ściągnąć...........sporo, jestem sam zaskoczony tym ....ale miło....
Tak więc w razie potrzeby -skorzystam z oferty ku radości wszystkich pragnących mieć to dzieło...........


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Madryt DVD
PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 8:31 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
dostałem również koncert z Madrytu........... materiał telewizyjny......muszę Wam powiedzieę że Paul jest gość........
Obraz co prawda nie jest tak soczysty ale jest dobry ,miałbym jedyne ale do jakości dzwięku....jak dla mnie trochę jest nienaturalny........sygnał z miksera ????? bo na dźwięk łapany z tłumu przez mikrofon to nie wygląda i tak jak gdyby trochę zniekształca odbiór.....brak publiki i jej szumu..... ale generalnie.......BOMBA !!!!!!!!!!!!!!!!.
( mam też Tokio 2002 -amatorski zapis -rewelacja.....)
Pozdrawiam i życze powodzenia w łowach z trasy -Summer Tour 2004.... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2004 4:53 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Wreszcie to wszystko mam. Jest dokładnie tak jak napisał Beatles.

Moja recenzja tylko króciutka : SHOCK & ROLL
Dzięki Marku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2004 5:03 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Ja też już prawie mam komplecik :) Tzn Zurich już idzie :)

Ale szczerze powiem że z DVDków dla mnie Madryt jest najlepszy na całej linii.Jakość w porówaniu do Glastonbury gorsza (w Anglii jest REWELACYJNA dla mnie jednak nie jakość się liczy) ale granie o wiele lepsze (w Glastonbury zespół jest już bardzo zmęczony i to niestety widać wyjątki:Penny Lane,The End)W Madrycie najbardziej zapada w pamięc Follow The Sun (z perskim oczkiem Paula kiedy się walnął w tekscie :),doskonale z filmowane For No One, Danger i przedewszystkim You Won't See Me w którym idealnie słychać wszystkie gibsonowe przycinanki Pawła -chociaż i tak mu nie wybacze za akurat w tym utworze nie sięgnął po bass :( )aha czy u Was (pytanie do Marka i Staszka) w Helter Skelter z Hiszpanii też jest rozmyty obraz ??

a propo Helter Skelter Wix gra to z nimi na akustyku :lol:

pozdrawiam McCartney


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2004 5:13 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Link do artworków z Summer Tour http://www.jiggler.de/artwork/04summer_artwork.htm

a propo czy ktoś ma boot Milenium Dome Rehearsals 15.05.2004 ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2004 5:15 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Aha i jeszcze jedno pytanie: Marku czy masz już dostęp do DVD z Lipska 4 Czerwca 2004 ??(Bo wydaje mi się że coś wspominałeś

pozdrawiam Hubert


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 24, 2004 9:05 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Niestety na Lipsk to pewnie jeszcze musimy zdrowo poczekac.....z tego co wiem na ebayu jest - ale do kupienia......a w obiegu kolekcjonerskim u nikogo z moich znajomych nie widziałem.......ale jest na pewno zarejestrowny i to sie liczy , no i musimy czekać....ja staram sie aby zdobyc ten zapis choc ponoć jest kiepskiej jakości..zobaczymy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 25, 2004 9:43 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Lipsk już ma wielu fanów zagranicą.Popytam ich.Ale ukazała się jedna nowośc: St.Pettersburg 2004 na DVD (Część Koncertu) + uwaga 10 minut jakośći TV Pragi

pozdrawiam Hubert


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 25, 2004 9:38 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Tak Praga na dvd juz była początek kreciła telewizja, bodaj 4 pierwsze numery.......i zapewne jest to właśnie ten fragment....bo znalazł się również na składakach z materiałami telewizyjnymi...wyszło również takie dvd......
Co do Petersburga.....nie słyszałem ,ale znając realia pewnie coś ruscy wykombinowali..... ku chwale ........Paula.
Lipsk........łatwo się mówi - załatwić sam wiesz że to nie taka prosta rzecz nie mając nic na wymianę..........wszyscy szukają nowości....ale życzę powodzenia..........ja również czekam na jakieś info .....i to z Niemiec ...ale jak bedzie pokaże czas..... oby udało się nam złapać wszystko co się ukaże , na razie nadążamy ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 20, 2004 12:14 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Magical Mystery Marek!
Znów możemy ogladać i słuchać kolejne koncerty z tegorocznej trasy Paula!

28 maj - Lisbona. Zapis telewizyjny (doskonała jakość dźwięku) i zapis amatorski fragmentów koncertu. Paul i Jego zespół w doskonałej formie, niezwykła atmosfera koncertu!

30 maj - Madryt - Estatio De Madrit La Peineta!
Jakość zapisu całego (!) koncertu doskonała, jedyne z czym moim zdaniem przesadzili realizatorzy, to "Live and Let Die". Utwór i jego wykonanie jest na tyle widowiskowe, że nie potrzeba było dodatkowej pomocy kamery. Fantastyczna atmosfera koncertu, ale to w końcu Madryt i temperament "południowców". Wśród fanów wielokrotnie rozbrzmiewały chóralne aplauzy, "ole!" (trochę jak na meczach Realu :wink: ) Nie mogło więc zabraknąć "Yellow Submarine" a tak dynamicznego i radosnego wykonania "I Saw Her Standing There" nie widziałam chyba na żadnym koncercie z tegorocznej trasy. Trzy zające rzucone Paulowi przez fanów sprawiły mu chyba przeogromną radość :D Muchos gracias Paul!!!!

2 czerwiec - Zurich- Leitzigrund Stadium. Zapis amatorski. Zobaczyliśmy jak wyglądał stadion, bilety wstępu (dobry pomysł). Jakość zapisu naprawdę dobra, prawie cały koncert z niewielkimi przerwami. W Zurichu nastąpiło chyba oberwanie chmury :shock: Paul, zespół i fani trzymali się naprawdę dzielnie! Przy "Blackbird" tak bardzo słychać deszcz, że w momencie gdy na chwilę zniknął obraz byłam pewna, ze operator odpłynął razem z kamerą. To wielki sukces, że koncert się odbył, wybrzmiał wspaniale od początku do końca w tak ekstremalnych warunkach.

Glastonbury, kończący tegoroczną trasę Paula. Zapis telewizyjny-doskonała jakość. Paul z zespołem, jak na koniec trasy - w rewelacyjnej formie :D Poza tym pogodowych kłopotów ciąg dalszy...kalosze Paula przejdą chyba do historii 8) Nie musimy się martwic, że kiedykolwiek opuści Go poczucie humoru. Poza tym to w Glastonbury Paul wykonał "Follow Me" !!! Rewelacja!!!
Nie wiem na czym polega magia muzyki Beatlesów..Za każdym razem, gdy jej słucham, czuję tak jakbym słyszała ją po raz pierwszy...to wciąż to samo uczucie i... niech tak bedzie :D
Marku!
Wielkie dzięki za dvd! Dzieki Tobie mogliśmy to zobaczyć, przeżyć i być tam gdzie nie mogliśmy być.
Do zobaczenia na koncercie Paula w przyszłym roku :D
Pozdrawiam wszystkich i ...The Beatles forever!
Dorota


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 20, 2004 9:49 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
W zasadzie zgadzam się z Dorothy w 80% (tylko że u mnie Zurich jest na pierwszym miejscu :) najbardziej genialny gig można pisać o nim godzinami + zerwana struna Rusty'ego w The End (Paul i Brian sami kończą utwór .. a tak się posypali że śmiechu full).Ale szczerze Wam powiem że moim zdaniem koncert z UK został niepotrzebnie nakręcony... Dlaczego nie było to Oslo lub Paryż ??Powodów jest kilka:

- Koniec trasy co oznaczało totalne zmęczenie materii
- Brak jaja w granych utworach (wyjątki Penny i Seventeen)
- "Upiększanie" wokalne Paula w wielu kawałkach
- Follow Me (wersja zagrana na próbie z pierwszego Horsens (8.06)jest o niebo lepsza)
- Brak intra do Band On The Run
- totalnie odwalony Yesterday
i ostatni powód moja wersja (sprowadziłem z Mexyku) ma zwaloną drugą stronę menu) :) :) :)

Oczywiście to tylko moja skromna recenzja....Jeśli ktoś stawia na jakośc zapisu niech sięga po Glason ... jakość zapisu + dobry show Madryt....genialny show-Zurich

All The Best Hubert


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 10:57 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
To znowu ja......... tym razem donoszę że dotarła do mnie długo oczekiwana przesyłka z Brazyli :shock: ........a w niej kolejne materiały z zapisem koncertów Paula ze .....świata.....oczywiście na DVD :D .
Z kim podzielić się taką wiadomością - jak nie z Wami..... :wink:

I tak......... wygląda zawartość przesyłki....:
Paul McCartney DVD's:
1. DVD -LIVE NEW YORK CITY DEC. 1989
2. DVD -LIVE IN CHILE SPECIAL 1993
3. DVD - LIVE MILAN Feb, 2 , 1993.
4. DVD -BUDDY HOLLY STORY
5. DVD - UP CLOSE - LIVE AT ED SULLIVAN THEATER '92 UNEDITED
6. DVD - LIVE IN RIO 1990 ( 20/04/1990 ) complete concerts- 2 dvd
7. DVD - LIVE IN RIO 1990( 21/04/ 1990)

Teraz czeka mnie ciężka konsumpcja tylu godzin muzyki.......aż mi jest siebie żal..... :wink:

A tutaj możecie mnie odwiedzić ...... : http://marek-beatles.blog.onet.pl/

Pozdrawiam Beatles


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY