Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 6:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Pojawił się nowy utwór Paula, nagrany na potrzeby soundtracku do animowanego filmu "Ethel & Ernest".
Piosenkę można odsłuchać (na chwilę obecną) pod poniższym linkiem:
In The Blink Of An Eye

Więcej szczegółów na temat kulisów udziału Paula w tym projekcie można znaleźć w postach użytkownika etcetera na muzycznym forum Steve'a Hoffmana:
Steve Hoffman Music Forums

Opinie są raczej pozytywne, posłuchać też się da, aranż typowo gładki i z dodatkiem dużej ilości cukru, głos (już też typowo) nie ten co onegdaj. Wpasowuje się muzycznie w soundtrackowe klimaty I want to come home oraz Hope for the future (co ciekawe, podobno Hope oraz nowy utwór mają wspólnego przodka pochodzącego z lat 80-tych, którego Paul poćwiartował i jego refren wykorzystał w Hope for the future, a zwrotkę w In the blink of an eye). Generalnie takie pierdu-pierdu ;) Ciekawsze rzeczy można wyczytać w kolejnych postach z linku powyżej, gdzie mamy całkiem konkretne informacje o nowym albumie, który ma być wydany w przyszłym roku. etcetera ewidentnie jest człowiekiem "z wewnątrz", bo niejednokrotnie dzielił się niedostępnymi gdzie indziej informacjami.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 6:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na pierwszy rzut ucha łzawe, przesłodzone i pozbawione wyrazistości. Jeśli to jakaś sklejka fragmentu z odrzutu (jak się domyślam) z lat 80-tych to to z założenia nie mogło być specjalnie udane.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 6:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki za newsa. Ucieszyłem się, że jest nowa piosenka, później przesłuchałem kilka razy i się zmęczyłem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 6:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Z tą drugą częścią wypowiedzi Piotrka to nie za bardzo się zgodzę, bo wiemy że Paul ma co najmniej ze dwie szafy utworów, które nigdy nie zostały oficjalnie wydane, a spokojnie mogłyby zastąpić co niektóre kawałki na istniejących albumach :)

Do utworu łatwiej się przekonać wyobrażając go sobie w trakcie napisów końcowych filmu animowanego (tam ma się znaleźć i stąd pewnie taka filmowa, przesłodzona konwencja). Jako osobny byt raczej nie daje rady i liczę, że na nowej płycie Paul nie będzie szedł w tym kierunku (podobno 26 utworów ma być gotowych już do końca listopada, więc może będzie z czego wybierać ;) )

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 9:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
hans80 napisał(a):
(podobno 26 utworów ma być gotowych już do końca listopada, więc może będzie z czego wybierać ;) )


Wow, sporo tego naprodukował. A skoro ostatnio wróciła moda na albumy dwupłytowe (Iron Maiden, Metallica) to nie pogniewam się jeśli w 2017 i Macca wyda coś większego. Dwa razy zresztą się już przymierzał (Red Rose Speedway, McII), może do trzech razy sztuka ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 29, 2016 7:00 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Niestety, ja również nie zgadzam się z Piotrem. Ta piosenka w takiej formie nie trafiła by raczej na żaden album.
Ma inne przeznaczenie. Dlatego też , w moim odczuciu zyskuje własnie przez tę część instrumentalną, bo w tych
fragmentach wyrażnie ociera się o geniusz mojego mistrza. Część wokalna zrobiłaby na mnie wrażenie, ale ...
w latach osiemdziesiątych. Prawda o "zmęczonym" głosie najlepszego wokalisty wszechczasów w moim prywatnym
rankingu, jest niestety coraz bardziej oczywista. Dlatego mam ogromną nadzieję, że na nowej płycie piosenki będą
tak "skonstruowane" by współbrzmiały zgodnie z duchem tego upływającego czasu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 29, 2016 2:06 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
hans80 - może dałbyś następnym razem informację bezpośrednio na stronę?

http://beatles.kielce.com.pl/?action=ne ... ewsid=5987


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 29, 2016 6:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Spoko Szefie, następnym razem rozważę taką opcję :)

Piotrku, zarówno w przypadku RRS, jak i McCartney II decyzje o pojedynczym albumie były prawidłowe i korzystnie wpłynęły na jakość wydawnictw. Tak więc być może w przypadku Paula jest to pewną prawidłowością, że duża ilość materiału nie oznacza jego stabilnej jakości i wypuszczenie wszystkich nagrań na jednym albumie mogłoby drastycznie obniżyć poziom całości (który i tak wielokrotnie bywał nierówny). Inna sprawa, że ciekawość fana powoduje, że mając info o 26-ciu utworach chcemy je wszystkie usłyszeć. Ale to tylko takie nasze zboczenie ;)

A moja córa jest bardzo pozytywnie nastawiona do nowego utworu, co może sugerować, że faktycznie to nie my jesteśmy jego targetem :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 1:56 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Tak na szybko: utwór mi się podoba. To dla mnie oczywiste, że jest on skomponowany na potrzeby ścieżki dźwiękowej i z założenia nie funkcjonuje poza nią, a jednak można go posłuchać z przyjemnością nawet nie znając filmu. Na całym soundtracku na pewno sprawdzi się lepiej. Melodię gdzieś już słyszałem podobną (nie od dziś Macca kopiuje sam siebie), ale jest ładna; zmęczony głos to największy minus, a największy plus - aranżacja smyczków. Carl Davis i Paul McCartney znowu razem - i choćby dlatego warto będzie obejrzeć cały film (lub posłuchać całego soundtracku). W kategorii "piosenki McCartneya skomponowane na potrzeby filmów" jest dla mnie gdzieś w okolicach połowy rankingu.

Też myślę, że Macca nie pójdzie w te klimaty i kolejny album będzie... nowocześniejszy. Pewnie zatrudni młodego producenta itd. Na to liczymy!

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 2:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
hans80 napisał(a):
Piotrku, zarówno w przypadku RRS, jak i McCartney II decyzje o pojedynczym albumie były prawidłowe i korzystnie wpłynęły na jakość wydawnictw. Tak więc być może w przypadku Paula jest to pewną prawidłowością, że duża ilość materiału nie oznacza jego stabilnej jakości i wypuszczenie wszystkich nagrań na jednym albumie mogłoby drastycznie obniżyć poziom całości (który i tak wielokrotnie bywał nierówny). Inna sprawa, że ciekawość fana powoduje, że mając info o 26-ciu utworach chcemy je wszystkie usłyszeć. Ale to tylko takie nasze zboczenie ;)


Oczywiście ilość nie zawsze idzie w jakość, a statystycznie większa ilość muzyki oznacza więcej słabszych utworów ale byłoby to wydarzenie gdyby Macca wydał pierwszy w swojej karierze album dwupłytowy. A chyba nigdy nie stworzył aż tylu piosenek na potrzeby jednej płyty - oczywiście mówię o kompozycjach dokończonych, zakładając, że o takie chodzi w tym info.
Najbardziej płodne sesje ostatnich lat u Paula: Off The Ground - 23 utwory, New - 22 (4 utwory do dziś nieznane), Chaos - 19. Off The Ground mógłby wyjść jako podwójny LP, ale tutaj słaby poziom zadecydował, że druga płyta była tylko dodatkiem. Innymi słowy 26 utworów to hipotetycznie materiał na 2 płyty z nawet paroma odrzutami w zanadrzu. Jeśli wyjdzie jako 1 LP to ilość odrzutów będzie przygniatająca ;)

Fangorn napisał(a):
To dla mnie oczywiste, że jest on skomponowany na potrzeby ścieżki dźwiękowej i z założenia nie funkcjonuje poza nią, a jednak można go posłuchać z przyjemnością nawet nie znając filmu.


Muzyka jeśli jest dobra, zawsze wybroni się sama. Zapomnijmy o filmie, skupmy się na muzyce, szczególnie, że to żadne tło instrumentalne do jakiejś sceny w filmie, bez której nie istnieje a normalna, standardowa, piosenka McCartneya - krótka, prosta, melodyjna. Właśnie odsłuchałem drugi raz i o dziwo jest dużo lepiej, dam jej jeszcze szanse.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 9:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Tak czy siak bardzo by mnie zaskoczyło gdybyśmy w przyszłym roku mieli otrzymać album dwupłytowy (chyba że mówimy o winylu, bo tu 2LP staje się już standardem). Większa szansa będzie na manewr tak jak przy NEW, czyli wersja standard, deluxe oraz reedycja z dodatkowymi bonusami. Taki rynek i Paul raczej od tego nie ucieka. Podobnie było przecież z różowym Memory Almost Full wydanym sporo później niż oryginalny album. Na iTunes też można kupić Complete Kisses z dodatkowymi utworami...

A piosenka z pewnością zyskuje z kolejnymi odsłuchaniami i mocno osadza się w głowie, choć to w dalszym ciągu (może trochę bardziej uroczy niż z początku) średniak. Utwór z kategorii tych co się nawet lubi, ale komuś obcemu bez odrobiny zażenowania by się nie zaprezentowało :wink:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 8:25 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Według mnie nowy kawałek Paula jest OK. Podoba mi się, jedyne "ale", jakie mam, to to, że jak na razie jakiś taki za mało "dziecięcy" w wyrazie mnie się wydaje.

Ale reakcja córki Karola to poważny kontrargument do moich odczuć :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 9:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Bo to takie dziwne dziecko jest ;)

Tematyki filmu póki co nie znam - może nie jest on typowo dziecięcą animacją i takie nostalgiczne klimaty dobrze będą pasowały.

Po kilku dniach słuchania moim głównym zarzutem jest czas trwania utworu. A nawet nie tyle całkowity czas, ile czas netto śpiewu Paula, bo prawie minutowe intro oraz instrumentalna środkowa część i zakończenie pozostawiają do dyspozycji Paulowi pewnie jakieś półtorej minuty. Tekstu też nie jest wiele, bo zwrotka-refren powtarzają się i stanowią łącznie zaledwie dziesięć wersów.
Cytuj:
I can see your shadow
Underneath the moon
Maybe a winter cloudburst
Heading this way soon

In the blink of an eye
Many songs have been sung
Many lives have gone by
We will never give up
We will hold on to love
With no reason to cry

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY