Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Bardzo Ładnie :) wypadają "You Won't See Me" + „Love Me Do” jako elementy setu akustycznego.


Dla mnie zagadką pozostanie jak to brzmi w akustycznej odsłonie aż do 16 czerwca. Chcę mieć jakąś niespodziankę.

Argus9 napisał(a):
Tak samo jak akustyczne „Love Me Do” pokazuje bluesowe korzenie - i jednak Wix gra na PRAWDZIWEJ harmonijce! :D


No to jest na co czekać :)

Argus9 napisał(a):
Jeśli chodzi o „FourFiveSeconds” - ‘rozumiem’ decyzję McCartneya o dołączeniu ‘tego’ do repertuaru, natomiast moja najkrótsza opinia o ‘tym’ jest tożsama z reakcją fana, którą słychać na tym amatorkim filmie po zakończeniu ‘tego’ - brzmi ona: „Thanks God it’s over”...


:D
Tutaj musiałem się skusić, bo myślałem, że może Macca jakoś uratuje tego gniota chociaż przez to, że sam go zaśpiewa. Niestety ale ten utwór to jest po prostu katastrofa budowlana, uratować go może tylko nie granie go. Mam wielką nadzieję, że Paul nie dowiezie go do Europy. Jeśli dowiezie to może pierwszy raz spotkać się na swoim koncercie z gwizdami fanów...

Argus9 napisał(a):
A co do sięgnięcia po „A Hard Day’s Night”… mam mieszane uczucia - może jestem ‘zatwardziałym ortodoksem’ :wink: , ale… uważam, że ‘niektórych rzeczy NIE WYPADA robić’ - nawet McCartneyowi…


Dla mnie się podobało. Nawet ortodoksi powinni wziąć pod uwagę fakt, że w oryginale Paul też tutaj śpiewał. I to powinno zamknąć usta wszystkim ;)
Aha, największą dla mnie frajdą było usłyszenie początkowego akordu. Teraz będzie można się chwalić, że słyszało się to na żywo :)

Nie wiem czy zauważyliście, z setu wypadło Helter Skelter. Wg mnie to dobra decyzja. To już niestety nie te lata Paul, trzeba oszczędzać głos.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 3:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):

Argus9 napisał(a):
A co do sięgnięcia po „A Hard Day’s Night”… mam mieszane uczucia - może jestem ‘zatwardziałym ortodoksem’ :wink: , ale… uważam, że ‘niektórych rzeczy NIE WYPADA robić’ - nawet McCartneyowi…

Dla mnie się podobało. Nawet ortodoksi powinni wziąć pod uwagę fakt, że w oryginale Paul też tutaj śpiewał. I to powinno zamknąć usta wszystkim ;)

I tu się Kompletnie NIE (z)rozumiemy…

PS. Zabrzmi to tak jak zabrzmi, ale jest to kwestia pewnej Świętości, takiej niepisanej, czyli WAŻNIEJSZEJ niż pisana i już! (niektóre rzeczy są nieruszalne - nie z definicji, czy z przepisów, tylko… bo TAK się Wie, Tak się CZUJE).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 6:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Jadę :) I jeszcze ładnych parę osób z forum będzie, może się ujawnią ;)


Ujawniam się. Cieszę się na koncert zwłaszcza w Pradze. Z set list z Fresno nie słyszałem ''na żywo'' 13 kompozycji ( nie wliczałem Four Five Seconds).Jest to kolejny powód do zadowolenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 7:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
PS. Zabrzmi to tak jak zabrzmi, ale jest to kwestia pewnej Świętości, takiej niepisanej, czyli WAŻNIEJSZEJ niż pisana i już! (niektóre rzeczy są nieruszalne - nie z definicji, czy z przepisów, tylko… bo TAK się Wie, Tak się CZUJE).


Doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Rozmawialiśmy o tym nie raz. Mnie jednak nie przeszkadza słuchanie np.Ringa śpiewającego ''Love Me Do'' , George'a ''In My Life'' (pomijam fatalne znane z bootlegów wykonanie), Johna ''I Saw Her Standing There'' czy Paula np. A Hard Day's Night'' (na szczęście "Imagine'' czy "Strawberry Fields Forever'' śpiewał przy wyjątkowych okazjach). Osobiście , jak Macca wytrwa, oczekuję z uśmiechem na A Hard jako tzw. openera. Szerszym niż podczas ''Eight Days A Week'' :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 10:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Yer Blue napisał(a):

Argus9 napisał(a):
A co do sięgnięcia po „A Hard Day’s Night”… mam mieszane uczucia - może jestem ‘zatwardziałym ortodoksem’ :wink: , ale… uważam, że ‘niektórych rzeczy NIE WYPADA robić’ - nawet McCartneyowi…

Dla mnie się podobało. Nawet ortodoksi powinni wziąć pod uwagę fakt, że w oryginale Paul też tutaj śpiewał. I to powinno zamknąć usta wszystkim ;)

I tu się Kompletnie NIE (z)rozumiemy…

PS. Zabrzmi to tak jak zabrzmi, ale jest to kwestia pewnej Świętości, takiej niepisanej, czyli WAŻNIEJSZEJ niż pisana i już! (niektóre rzeczy są nieruszalne - nie z definicji, czy z przepisów, tylko… bo TAK się Wie, Tak się CZUJE).


Troszkę mnie zaskoczyłeś. Nie widzę nic złego nawet gdyby Lady Gaga wykonywała cokolwiek Beatlesów a co dopiero McCartney i to utwór, w którym grał, nawet sam trochę śpiewał i było nie było jest wpisany jako współkompozytor. Zresztą to nawet nieważne. Ważne by wskrzesić ducha Beatlesów przez kogoś kto jako jeden z ostatnich może to jeszcze uczynić w sposób namacalny.

dr Maxwell napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Jadę :) I jeszcze ładnych parę osób z forum będzie, może się ujawnią ;)


Ujawniam się. Cieszę się na koncert zwłaszcza w Pradze. Z set list z Fresno nie słyszałem ''na żywo'' 13 kompozycji ( nie wliczałem Four Five Seconds).Jest to kolejny powód do zadowolenia.


Też mam 13, ale razem ze wspomnianym arcydziełem. Po szybkiej analizie wygląda mi na to, że nie słyszałeś Birthday i tym wygrywasz ;)

Zapewne po drodze nastąpią jeszcze jakieś zmiany w secie. Oby tylko nie na gorsze.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 11:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Set lista w Seattle niemal bez zmian - jedynie doszło Helter Skelter z Novoselicem (nice) - no ale to Seattle :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 11:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Moja uwaga pewnie wyda się „niepopularna” i bardziej dotyczy koncertowania McCartneya w wymiarze szerszym, niż w odniesieniu do tutejszego wątku Pragi, ale słuchając tego wykonania Helter Skelter…

Macca oczywiście ma wokół siebie cały sztab profesjonalnych fachowców od kwestii medycznych, zdrowotnych, biologicznych, odnowy, wokalu, itp., itd., ale…

Dopiero co skończyła się 2-letnia (!) trasa „Out There”, teraz mamy nową - „One On One”…

Zastanawiam się, czy Macca po prostu Zdecydowanie nie PRZEGINA. Nie jest rzeczą „normalną i powszechną” grać 3-godzinne koncerty w wieku 70+. Oczywiście my - fani wyczekujemy kolejnych „nowości” w setlistach, i gdyby Paul zamiast koncertów trwających 2 godziny 45 minut nagle zaczął grać koncerty poniżej 2 godzin, pewnie poczulibyśmy się „oszukani”… ale popatrzmy JAK koncertują „giganci-rówieśnicy” McCartneya (czasowo, częstotliwościowo, angażująco). Czy nie jesteśmy zbyt „krwiożerczy”? …McCorrida?

Gratuluję Paulowi EVERGREENOWEJ I(S)KRY, ale… coraz częściej nachodzi mnie myśl, że jednak PRZEGINA, i że „wszystko ma swoje konsekwencje”…

A album „New” pokazuje, że TYLE jeszcze Można! :)

Takie moje McLive-Refleksje…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 12:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Moja uwaga pewnie wyda się „niepopularna” i bardziej dotyczy koncertowania McCartneya w wymiarze szerszym, niż w odniesieniu do tutejszego wątku Pragi, ale słuchając tego wykonania Helter Skelter…

Macca oczywiście ma wokół siebie cały sztab profesjonalnych fachowców od kwestii medycznych, zdrowotnych, biologicznych, odnowy, wokalu, itp., itd., ale…

Dopiero co skończyła się 2-letnia (!) trasa „Out There”, teraz mamy nową - „One On One”…

Zastanawiam się, czy Macca po prostu Zdecydowanie nie PRZEGINA. Nie jest rzeczą „normalną i powszechną” grać 3-godzinne koncerty w wieku 70+. Oczywiście my - fani wyczekujemy kolejnych „nowości” w setlistach, i gdyby Paul zamiast koncertów trwających 2 godziny 45 minut nagle zaczął grać koncerty poniżej 2 godzin, pewnie poczulibyśmy się „oszukani”… ale popatrzmy JAK koncertują „giganci-rówieśnicy” McCartneya (czasowo, częstotliwościowo, angażująco). Czy nie jesteśmy zbyt „krwiożerczy”? …McCorrida?

Gratuluję Paulowi EVERGREENOWEJ I(S)KRY, ale… coraz częściej nachodzi mnie myśl, że jednak PRZEGINA, i że „wszystko ma swoje konsekwencje”…


Wiesz, że właśnie dzisiaj o tym myślałem? McTelepatia :)
Dla mnie przegina i to bardzo. I co gorsza chyba nikt z jego otoczenia nie odważy się mu powiedzieć, że powinien ograniczyć przynajmniej czas trwania koncertów. Bo sama ilość koncertów jest jeszcze w miarę rozsądnie dawkowana, chociaż doradził bym mu by robić większe przerwy między koncertami.
Nie pojmuję grania w sumie blisko 4 godzin na dzień, bo należy dodać też godzinny Soundcheck. Mam wrażenie, że Macca uparł się by coś komuś udowodnić, że ciągle może robić maratony niczym 20 letni koncertowy zwierzak.

Jak dla mnie w zupełności starczyłby 1,5 godzinny set. Więcej bym nie wymagał.

Czasem myślę, że te maratony doprowadzą Paula do jakiejś gwałtownej (tfu!) zapaści formy. Po prostu wiek w końcu odmówi posłuszeństwa. Jeśli nie zacznie skracać tych setów to to niestety odbije się na jego zdrowiu. Zdecydowanie dłużej pogra jeśli zacznie się w końcu oszczędzać.

Argus9 napisał(a):
A album „New” pokazuje, że TYLE jeszcze Można! :)


W sumie to nie wiem na ile koncerty ograniczają jego możliwości twórcze. Może tak być, że go właśnie napędzają. Ale na pewno też zabierają cenny czas dla zbliżającego się do 80-tki staruszka :) Po części te wszystkie maratony koncertowe na pewno odebrały ze 2 płyty. Dlatego tym bardziej jestem za przystopowaniem z kolejnymi trasami i 4 godzinnymi występami na scenie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 4:05 am 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Ja za to miałam niedawno taką rozkimnę, że będąc w jego wieku, mając tyle pieniędzy, tyle osiągnięć i będąc taką legendą nie grałabym w ogóle. Zwyczajnie nie chciałoby mi się. Jak bardzo trzeba kochać to co się robi, żeby tak się przemęczać. Jestem mu jednak wdzięczna, że nie ma do tego takiego podejścia jak ja, bo prawdopodobnie nigdy nie zobaczyłabym go na żywo.
Poza tym uważam podobnie jak Wy, że prawie 4h to duża przesada (nawet dla młodszych osób!)

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:53 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Do Pragi mam niecałe 300 km i jakoś nie ciągnie mnie na koncert. Przyznaję się bez bicia, że już nie czekam na kolejny występ Paula w Polsce, ani mi nie zależy by nadal koncertował. Ostatnie trasy mają inne nazwy lecz różnią się tylko trochę setlistami, gadżetami, wiekiem i głosem Paula. Prawie wszystko jest wtórne. Wiem, że wielu dla tego "prawie" pojedzie za Paulem wszędzie, lecz ja odpuszczam.
Z niecierpliwością i wielką nadzieją czekam jednak na nowe nagrania studyjne i kolejne płyty McCartney'a, i oby nagrał ich jeszcze kilka. Czas ucieka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 10:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
McCartney stał się niewolnikiem zjawiska „McCartney-Superstar”...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 9:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
Do Pragi mam niecałe 300 km i jakoś nie ciągnie mnie na koncert. Przyznaję się bez bicia, że już nie czekam na kolejny występ Paula w Polsce, ani mi nie zależy by nadal koncertował. Ostatnie trasy mają inne nazwy lecz różnią się tylko trochę setlistami, gadżetami, wiekiem i głosem Paula. Prawie wszystko jest wtórne. Wiem, że wielu dla tego "prawie" pojedzie za Paulem wszędzie, lecz ja odpuszczam.
Z niecierpliwością i wielką nadzieją czekam jednak na nowe nagrania studyjne i kolejne płyty McCartney'a, i oby nagrał ich jeszcze kilka. Czas ucieka.


Też bardzo czekam na kolejne płyty Paula i jak nigdy nie mam obaw o ich poziom. W ostatnich latach Macca nagromadził tyle pereł, że zaryzykuję nawet iż z tych najlepszych momentów między 2005 a 2013 rokiem można by skompilować płytę na poziomie Abbey Road.
Ale... koncerty są dla mnie równie ważne. Usłyszenie na żywo Fool On The Hill czy Here, There And Everywhere lub innych beatlesowych klasyków których nie słyszałem dotąd na koncercie to dla mnie porównywalne doznanie z ukazaniem się kolejnych Mr Bellamy, My Valentine, Appreciate czy Riding To Vanity Fair.

Argus9 napisał(a):
McCartney stał się niewolnikiem zjawiska „McCartney-Superstar”...


Mocne. Ale jest w tym sporo prawdy...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 2:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Nikt chyba nie zwrócił uwagi, a taką Bardzo Istotną zmianą w obecnym McLive-Repertuarze jest wg mnie brak The Long And Winding Road - jak sięgam pamięcią chyba jest to pierwszy raz w XXI wieku (?)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 10:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak dla mnie dobra zmiana, bo już trochę męczył ten utwór.
Z ostatnich zmian wypadło Birthday a na jego miejsce pojawiło się I Saw Her Standing There.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 4:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na wczorajszym koncercie Macca podłączył się pod trend ostatnich tygodni grając utwór Prince'a. Konkretnie fragment Let's Go Crazy, złączone z poprzedzającym go Hi Hi Hi:
https://www.youtube.com/watch?v=uCSGUxEIxvg

Jakoś nie przepadam za tym utworem ale jak zagra to w Pradze to będzie sympatyczny akcent.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 10:40 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Czw Mar 31, 2016 10:21 pm
Posty: 32
Miejscowość: Wrocław
Siedzę sobie na FB i pojawia mi się taki post na wierzchu:
https://www.facebook.com/PaulMcCartney/ ... 154283313/

Paul z jaką chrypą, słabo tego się słucha (pomijając intonację ze strony publiki, która zawsze mnie nakręca). Oby w Pradze był w najlepszej formie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 12:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Brzmi bardzo źle ale to być może już przemęczenie, bo jeszcze 2 dni przed tym koncertem, chyba nawet w tym samym miejscu Macca śpiewał bez zarzutów, np to słynne Get Back:
https://www.youtube.com/watch?v=hn_jP-w0bco

Występ z 19 maja był trzecim koncertem z rzędu, z tylko 2 dniowymi odstępami, stąd pewnie ta słaba forma. Najgorsze, że Praga będzie czwartym koncertem z rzędu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Śro Cze 08, 2016 9:10 am 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Jak myślicie, jest sens robić transparent "Happy Birthday" czy prawdopodobnie czescy fani zaplanowali już akcję dotyczącą jego urodzin i warto pokusić się o coś bardziej oryginalnego?

_________________
Does anybody remember laughter?


Ostatnio edytowany przez Lady Madonna, Pią Cze 10, 2016 10:08 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Śro Cze 08, 2016 11:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pewnie, że lepiej zrobić coś oryginalnego, najlepiej opierając hasło na jakiejś piosence Paula.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Koncert Praga 2016
PostWysłany: Nie Cze 12, 2016 8:12 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Kwi 02, 2016 12:42 pm
Posty: 2
Hej, ja też się wybieram do Pragi :wink: Czy wiadomo coś o jakichś akcjach w stylu "Hej Paul" jak w Warszawie? Trzeba coś drukować, zabrać coś ze sobą? :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY