Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 8:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 12:58 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
O w modre! A jak zabrzmial? Czy bas byl tez tak potezny jak na Bialym Albumie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 1:19 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
cze napisał(a):
O w modre! A jak zabrzmial? Czy bas byl tez tak potezny jak na Bialym Albumie?


Sam to ocenisz jak będzie gotowy już zapis audio. Dla mnie wyszło genialnie.
Cały koncert był genialny.

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 1:26 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
W ogole track lista z praskiego komcertu bardziej mi pasuje niz ta z 2002 roku. Bo i Helter i Ive Got A Feeling, bo Shes A Woman... Wiecej ostrzejszych numerow, bardziej przeze mnie lubianych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 3:38 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 4:02 pm
Posty: 23
Miejscowość: Rzeszów
Kasia napisał(a):
Cały koncert był genialny.

Zgadza się w 100 % :D
A Helter Skelter był tak zagrany i zaśpiewany, że... echhh... jednak chyba masz rację Kasiu ... nie ma co gadać, to trzeba usłyszeć!!! :D

_________________
Although I laugh and I act like a clown
Behind this mask I am wearing a frown


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 6:50 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Zgadza się, cały koncert był świetny (chociaż mogłoby się obyć, moim skromnym zdaniem, bez tego całego pre-show), oprócz Helter Skelter najbardziej podobało mi się For No One i I'll Follow The Sun.
Boże, to straszne... będę MUSIAŁA teraz jeździć na każdy koncert w pobliżu, i po co mi to było :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Mariusz
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 8:42 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:40 am
Posty: 7
Miejscowość: Toruń
Jestem chyba nieźle zakręcony.Po koncercie w Pradze mam zamiar jechać do Paryża 24.06. To na razie moc emocji i wielka chęć przeżycia tego jeszcze raz.Wszystko może skończyć się na wielkiej chęci i rozbić się w pył o kasę , ale na dzień dzisiejszy jadę!!!!!!!Będę miał prawdopodobnie 1 lub 3 miejsca wolne w wozie (Polonez-ha , ha , ha).Czy ktoś jest zainteresowany- na razie tylko teoretycznie.Bilety kosztują 45E,65E i drożej.Myślę ,że te pod sceną to właśnie 65E.Pozdrawiam.Ps.Wyjazd 22.06,nocleg w Dortmundzie u rodziny,potem zwiedzanie kolejny nocleg w Paryżu u znajomych.Powrót myślę ,że 27.06 wieczorem w Polsce


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mariusz
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 8:52 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pią Mar 05, 2004 11:04 pm
Posty: 19
Mariusz napisał(a):
Jestem chyba nieźle zakręcony.Po koncercie w Pradze mam zamiar jechać do Paryża 24.06. To na razie moc emocji i wielka chęć przeżycia tego jeszcze raz.Wszystko może skończyć się na wielkiej chęci i rozbić się w pył o kasę , ale na dzień dzisiejszy jadę!!!!!!!Będę miał prawdopodobnie 1 lub 3 miejsca wolne w wozie (Polonez-ha , ha , ha).Czy ktoś jest zainteresowany- na razie tylko teoretycznie.Bilety kosztują 45E,65E i drożej.Myślę ,że te pod sceną to właśnie 65E.Pozdrawiam.Ps.Wyjazd 22.06,nocleg w Dortmundzie u rodziny,potem zwiedzanie kolejny nocleg w Paryżu u znajomych.Powrót myślę ,że 27.06 wieczorem w Polsce

A bilety na pewno będą?
Wojtek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Mariusz
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 9:24 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:40 am
Posty: 7
Miejscowość: Toruń
Mam nadzieję ,że tak.Nie pojadę przecież w ciemno.Mam w Paryżu koleżankę i wiem ,że jeżeli jeszcze można kupić bilety to Ona to załatwi,Zachowuję trochę się jak wariat ale Paul jest tego wart.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 10, 2004 10:25 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pią Mar 05, 2004 11:04 pm
Posty: 19
Na stronie http://www.teleaviles.com/mac.htm mozna zobaczyc dwa utwory zaspiewane na tegorocznej trasie w Hiszpanii. Min. jest "All my loving"...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mariusz
PostWysłany: Pią Cze 11, 2004 9:51 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pią Mar 05, 2004 11:04 pm
Posty: 19
Mariusz napisał(a):
Mam nadzieję ,że tak.Nie pojadę przecież w ciemno.Mam w Paryżu koleżankę i wiem ,że jeżeli jeszcze można kupić bilety to Ona to załatwi,Zachowuję trochę się jak wariat ale Paul jest tego wart.

Z checią bym pojechał...Jednak trudno będzie mi zerwać sie z pracy...Na Pragę wziąłem poniedziałek wolny a teraz trzeba wyskubać trochę więcej dni...
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 13, 2004 1:44 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Kwi 22, 2004 2:52 pm
Posty: 19
Miejscowość: Lublin
...to juz tydzien minal a ja nie moge sie otrzasnac....
...odplywam...DOSŁOWNIE!!!!Caly czas myslami jestem w Pradze!!! Było cudownie!!! Paul byl cudowny!!!
Mialam to szczescie widziec Paula w samochodzie jakies 4 godziny przed koncertem ( pomachal do nas!!!!!! :D ) i dzieki Bogu bo tego momentu kiedy wyszedl na scene chyba bym nie przezyla...;) bylo goraco a swiat sie krecil.....hehe :oops: :roll:

Pozdrawiam wszytkich którzy do tej pory nie mogą wrócic na ziemie!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 13, 2004 5:23 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:09 am
Posty: 73
Miejscowość: Wrocław
By thy way juz znamy powod dlaczego nie przyjechal do Polski - zażądał 1,5 mln funtów czyli 9.000.000 zł polskich!!! :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 13, 2004 5:30 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Ciekawe ile Czechów kosztował?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 14, 2004 1:57 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 4:02 pm
Posty: 23
Miejscowość: Rzeszów
boro napisał(a):
By thy way juz znamy powod dlaczego nie przyjechal do Polski - zażądał 1,5 mln funtów czyli 9.000.000 zł polskich!!! :(


Zastanowiło mnie to, co napisał boro i dlatego wziąłem się ostro :) za kalkulacje.

- Paul zażądał, jak napisano w Rzeczpospolitej, 1.5 mln funtów szterlingów
- na Jego koncert przybyłoby prawdopodobnie około 70 tys. ludzi, tak jak w Pradze
- bilety kosztowałyby prawdopodobnie, jak w dniu praskiego koncertu, 1 500 CZK (celowo nie biorę pod uwagę biletów dla VIP-ów i miejsc stojących z dala od sceny, żeby mniej więcej uśrednić cenę biletu i może nieco ją zaniżyć, by mieć pewien margines błędu w zanadrzu).

Według „Tabeli kursów nr 113/A/NBP/2004 z dnia 2004-06-11”:
- średni kurs funta to: 1 GBP = 6,9727 PLN
- średni kurs korony czeskiej to: 1 CZK = 0,1465 PLN

Paul chciał za koncert w Polsce 1 500 000 funtów, czyli:
1 500 000 GBP = (6,9727 * 1 500 000) PLN = 10 459 050 PLN
Bilet na koncert w Pradze kosztował 1 500 koron, czyli:
1 500 CZK = (1 500 * 0,1465) PLN = 219,75 PLN


Hmmm… na koncercie w Pradze było (wg Rzeczpospolitej) 70 000 ludzi:
219,75 PLN * 70 000 = 15 382 500 PLN
A zatem kwota, jaką zapłacili (-śmy) wszyscy razem za koncert w Pradze (w przeliczeniu na złotówki) to:
15 382 500 zł



Jeśli na koncert w Polsce przybyłoby, tak jak w Pradze, 70 tys. osób i z kwoty zarobionej na biletach (15 382 500 zł) Sir Paul McCartney wziąłby sobie tylko te swoje marne 1.5 mln GBP (10 459 050 zł), to zostaje reszta. Ile to jest?
15 382 500 zł - 10 459 050 zł = 4 923 450 zł

Taaak… organizator polskiego koncertu Paula McCartneya zarobiłby 4 923 450 zł !


Podsumowując: Coś tutaj nie gra – Paul zarabia tyle ile chce, organizator koncertu też dostaje niezłą kasę, a bilety na koncert kosztują tyle ile zazwyczaj na tego typu show. Więc dlaczego, tak naprawdę, Sir Paul McCartney nas jak dotąd nie odwiedził??? :?

_________________
Although I laugh and I act like a clown
Behind this mask I am wearing a frown


Ostatnio edytowany przez Dreamer, Sob Wrz 18, 2004 4:23 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 14, 2004 7:36 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Najprawdopodobniej chodzi o to że najpierw ktoś musi te pieniądze wyłożyć,musi je mieć ,a potem liczyć na zwrot a następnie na zysk.Przypuszczam ze w Polsce na taki koncert przyszło by znacznie więcej ludzi niż w Czechach,nie wiem czy jakiś stadion u nas by ich pomieścił,a jeśli organizator boi się że mu się nie zwróci,że przszłoby mało ludzi,to jego problem,a jeszcze nasze nienormalne prawo podatkowe od zysków,więc kto wyłoży 10 mln i czekać będzie czy mu się zwróci czy nie?Niepamiętam dokładnie ale parę lat temu chyba w Brazylii padł rekord frekfencji na koncercie właśnie Paula,300tys ludzi,nawet mam gdzieś film z tego koncertu.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 15, 2004 7:53 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:09 am
Posty: 73
Miejscowość: Wrocław
300 tys. bylo tez na Podstdamer Platz w 1990 roku w Berlinie kiedy gral Roger Waters.

Wiecej ludiz bylo chociazby na Woodstocku '69 i wiekszosci polskich (na ostatnim - 400 tys.)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Wrażenia...
PostWysłany: Śro Cze 16, 2004 8:42 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Ach! Koncert był wspaniały! To chyba największe przeżycie w moim 17-letnim życiu! Będę miał co wnukom opowiadać. :)

Na koncercie byłem z Janandem i Dreamerem (i jeszcze trzema innymi osobami), więc nie będę powtarzał ich relacji. Napiszę natomiast cosik o Czechach (tubylcach). Mi nie przeszkadzali. Za mną siedział taki jeden Czech. Był miły i wogóle, nie wkurzał się, jak go szturchałem, pomógł mi wstać z karimaty (nie było tak łatwo - tyle wtedy trzymałem...) i jeszcze się śmiał (bynajmniej nie ze mnie). Później jakąś Czeszkę wpuściłem przed siebie, ale była niska to mi nie przeszkadzała. Ogólnie Czesi mi nie wadzili.

Mam tylko pytanie. czy ktoś słyszał wszystko, co ludzie śpiewali pod drzwiami? Czy śpiewali "Let 'Em In" ?

I jeszcze na koniec coś o piosenkach. Niektórych się spodziewałem ("Band On The Run", "Let Me Roll It", "Here Today", "Hey Jude") a niektórymi Paul mnie zaskoczył ("Helter Skelter", "In Spite Of All Danger", "I'll Follow The Sun", czy "The Night In Prague", czy jak ona się nazywa). Czekam na nagranie audio i video. I niech bootlegami nieznanymi Beatles obsypan będzie za swoją odwagę i swe nagrania!

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 16, 2004 7:13 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Cze 16, 2004 6:42 pm
Posty: 2
Excuse me for writing here in English, but I don't speak Polish... I'm a Lithuanian girl and I've been to Prague. As much I understand, this topic is for discussions about the concert.. Well I am writing here because one person at the concert gave me a reference to this site..

I was standing in the 'stani u podia', in about 11th row, in the right side :) And I had two posters. And there was a Polish guy on my left, he with his friends also had a huge red poster made of fabric. He pasted the site adress http://www.beatles.kielce.com.pl on the back side of one of my posters.. And when Paul played "I Saw He Standing There" he helped me holding another poster, which read "I Am Just Seventeen".

And if he's posting in this forum, it would be great if that guy responded. The concert was wonderful!!

And to all of you Paul fans, I hope Paul will come to Poland one day! (and,of course, Lithuania.. ;) )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 16, 2004 10:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Hi

Probably...it's me :wink:

I'm very happy that you've written to us (I see that my stickers are in use). thank you for helping me with my 'huge red poster' too. I knew that we could count on Beatlefans.
Of course - we'll be waiting for Paul for the rest of our lifes... and maybe someday... :D

if you want to contact me write to macho303@wp.pl.

thx for everything

macho

thn Rita

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 17, 2004 8:53 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
So, Paul helped to create a Polish-Lithuanian friendship ;-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY