Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 1:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 5:31 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
Ale jeśli masz zrównać z Ziemia "Electric Arguments"

O! A dlaczego Ci to przyszło na myśl :)))))

Cytuj:
z początku była kryryka dla krytyki, a po czasie okazało, że jednak jest coś tam słuchalnego

To prawda, jednak nie wycofałem się ani z krytyki, ani z pochwał. Nawiasem mówiąc, tak naprawdę nie krytykujemy, tylko piszemy o tym co nam się podoba, a co nie. Natomiast tak zwana konstruktywna krytyka wobec Beatlesa to... nie wiem co. Mam komponować lepiej niż Beatles albo się zamknąć? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 5:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Natomiast tak zwana konstruktywna krytyka wobec Beatlesa to... nie wiem co. Mam komponować lepiej niż Beatles albo się zamknąć? :D


Ani jedno ani drugie.
Masz wyrazić swoja opinie poparta jakaś argumetacja, żeby była bardziej wiarygodna. Bez persoanalnych wycieczek, skup sie na samej Muzyce.
Chciałbym przeczytać szczera i rzetelna recenzje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:13 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
opinie poparta jakaś argumetacja, żeby była bardziej wiarygodna

Albo mi się podoba albo nie. Czy za pomocą wiarygodnych argumentów sprawię, że spodoba Ci się żona sąsiada? A jemu się, cholera, podoba! :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dyskusja jest o tym jak napisac recenzje... ;) Napisz to wtedy pogadamy :) A jak - tak jak sobie chcesz, niepotrzebnie sugerowałem cokolwiek :roll: :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 2:33 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Życiem Paula i jego hobby jest tworzenie muzyki. Może ją tworzyć z wszystkiego. Gra na kieliszkach, wyciąga z kąta wielkie magnetofony z taśmowymi pętlami i tworzy muzykę. Jest zresztą bardzo interesujące video na ten temat, znane pewnie wszystkim fanom.
Część z tej twórczości może być pewnie doceniona za swoją złozoność, pomysłowość i technikę tylko przez nielicznych reżyserów dźwięku, którzy powiedzą - E! Dziadek, niezłe, niezłe!
Część może być doceniona przez ogół z powodu fajnej melodyjki lub wirtuozerii.
Wszystko natomiast będzie cenione przez zagorzałych fanów. TAk już bowiem jest, że wśród dwóch takich samych świstków papieru ten, ktory został pomazany przez Paula trafi za ciężkie pieniadze na eBay, a ten podpisany przez joryka do kosza. Wszystko, co zrobi Paul ma dla nas szczególną wartość.

Electric Arguments jest trochę dobra i trochę ...mniej dobra. Zgadzam się z Waszymi recenzjami. Jest tu trochę muzyki odłożonej do różnych szuflad (m.in. w czasach Off The Ground i Driving Rain). Jest też prawdą, że niektore utwory trwają za długo. Są ze trzy ładne piosenki, do których będziemy wracać.
Two Magpies byłyby urocze ale trochę je Paul brzmieniowo poszarpał, czy też rozregulował i trudno mi się tego słucha.
Sing The Changes - ładne. Mogłoby być na płycie Paula ...i chyba było :D
Travelling Light - bardzo ladne. W tym miejscu płyty Paul zazwyczaj daje jakieś fajne mruczando (jak np. Mr. Bellamy), które stroi z wentylatorem u mnie w pracy. Zawsze, jak włączę wentylator, to muszę zanucić I'm not coming down.
Dance 'Til We're High - no ...nie ma obciachu jak się puści przy znajomych :D

Jest też druga połowa płyty, która mogłaby się skończyć po 15 sekundach i ani by się ktoś zorientował ani rozpaczał. Wrzucono to jednak na płytę w myśl zasady - jak mają zarabiać bootlegerzy, to wolę sam sprzedać.

Płyta jest. Czekalem na ną i ucieszyłem się, że jest. Najlepsza z firemanów ale i zupełnie inna od poprzednich. Więcej tu tradycyjnej muzyki niż eksperymentu ale chyba nikt z tego powodu sie nie targnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 10:44 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
admin_joryk napisał(a):
Jest też druga połowa płyty, która mogłaby się skończyć po 15 sekundach i ani by się ktoś zorientował ani rozpaczał.
W rzeczy samej.
admin_joryk napisał(a):
Więcej tu tradycyjnej muzyki niż eksperymentu ale chyba nikt z tego powodu sie nie targnie.
Ja bywam bliska, podobnie jak Piotrek chyba :D

Generalnie zgadzam się z Twoją recenzją, ciekawi mnie jeszcze, co sądzisz o "Nothing too much..."? "Helter Skelter AD 2008" jak to macho zgrabnie ujął czy raczej trochę za dużo łomotu ;) ?

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 6:43 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dla mnie to nie jest Helter Skelter. Ciężko mi się tego słucha.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na oficjalnej stronie Paula pojawił się kolejny klip video do piosenki 'Dance 'Til We're High'.

http://www.paulmccartney.com/news.php#/1680/2009-07

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 6:32 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Witajcie przyszli DJ'e i DJ'ki - ma ktoś ochotę pomiksować z Firemanem?
Na początek Sing the Changes - osobno wokal główny, chórki, gitara akustyczna i mandolina, gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja oraz cymbałki.
Czekam na Wasze wersje :D

http://www.zshare.net/download/62921103bd4c2c56/

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 7:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Mi bardzo się podobała zabawa Light From Your Lighthouse, ale z braku czasu nie doszedłem do niczego, czym można by się pochwalić ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 10:31 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Bonusowe nagrania prosto z Deluxe Edition:

1. Solstice Ambient Acapella (15:12 min)
2. Travelling Light Instrumental (8:18 min)
3. Wickerman Ambient Dub (12:43 min)
4. Morning Mist Instrumental Dub (5:42 min)
5. Equinox Instrumental (8:23 min)
6. Sawain Ambient Acapella (4:52 min)
7. Sawain Instrumental Dub (4:53 min)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:51 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Regularne Electric Arguments vs Bonus Tracki - co sądzicie? Bardzo ciekawią mnie Wasze opinie.
Puściłam je ze zwykłej ciekawości, samo Electric Arguments nie było dla mnie jakąś megasuper płytą i myślałam, że Bonusy pójdą raz może dwa w odtwarzaczu i do archiwum. Cóż za miłe zaskoczenie już przy pierwszych dźwiękach! Aktualnie jestem pod wielkim wrażeniem, moim zdaniem Bonusy są o niebo lepsze od samej płyty. Świetnie mi się tego słucha, Travelling Light w wersji instrumentalnej i rozciągniętej jest po prostu genialne. Brak wokalu daje możliwość odkrywania w pełni warstwy muzycznej, która okazuje się niesamowicie bogata! Naprawdę ciekawe doznanie :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 3:04 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Też z początku zostałem przez bonusową płytę pozytywnie zaskoczony. This Is Love i instrumentalna wersja Traveling Light jak najbardziej mi odpowiadają i prezentują to, czego się po projekcie Firemana oryginalnie spodziewałem. Jeszcze instrumental Don't Stup Running jest ok, ale potem dzieje się coś niedobrego - nijak nie pasuje mi niby-instrumentalne Sing The Changes, a i Sun Is Shining bez wokalu wypada cieniutko. Pozostałe miksy Lifelong Passion w sumie nie są złe i ujdą w tłoku :) Taka ta płytka trochę niespełniona. Niby brzmi to firemanowo, ale gdzieś tam pozostaje świadomość, że mogło być lepiej. A czy jest lepiej od podstawowego albumu? Nie wiem, jeśli chodzi o klimat, to może nieco bardziej spójnie, ale też z pewnością mniej się muzycznie dzieje i denerwuje mnie pójście na łatwiznę ze zwyczajnym odwokalnieniem utworów z EA. Ja to bym najchętniej wybrał trochę z Electric Arguments, trochę z bonusowego dysku i wszystko by już było na swym miejscu :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 3:39 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
hans80 napisał(a):
Mi bardzo się podobała zabawa Light From Your Lighthouse, ale z braku czasu nie doszedłem do niczego, czym można by się pochwalić ;)

Kolejne multitracki - mam nadzieję, że Karol to jedyna osoba, która wymawia się brakiem czasu, w końcu aura nie sprzyja wychodzeniu z domu i pomiksować przyjemna rzecz :)

Dance 'Til We're High:
Highway:
Light From Your Lighthouse:

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 12:34 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
I ostatni z brakujących multitracków: Sun is Shining :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY