Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 6:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 10:40 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Dobre wiadomości. Ścieżka dźwiękowa będzie w przyszłym tygodniu. Film mam gotowy, pozostała kosmetyka i stworzenie menu. W związku z tym zamówienia przyjmuję do dnia 21.02.2019 !!!!! Po tej dacie składam ostateczne zamówienie na ilość drukowanych płyt.
Na tą chwilę aż 29 osób złożyło zamówienia. Tak jak wcześniej pisałem operacja będzie jednorazowa i nie będzie możliwości "domawiana" płyt.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 12:18 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Gru 13, 2018 11:55 pm
Posty: 2
dzień dobry, mimo śledzenia forum od dawna - jestem tu nowy. W jaki sposób mogę złożyć zamówienie na BR i w jaki sposób mogę się rozliczyć? :-). Jakoś tych informacji nie wyśledziłem... ;-]

Pozdrawiam

------
jestem nosicielem wirusa beatlesus


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 1:16 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
wszystko opisane na poprzedniej stronie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 3:47 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Gru 13, 2018 11:55 pm
Posty: 2
Ups, dzięki. Mimo śledzenia wątku, zagubiłem się.
Zamówienie złożone.

Ukłony i wyrazy szacunku za ogrom pracy i czasu

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 20, 2019 1:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Zamówienie złożone.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 4:42 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Zakończyłem prace! Film się koduje (potrwa to 24-36 godzin). Dźwięk odebrałem ze studia - jest ok. Myślę, że w poniedziałek wyślę płyty "matki" do firmy w celu nadruku i skopiowania. Przedłużam więc do tego czasu możliwość zamawiana płyt.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 11:00 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2019 8:16 pm
Posty: 2
Zamówienie złożone (uff, zdążyłem :D )

Podziwiam za ilość włożonej pracy :)

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 22, 2019 12:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
michaelmarshall napisał(a):
Zamówienie złożone (uff, zdążyłem :D )

Oprócz farta masz fajny avatar.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 12:33 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Po wielu perturbacjach udało się zakończyć projekt. Płyta „matka” blu - ray jest gotowa. Koduje się płyta DVD (dwu warstwowa 8,5 GB). Będzie gotowa wieczorem. Jutro ją sprawdzę i jeżeli wszystko będzie dobrze to wysyłam do kopiowania i nadruków. Koszt płyt są następujące: DVD (płyta, nadruk, pudełko, obwoluta, koperta do wysyłki) 19,00 zł. Płyta BD (płyta, nadruk, pudełko, obwoluta, koperta do wysyłki) 23 zł. Do tej ceny dochodzi koszt przesyłki poleconej, który wynosi do 2 szt. płyt 5,20 (gabaryt pocztowy A), dla 3 i więcej 9,80 (gabaryt pocztowy B). Każdy otrzyma wiadomość na maila (myślę, że do środy) z wyliczeniem należności i danymi do przelewu. Proszę sprawdzajcie "spam" bo taka ilość poczty może tam trafić. W momencie wysyłki do kopiowania zamknę ostatecznie możliwość zamawiania płyt.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 27, 2019 11:47 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Zamówienia kończę przyjmować w dniu dzisiejszym (27.02.2019) o godzinie 20:00. Płyty "matki" wysłane do kopiowania. Dziś wieczorem zaczynam wysyłać wiadomości (zaglądajcie do spamu) z nr konta i kwotą do wpłaty. Jeżeli ktoś nie otrzyma wiadomości do piątku (1.03.2019) proszę o kontakt. Mario


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 28, 2019 4:45 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Dla wszystkich oczekujących na ponowne obejrzenie koncertu Paula w Krakowie mam mała niespodziankę. Zamieściłem krótki, surowy film z tego co działo się przed rozpoczęciem koncertu właściwego. Film nie przedstawia sobą wielkiej wartości, ale trzeba go raz zobaczyć. Za kilka dni go skasuję, więc zapraszam do pobrania. Pozdrawiam Mario
https://drive.google.com/file/d/11SZ84f ... sp=sharing


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 4:56 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Dzieki za film, bede go mial go dzieki uprzejmosci Roberta p bobski66. Dzieki za dokument..przed...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 12:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Zamówienie oczywiście złożone :) Czekamy! Wielkie podziękowania dla Mario, za pracę, zaangażowanie i...zatrzymanie w czasie magii grudniowego koncertu Paula w Krakowie... 8) ps. podobno do trzech razy sztuka, więc...może kiedyś Mario zrealizuje dvd z koncertu nr 3 Paula w Polsce? Była Warszawa, Kraków, teraz...czas na Gdańsk ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 04, 2019 2:45 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Firma już zaczęła robić nadruki na płytach, ale niestety moje płyty z treścią koncertu jeszcze nie dotarły. Wysłane 27.02 rano poleconym priorytetem. Poczta Polska - i wszystko jasne. Już się boję wyjaśniania na poczcie co się stało z przesyłkami do Was. Mam już zgromadzone koperty i pudełka. Za dwa dni zacznę drukować i przycinać okładki. Jestem gotowy na ciężką pracę. Koncert musiałem obejrzeć już kilka razy, przejadł mi się. Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolony. Dźwięk w niektórych głośnych scenach trochę "charczy", ale jest to do wytrzymania. Będę informował na bieżąco o postępach. Kilka osób jeszcze nie wpłaciło należności, więc jeżeli zrezygnują to można się zgłaszać na listę rezerwową. Każdy powinien dostać maila. Jeżeli ktoś nie dostał proszę napisać.
Wczoraj minęły 3 miesiące od koncertu. Jak ktoś powiedziałby mi, że film już będzie gotowy, to bym go wyśmiał.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2019 11:51 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Moje płyty dotarły do firmy zajmującej się kopiowaniem. Kopiowanie rozpoczęte. Potrwa 2-3 dni.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 12:39 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Prawie wszystko idzie dobrze. Duża część płyt została zapakowana. Czekam jeszcze na kolejną przesyłkę z firmy kopiującej płyty. Mam ją dostać w środę. Myślę, że w czwartek przesyłki wyjadą z Torunia.


Załączniki:
listy.jpg
listy.jpg [ 132.02 KiB | Obejrzany 7087 razy ]
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 12:53 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Mario - ogromne podziękowania dla CIebie. Za cały trud i pracę. Już się nie mogę doczekać przesyłki :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 7:55 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Wszystkie przesyłki do Was zostały nadane w dniu dzisiejszym o godzinie 17:30. Listy polecone ze specjalnym znaczkiem pocztowym. Proszę o sprawdzenie w momencie odbioru, czy przesyłka nie jest uszkodzona. Wszystko pakowałem osobiście sprawdzając kilkukrotnie każdą przesyłkę. W sytuacji braku przesyłki proszę o kontakt. Poczta ma taki regulamin, że reklamacje można składać dopiero po 14 dniach. Przepraszam osoby, które muszą dopłacić za przesyłkę. Mimo moich wcześniejszych ustaleń z pocztą na temat opłaty za przesyłki, w momencie konkretnego przekazywania listów okazało się, że przesyłka z dwoma płytami kosztuje 9,80 (gabaryt B) a nie jak wcześniej wyliczyłem 5,20. W związku z tym proszę o dopłatę 4,60 na konto. Sprawa dotyczy tylko kilku osób, które zamówiły konkretnie 2 szt płyt (bez względu jakie). Na znaczkach pocztowych jest opisany gabaryt przesyłki. Mój telefon podany na pieczątce nadawcy jest nieaktualny (stara pieczątka). Po odebraniu przesyłki proszę o maila z numerem, imieniem i nazwiskiem (tak jak w przelewach) oraz informacją czy wszystko ok.
Po odebraniu przesyłki przez ostatnią osobę udostępnię wersje dvd i wmv do ściągnięcia z serwera. Ta operacja będzie dostępna przez 30 dni.
W dniu 20.03.2019 skasuję film „przed koncertem” dostępny pod linkiem https://drive.google.com/open?id=11SZ84 ... 8yMKz_LLnG
Składam wielkie podziękowania kilku osobom, które udostępniły swój materiał w oryginalnej rozdzielczości. Bez Waszego wsparcia ten film w takiej formie by nie powstał. Część nagrań pochodzi z internetu. Mimo usilnych próśb o przesłanie oryginalnego materiału osoby, które umieściły filmy w internecie nie odpowiedziały, lub odpowiedziały informując, że skasowały swoje nagrania. Tak więc na część materiału znajdującego się w filmie nie udało mi się uzyskać zgody autorów, ale również nikt z nich nie zastrzegł możliwości ich wykorzystania. Przyjąłem (tak jak robiąc koncert z Warszawy), że jeżeli nagrania są ogólno dostępne to osoby umieszczające je na you tube zezwalają na ich wykorzystanie.
Traktujcie to wydawnictwo jako bootleg.
Po zrobieniu bilansu księgowego całej operacji okazało się, że mam superatę wynoszącą 14 złotych (pod warunkiem, że wszyscy „dwupłytowicze” dopłacą za przesyłki). Pozwolę sobie przekazać tą nadwyżkę w Waszym imieniu na jakiś cel charytatywny. Piszę o tym dlatego, że w definicji bootlegów jest:
„Wymiana bootlegów nie jest zwalczana przez prawo, ale czerpanie korzyści materialnych z ich sprzedaży tak” za wikipedią. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bootleg

Moje odczucia po obejrzeniu gotowego produktu są następujące:
1. Po ok 15 minutach oglądania zapomniałem, że to amatorska produkcja
2.Początek koncertu trochę chaotyczny, ale dzięki temu widać te emocje wszystkich nagrywających.
3.Dźwięk przy głośnych kawałkach niestety „charczy”, ale i to przestaje mieć znaczenie po jakimś czasie.
4.Znalazłem jeden błąd w montażu. Jeśli ktoś go znajdzie będzie znaczyło, że jesteście spostrzegawczy i bardzo uważnie obejrzeliście film (użyłem tych samych dwóch scen z różnych ujęć następujących po sobie) jeżeli ktoś to zauważy to proszę podać dane tej sceny (czas od początku filmu)
5.W całym koncercie brakuje 7 sekund obrazu. Zastosowałem w tym miejscu stop klatkę.
6.Dźwięk w dwóch miejscach bardzo odbiega jakością od całości. W tych momentach, raz musiałem wyłączyć kamerę i zmienić ustawienia (chodzi o prześwietlone twarze), drugi raz musiałem zmienić kartę (back in the ussr) i w tym momencie w filmie i dźwięku brakuje dodatkowo ok 2 sekund. Nie jest to prawie zauważalne na ekranie, ale przysporzyło mi wiele pracy, gdy się zorientowałem, bo kolejne sceny przestały pasować (dźwięk i obraz). Uporałem się z tym.
7.Jakość wersji blu-ray i dvd to niebo i ziemia. Płyty matki pozostały w wytwórni, wiec jak się zbierze jeszcze parę osób to pomyślę, czy nie zamówić kilku egzemplarzy (dotyczy tylko blu-ray!).
8.Bardzo oszczędnie dołożyłem tłumaczenie – dziękuję firmie, która tego się podjęła (tak jak w koncercie z Warszawy)
9. Dziękuję Adzie za jej opowieść o przeżyciach na scenie.
Miłego oglądania. Mariusz Mario.

PS. Mimo dołożenia należytej staranności przy pakowaniu przesyłek, okazało się, że brakuje mi jednej płyty dvd,a w zamian mam jedną płytę blu-ray za dużo. Jeżeli ktoś dostał coś niezgodnego z zamówieniem proszę o kontakt. Jeżeli przeczytacie ten cały tekst i się do niego zastosujecie to będzie najlepsze podziękowanie dla mojej jakże miłej pracy przy tworzeniu filmu. Praca przy pudełkach, okładkach , pakowaniu nie była miła i zajęła cholernie dużo czasu (drugi raz nie podejmę się tego).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 9:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mario napisał(a):

5.W całym koncercie brakuje 7 sekund obrazu. Zastosowałem w tym miejscu stop klatkę.


Brak 7 sekund przy blisko 3 godzinach to jak kropla w morzu. Cudowna wiadomość.

Mario napisał(a):
9. Dziękuję Adzie za jej opowieść o przeżyciach na scenie.


O, lubię takie zakulisowe sytuacje, a w tym wypadku to na pewno będzie ciekawe ubarwienie koncertu.


Czekamy wszyscy z niecierpliwością na końcowy efekt Twoich zmagań, Mario. Przyznam, że po koncercie może ze 3 dni oglądałem zapisy na YT z tego wydarzenia i dość mocno tęsknie za tym wieczorem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 11:59 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Nie mogę się doczekać przesyłki :D Zamówiłem dwie płyty - za chwilę zlecę przelew. Dzięki za ogrom pracy!

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY