Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 2:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Postanowiliśmy ruszyć sprawę w bardziej konkretne rejony.

Akcję pod kryptonimem "Hey Paul" chyba wszyscy znamy.
Zmieniamy słowa słynnej piosenki podczas jego wykonywania na koncercie Paula w Warszawie, ale tylko w momencie gdy Makka daje nam śpiewać, czyli w jej końcówce - spokojnie trwa to zazwyczaj kilka minut, utwór jest przez to bardzo wydłużany. Także się naśpiewamy ;)
Do śpiewania dodajemy machanie karteczkami: "HEY" oraz "PAUL". Najlepiej w formacie A4, ale jesli ktoś bedzie miał chęć to niech porywa sie na wiekszy. Kolorystyka napisu równiez jest kwestią indywidualnych możliwości.

Teraz do sedna.
Poszukujemy chętnych na wydrukowanie a potem skserowanie tych atrybutów, które bedziemy rozdawać przed koncertem, w sektorach. Tylko w ten sposób zapełnimy zadowalajacą nas część stadionu paulowymi karteczkami.

Każdy chętny do pomocy niech wpisuje w tym temacie swój nick oraz sektor, w którym ma bilet.

Przykladowo:
Yer Blue - B5

Najlepiej wytłuszczać ten szczegół.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 4:23 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Rita - A3

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 5:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
B2

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 5:40 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
skoro Ty "u mnie" to ja "u Ciebie" ;)

pysia03- B3

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 11:38 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ringo napisał(a):
B2


Asiaku, mogłabyś zaangażować w akcję swoich beatle-znajomych?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 12:19 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2013 6:47 pm
Posty: 25
Miejscowość: Białystok
Nie mam jeszcze biletu. Ale mam mieć. I pomogę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 5:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
dołączam się do akcji

V03

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 9:25 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Mar 30, 2013 2:36 am
Posty: 16
Miejscowość: Białystok
Deklaruję się z pomocą przy C04, podrukuję ile mi się tylko uda. A co powiecie na beatle czcionkę? :) taki mój mały pomysł :) Image

_________________
    I’m John, and I too play a guitar
    — but sometimes I play the fool…
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 12:14 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Boże miałam dziś sen że zrobiłam pełno kopii tych kartek i nie zabrałam ich na koncert, potem biegałam po stadionie w poszukiwaniu xera by zrobić choć część, ale niestety xero nie działało, więc zaczęłam na jakiś skrawkach przepisywać to ręcznie... :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 11:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
artamatum napisał(a):
Deklaruję się z pomocą przy C04, podrukuję ile mi się tylko uda. A co powiecie na beatle czcionkę? :) taki mój mały pomysł :) Image



Dla mnie bomba! Wszelkie autorskie pomysły mile widziane :)
Może tylko lepiej byłoby dać większe pierwsze litery.

Winter napisał(a):
Boże miałam dziś sen że zrobiłam pełno kopii tych kartek i nie zabrałam ich na koncert, potem biegałam po stadionie w poszukiwaniu xera by zrobić choć część, ale niestety xero nie działało, więc zaczęłam na jakiś skrawkach przepisywać to ręcznie...


Oj, nie ma się czym aż tak przejmować, świat by się nie zawalił ;)

Kilka osób zgłosiło się na fejsie, ale tylko prywatnie, bo nie wiedzą jeszcze na ile będą mogły pomóc. Tak z 5 osób, więc razem wszystkich mamy chyba ze 20. Potrzebne drugie tyle.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przez nieuwagę nie dostrzegłem 4 osób, które zgłosily chęć pomocy na fejsbukowej grupie. Te 4 osoby zadeklarowły łącznie az 500 kartek (200 +150 + 100 + 50), co daje nam dużego kopniaka do przodu.

Do listy pomocników można dopisać jeszcze:

BeatleBart - A4
Vemod2112 - C2

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 10:09 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 21, 2012 6:59 pm
Posty: 37
Miejscowość: Kraków
ivettebeat - C04 - myślę, że uda mi się zrobić 100 kartek, może 200.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 10:24 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Janand i Dawidsu (Ph.D. Jeremy Hillary Boob) - V02

Popieram beatlesową czcionkę. Ma ona jeszcze zaletę, że jest z natury bold, a więc widoczna.
Pierwsze litery mogłyby być ciut większe.
Ale A4 będzie niewidoczne, według mnie musi być A3.
W Kongresowej byłoby widoczne, ale nie na tym stadionie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 11:40 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
janand napisał(a):
Janand i Dawidsu (Ph.D. Jeremy Hillary Boob) - V02

Popieram beatlesową czcionkę. Ma ona jeszcze zaletę, że jest z natury bold, a więc widoczna.
Pierwsze litery mogłyby być ciut większe.
Ale A4 będzie niewidoczne, według mnie musi być A3.
W Kongresowej byłoby widoczne, ale nie na tym stadionie.


A4 jest łatwiejsze w zrobieniu, nie każdy ma ochotę bawić się w robienie A3. Paul będzie widział napewno co jest napisane na kartkach w pierwszych rzędach, więc domyśli się, że na reszcie jest to samo, przecież to inteligentny facet... Jeśli ktoś chce, może robić A3, kwestia wykonania ich należy od tego, kto jakie postanowi zrobić, grunt żeby nie były mniejsze od A4... Jeśli ktoś ma ochotę na większe to nie ma problemu, może robić je w różnych kolorach, a typ czcionki też nie ma znaczenia... Ważne jest to by było ich jak najwięcej...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 12:52 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Też tak myślałem, że w pierwszych sektorach wystarczy A4. Nawet tak jest dużo lepiej, bo kartki nie są za sztywne i większe trochę niewygodnie się trzyma.
Ale w dalekich sektorach nawet samej kartki nie będzie widać. Zwłaszcza że z jasno oświetlonej sceny widownię widać jako z lekka czarną jamę. Kto występował, potwierdzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 8:52 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
janand napisał(a):
Ale w dalekich sektorach nawet samej kartki nie będzie widać. Zwłaszcza że z jasno oświetlonej sceny widownię widać jako z lekka czarną jamę. Kto występował, potwierdzi.


Ale tu nie chodzi o to, żeby wszystko było pięknie widać, tu chodzi o zabawę... Każdy chce się do tej zabawy włączyć i już... Tak jak napisałam wcześniej, jeśli ktoś chce robić A3 to może robić, nikt o to pretensji mieć nie będzie... Format, kolor i typ czcionki nie ma znaczenia, każdy robi jak chce.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 11:45 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
janand napisał(a):
Też tak myślałem, że w pierwszych sektorach wystarczy A4. Nawet tak jest dużo lepiej, bo kartki nie są za sztywne i większe trochę niewygodnie się trzyma. Ale w dalekich sektorach nawet samej kartki nie będzie widać.

W najlepszym wypadku w pierwszych sektorach będzie widać tylko kolor kartki A4. Napis na kartce będzie niewidoczny.
Z kolei bannery, czy sektorówki są niedozwolone. W ogóle każde "coś", co zasłania uczestnika w sposób uniemożliwiający identyfikację jest niedozwolone. Ochrona musi widzieć, czy nie przygotowujesz bomby za zasłoną albo czy nie czaisz się ze snajperką :) Najlepiej chyba jednak sprawdziłaby się mozaika z kartek A3. Pytałem organizatorów, czy jedna osoba mogłaby porozkładać te kartki na siedzeniach i dyrygować w czasie koncertu. Odpowiedzią jest milczenie.

Cytuj:
z jasno oświetlonej sceny widownię widać jako z lekka czarną jamę. Kto występował, potwierdzi.

Są różne sposoby oświetlania sceny. Większość muzyków nie pozwala obecnie na ustawianie 'czarnej widowni'.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 2:19 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
Wytłumaczcie mi jedno... Dlaczego ludziom w Brazylii jakoś nie przeszkadza to czy będzie to widać czy nie, z jakiej odległości będzie to widać itp., tylko po prostu biorą się do roboty a nie szukają dziury w całym, a u nas każdy musi mieć jakieś "ale"?
Wydaje mi się, że napis na całej kartce "Hey"/"Paul" będzie napewno w pierwszych rzędach widać...

Co do tej mozaiki, modle się o cud, by ktoś z LN w końcu przestał nas olewać... Jeśli ten cud się stanie to na pewno będziemy myśleć też nad mozaiką, bo to fajny pomysł, z którego ja osobiście nie chciałabym rezygnować :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 4:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kto wie, może to nasza jakaś cecha narodowa, żeby tylko znaleźć jakieś ALE. Na drugim forum ktos oznajmił, że to Hey może obrazić Paula, bo nie wiadomo jak to Makka odbierze. I że to bardzo niefortunny pomysł :)
Zaraz jeszcze się okaze, że np. czcionka beatlesowska obraża Muzułmanów, wszystko przed nami ;)

pysia03 napisał(a):
janand napisał(a):
Ale w dalekich sektorach nawet samej kartki nie będzie widać. Zwłaszcza że z jasno oświetlonej sceny widownię widać jako z lekka czarną jamę. Kto występował, potwierdzi.


Ale tu nie chodzi o to, żeby wszystko było pięknie widać, tu chodzi o zabawę... Każdy chce się do tej zabawy włączyć i już... Tak jak napisałam wcześniej, jeśli ktoś chce robić A3 to może robić, nikt o to pretensji mieć nie będzie... Format, kolor i typ czcionki nie ma znaczenia, każdy robi jak chce.


Dokładnie!

Jaśku, chcesz miec bardziej wyrózniające się kartki to rób wiekszy format. I tyle.
Moim zdaniem i tak wystarczą A4. Liczy się tylko to by Makka dojrzał jedną, zrozumial sens, przeciez zajarzy, że dalej są takie same. Że niby będzie brał lornetke by upewnic się co jest na kartkach w sektorze np. D17? ;)

Chciałbym powiedzieć jeszcze, że BeatleBart zadeklarował nadrukować 500 kartek, bo ma jakąś wypasioną drukarkę :) Jeśli po drodze nie wystąpią kolejne ALE to ALE tamto to powinno pójść jak po masełku.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Akcja "Hey Paul"
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 4:38 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:38 pm
Posty: 96
Miejscowość: Bełchatów
Yer Blue napisał(a):

Chciałbym powiedzieć jeszcze, że BeatleBart zadeklarował nadrukować 500 kartek, bo ma jakąś wypasioną drukarkę :) Jeśli po drodze nie wystąpią kolejne ALE to ALE tamto to powinno pójść jak po masełku.


500 KARTEK?!?! Super!
Ja postaram się jakieś 200, ale w sumie jak pojadę na dwie drukarki, to kto wie czy też nie dobije do 500 ;) pożyjemy, zobaczymy jak to będzie :)

Aktualnie jest nas chyba 20 osób, więc nie jest źle... Jeśli sektorów D na płycie nie będzie (a mam właśnie takie wrażenie) to nie powinno być problemów :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY