Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 12:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na oficjalnej stronie Paula można już zamawiać nową płytę w różnych wersjach (aż dostałam oczopląsu od napisów Deluxe Physical + Digital, Standard Physical + Digital):
http://store.paulmccartney.com/kisseson ... om/gbp.php

Jaką wersję kupicie?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 8:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ja zamówiłem wersję "Deluxe". Zakupu dokonałem przez oficjalna stronę Paula i dzięki temu mogłem od razu za darmo ściągnąć singlowy utwór "My Valentine". To jednak nie wszystko, co oferuje ten wariant:
Cytuj:
Na płycie w wersji Deluxe oprócz dwóch dodatkowych utworów znajdzie się także kod umożliwiający ściągnięcie koncertu z Capitol Studio (dostępny od 14 lutego na oficjalnej stronie McCartneya), a także obszerne notki i dodatkowe materiały, jak np. trzy pocztówki
:wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:53 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Mimo, że jestem fanką Amazonu, tym razem zamówiłam też ze strony Paula. Słyszałam, że ze strony Paula płytki przychodzą ładnie opakowane i takie tam bajery ;) Zobaczymy. Minusem jest opłata za przesyłkę 3,70. Zamawiając z Amazonu nie płacimy nic, oczywiście pod warunkiem, że mieszkamy w UK :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 12:07 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jutro (czwartek) odbędzie się 30 minutowy wideo-chat, podczas którego Paul spotka się z dziennikarzami reprezentującymi światowe serwisy i będzie opowie o swoim nowym albumie! Strumień będzie dostępny przez oficjalną stronę McCartneya a sama transmisja rozpocznie się około godzinie 17:00 (czasu polskiego).

Jeśli ktoś ma ochotę zadać pytanie, może wysłać swoją propozycję na adres: kissesonthebottom@paulmccartney.com :wink:

http://www.paulmccartney.com/web/guest; ... 2215.lr1PR

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 9:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jeśli ktoś nie mógł oglądać transmisji w czasie rzeczywistym...może to zrobić teraz! Zapis całości dostępny jest na stronie

http://www.ustream.tv/recorded/19866094

lub do ściągnięcia z

http://www.sendspace.com/file/i0liht

Image

Image

Choć technicznie było to wszystko słabo zorganizowane (brak odpowiedniego nagłośnienia przez co nie wszystko dało radę wyłapać) to od strony pytań i odpowiedzi, było naprawdę ciekawie... choć nie zawsze związane były z tematem nowej płyty. Należą do nich choćby te o "bycie ikoną muzyki" czy trasy koncertowe reklamowane medialnie jako 'ta ostatnia'. Nie zabrakło oczywiście opowieści o korzeniach muzycznych oraz wielu informacji o sesjach nagraniowych do "Kisses On The Bottom" :wink:

pozdrawiam
macho

ps. Paul pojawia się około 7:25.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 9:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na stronie amerykańskiego Amazon pojawiło się wideo do utworu "My Valentine" :wink:

http://www.amazon.com/Paul-McCartney/e/ ... 883&sr=8-2

Choć nie wygląda to na oficjalny klip (choć może i tak jest), przestawia sesję fotograficzną, której autorem jest córka Paula - Mary McCartney...

pozdrawiam
macho

ps. dodatkowo wideo można ściągnąć stąd (gdyby ktoś chciał obejrzeć to na pełnym ekranie)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 1:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Niektóre odpowiedzi Paula ze spotkania z dziennikarzami:

Inspiracje do Kisses On The Bottom – Tradycją w Liverpoolu było wspólne rodzinne śpiewanie. Zawsze kochałem te piosenki. Tata grał na pianinie. Chciałem nagrać te piosenki, ale nigdy nie zabrałem się do zrobienia tego. Napisaliśmy Sgt. Pepper, Biały Album i inne nowe rzeczy... Za każdym razem gdy chciałem zabrać się do nagrania albumu z takimi piosenkami, zawsze ktoś inny nagrywał podobny. Wtedy powtarzałem sobie: „cóż nie zrobię tego teraz, ponieważ wyglądałoby to jakbym podążał za modą”. Ale potem zdałem sobie sprawę, że nie będę się tym martwił.

O ulubionej piosence z albumu Kisses On The Bottom – Myślę, że moim ulubionym utworem na albumie jest „My Valentine”, ponieważ to jest coś nowego dla mnie. Naprawdę mieliśmy dużo zabawy z Ericem nagrywając solówkę do tej piosenki. Eric pojawił się z partią solową (tu Paul zaczyna nucić melodię) a mi się to spodobało. Lubię wszystkie stare piosenki , uwielbiam również „Bye Bye Blackbird”. Normalnie brzmi ona tak (Paul zaczyna nucić tę piosenkę), ale ideą Tommy’ego było jej zwolnienie. Na początku sceptycznie do tego podchodziłem, ale muszę przyznać, że wyszło to nieźle. Podobnie wyglądało nagrywanie z The Beatles. Przynieś to, eksperymentuj z tym na różne sposoby i nagrywaj. Bardzo dobrze pracowało mi się z muzykami jazzowymi. Wiedzieli dokładnie co trzeba grać i to napawdę nam wyszło.

O nagrywaniu ze Stevie Wonderem – Piosenka „Only Our Hearts” jest utrzymana w klimacie lat 30-40-tych. Specjalnie napisałem ten utwór w takim stylu. Producent powiedział „ A co ze Stevie?” a ja na to: „Wow”. To było trochę dziwne. Stevie zgodził się przyjść, spotkałem go po wielu latach. Widywaliśmy się od czasu do czasu, ale żeby z nim nagrywać? Tego dawno nie było. Stevie jest geniuszem. Jedną z najlepszych rzeczy na tym albumie jest to, że wszyscy są świetnymi muzykami.

Fred Aistaire i jego wpływ na nowy album Paula- O tak, Fred Astaire był fantastyczną postacią tamtej epoki. Pamiętam, że podczas nagrywania albumu Sgt. Pepper prosiłem aby uszyto mi taki żakiet jak miał Fred Astaire. Fred miał żakiet z takim gładkimi rękawami i ja też taki chciałem mieć. Muzycznie, jego styl śpiewania był bardzo interesujący. Fred miał taki specyficzny głos. Próbowałem śpiewać w podobnym stylu. Fred Astaire miał duży wpływ na powstanie mojego nowego albumu. Widzieliście ten nowy film „The Artist”? Tak, świetny film, to jest ta epoka, którą kocham.

O zostaniu jednym z najstarszych rockmanów
– To tylko punkt widzenia młodzieży. Kiedyś myślałem, że mając na karku 30 lat jest się już bardzo starym człowiekiem. Teraz myślę inaczej, jeśli ktoś ma 30 lat jest jeszcze bardzo młody. Kiedyś było bardzo mi żal kolesi kończących studia w wieku 24 lat. Ale przecież oni są jeszcze tacy młodzi. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że w moim wieku będę śpiewał na takim poziomie jaki obecnie mam. W zeszłym roku grywaliśmy koncerty w Ameryce Południowej, publiczność była niesamowita, najlepsza. Wychodzi na scenę i naprawdę jest ciężko powiedzieć nie, nawet gdy ma się na karku więcej niż 30 lat. Zawsze na koniec moich koncertów mówię: „do zobaczenia następnym razem" I będę robił tak długo, jak długo mi pozwolą.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 12:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W internecie pojawiła się 15 minutowa EPK'a (ang. Elecronic Press Kit) reklamująca "Kisses On The Bottom", podczas której Paul i producent Tommy LiPuma opowiadają o pracy nad tym albumem. Wywiad został przeprowadzony w Capitol Studios w Los Angeles przez Roberta Hilburna.

"Kisses On The Bottom" EPK

http://www.youtube.com/watch?v=X89M-Yb1jIc

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 3:18 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Razem z ta plyta zamowilem ringo 2012 przedpremierowo :D :mrgreen:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W muzycznym serwisie amerykańskiej radiostacji NPR można za darmo i legalnie posłuchać całej płyty "Kisses On The Bottom" :wink:

Więcej pod adresem: http://www.npr.org/2012/01/29/145758948 ... the-bottom

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 12:18 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki macho za link. Może w końcu po kilku przesłuchaniach przekonam się do tej płyty ( do okładki, nie ma szans) Pamiętajmy by zagłosować na piosenkę „My Valentine” na liście przebojów w "Trójce". Trzeba poprawić mierne 50 miejsce. Utwór i "nasz człowiek" zdecydowanie na to zasługują.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 08, 2012 3:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Czy ktoś zamawiał płytę ze strony Paula? Ponoć płyta została wysłana do mnie 31 stycznia, ale przesyłki ani widu ani słychu. Mało tego, gdy klikam na śledzenie przesyłki, pojawia się info, że numer został skasowany. Ech, dlaczego nie zamówiłam przez Amazon... ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 08, 2012 4:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Winyle zamówione ze strony Paula pojawiły się u mnie wczoraj. Cieszę się, bo z topspinem przy prawie każdej okazji są jakieś cyrki i opóźnienia.

A z Amazonem, tyle że amerykańskim, wkopałem się, bo okazuje się, że tamtejsza wersja deluxe nie posiada dwóch bonusów... Żenada.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 08, 2012 6:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki za info, widzę, że lepiej z Topspinem nie zaczynać. Dostałam od nich maila, że mam uzbroić się w cierpliwość i jeśli przesyłka nie pojawi się u mnie w ciągu 14 dni dostanę zwrot pieniędzy

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 2:00 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Poszperałem trochę na YouTube i zrobiłem playlistę z najstarszymi wersjami utworów z KOTB jakie udało mi się znaleźć (nie twierdze, że zawsze mi się udało).
Kto chetny, niech sobie przesłucha :)
Kisses on The Bottom - ORIGINALS

Momentami zostałem zauroczony. Warto też czasem posłuchać po kilka wersji każdego z utworów, bo różnice zdarzają się ogromne.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 1:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki Karol za zrobienie tej playlisty. Jutro będę miała więcej czasu to sobie luknę. A płyta Paula w końcu i do mnie dotarła :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 1:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wielkie dzięki! Ja również dorzucę coś w temacie, bo kilka dni temu wpadło mi w ręce podobne wydawnictwo. Z tego co zauważyłem (porównując z Twoimi wykopaliskami) niektóre utwory różnią się wykonaniami...i czasem nagrania! :wink:

Image

01. Fats Waller - I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter
02. Sam Cooke - Home (When Shadows Fall)
03. Peggy Healy - It's Only a Paper Moon
04. Guys and Dolls - More I Cannot Wish You
05. Benny Goodman - The Glory Of Love
06. Bill Kenny - We Three (My Echo, My Shadow and Me)
07. Johnny Mercer and Pied Pipers - Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive
08. Frank Sinatra - Always
09. Fats Waller - My Very Good Friend the Milkman
10. Gene Austin - Bye Bye Blackbird
11. Sam Cooke - Get Yourself Another Fool
12. Danny Kaye - The Inch Worm
13. Frank Sinatra - My One And Only Love

Kompilację można pobrać ze strony

http://www.sendspace.com/file/5eglnl (67 MB)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 10:55 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Raczej spodziewam się, że strona Paula udostępni tylko audio. No nic, może się pozytywnie rozczaruję ;)
Tak czy siak, mam nadzieję, że komuś udało się nagrać streaming (najlepiej wideo, ale chociaż audio) wczorajszego koncertu, bo jakoś nie sądzę, żeby miał być nam przekazany bez żadnej dodatkowej edycji.

Macho, nie zawsze udało mi się wyszperać najstarsze, oryginalne nagrania na YouTube, ale jakoś bardzo się do tego nie przyłożyłem. Brakowało mi na okładce płyty informacji o roku z którego dany utwór pochodzi, więc skłoniło mnie to do pogrzebania nieco w sieci, a później znalezione informacje konfrontowałem z tym co na YT znalazłem. Ogólnie nie licząc We Three uważam, że oryginały/wczesne wersje brzmią wspaniale. Zaraz jeszcze ściągnę paczkę od Ciebie, bo i tak chciałem z mojej playlisty powyciągać samo audio, więc trochę mi to roboty oszczędzi ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 5:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
hans80 napisał(a):
Raczej spodziewam się, że strona Paula udostępni tylko audio.


Dzisiaj ściągnęłam sobie i co? Udostępnili tylko 4 utwory audio. Ech, aż się pewnie niecenzuralne słowo ciśnie na usta. Na Examinerze podają, że wyjdzie w marcu płyta CD zawierająca nieco więcej utworów (aż 9 :evil: ):
1. I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter (released as free download)
2. Home (When Shadows Fall) (released as free download)
3. More I Cannot Wish You
4. The Glory of Love
5. Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive (released as free download)
6. My Valentine (released as free download)
7. Always
8. Bye Bye Blackbird
9. Get Yourself Another Fool

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 11:01 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Noelka napisał(a):
hans80 napisał(a):
Raczej spodziewam się, że strona Paula udostępni tylko audio.

Dzisiaj ściągnęłam sobie i co? Udostępnili tylko 4 utwory audio. Ech, aż się pewnie niecenzuralne słowo ciśnie na usta.
Zgodze sie. Do tego wszystkiego padl mi dysk, i utwory szlag trafil, a link dziala tylko raz :(.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY