Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 9:48 am 
Dla ciekawych dwie pierwsze wersje Jealus guy
http://pl.youtube.com/watch?v=KMJb_sqsJgs
Child of nature may 68
Dobra wersja ale nie najlepsza
On the road to marakesh jan.69
http://www.sendspace.com/file/m92ws7
Ale za to ta mogła by wejść na let it be lub abbey road


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2007 4:54 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Yer Blue napisał(a):
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi? To ja przesadziłem z ilością tych kiepskich motywów? A o jakie w o ogóle motywy Ci chodzi?
A jesli chodzi o te akordy zerżnięte z The Long and Winding Road to ja ich w How nie słysze. Ale musiałbym się bardziej przysłuchać, by jednoznacznie Ci odpowiedzić. A o który moment utworu Paula Ci chodzi?


Oczywiście że nie Ty przesadziłeś z ilością motywów tylko John - w końcu to on napisał ten kawałek :wink:
A co do akordów z "The Long and Winding Road" to chodzi mi o te które występują w tymże kawałku w sekundach 4-8 czy 47-51. W "How?" jest to samo w sekundze 7 do 11, 20-24 i jeszcze kilka razy później.
Nawiasem mówiąc widze również podobieństwo w początku "Band On The Run" McCartneya i "Bless You" Lennona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 2:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Squork napisał(a):
A co do akordów z "The Long and Winding Road" to chodzi mi o te które występują w tymże kawałku w sekundach 4-8 czy 47-51. W "How?" jest to samo w sekundze 7 do 11, 20-24 i jeszcze kilka razy później.
Nawiasem mówiąc widze również podobieństwo w początku "Band On The Run" McCartneya i "Bless You" Lennona.


Ale szczegularz :) 8) :roll: Trzeba tropić te podobieństwa chyba ze stoperem w reku żeby je zweryfikowac, kto wie może sie na to zdobede.

Chodzi Ci o to, że początkowa, spokojna częśc Band On The Run jest podobne do Bless You? To juz takie podobieństwo wytropione troche na siłe moim zdaniem - oba fragmenty są bardzo wyraziste i bardzo suwerenne, brzmia po prostu po swojemu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 3:09 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Yer Blue napisał(a):
Ale szczegularz :) 8) :roll: Trzeba tropić te podobieństwa chyba ze stoperem w reku żeby je zweryfikowac, kto wie może sie na to zdobede.

Mnie się to narzuciło juz przy pierwszym przesłuchaniu "How?"... "Ze stoperem" sprawdziłem dopiero po to, żeby Ci uzmysłowić który to fragment. :wink:
Jak na mój gust to bardzo charakterystyczny fragment, który jest ewidentnie powtórzony.
Yer Blue napisał(a):
Chodzi Ci o to, że początkowa, spokojna częśc Band On The Run jest podobne do Bless You? To juz takie podobieństwo wytropione troche na siłe moim zdaniem - oba fragmenty są bardzo wyraziste i bardzo suwerenne, brzmia po prostu po swojemu.

Tutaj również podobieństwo wydaje mi się wyraźne. Pierwsze 20 sekund każdego z tych utworów jest jak dla mnie bardzo podobne. Jako pierwszy znałem "Bless You" a gdy zakupiłem płytę "Band On The Run" i ją puściłem sobie po raz pierwszy, wrażenie podobieństwa było tak silne, że aż poczułem się zaniepokojony czy przez przypadek nie pomyliłem kieszeni odtwarzacza CD :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Squork napisał(a):
[ Tutaj również podobieństwo wydaje mi się wyraźne. Pierwsze 20 sekund każdego z tych utworów jest jak dla mnie bardzo podobne. Jako pierwszy znałem "Bless You" a gdy zakupiłem płytę "Band On The Run" i ją puściłem sobie po raz pierwszy, wrażenie podobieństwa było tak silne, że aż poczułem się zaniepokojony czy przez przypadek nie pomyliłem kieszeni odtwarzacza CD :lol:


Dawno nie słuchałem obydwu utworów ale sobie teraz zapuściłem oba w myslach :) Początki na pewno maja podobny nastrój, tyle, że:
1. Bless You jest bardziej stonowany
2. W Band On The Run główny nacisk położony jest na elektryczna gitarę
3. Bless You ma bardzo smutny, melancholijny klimat, Band z kolei spokojny owszem, ale taki jednak Wingsowski (czytaj optymistyczny - uśmiechnięty).

Rozumiem, że pewne podobieństwo jest, ale nie jest (przynajmniej dla mnie) tak bardzo widoczne - ja np. wcześniej w ogóle nie porównywałem tych utworów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY