Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 3:11 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Czy rozlepianie plakatów to dobry pomysł?
Tak, pod warunkiem uzyskania zgody na umieszczenie plakatu. 67%  67%  [ 6 ]
Hm... wolę zrobić coś innego. 33%  33%  [ 3 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2004 3:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Witajcie serdecznie wszyscy
Dlugo bylem w tym roku na wakacjach, dlatego tez dlugo nie zagladalem na forum nasze kochane :)
I jak dzis zagladnalem to nie wyrabiam z czytaniem...

Fajnie zmienily sie opisy pod nickami...bardzo mi sie podobaja:)

No ale przejdzmy do konkretów: jak wszystcy wiemy sytuacja ogolnie na swiecie bywa rozna, tu wojna, tam zamach, spory klotnie etc. Owa fatalna atmosfera odzdzialywuje tez czasem na forum :P (o czym to tez wiemy i duzo juz o tym duzo osob powiedzialo:P). Zdaje sobie sprawe ze na ten ogolny chaos nic nie poradzimy (ten swiatowy), ale ostatnio wpadlem na taki glupi pomysl zeby zrobic cos fajnego, milego , optymistycznego, ale nie tak zasciankowo, ale bardziej na skale .....wieksza....

A wiec mój pomysl jest taki (jak wydaje Wam sie kompletnie idiotyczny , to powiedzcie:))

Aby kazdy zainteresowany skserowal duzooooo kartek najlepiej A4....np. z napisem WAR IS OVER IF YOU WANT IT (John Lennon / Yoko Ono) i by rozwieszal je...ile moze w swoim miejscu zamieszkania, na przystanku, slupie jakims , albo gdzies tam indziej. (opcjonalnie napis mógBby byc po
polsku , by dotarl do wiekszej ilosci ludzi)

Pewnie nie wszystkim by sie to spodobalo, ale sadze iz dla duzej ilosci ludzi fajnie bylo by przechodzac sobie w szary dzien przeczytac cos optyistycznego, a z drugiej strony bedzie to taka mala Lennonowska agitacja:P

Co o tym myslici???

POZDROWIENIA ... greg.... PEACE


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: moja propozycja
PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 10:56 am 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Pon Maj 31, 2004 9:15 am
Posty: 43
WAR IS OVER już wisiało na ścianach,
ja proponuje

"
MAKE LOVE
STOP WAR

sweet dreams from beatle fans
"

i jak :) ???

_________________
Kamil


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 4:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
super, jasne, to tez jest dobre. Mowie , podalem taki tekst , ale to byla tylko propozycja, Twoj tekst moze jest nawet lepszy , bo bardziej przyjazny mccartneyowcom:P ale fajnie by bylo wlasnie cos takiego peace-bitelsowego :)
czekam na wiecej opini

PEACE


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 11:01 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Cze 25, 2004 12:53 am
Posty: 79
Miejscowość: Dębica
Moim zdaniem to bardzo ciekawy pomysł, ciekawie by to wyglądało...
Pozostawilibyśmy po sobie zarazem ślad - Tu byli fani The Beatles .... :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 2:56 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Pomysł jest ciekawy i niewątpliwie godny rozpatrzenia. Co do hasła to proponawałbym jednak oryginał: "War is Over if you want it" koniecznie z podpisem Johna i Yoko :wink:

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 10:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
fajnie że...przynajmniej kilkorgu z Was sie podoba:)... myślę że to by mogło być na święta...i coś z życzeniami też... tak żeby wprowadzać dobrą atmosferę...takie krótkie Wesołych Świąt od fanów The Beatles ... jak kibice Śląska mogą rozlepiać naklejki po tramwajach...to i my możemy... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 9:16 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
greg napisał(a):
fajnie że...przynajmniej kilkorgu z Was sie podoba:)... myślę że to by mogło być na święta...i coś z życzeniami też... tak żeby wprowadzać dobrą atmosferę...takie krótkie Wesołych Świąt od fanów The Beatles ... jak kibice Śląska mogą rozlepiać naklejki po tramwajach...to i my możemy... :)


Nie wiem jak się ma sprawa na Śląsku ale w Krakowie te "wlepy" są niemal natychmiast zdrapywane. Mam nadzieję, że ów plakaty nie podzielą tego losu :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 9:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
No to nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba działać :D Proponuję ostateczną formę (kartka A4): u góry duży napis po angielsku (oczywiście mówię o napisie war is over if you want it), niżej troszkę mniejszy po polsku, na dole podpisy Johna i Yoko (wszystko się mieści, sprawdzałem). Co Wy na to?

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 6:48 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
My na to jak na lato :D Jak tylko znajde troszke wolnego czasu to wydrukuje pewną ilość i do dzieła :wink:

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 7:04 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
U mnie to wygląda mniej więcej tak: Na samej górze napisałem pogrubioną czcionką "Times New Roman" rozmiar 72: War is Over. Potem 2 linijki przerwy i tą samą czcionką tyle, że już nie pogrubioną: if You want it! Potem znowu odstęp 2 linijki i czcionką rozmiar 20: John Lennon / Yoko Ono. Wszystko oczywiście jest wyśrodkowane. Całość mieści się mniej więcej na połowie strony. Polskie tłumaczenie sobie darowałem, chociaż może faktycznie powinno być? Pozdrawiam :wink:

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 7:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Myślę, że jednak powinien być też napis po polsku, żeby dotarło to do większej liczby ludzi.
Myślę, że może jednak lepiej zrobić tak jak to powiedział greg, czyli w okresie świąt. Fajnie by to wtedy wyglądało, takie pozytywne przesłanie na święta :)
Czcionki używam Impact pogrubionej, wydaje mi się, że bardziej przypomina oryginalne plakaty niż Times New Roman 8)
Mam u góry czcionką 110 ( :D ) WAR IS OVER, niżej rozmiar 60 IF YOU WANT IT!, potem rozmiar 72 WOJNA SIĘ SKOŃCZY, dalej rozmiar 52 JEŚLI TEGO CHCESZ! no i na dole John Lennon/Yoko Ono czcionką 28 nie pogrubioną.
Najlepiej by było ustalić jeden wzór, żeby w całej Polsce takie same plakaty powywieszać (może o tym w Teleekspresie powiedzą :wink: :wink: :D :wink: :wink: ).
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 8:59 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Adamie dlatego napisałem jak ja to zrobiłem i licze, że z kilku projektów wybierze się jeden, który bedziemy realizować. Macie racje z tym tłumaczeniem - przyda się :wink:

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 5:33 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Za rozlepianie plakatów można dostać mandat. Rozlepianie jest niedozwolone ..i właściwie nieestetyczne.
Papier robi się póki co z drewna. Szkoda lasów. Jakos tak nieekologicznie jest szastać papierem przyklejając go po rynnach, a później wyrzucać do kosza.

Może ktoś by załozył konto w banku i wpłacilibyśmy po 5 zł (albo ile kto moze) na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Potem delegacja dostałaby się do studia w Warszawie i przekazała czek Owsiakowi "od fanów Beatlesów".
Setka osób loguje się codziennie na naszą stronę - zamiast wydawać kasę na papier i mazaki, narażać się na katar i mandaty może moglibyśmy być naprawdę komuś przydatni?
Są przecież wśród nas osoby, którym mozna zaufać - radiowcy, dzienniakrze, pisarze, ...hm prawnicy :) i inni. A może Owsiak nam założy subkonto i będziemy namawiać fanów na wpłatę do nas?
Czy komuś ten pomysł wydaje się lepszy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 8:08 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Cze 25, 2004 12:53 am
Posty: 79
Miejscowość: Dębica
admin_joryk napisał(a):
Za rozlepianie plakatów można dostać mandat. Rozlepianie jest niedozwolone ..i właściwie nieestetyczne.
Papier robi się póki co z drewna. Szkoda lasów. Jakos tak nieekologicznie jest szastać papierem przyklejając go po rynnach, a później wyrzucać do kosza.

Może ktoś by załozył konto w banku i wpłacilibyśmy po 5 zł (albo ile kto moze) na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Potem delegacja dostałaby się do studia w Warszawie i przekazała czek Owsiakowi "od fanów Beatlesów".
Setka osób loguje się codziennie na naszą stronę - zamiast wydawać kasę na papier i mazaki, narażać się na katar i mandaty może moglibyśmy być naprawdę komuś przydatni?
Są przecież wśród nas osoby, którym mozna zaufać - radiowcy, dzienniakrze, pisarze, ...hm prawnicy :) i inni. A może Owsiak nam założy subkonto i będziemy namawiać fanów na wpłatę do nas?
Czy komuś ten pomysł wydaje się lepszy?


Podoba mi się ten pomysł :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 12:31 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
admin_joryk napisał(a):
Za rozlepianie plakatów można dostać mandat. Rozlepianie jest niedozwolone ..i właściwie nieestetyczne.
Papier robi się póki co z drewna. Szkoda lasów. Jakos tak nieekologicznie jest szastać papierem przyklejając go po rynnach, a później wyrzucać do kosza.

Może ktoś by załozył konto w banku i wpłacilibyśmy po 5 zł (albo ile kto moze) na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Potem delegacja dostałaby się do studia w Warszawie i przekazała czek Owsiakowi "od fanów Beatlesów".
Setka osób loguje się codziennie na naszą stronę - zamiast wydawać kasę na papier i mazaki, narażać się na katar i mandaty może moglibyśmy być naprawdę komuś przydatni?
Są przecież wśród nas osoby, którym mozna zaufać - radiowcy, dzienniakrze, pisarze, ...hm prawnicy :) i inni. A może Owsiak nam założy subkonto i będziemy namawiać fanów na wpłatę do nas?
Czy komuś ten pomysł wydaje się lepszy?


Cóz...pomysl bardzo dobry, ale wcale sie nie wykluczajacy z pierwszym

Jesli chodzi o mandaty to za palenie na dworcu PKP i przechodzenie na czerwonym, gdy ulica jest pusta na 1000 metrow w obie strony, tez mozna dostac mandat (i to calkiem spory) i coz z tego?? Nie ma prawa idealnego.
Jesli chodzi o drzewka, pewnie ze ich szkoda, ale nie wydaje mi sie by inicjatywa byla az tak straszna by zmarnowac ich odrobinke. <PS. czy szastanie papierem w legalny sposob....tonami smieciowatych ulotek ktorych staram sie nie zbierac przechodzac prezez Rynek, wydaje Ci sie lepszym sposobem na spozytkowaniem drzewek?? mi nie>

Ja nie jestem radiowcem, pisarzem ni prawnikiem (przynajmniej jeszcze nie :wink: ) i staram sie tylko przekazac jakos swoje pomysly innym.

No ale jak chcecie... ja mój pomysl podtrzymuje i zrobilem mniej wiecej projekt (swiateczny), ktory kompiluje te powyzsze , jak ktos bylby zainteresowany to dajcie znac


pozdrowienia

PS
I POZDROWIENIA DLA GEORGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!w rocznice Jego przejscia w lepszy swiat


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 11:11 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lis 29, 2004 9:02 pm
Posty: 3
Miejscowość: Inowrocław
Te plakaty to dobry pomysł. Można wydębić pozwolenie od władz miasta. Jeśli się takiego nie dostanie ... nie trzeba ich koniecznie wieszać na rynnach czy przylepiać na murach można je powiesić w witrynie sklepowej (za zgodą właściciela oczywiście) albo we własnym oknie. Uniknie się wtedy mandatów. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 5:29 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 25, 2004 9:57 am
Posty: 141
Miejscowość: Swarzędz koło Poznania
Zdecydowanie podoba mi się pomysł Joryka. :wink:
Na razie sama nie mam lepszego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 7:00 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Przychylam się do propozycji Joryka :P

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY