Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 7:32 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 9:58 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 9:07 am
Posty: 4
Miejscowość: Sanok
Witam wszystkich, mam nadzieję, że temat w dobrym dziale i wcześniej go nie było. Otóż napotkałam się w internecie na angielski artykuł (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/ar ... w-bio.html <-- tutaj link) mówiący o rzekomej bulimii Lennona. Na polskich internetach jest o tym bardzo mało (czy w ogóle coś jest? :?:). Wiecie coś na ten temat, co o tym sądzicie? :)
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Slyszalam o tym, jednakowoz sceptycznie podchodzilabym do tego typu rewelacji.

Faktem niezaprzeczalnym jest, ze John w drugiej polowie lat 70. byl chudy jak szczapa. Jednak jakos "charakterologicznie" pasuje mi on na bulimika. Raczej przyczyn chudosci upatrywalam w jakichs cudacznych dietach, ktore (byc moze) rozpoczal pod wplywem Yoko... ale tego sie i tak nigdy nie dowiemy :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 9:41 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 9:07 am
Posty: 4
Miejscowość: Sanok
Bardzo dziękuję za odpowiedź. :D Jeśli o mnie chodzi to naczytałam się również o nazywaniu go "tym grubym Beatlesem", ciągłymi kompleksami co do swojego wyglądu (nie ma co mówić, reszta była patykami, on był normalny), ale nigdy nie uważałam go za grubego. Nawet dla mnie był najseksowniejszy w latach 63-66, przed tym jak w 66 (jeśli pomyliłam rok to przepraszam) tak schudł.
No cóż, co racja to racja - nie dowiemy się nigdy. ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 10:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Fred Seaman - osobisty aystent Lennona napisał w swojej książce nieco o lękach Johna przed utyciem. Lennon jadał często brązowy ryż, unikał słodzonych rzeczy - ale nie zawsze! Był na diecie makrobiotycznej, która opiera się przede wszystkim na spożywaniu nieprzetworzonej chemicznie żywności.

Swoją drogą, niedawno trafiłam na artykuł o jedenastu ostatnich posiłkach sławnych ludzi: http://mentalfloss.com/article/29215/11 ... and-famous Wynika z niego, że John przed śmiercią posilił się kanapką z "wołową mielonką" (corned beef - jak to inaczej nazwać?).

Przejrzałam na szybkiego książkę Goldmana i tam jest napisane, iż John cierpiał na anoreksję. Jednak w 1978 roku Lennon ponoć często zwracał jedzenie, czyli mamy do czynienia z bulimią. Ale Goldmanowi bym tak nie wierzyła za bardzo ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 2:27 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Jedyna rzecz, która wydaje mi się wiarygodna, to wyznanie samego Lennona ze swojej książki. Napisał o sobie, że rok 1965 był dla niego rokiem "grubego Elvisa". Wtedy wydawał się najgrubszy, jeżeli to do Lennona w ogóle pasuje. Dla mnie oni wszyscy byli niscy i dość chudzi. Reszta to mity podobne do tych, jakie opowiadano o Presleyu i Michaelu Jacksonie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY