Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 11:17 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
nie do końca na temat, ale skoro już jesteśmy przy numerkach - Yoko Ono była wg enneagramu 2w1 (Dawca, Służący - tak, jak ja! :D), a John - 5 (Obserwator - niestety nie wiem, z jakim skrzydłem). Jeśli ktos nie wie o co chodzi, to na www.enneagram.pl zapraszam. Z enneagramu na temat pary 5 i 2 dowiedzieć się można:

Cytuj:
Para Dwa-Pieć może być trudna do zrozumienia przez innych(...)Dwójka inspiruje Piątkę do wyrażania swoich uczuć. (...) Dwójka wnosi do związku nieco treści socjalnej, którą Piątka "smakuje" i traktuje jako temat dla analizy. Dodatkowo te typy są sobą zainteresowane gdyż obydwoje lubią bliski kontakt. (...) Piątka bardzo chce intensywej bliskości, jednak nie chce i nie umie tego pokazać,Dwójka zatem tego nie dostrzega. Rezultatem tych niedostrzegalnych emocji może być bardzo długotrwały związek


tak tylko wybiórczo przeklejałam; jak ktoś chce, to niech sobie jeszcze poczyta :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 11:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Gdzieś ten temat już się pojawił na forum, jakiś czas temu. ;)

edit:
O, tutaj :arrow:
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... =enneagram

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 9:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
http://www.beatlesagain.com/breflib/9.html

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 10:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
yOkO OnO lennOn & jOhn OnO lennOn.

pOliczcie, ile wychodzi literek O... znalazłam tO w książce O jOhnie... pOdOba mi się - nie na darmO zmienił sObie drugie imię :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 9:29 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
A ja znam taką wersję ;) :
John Winston Ono Lennon i Yoko Ono

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 26, 2006 6:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Oto moje tłumaczenie powyższego linku:
Cytuj:
- Został urodzony o 6:30 po południu (6+3+0=9) 9 października
- Sean został urodzony 9 października
- Brian Epstein po raz pierwszy zobaczył Johna z Beatlesami w Cavern 9 listopada 1961r. i zapewnił im kontrakt z EMI 9 maja 1962r.
- Love Me Do (debiut płytowy Beatlesów) miał numer Parlophone R4949
- John spotkał Yoko 9 listopada 1966r.
- Apartament Johna i Yoko mieścił się przy West 72nd Street w Nowym Jorku(7+2=9), a ich główny dom Dakota był także pod numerem 72
- Autobus, którym John dojeżdżał do The Liverpool At College był linii 72 (7+2=9)
- Numer rejestracyjny samochodu, który zabił jego mamę to KLF 630
(6+3+0=9), i był prowadzony przez posterunkowego policjanta 126 (1+2+6=9)
- "Penny Lane" (9 liter) mieści się w 18 (1+8=9) rejonie pocztowym w
Liverpoolu (9 liter).
- "Sgt. Pepper" ma 9 liter podobnie jak Mimi Smith, Jim Gretty (który kupił Johnowi jego pierwszą gitarę), Mr. Stevenson (szkolny dyrektor), Bob Wooler (Cavern), the Maharishi, and Bill Harry
(Mersey Beat).
- Miejscami spotkania wczesnych Beatlesów były the Jacaranda (9 liter), the Blue Angel
(9 liter), and the Cassanova (9 liter).
- Julian Lennon został urodzony w Sefton General Hospital 126 (1+2+6=9) przy Smithdown (9 liter) Road, Liverpool (9 liter).
- John otrzymał 9 w General Certficate of Education exams i wszystkie je oblał
- Pierwszą grupą Johna byli Quarryman (9 liter)
- Kiedy John po raz pierwszy spotkał swoją przyszłą żonę. Cynthia mieszkała on przy18 (1+8=9) Trinity Road,
Hoylake.
- Jedna z okładek "Walls & Bridges" to malunek 11-letniego John'a przedstawia piłkarza z numerem 9.
- John napisał "Revolution 9", "#9 Dream", i "One After 909" w domu swojej mamy przy 9 Newcastle (9 liter) Road, Wavertree (9 liter), Liverpool (9 liter).
- Kiedy John wyprowdził Mimi z Liverpoolu (9 liter) do Sandbanks (też 9 liter) w Dorset, jej nowy dom mieścił się przy 126 (1+2+6=9) Panorama Road.
- "All we are saying, is give peace a chance" (9 słów)
- W Parużu w 1964 roku, John
- In Paris in 1964, John otrzymał pogróżkę "Strzelę do ciebie o 9 dziś wieczorem".
- John sprzedał Ringowi Tittenhurst Park 9 września 1973.
- JOhn OnO LennOn and YOkO OnO LennOn ZAWIERA 9 "O"
- John został zamordowany o 10:50 po południu w Nowym Jorku 8 grudnia, 5 godzin różnicy sprawia, że w W. Brytanii był już 9 grudnia. Zostało przewieziony do Roosevelt (9 liter) Hospital.To miało miejsce przy 9 Avenue, Manhattan (9 liter).
Umarł o 11:07 pm (1+1+0+7=9).



_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 9:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Maveric napisał(a):
Oto moje tłumaczenie powyższego linku:
Cytuj:
- Został urodzony o 6:30 po południu (6+3+0=9) 9 października
- Sean został urodzony 9 października
- Brian Epstein po raz pierwszy zobaczył Johna z Beatlesami w Cavern 9 listopada 1961r. i zapewnił im kontrakt z EMI 9 maja 1962r.
- Love Me Do (debiut płytowy Beatlesów) miał numer Parlophone R4949
- John spotkał Yoko 9 listopada 1966r.
- Apartament Johna i Yoko mieścił się przy West 72nd Street w Nowym Jorku(7+2=9), a ich główny dom Dakota był także pod numerem 72
- Autobus, którym John dojeżdżał do The Liverpool At College był linii 72 (7+2=9)
- Numer rejestracyjny samochodu, który zabił jego mamę to KLF 630
(6+3+0=9), i był prowadzony przez posterunkowego policjanta 126 (1+2+6=9)
- "Penny Lane" (9 liter) mieści się w 18 (1+8=9) rejonie pocztowym w
Liverpoolu (9 liter).
- "Sgt. Pepper" ma 9 liter podobnie jak Mimi Smith, Jim Gretty (który kupił Johnowi jego pierwszą gitarę), Mr. Stevenson (szkolny dyrektor), Bob Wooler (Cavern), the Maharishi, and Bill Harry
(Mersey Beat).
- Miejscami spotkania wczesnych Beatlesów były the Jacaranda (9 liter), the Blue Angel
(9 liter), and the Cassanova (9 liter).
- Julian Lennon został urodzony w Sefton General Hospital 126 (1+2+6=9) przy Smithdown (9 liter) Road, Liverpool (9 liter).
- John otrzymał 9 w General Certficate of Education exams i wszystkie je oblał
- Pierwszą grupą Johna byli Quarryman (9 liter)
- Kiedy John po raz pierwszy spotkał swoją przyszłą żonę. Cynthia mieszkała on przy18 (1+8=9) Trinity Road,
Hoylake.
- Jedna z okładek "Walls & Bridges" to malunek 11-letniego John'a przedstawia piłkarza z numerem 9.
- John napisał "Revolution 9", "#9 Dream", i "One After 909" w domu swojej mamy przy 9 Newcastle (9 liter) Road, Wavertree (9 liter), Liverpool (9 liter).
- Kiedy John wyprowdził Mimi z Liverpoolu (9 liter) do Sandbanks (też 9 liter) w Dorset, jej nowy dom mieścił się przy 126 (1+2+6=9) Panorama Road.
- "All we are saying, is give peace a chance" (9 słów)
- W Parużu w 1964 roku, John
- In Paris in 1964, John otrzymał pogróżkę "Strzelę do ciebie o 9 dziś wieczorem".
- John sprzedał Ringowi Tittenhurst Park 9 września 1973.
- JOhn OnO LennOn and YOkO OnO LennOn ZAWIERA 9 "O"
- John został zamordowany o 10:50 po południu w Nowym Jorku 8 grudnia, 5 godzin różnicy sprawia, że w W. Brytanii był już 9 grudnia. Zostało przewieziony do Roosevelt (9 liter) Hospital.To miało miejsce przy 9 Avenue, Manhattan (9 liter).
Umarł o 11:07 pm (1+1+0+7=9).



Wszystko już napisałeś? :wink: Kto wymysli cos jeszcze? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 3:18 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
9 osób napisało posty w tym temacie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 4:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
A oto co Lennon w Antologi miał na ten temat do powiedzenia: ..."Numer 9, numer9, numer 9" to głos inżyniera. Robi się testy taśm, by sprawdzić, czy są dobre i ten głos mówił "Tu numer 9 mega...". Podobał mi się sposób, w jaki ten inżynier mówił "numer 9", więc zrobiłem z tego loop i wprowadziłem go tam (do utworu "Revolution9") gdzie chciałem. To było takie zabawne, ten głos mówiący "numer9". To był taki żart, to powtarzanie numeru 9 w kółko. Nic więcej. Jest w tym wiele symbolizmu, tak się złożyło. W czerwcu 1952 roku narysowałem czterech facetów grających w piłkę i jeden z nich miał na plecach numer 9, choć to był czysty przypadek. Urodziłem się 9 października. Mieszkałem przy Newcastle Road nr 9. Dziewiątka wydaje się być moją cyfrą, więc przy niej pozostałem. Ponadto to najwyższa cyfra we wszechświecie, potem schodzi się do jednego. To numer, który do mnie przylgnął (choć numerologicznie, podobno, jestem szóstką lub trójką, ale to i tak część dziewiątki)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Urodziny
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 12:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
no a dziś 9 .... number 9.... Dziś 9 października - rocznica urodzin Johna i Seana.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Morderca Lennona, który przybył do Nowego Jorku, zamieszkał w hotelu Y.M.C.A. dziewięć ulic od Dakota House.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY