Beatles w Prasie

zapowiedzi, informacje, recenzje i komentarze o tym, co ukazuje się w prasie na temat zespołu

Re: Beatles w Prasie

Postprzez lencarrinhar » Wto Cze 20, 2017 3:12 pm

a.jpg
a.jpg (250.55 KiB) Obejrzany 465 razy
lencarrinhar
młodszy fan

Postprzez dr Maxwell » Czw Cze 29, 2017 11:54 am

''Teraz Rock'' , numer 7 / 2017 :
str. 90: The Beatles w Trójce
str. 94-97 , o Sierżancie oraz wywiad z Gilesem Martinem
str.26 W rubryce You Really Got Me , zaproszony muzyk , Muniek Staszczyk , odgaduje jakie utwory prezentuje redaktor Królikowski. Trafiło m.in. Na You Know My Name (Look Up The Number). Muzyk nie mógł odgadnąć ,że to Beatlesi. Stawiał na ...War i Franka Zappę. Zapytał czy to zespół biały czy czarny. Po podpowiedzi ,że biały, poddał się!
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez bobski66 » Czw Cze 29, 2017 1:37 pm

Dzięki za cynk. Trzeba będzie nabyć.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez dr Maxwell » Czw Cze 29, 2017 4:45 pm

Szczególnie podobają mi się wypowiedzi Gilesa Martina o remiksie Peppera. Moim zdaniem trafił w sedno sprawy.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Fangorn » Pią Cze 30, 2017 7:50 pm

dr Maxwell napisał(a):str.26 W rubryce You Really Got Me , zaproszony muzyk , Muniek Staszczyk , odgaduje jakie utwory prezentuje redaktor Królikowski. Trafiło m.in. Na You Know My Name (Look Up The Number). Muzyk nie mógł odgadnąć ,że to Beatlesi. Stawiał na ...War i Franka Zappę. Zapytał czy to zespół biały czy czarny. Po podpowiedzi ,że biały, poddał się!

To dziwne zważywszy na to, że Muniek na prawo i lewo rozgłasza, jak to uwielbia Beatlesów, że się na nich wychował i tak dalej (choć pewnie woli Stonesów). Sam słyszałem nie tak dawno w którejś stacji radiowej, jak mówił, że takie "Love Me Do" czy inne "All My Loving" to chała i żenada, ale te późniejsze piosenki są genialne, wow i w ogóle. A tu takie potknięcie i to przy tak charakterystycznym utworze, że zaryzykowałbym stwierdzenie, że jak raz się go usłyszy, to ciężko zapomnieć. Chyba że puścili mu tylko jakiś mały fragmencik.
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez Yer Blue » Wto Lip 04, 2017 11:24 am

Fangorn napisał(a): A tu takie potknięcie i to przy tak charakterystycznym utworze, że zaryzykowałbym stwierdzenie, że jak raz się go usłyszy, to ciężko zapomnieć. Chyba że puścili mu tylko jakiś mały fragmencik.

Uważam, że nigdy go nie słyszał, zresztą mało kto go zna, stąd wpadka. Jakoś nie dziwi mnie, że można się na nim wyłożyć, ale dziwi już, że nie rozpoznał w nim głosu Lennona a to był już oczywisty trop. No chyba, że był to fragment, np końcówka.

Ciekawy pomysł z tą nową rubryką w TR.
Image
Awatar użytkownika
Yer Blue
Beatlesiak

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Postprzez bobski66 » Czw Lip 13, 2017 6:57 pm

Dla tych co nie mieli okazji czytać artykułu o Beatlesach w ostatnim lipcowym "Teraz Rocku"
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Yer Blue » Czw Lip 13, 2017 10:03 pm

Dzięki za skany, chętnie poczytałem.
Macca mówi o "Within You Without You" tak, jakby nigdy nie słyszał "Love You To" albo kompletnie o nim zapomniał. To trochę frustrujące jak czasem zasługi "Revolvera" są pomijane gdy chwali się utwory z "Sierżanta".
I jeszcze odnośnie kwestii: Beatlesi nie nagrywali podobnych do siebie piosenek. Macca potrafi nieźle koloryzować :)
Image
Awatar użytkownika
Yer Blue
Beatlesiak

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Postprzez Rita » Pią Lip 14, 2017 3:09 pm

Ja również dziękuję Robercie za skany. Fantastyczna lektura!
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
Awatar użytkownika
Rita
Beatlesiak

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Beatlesi w prasie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość