Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 4:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 8:00 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Śro Gru 07, 2005 1:04 pm
Posty: 23
Miejscowość: okolice Poznania
Witam
W dzisiejszym dodatku do Polska The Times ( u mnie to Głos Wielkopolski ) "Taki jest świat" na okładce George i na str.4 artykuł:
"Olivia Harrison: wciąż czuję obecność George`a".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2014 10:27 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Można też przeczytać ten artykuł tutaj - http://www.polskatimes.pl/artykul/35891 ... ,id,t.html ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 12:34 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
http://beatles.kielce.com.pl/?action=va ... e&v_id=299
Harrison w październikowym Rolling Stone (edycja hiszpańska)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 12:24 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Świetna ta okładka!!! :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 3:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Rita napisał(a):
Świetna ta okładka!!! :D

I na dodatek mało znane zdjęcie. Wielkie dzięki agoosia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 6:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Na rynku pojawił się nowy miesięcznik "Retro" i już na początek w pierwszym listopadowym numerze mile zaskoczył zawartością. Poniżej interesujące fanów The Beatles skany:
ImageImage
Poza tym w miesięczniku "Kobieta i życie" z grudnia 2014, na stronie 113 znajduje się wzmianka prasowa i zdjęcie okładki "The Art of McCartney".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 9:06 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
O The Beatles można poczytać w gazetce z ... butami :)
W najnowszym (bezpłatnym) katalogu sklepu Deichmann poświęconą jedną stronę na buty wypromowane przez chłopaków z Liverpoolu.
Jakość słaba, bo zdjęcie robione ukradkiem i na szybko.


Załączniki:
zdjęcie.JPG
zdjęcie.JPG [ 102.7 KiB | Obejrzany 8606 razy ]
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 9:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pierwsze słyszę, że była ustalona data i miejsce koncertu Beatlesów w Polsce.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 10:07 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Ja rowniez pierwszy raz slysze o.0

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 3:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W najnowszym Teraz Rocku jest omówiona historia tekstu Happy Xmass na dwóch stronach. Swoją drogą rubryka Follow My Dream chyba najczęściej gości teksty Beatlesów. Pięknie.

A w najnowszym Lizardzie artykuł o psychodelicznych Beatlesach, na 4 stronach. Poszerzyłem go o jakąś 1/4 tekstu względem gazetki FC. Dodałem wątki o filmie Magical Mystery Tour, Wonderwall Music Harrisona, You Know My Name i Carnival Of Light, wspomniałem teksty o narkotykach oraz rozbudowałem opisy niektórych piosenek (szczególnie Strawberry Fields i A Day In The Life).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 8:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Najnowszy numer Teraz Rocka, czyli ten grudniowy? Gdzie ponoć ma być jeszcze jakiś kalendarz na 2015?

Dobra, to już wiem, że od mojej przyjaciółki, która jedzie niedługo do PL, będę zamawiać Teraz Rocka oraz Lizarda :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 9:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Tak, grudniowy, z kalendarzem. Szkoda, że nie ma Beatlesów wśród 12 zespołów w tym kalendarzu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 11:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Muszę koniecznie kupić oba magazyny. Gratuluję Piotrze kolejnego artykułu. Aż 4 strony w "Lizardzie" to naprawdę sukces.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Lis 29, 2014 6:03 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Dołączam się do gratulacji dla Piotra :) Kolejna obszerna publikacja w kwartalniku "Lizard" autorstwa Yer Blue to dla nas lektura obowiązkowa :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 7:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
W darmowym magazynie sklepu "Rossmann - Skarb" z grudnia 2014 na stronie 192 znajduje się zdjęcie singla McCartney'a "Wonderful Christmastime" z informacją, że piosenka zarabia około pół miliona funtów rocznie. W tym samym numerze na stronie 198 kolejna okładka płyty związana z McCartney'em tj. "The Art of McCartney".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Skany z "Teraz Rock" numer 12 magazynu z grudnia 2014:
ImageImageImageImage
oraz z najnowszego miesięcznika "Retro" numer 2 z grudnia 2014:
ImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 10:17 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Od kiedy Kyoko jest chłopcem? :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 10:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za wszystkie skany, Robercie. W poprzednim numerze Teraz Rocka artykuł o Alanie Aldridge'u był aż na 4 stronach i na pewno tez jest warty wrzucenia fanom.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 6:06 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Yer Blue napisał(a):
W najnowszym Teraz Rocku jest omówiona historia tekstu Happy Xmass na dwóch stronach. Swoją drogą rubryka Follow My Dream chyba najczęściej gości teksty Beatlesów. Pięknie.

A w najnowszym Lizardzie artykuł o psychodelicznych Beatlesach, na 4 stronach. Poszerzyłem go o jakąś 1/4 tekstu względem gazetki FC. Dodałem wątki o filmie Magical Mystery Tour, Wonderwall Music Harrisona, You Know My Name i Carnival Of Light, wspomniałem teksty o narkotykach oraz rozbudowałem opisy niektórych piosenek (szczególnie Strawberry Fields i A Day In The Life).


Rzadko zdarza się by Beatlesi byli przedmiotem artykułów w muzycznej prasie w naszym kraju. Tym bardziej zachęcam do kupna kwartalnika Lizard (jest chyba jeszcze dostępny) i lektury artykułu autorstwa Piotra-Yer Blue Magical Psychodelic Tour. Tytuł i prawie ten sam tekst jest już znany części z nas z majowego (2014 r.) numeru gazetki Fan-Clubowej ( o czym mowa wyżej). Artykuł, okraszony zdjęciami Fab Four, zajmujący cztery strony, to próba podsumowania psychodelicznych inspiracji i muzycznych poszukiwań Beatlesów. Temat ogromny i trzeba wykazać się dużą umiejętnością, by zawrzeć te najważniejsze informacje dotyczące ich muzycznej psychodelic tour.

Całość czyta się doskonale, pozostaje też, co w przypadku takiego tematu jest raczej oczywiste - duży niedosyt. Aż chce się zawołać: prosimy o jeszcze! 8) Yer Blue zaczyna od eksperymentów muzycznych jeszcze z 1964 roku, wspomina o Rubber Soul i omawia najbardziej bogaty w psychodeliczne dokonania okres w twórczości Beatlesów. Miło, że Piotr dostrzegł rolę Paula w poszukiwaniach muzycznych, i fakt, że był On pomysłodawcą „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” i „Magical Mystery Tour” W artykule wspomina też o „Carnival Of Light”, o istnieniu której wiedzą raczej tylko fani Fab Four, w temacie muzyki Beatlesów jest więc jeszcze coś do odkrycia.

Pozwolę sobie tylko nie zgodzić się z jednym zdaniem Autora, że film „Magical Mystery Tour” „miejscami trąci amatorszczyzną”. W 1967 roku wprawił ogromną część wielkiej Brytanii w osłupienie, posypał się grad krytyki, a obraz był naprawdę dość rewolucyjny w swojej formie i bardzo …„odjechany”. To zbiór doskonałej muzyki, symboli, wieloznaczności i psychodelii właśnie. Może byłby to temat na kolejny artykuł Piotra? :wink:

ps. i jeszcze jedna drobna uwaga: w utworze „Girl” pobrzmiewają raczej nie „cygańskie naleciałości”, ale zdecydowanie greckie. Część muzyki została napisana przez Paula podczas jego wakacji w Grecji we wrześniu 1963 roku.
„In the song Girl that John wrote, there's a Zorba-like thing at the end that I wrote which came from that holiday. I was very impressed with another culture's approach because it was slightly different from what we did. We just did it on acoustic guitars instead of bouzoukis”.(źródło:Paul McCartney Many Years From Now, Barry Miles)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 6:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pięknie dziękuję za ten wnikliwy wgląd w mój artykuł, McDoroto :) Jestem mile zaskoczony!

Dorothy napisał(a):
Pozwolę sobie tylko nie zgodzić się z jednym zdaniem Autora, że film „Magical Mystery Tour” „miejscami trąci amatorszczyzną”. W 1967 roku wprawił ogromną część wielkiej Brytanii w osłupienie, posypał się grad krytyki, a obraz był naprawdę dość rewolucyjny w swojej formie i bardzo …„odjechany”. To zbiór doskonałej muzyki, symboli, wieloznaczności i psychodelii właśnie. Może byłby to temat na kolejny artykuł Piotra? :wink:


Ten film już zawsze będzie miał swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla mnie jest rozczarowaniem, chociaż wspomniałem w artykule, że obecnie jest traktowany poważniej niż w chwili premiery. Obiektywnie mówiąc czas działa na jego korzyść, film jest teraz dużo bardziej doceniany.
Mnie zachwyca w nim tylko muzyka, wraz teledyskami. Pod tym względem jest ponadczasowy, a klip do I Am The Walrus to kwintesencja psychodelicznego obrazka.

Dorothy napisał(a):
ps. i jeszcze jedna drobna uwaga: w utworze „Girl” pobrzmiewają raczej nie „cygańskie naleciałości”, ale zdecydowanie greckie. Część muzyki została napisana przez Paula podczas jego wakacji w Grecji we wrześniu 1963 roku.
„In the song Girl that John wrote, there's a Zorba-like thing at the end that I wrote which came from that holiday. I was very impressed with another culture's approach because it was slightly different from what we did. We just did it on acoustic guitars instead of bouzoukis”.(źródło:Paul McCartney Many Years From Now, Barry Miles)


A za ten cytat jestem Ci bardzo wdzięczny! Bardzo smakowita ciekawostka.
Co ciekawe słyszałem kiedyś, że w Girl są naleciałości ...perskie. Tak czy śmak, wiadomo, że chodzi o te egzotyczne i intrygujące brzmienia pod koniec piosenki. Jeśli greckie to tylko na plus :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY