Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 10:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 1:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Nasz kolega Piotr Korycki czyli Yer Blue umieścił swój artykuł "Atak Klonów" w najnowszym kwartalniku muzycznym "Lizard" (numer 11 / lato 2013). Gratuluję i polecam. Jest to nieco skrócona wersja artykułu, który ukazał się marcowym numerze gazetki FC ( numer 60)

Image
miłej lektury... http://imgup.pl/di/YEI2/lizard-piotr.jpg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 2:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Gratulacje dla Piotrka!
Artykuł pierwszorzędny i bardzo ciekawy!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 12:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
...i mocno przykrócony.

W najnowszmy "Lizardzie" jest jeszcze artykuł o kontrowersyjnych okładkach, poświęcony głównie "żeźnickiej" kopercie "Yesterday...And Today". Jest też recenzja koncertowego DVD McCartneya (na całą stronę), oraz opis jakiegoś nowego wydawnictwa Paula z bonusami i ciekawostkami.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 2:00 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Gratulacje!! Idę kupić Lizarda.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 12:06 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
"Życie Na Gorąco"- 22 sierpnia : wzmianka i zdjęcie o wakacjach Ringo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 7:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
A więc tak: W miesięczniku "Teraz Rock" numer 11/2013 strona 6, Wiesław Królikowski słucha teraz Paul McCartney "On My Way To Work". Strona 15, Paul McCartney "15 minut sławy" wzmianka o występie Paula na żywa na nowojorskim Times Square. Strona 54, w "Przesłuchaniu" Marcin Ciurapiński z Big Day opisuje swoją fascynację płytą "Abbey Road". Zacytuję fragment: Doskonały album najlepszego zespołu we wszechświecie.... Cała strona 71, płytą miesiąca został album "New" Paula McCartney'a. Michał Kirmuć dał albumowi 5 gwiazdek.
W kwartalniku "Lizard" numer 12/jesień 2013 na stronie 8 mamy zdjęcie Beatlesów z czasów "Yellow Submarine". Strona 72, recenzja książki Toma Doyle "Paul McCartney in the 1970s" (ocena, 4 kółka na 6 możliwych).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Lis 28, 2013 11:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Miesięcznik "Teraz Rock" nr 12 i pozytywna recenzja książki Huntera Daviesa autorstwa Wiesława Weissa. O "naszych" wspomina tez Tymon Tymański.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 7:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Dzisiaj dotarł do mnie kwartalnik "Lizard" numer 13/zima 2013. Czekałem na niego z wyjątkową niecierpliwością, gdyż wiedziałem, że Piotrek (Yer Blue) napisał recenzję płyty "NEW" Paula McCartney'a rozbierając na czynniki pierwsze ostatnie "dzieło" ex-Beatlesa. Artykuł znajduje się na 6! stronach kwartalnika (od 13 do 18 strony) i zdając sobie sprawę, że nie wszyscy prenumerują i nie nabędą tego numeru, z przyjemnością artykuł zeskanowałem. Poniżej "dziecko" Yer Blue:
ImageImageImageImageImageImage
http://imgup.pl/di/PCLJ/liz1.jpg
http://imgup.pl/di/504O/liz2.jpg
http://imgup.pl/di/06DN/liz3.jpg
http://imgup.pl/di/6GQ5/liz4.jpg
http://imgup.pl/di/78YG/liz5.jpg
http://imgup.pl/di/N4PM/liz6.jpg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 9:50 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Robercie - dziękuję za te skany!
6 stron to rzeczywiście nieźle :)

YerBlue - Gratulacje! Recenzję przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, choć... nie ze wszystkim się zgadzam :wink: Dobrze, że w prasie muzycznej mamy człowieka, który nie pozwala zapomnieć o McCartneyu :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 2:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki, dzięki ;)
To 13 numer Lizarda, a wczoraj był 13 w piątek i mamy do tego 2013 rok - 13-tka zawsze przynosiła mi szczęście :)
Kilka uwag. Tekst w sumie zajmuje 2,5 strony, to obrazki rozciągnęły całość to tych imponujących 6 stron. Naprawdę jestem w szoku, że dali tyle miejsca dla nowej płyty Paula - chyba nigdzie w polskiej prasie nie ma tak obszernego artykułu o "New". Cieszę się ogromnie, że mogłem przyłożyć do tego rękę. Jeśli ktoś pod wpływem tego tekstu przekona się do "New" lub pierwszy raz po nią sięgnie, to umrę szczęśliwy. Najbardziej cieszy mnie fakt, że dosłownie minimalnie obcieli mój tekst, może ze 3 zdania. Mogliby tylko dać większe zdjęcie okładki płyty, mimo, że jest tak paskudna :)

PS. Prawie wszystkie cytaty z Paula (prócz jednego) zaczerpnąłem z serwisu informacyjnego z tej witryny. Dzięki że zamieszczacie tłumaczenia wywiadów z Maccą - bardzo mi to ułatwiło sprawę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Gru 18, 2013 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Robercie, stokrotne dzięki za linki! Szukałam u siebie w Chełmnie Lizarda bez powodzenia praktycznie od środy do samego piątku... Dzięki Tobie, będę mogła przeczytać dziecko naszego Piotrka!

A Ty, Piotrku, przyjmij moje najszczersze gratulacje!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 9:53 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Gratulacje Yer Blue - profesjonalny tekst w profesjonalnej prasie :!:
Jest tutaj wszystko co mogłoby zainteresować potencjalnego słuchacza ( garść faktów dotyczących powstania płyty , cytaty samego Mistrza i jego komentarze a we wszystko to zgrabnie , niejako " przy okazji " , wplecione Twoje opinie o poszczególnych utworach , bez nachalnej agitacji- choć już na pierwszy rzut oka widać , że pisze to znawca , fan The B a przede wszystkim entuzjasta płyty.
Czytelnikowi pozostaje zatem sięgnąć po muzykę ( jeśli jej jeszcze nie zna) albo porównać swoje wrażenia z Twoimi ( jeśli płytę zna).
Twoja recenzja po raz kolejny uświadomiła mi fakt , że nie ma czegoś takiego jak obiektywny gust muzyczny - są różne upodobania zależne od wieku , pokoleniowego doświadczenia w słuchaniu muzyki i pewno jeszcze stu innych rzeczy , które sprawiają , że jedni dany utwór wynoszą na piedestał a inni go w ogóle nie zauważą lub wręcz ich drażni.
Na tej płycie tak właśnie jest , ale paradoksalnie wszyscy znajdują na niej swoich faworytów ( choć różnych ) i dlatego ogólna ocena wypada dość pozytywnie ( co wykazał chociażby plebiscyt ).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Gru 22, 2013 6:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dżejdżej napisał(a):
Twoja recenzja po raz kolejny uświadomiła mi fakt , że nie ma czegoś takiego jak obiektywny gust muzyczny


Oczywiście, że nie ma i nigdy nie było :)
W tym tekście starałem się wyważyć jedno z drugim, czyli moje opinie z faktami, żeby to nie była typowa recenzja a artykuł. Oczywiście nie mogłem poprzestać na faktach bo tekst byłby suchy i bez emocji. Myślę, że recenzja powinna się pojawić oddzielnie w drugiej części pisma i zostać oceniona "kuleczkami".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 1:35 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
[quote

Oczywiście, że nie ma i nigdy nie było :)
[/quote]

A przecież mimo wszystko próbujesz Piotrku znaleźć jakąś " wypadkową " naszych gustów - bo tak odbieram Twój nieustanny zapał do organizowania tych wszystkich plebiscytów :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 1:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Bo suma gustów to jakiś już obiektywny obraz zagadnienia, dlatego też wartościowy. I po to są te plebiscyty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 8:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
W TeleTygodniu z 16 grudnia 2013 na stronie 87 znalazł się mały artykuł zapowiadający film o Harrisonie. Wklejam link:http://imgup.pl/di/5K86/sk1.jpg
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 9:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
W nr 1/14 "Teraz Rock" , recenzja Wiesława Weissa płyty BBC Volume 2 i ocena 5/5. W tym samym numerze Muniek Staszczyk m.in. " Można się fajnie w rock'n'rollu starzeć, godnie i niegłupio - jak Neil Young , Paul Mccartney czy śwętej pamięci Lou Reed"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 4:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
W tygodniku "Świat & Ludzie" z 16 stycznia 2014, strona 14. Książką tygodnia wybrano biografię "The Beatles" Huntera Daviesa. Na dole strony jest małe zdjęcie okładki, dwa zdania o książce i jej cena 54,90 zł (w internetowym sklepie Empiku można ją kupić za 41,18 zł).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 1:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Tym razem w tygodniku "Rewia" z 5 lutego 2014 ( nie miałem czasu wcześniej na prasówkę) na stronie 14 w cyklu: Czy to jeszcze pamiętasz- Nasi idole z lat 60-tych. Wsród polskich zespołów i wykonawców znalazło się zdjęcie Beatlesów. Co ciekawe nie ma zdjęcia Czerwonych Gitar.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 12:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
W "TeleTygodniu" numer 14 z 31 marca 2014 na stronie 14 Maria Szabłowska wspomina czasy pierwotnej beatlesmani w Polsce. Jest zdjęcie Beatlesów tytuł "The Beatles: Prawdziwi fani" i pół strony ciekawego tekstu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY