Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Tygodnik "Rewia" numer 9 z 25 lutego 2015. Na stronie 26 pod "wielką krzyżówką dla dwojga" znajduje się zdjęcie McCartney'a z podpisem: Legendarny Beatles, Sir McCartney, jeden z legendarnej czwórki z Liverpoolu. Skomponował największe przeboje The Beatles. Wśród nich, wspólnie z Johnem Lennonem, balladę "Yesterday". I jeszcze jedna podpowiedź by wpsać pod numerem 3 w krzyżówce. Sprzedał setki milionów płyt, 60 z nich osiągnęło status złotej płyty. Nazywa się...McCartnej (Podpowiedź: Peter, Patrick, Paul). Diabelnie trudne. Zaznaczę, że w krzyżówce są wolne 4 pola na odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Tak prawdopodobnie niebawem będzie wyglądał egzamin magisterski np. z muzykologii…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
(Podpowiedź: Peter, Patrick, Paul)


Skoro mamy odpowiedź na 4 litery to każdy korzystający z podpowiedzi ma od razu gotowca :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 11:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
W kioskach jest "Wprost" z filmem "Annie Leibovitz: Życie w obiektywie" o słynnej fotograf, która jest autorką ostatniej sesji fotograficznej Johna Lennona i Yoko Ono. W filmie Yoko opowiada o tej sesji.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Wracając do miesięcznika "Retro", polecam przyglądać się mu co miesiąc, gdyż praktycznie w każdym numerze jest coś o Beatlesach razem lub solo. Do tej pory był bodaj jeden numer, gdzie o "naszych" nie było ani słowa - wówczas, zdaje się, zastąpili ich Stonesi.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 8:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Szkoda tylko, że to takie plotkarskie pisemko, które wstyd czytać. Nawet kupiłem ten numer z artykułem o zabójstwie Johna, ale gdzieś mi przepadł (może i dobrze :wink: )

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ech, bez przesady. To nie "Super express" z, nie przymierzając, cyckami na końcu.
Pewnie, nie jest to prasa ambitna. Raczej lekka i przyjemna. ale szmatławcem bym tego nie nazwała.
Tak powiem, ja się nie wstydzę.
A Zbyszka Cybulskiego z plakatu to sobie nawet na szafkę przykleiłam. A co!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 1:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
W "TeleTygodniu" numer 19, na awersie przedniej strony okładki reklama dzwonka do telefonu Rihanna "Four Five Seconds" ze zdjęciem m.in Paula. To samo w tygodniku Świat&Ludzie (19 numer) z tym, że wspomniana reklama pojawiła się na tylnej stronie okładki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 4:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
W majowym numerze "Teraz Rock" na str. 16 maleńka wzmianka o śmierci Cynthii, a na str. 97 troszkę większa o budynku Apple przy Savile Row i zdjęcie z występu na dachu.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 11:17 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
W najnowszym numerze tygodnika VIVA 15/2015 (cena 0,99 zł) jest aż 8 stron na temat Yoko Ono, pojawiają się także wzmianki o Johnie Lennonie. Cały artykuł ma wymowny tytuł: "Czy żona Johna Lennona zasłużyła na przydomek Lady Dragon – Smoczyca?"

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Z góry przepraszam za jakość dołączonych grafik, to zdjęcia, scany tutaj: http://www.sendspace.com/filegroup/lXpHYoM%2BAfvTnn8%2FsDdhEQ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 3:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Udało mi się wczoraj zakupić Vivę. Artykułu jeszcze nie czytałem ale objętość robi wrażenie i na pewno warto go mieć w zbiorach.

W poprzednim Teraz Rocku, to jest w numerze lipcowym, we wstępniaku są przytaczane statystyki odnośnie artykułów w pierwszej odsłonie pisma, gdy nazywało się jeszcze Tylko Rock. Obejmują lata 1991 - 2002. Beatlesi mieli w tym okresie na łamach pisma o ile pamiętam 104 artykuły (wliczając tez recenzje) co jest wice-najlepszym wynikiem. Więcej pisano tylko o Deep Purple (111 artykułów). Taka sympatyczna ciekawostka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 7:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jakież było moje zdziwienie, gdy dzisiaj wracając z nadmorskiego spaceru zobaczyłem w sklepie sporzywczym świąteczne wydanie magazynu "Gazety Wyborczej" z Beatlesami na okładce i artykułem o powstawaniu piosenki "Yesterday" na to dwie strony w środku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Artykuł jest naprawdę ciekawy. Sporo anegdot i ciekawostek typu negatywna reakcja Boba Dylana na Yesterday, o której nie wiedziałem. Najbardziej mnie zaciekawiła analiza wypowiadanych słów Johna po wykonywaniu utworu na koncertach Beatlesów. Jego wtrącanie "thank you Ringo!" zawsze odbierałem jako fajny żart, można się w tym jednak doszukać drugiego dna. Lennon mógł być najzwyczajniej zazdrosny, bo młodszy kolega przebił popularnością jego wszystkie utwory z płyty, w dodatku w czasie wykonywania pozostali usuwali się w cień. A że jeszcze dodatkowo piosenka skrycie bardzo się mu podobała (chociaż podobno z początku kierował negatywne opinie, ale tu bardziej chodziło o jego zawetowanie by to był singiel co było zrozumiałe), to już do zawiści bardzo krótka droga i stąd taka niby niewinna zamiana Paula na Ringo co mogło mieć na celu lekką złośliwość i odwrócenie uwagi. Lennon już wiedział jak inteligentnie dać przytyczka McCartney'owi :)

Także artykuł polecam wszystkim. Robert Sankowski to pismak z dawnego Tylko Rocka, obecnie udzielający się również w Tygodniku Kulturalnym na TVP Kultura - czyli konkretna marka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Nie Sie 16, 2015 4:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Zapoznałem się z artykułem z Vivy i może to nic nowego, ale całkiem dobrze się czyta i chyba nie ma większych błędów merytorycznych. O dziwo, nie jest to bezrefleksyjna krytyka Yoko.

Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby poratować skanem z Wyborczej? Bo przegapiłem to wydanie.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 8:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Raczej nie taka dobra duszyczka, ale wrzucam skany. Sorry, że w "dziwnych" kawałkach, ale taki nietypowy format i brak czasu na obróbkę (lecę zaraz na nockę do pracy) to sprawił. Miłej lektury wszystkim życzę.
ImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 12:06 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki! Dość pokaźny artykuł. Jestem zdziwiony tą objętością. Jutro zobaczę, co z treścią :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 5:49 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wielkie dzięki Robercie!

Bardzo ciekawy i rzetelnie napisany artykuł. Dużo fajnych smaczków. Widać, że autor swą wiedzę czerpie ze źródeł wykraczających poza Google i Wikipedię, i za to piątka z plusem.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Sie 26, 2015 12:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
"TeleTydzień" numer 33 z 10 sierpnia 2015. Na stronie 66 w artykule o bajce "Tomek i przyjaciele" znajduje się zdjęcie Ringo Starra z twórcą serii i informacja, że Ringo był narratorem pierwszej brytyjskiej części.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 12:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
"TeleTydzień" numer 36 z 31 sierpnia 2015. Na stronie 108 w kalendarium znajduje się informacja, że 9 września 1971 roku, ukazała się płyta Johna Lennona "Imagine"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 5:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dziś zakupiłem magazyn o enigmatycznym tytule "Najlepsze z Życia", na okładce którego znajdują się Beatlesi w "wąsiastej" wersji z 1967 roku. W środku - 2 strony o zespole ubarwione nieostrym zdjęciem The Beatles Shop w Liverpoolu (plus powtórka zdjęcia okładkowego w kolumnie ze spisem treści). Sam artykuł w zasadzie nie wiadomo o czym (no ale cóż można zmieścić na półtorej strony?). Ba, sam magazyn jest dla mnie nie wiadomo o czym :wink: Pewnie wpisuje się pod modną etykietę pisma "lifestyle'owego". No ale jak widzę Beatlesów w Empiku to nie mogę się oprzeć :)

Cały artykulik i zdjęcia są tutaj: http://najlepszezzycia.pl/the-beatles/

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY