Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 4:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 9:35 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Jest już czerwcowy Teraz Rock i 18-stronnicowa wkładka o Paulu. Maksymalne oceny zawartości płyt (5 gwiazdek) to Ram , Band On The Run , Tug Of War i Flaming Pie. Cztery gwiazdki:Wings Over America , Pipes Of Peace , Flowers In The Dirt , Tripping The Live Fantastic , Off The Ground , Paul Is Live Chaos...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 11:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
Dzięki za informację. Jutro święto więc trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Szkoda, że nie dali Paula na okładkę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 11:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
To może najniżej ocenione płyty:
1. Back To The Egg 2,5 ( Yer do pióra)
2.- McCartney , Wild Life ( Yer do roboty) , Wings At The Speed Of Sound, London Town ( teraz ja do klawiatury) ,McCartney II,Broad Street (zgadzam się),Prees To Play (hmmm), Cnoba b CCCP (OK), Unplugged (OK), Run Devil Run , Memory Almost Full , Good Evening NYC, Kisses On The Bottom ( za dużo gwiazdek).
Na gorąco: była wkładka o Ringo dwa lata temu. Czy aby przeciętna ocenianych płyt nie "wyszła" na korzyść Ringo? Chyba nie , ale jeżeli oceny są zbliżone, to w takim razie kim jest Paul? Rezerwowym Beatlesem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 11:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
A, zapomniałem dodać ,ze wymienione po Back To The Egg płyty maja po 3 gwiazdki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 1:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
To może najniżej ocenione płyty:
1. Back To The Egg 2,5 ( Yer do pióra)
2.- McCartney , Wild Life ( Yer do roboty) , Wings At The Speed Of Sound, London Town ( teraz ja do klawiatury) ,McCartney II,Broad Street (zgadzam się),Prees To Play (hmmm), Cnoba b CCCP (OK), Unplugged (OK), Run Devil Run , Memory Almost Full , Good Evening NYC, Kisses On The Bottom ( za dużo gwiazdek).
Na gorąco: była wkładka o Ringo dwa lata temu. Czy aby przeciętna ocenianych płyt nie "wyszła" na korzyść Ringo? Chyba nie , ale jeżeli oceny są zbliżone, to w takim razie kim jest Paul? Rezerwowym Beatlesem?


Nie wiem, chyba znowu napisze do redakcji ;) 2,5 dla Back To The Egg to jakaś zgrywa z cudownej płyty. Kurde, McII wyżej od Egg :shock: Wkładki jeszcze nie widziałem, jutro kupie.

Ringo potraktowali bardzo ulgowo - większość plyt w granicach 4 gwiazdek, to chyba efekt przyjazdu do Polski. McCartneya widocznie potraktowano bez przywilejów.

Max, ile ma Chaos And Creation?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 2:04 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Maj 04, 2013 1:19 pm
Posty: 23
To chyba jakiś bardzo kiepski żart. -.-


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 6:40 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Chaos...ma cztery gwiazdki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 5:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Oceny sa bardzo zróznicowane, jest tez sporo "nadwyżek", typu 5 gwiazdek dla Flaming Pie czy Tug Of War. Albo 4 dla Pipes Of Peace. Albo 3 dla Press to Play :)
Niesamowite, że najniżej ocenili poczciwie Back To The Egg. Nawet nie wymienili Old Siam, Sir. Swoją drogą w pierwszej wkładce Paula w TR Back To The Egg tez był zjechany - dostał 3 gwiazdki. Ale recenzent napisał, że początek płyty jest słaby a od Old Siam Sir jest już dobrze, czyli odwrotnie jak piszą obecnie - teraz pochwalili kilka początkowych numerów. Co słuchacz to inna opinia ;)

Te oceny to ja mogę zrozumieć, rzecz gustu ale Wild Life beatlesowsko psychodelicznym nazywać? :shock: Dla mnie takie określenie jest psychodeliczne :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 8:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
W ostatnim numerze tygodnika „ Do Rzeczy” , Maciej Chmiel w artykule „Gorący czerwiec” pisze koncertach światowej sławy wykonawców w naszym kraju. Tekst poświęca wizytom m.in. Rammsteina , Erica Claptona ,Green Day,Bon Jovi ,Kraftwerk i oczywiście Paula. Oto co możemy m.in. przeczytać :
„Jeśli spośród polecanych dziś koncertów wybrać jeden , to bez wątpienia wybrałbym ten: Paul McCartney w Polsce!...
Dekadę temu zrujnowałem swój budżet wyjazdem do Monachium , by swej wówczas 5-letniej córce pokazać żywą legendę...Było to dla Bereniki jedno z formujących do dziś wspominanych przeżyć dzieciństwa. Co nie mniej ważne – utwory Beatlesów podane dziecku w odpowiednim wieku stanowią skuteczna szczepionkę na wirus kiczu trawiący muzykę pop. Tak tez Berenika oswojona z harmoniami liverpoolskiego kompozytora w swych muzycznych poszukiwaniach nie skręciła nigdy w stronę tandety...”

Ja na koncert też wybieram się z córką...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 5:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
W tygodniku "Sieci" artykuł Adama Ciesielskiego o Paulu ( dwie strony , nic nowego dla nas)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 4:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
Są pierwsze okładki z Paulem z okazji koncertu.
ImageImage
W miesięczniku "Vege" numer 6/2013 na stronach 63-66 artykuł o Paulu "ryba czy człowiek, co to za różnica" (tekst: Paweł Kawałek). Natomiast w miesięczniku "Jazz forum" również w numerze 6/2013 na stronach 36-39 artykuł "The Beatles: Najsłynniejszy na świecie kwartet jazzowy" (tekst: Piotr Kałużny) oraz na stronie 60 i 61 recenzja "Wings Over America". Jeszcze nie czytałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 12:43 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
W najnowszych numerach Wprost i Newsweeka są artykuły poświęcone Paulowi.

Wprost 25/2013: Wielki Paul w Warszawie - zapis wywiadu, który przeprowadził Piotr Metz

Newsweek 25/2013: Niezatapialny Beatles - artykuł Marka Rybarczyka

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 4:55 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Miałby ktoś skany z tego wywiadu Piotra Metza?

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 5:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja po cichu liczę, że w czerwcowym Lizardzie będzie Paul na okładce. Johna dali w numerze grudniowym, to bardzo liczę na Paula. To byłaby zresztą nawet promocja dla tego dość niszowego pisma, bo wiele osób w szale kocertowym kupiło by to pismo dla okładki. Na pamiątkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 9:06 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
We wczorajszym, czy dzisiejszym fakcie był artykuł o koncercie Paula :D
a jako, że fakt uwielbia sensacje oczywiście już tytuł sugerował coś szokującego - w artykule rozważa się, czy Paul który przyjedzie to TEN Paul, i czy... Paul miał romans z Johnem :lol: :lol: :lol: wiele już czytałam, ale taką tezę widzę pierwszy raz i nie wiem nawet jak to rozsądnie skomentować :D

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
I znowu "Fakt"! numer z poniedziałku 24 czerwca. Ponownie artykuł na 3/4 strony(17) pod tytułem "Koncert Paula McCartneya: Mistrz porwał tłumy".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 9:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
W najnowszym "TeleTygodniu" numer 28 z 8 lipca, na stronie 16 w cyklu "Z muzycznego notesu Marii Szabłowskiej" znajduje się tej pani artykuł na pół strony pt."Były Beatles w Polsce: Paul is the Best". Cytuję fragment: Widziałam wiele koncertów światowych gigantów - Stonsów, U2, Eltona Johna, Madonny, Lady Gagi, Cohena, Dylana... McCartney na Narodowym był The Best!.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 12:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
"Teraz Rock Kolekcja: The Beatles" ponownie do kupienia w kiosku. Tym razem w dwupaku z grupą "Genesis".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 5:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2335
Miejscowość: New Salt
Tygodnik "Świat i Ludzie" numer 30 z 25 lipca 2013. Strona 14 temat: Polecamy książki na wakacje, "Szał" (Najbardziej znana biografia Beatlesów". Zdjęcie okładki plus mała recenzja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Beatles w Prasie
PostWysłany: Śro Lip 31, 2013 4:33 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
W numerze sierpniowym "Teraz Rock" recenzja koncertu Paula autorstwa Michała Kirmucia. Recenzja pozytywna z małymi moimi zastrzeżeniami co do faktów. "Lovely Rita" - artysta nie zagrał jej po raz pierwszy podczas trasy "Out There" , a marynarkę Paul zdjął nie dlatego , że było mu gorąco ale dlatego , że scenariusz to przewidywał.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY