Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 7:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Prośba do Argusa wystarczy. Zawsze mogę zrobić komuś kopię nagrania by już Argusa nie nadwyrężać. Ale wolałbym by Argus decydował o tym sam bo to jego dzieło.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 8:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
W Wielkiej Grze , często zadawano pytania o naszych ulubieńcach.
Startując z tematu muzyka rockowa lat 70 i 80-tych , usłyszałem dwa pytania:
- zaprezentowano Be Bop A Lula i zadano pytanie o tytuł solowej płyty Lennona na której znalazł się muzyczny fragment,
- zapytano o tytuł przeboju Paula opiewającego piękno pewnego malowniczego miejsca w Szkocji. O dziwo , mój "konkurent" nie odpowiedział w ogóle.Sam potem przyznał ,że jest przede wszystkim miłośnikiem blues rocka.
Program nagrano w 1990 roku.

W 1995 roku temat muzyka lat 60 i 70-tych: zadano pytanie , kto był producentem płyty Plastic Ono Band

Z kolei w 1999 roku padło pytanie o film Backbeat . Temat gry , muzyka rockowa lat 80-tych i 90 - tych.

P.S. Na wszystkie wyżej wymienione pytania odpowiedziałem :lol:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 9:49 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Witajcie,
Mój pierwszy post na tym forum :)
Byłam wówczas na widowni w tv na Wielkiej Grze, tej w '86 :D Strasznie dawno to było, nic już kurczę prawie nie pamiętam...
Ale to były piękne czasy :)
I fan-club na Starówce...

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 12:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Agafia skoncentruj się i napisz jak najwięcej co z tamtego okresu pamiętasz. Nie ma w pierwszym zdaniu nic złośliwości., po prostu jestem strasznie ciekawy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 5:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Pamiętam fan-club na Starówce jeszcze z końcówki lat 90tych!!! :))))

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 6:16 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Ringo napisał(a):
Pamiętam fan-club na Starówce jeszcze z końcówki lat 90tych!!! :)))


A ja jeszcze z roku 1981 gdy w gmaszysku telewizji przy Woronicza odbyły się eliminacje do pewnego programu o Beatlesach. Prym organizacyjny wodzili Wojciech Mann i Wojciech Pijanowski. Być może Jerzy Tolak , ale nie pamiętam. Oceniam ,że zjawiło się wówczas ok.300 osób!!! Fan klub pojawił się licznie i był zdecydowanie sfeminizowany. Z kilkoma dziewczynami prowadziłem nawet ożywioną korespondencję (dziewczyna o pseudonimie Maggie przesyłała mi tłumaczenia tekstów grupy!!!).
Uważam , że pierwsza połowa lat 80-tych , była apogeum zainteresowania zespołem po jego rozpadzie ( przynajmniej z moim udziałem). Z pewnością decydujący na to wpływ miała data 8 grudnia 1980 roku...
Fan klub ze Starówki wspominam bardzo miło :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 7:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Mam nadzieję, że nie wykażę się totalną ignorancją, jeśli zapytam: "fan-club na Starówce" - to chodzi o warszawski fan-club, tak?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 7:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wracając jeszcze do Wielkiej gry z 94 roku. Wczoraj oglądając materiał drugi raz zauważyłem wśród publiczności Małgorzatę Halber - chyba najsłynniejszą Beatlefankę-nastolatkę lat 90-tych, która propagowała Beatlesów w "5-10-15". Jej programy (z perspektywy czasu pewnie dość dziecinne) o Beatlesach były chyba pierwszymi jakie widziałem, będąc też nastolatkiem. Miły akcent dla mnie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 8:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Wracając jeszcze do Wielkiej gry z 94 roku. Wczoraj oglądając materiał drugi raz zauważyłem wśród publiczności Małgorzatę Halber


Jako mała dziewczynka była również obecna (z mamą i tatą w roli eksperta) w Wielkiej Grze w 1986 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 8:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Fangorn napisał(a):
"fan-club na Starówce" - to chodzi o warszawski fan-club, tak?


Warszawski


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 11:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Noelka napisał(a):
Panowie, dziękuję za wspaniałe opowieści! Czytało się z wypiekami na twarzy.

Ringo napisał(a):
Przeczytałam teraz cały wątek - niesamowity. Wielke dzięki, szczególnie dla osobom pamiętającym obie edycje z "własnego doświadczenia" za relacje!

To my - ‘weterani’ :wink: dziękujemy Miłym Forumowiczankom za Miłe Słowa :)
Agafia napisał(a):
Byłam wówczas na widowni w tv na Wielkiej Grze, tej w '86 :D

Ha! Ja też byłem w 1986 roku na widowni :D W charakterze... no właśnie:

Rzecz zapewne nieznana nawet oglądaczom tego teleturnieju. W regulaminie Wielkiej Gry była instytucja „gracza rezerwowego”. Zaproszenia do udziału w programie wysyłano do dwóch zawodników, którzy mieli uczestniczyć w grze i dodatkowo do trzeciego - „rezerwowego”, który wchodził do gry gdy któryś z ‘nominalnych’ zawodników nie dojechał z jakichś powodów. Gracz rezerwowy musiał być przygotowany tak jak ‘normalny’ zawodnik, bo (przy nieistnieniu telefonów komórkowych) o tym, że wchodzi do programu mógł dowiedzieć się dopiero na miejscu - np. na pół godziny przed nagraniem.
W pierwszej beatlesowskiej Wielkiej Grze (1986) miałem przyjemność :) (i zaszczyt!) być zawodnikiem rezerwowym w odcinku z udziałem szacownego Maxwella i na żywo obserwowałem jego ‘zmagania’ i Tryumf :)

PS. I jeszcze jedno uzupełnienie. Otóż, nie wspomniałem, że moja Wielka Gra zdarzyła się - Pięknym Zrządzeniem Losu! :) - w Ważnym Beatlesowskim Dniu - 9 lutego 1994 roku, a więc dokładnie w 30. Rocznicę TAMTEGO Wydarzenia. Drobiazg, ale… Jakże Miły :)

Datę swojej Fab Wielkiej Gry na pewno pamięta Maxwell.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 12:31 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
dr Maxwell napisał(a):
Fangorn napisał(a):
"fan-club na Starówce" - to chodzi o warszawski fan-club, tak?


Warszawski


Ja byłam w fanclubie kiedy bardzo aktywne były dwie dziewczyny - Apaczka i.. i.. zapomniałam :roll: ... Gdzieś tutaj na forum był wątek o fanclubowej gazetce prowadzonej w każdym razie wtedy przez dwie dziewczyny (w którejś z nich był nawet mój tekst o podróży do Liverpoolu) - Nygusek.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 12:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Wracając jeszcze do Wielkiej gry z 94 roku. Wczoraj oglądając materiał drugi raz zauważyłem wśród publiczności Małgorzatę Halber


Jako mała dziewczynka była również obecna (z mamą i tatą w roli eksperta) w Wielkiej Grze w 1986 roku.


Dopiero niedawno skojarzyłem to samo nazwisko u najsympatyczniejszego z ekspertów :) Aczkolwiek nie zgadłbym, że to jej ojciec ;)

dr Maxwell napisał(a):

W 1995 roku temat muzyka lat 60 i 70-tych: zadano pytanie , kto był producentem płyty Plastic Ono Band


W tym samym temacie było też pytanie o płytę z okładką nagiego Johna i Yoko. Drugi uczestnik ledwo wybrnął, Argusowi zajęło jakieś ułamki sekundy :)

Max, Ty też brałeś udział w tej rozgrywce?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 8:53 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Ludziska,
No to trochę więcej przy okazji o sobie i o tamtych czasach. Fan-club oczywiście ,że miałam na myśli warszawski :)
Ja obecna od 1985 roku, trafiłam tam przez wspominaną chyba wcześniej przez kogoś tutaj Monikę B. , którą z kolei poznałam na "perskim" gdzie obecnie znajduje się Centrum Olimpijskie. Niestety z Wielkiej Gry '86 siłą rzeczy nie mogę za wiele pamiętać... Miałam wówczas niespełna 18 lat, pozostały raczej wrażenia klimatu etc. Pamiętam ,że byłam nieco rozczarowana "jak to dziadowsko wygląda od tamtej strony" -studio i w ogóle nasza tv :lol: Ale była jakaś przygoda :)
Wracając do fan-clubu już nawet nie pamiętam imion wszystkich osób, z którymi widziałam się przecież niemal co tydzień.....
Ale wówczas głównymi organizatorkami wszelkich atrakcji były Ewka -"Uczciwa", Eileen, ja im pomagałam w przygotowywaniu np. urodzin chłopaków... A była też Iza G., Kasia J. -blondyna w okularach, niektórzy twierdzili ,że do Johna podobna, było dwóch chłopaków ostro działających fotograficznie, dzięki nim można było wzbogacić kolekcję zdjęć, mieli kręcone włosy, jeden z nich chyba miał na imię Sławek...
Po wywaleniu nas z SDK Fan-Club przeniósł się w Al. Jerozolimskie i działał dalej dość prężnie :) Kiedyś naszym gościem był Piotr Metz.
A z moich osobistych przeżyć mogę przytoczyć jeszcze ciekawą historię -po koncercie Yoko, pojechałyśmy z dziewczynami do Hotelu Victoria , udało mi się zrobić Jej zdjęcie Polaroidem , więc od razu mogła mi złożyć na nim autograf :D Niestety "Uczciwa" tak mnie mordowała (jako fanka Johna i Yoko) ,że fotkę ode mnie wyłudziła ;) Z dziewczynami (Ewą i Eileen) niestety kontakt mi się urwał po ich emigracji na stałe do UK..... Fan-club miał duży wpływ na moje życie , poznałam tam mojego męża :)

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
Datę swojej Fab Wielkiej Gry na pewno pamięta Maxwell.

Tak , to było 9 kwietnia 1986 roku - w 19-tą rocznicę wydania singla "Ticket to Ride"/ "Yes It Is"

Yer Blue napisał(a):
Max, Ty też brałeś udział w tej rozgrywce?

Tak , ale w parze z kimś innym niż szacowny Argus. Na szczęście :)

Agafia napisał(a):
Ale wówczas głównymi organizatorkami wszelkich atrakcji były Ewka

Tą dziewczynę kojarzę. Współpracowała chyba również z red. Niedźwieckim przy trójkowej liście przebojów.

Agafia napisał(a):
mieli kręcone włosy, jeden z nich chyba miał na imię Sławek..

Mam takie asocjacje ze Sławkiem ze Sulejówka...Być może to On.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Agafia napisał(a):
Pamiętam ,że byłam nieco rozczarowana "jak to dziadowsko wygląda od tamtej strony" -studio i w ogóle nasza tv

Coś w tym jest. W trakcie "mojej" beatlesowskiej gry , po drugim zadanym pytaniu , usłyszałem w słuchawkach odpowiedzi mojego "przeciwnika". Zdjąłem słuchawki , informując prowadzącą ,że mam za słabe "zagłuszanie" i słyszę odpowiedzi kolegi. Jak fair play to fair play! Wymiana słuchawek na sprawne ,trwała ok...20-30 minut! Plusem tego zamieszania było obniżenie poziomu stresu i miłe pogawędki z beatlefanami!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:32 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Ha ! Jakby mi się coś majaczyło ;) Jak pamiętasz Ewę to Eileen też powinieneś kojarzyć, jako śliczna mulatka dość rzucała się w oczy ;)

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 9:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Agafia napisał(a):
Pamiętam ,że byłam nieco rozczarowana "jak to dziadowsko wygląda od tamtej strony" -studio i w ogóle nasza tv :lol:

Rzeczywiście, wszystko w studiu robiło wrażenie atrap - byleby od frontu było ładnie dla kamer :wink: To słynne koło z różnymi stawkami było miejscami... odrapane i przyozdobione jakby złotkami po czekoladzie! :lol: W czasie emisji oczywiście wszystko było widoczne cacy i kolorowo. Z czasem wystrój się poprawił, ale w tych dawnych latach było faktycznie zaskakująco prowizorycznie...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 11:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Agafia napisał(a):
Eileen też powinieneś kojarzyć, jako śliczna mulatka dość rzucała się w oczy ;)

Choć wymyka się już to co napiszę z głównego tematu, dorzucę może wspomnienie od siebie. Na początku XXI wieku odnalazła mnie w sieci właśnie Eileen, która pozbywała się swoich zbiorów związanych z The Beatles i fan clubem ( gazetki FC, zdjęcia Yoko z autografami, programy z koncertów książki itp. itd.). Mimo, że już mieszkała w Anglii z siostrą (tam gdzie ojciec), materiały pozostawiła na Ursynowie w Warszawie i chciała za odpłatą się ich "pozbyć". Pracowałem wtedy w Holandii i miałem dobrą pracę więc nie mogłem takiej okazji przegapić i przy pierwszym zjeździe do kraju odwiedziłem jej mamę i z piwnicy wraz z kolegą kilka cennych kartonów zapakowaliśmy do samochodu i przywieźliśmy do Nowej Soli. Eileen w życiu nie spotkałem, tylko rozmawiałem z nią przez telefon.
Wracając do "Wielkiej Gry" to z chęcią obejrzał bym ponownie wszystkie programy związane z The Beatles. Yer Blue zdaje się szykuje jakąś niespodziankę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 12:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Wśród słów na temat Wielkiej Gry, nie sposób nie wspomnieć o prowadzącej ten program przez 30 lat Stanisławie Ryster.

Każdy, kto zetknął się z Panią Ryster musi mieć Pozytywne Wrażenia :) Naprawdę bardzo ciepła osoba, pasująca tam. Profesjonalna i jednocześnie AUTENTYCZNA (o ilu z obecnych telewizyjnych postaci można to powiedzieć?) Najkrócej: Kobieta z Klasą!

Po zdjęciu programu z anteny w 2006 roku, uczestnicy Wielkiej Gry z różnych lat i z różnych tematów, z całej Polski, zorganizowali się w walce (jak wiadomo przegranej) o przywrócenie programu. Doszło do kilku oficjalnych inicjatyw, a także do tłumnego zjazdu zawodników (starszych, młodych) z różnych zakątków kraju - w Warszawie, z udziałem Pani Stanisławy, z uroczystym obiadem, wspomnieniami, itd. Powiedzieć ‘Wielka Rodzina Wielkiej Gry’ to pewnie przesada, jednak: Mała Wielka Sprawa :)


Załączniki:
Stanisława Ryster.jpg
Stanisława Ryster.jpg [ 47 KiB | Obejrzany 9659 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY