Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:50 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "I Am Sam" (TVN 7)
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 12:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
19 stycznia na kanale TVN7 zostanie wyemitowany dramat w reżyserii Jessie Nelson'a "Jestem Sam" ("I Am Sam"), którego tło dźwiękowe stanowią kompozycje Beatlesów.

Image

To wzruszająca opowieść o opóźnionym w rozwoju Samie (Sean Penn), który musi stoczyć długą i prawdopodobnie bolesną walkę o odzyskanie praw rodzicielskich. Chce zaopiekować się swoją córką, którą odebrali mu urzędnicy z opieki społecznej. U boku Sama staje Rita (Michelle Pfeiffer), adwokat, która sama jest matką. Dzięki niezwykłemu klientowi i z pozoru zwykłej sprawie, Rita nauczy się czegoś ważnego o życiu i przede wszystkim o rodzicielstwie...

Film jest naprawdę dobry, czego dowodem jest szereg nagród, jakimi został wyróżniony. Między innymi w 2002 roku został nominowany do Oscara oraz zdobył Złoty Laur Amerykańskiej Gildy Producentów Filmowych.

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście muzyka, która dostała nominowana do nagrody Grammy! :D

Jestem Sam
środa, 19 stycznia, godz. 20:00
TVN7


Polecam!

Więcej info - www.tvn7.pl

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: "I Am Sam" (TVN 7)
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 1:29 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Ktoś oglądał może? Ciekawi mnie, czy tłumaczenie było takie samo, jak parę lat temu na TVN - tam "Lovely Rita, meter maid" przetłumaczono jako "Rita urocza metrowa dziewica" :mrgreen:
Tym, którzy jeszcze tego filmu nie widzieli, serdecznie go polecam (to tak na przyszłość, gdyby jeszcze kiedyś był w TV)! Jest zdecydowanie wart obejrzenia, bez względu na tłumaczenie i abstrahując od muzyki Beatlesów :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: "I Am Sam" (TVN 7)
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 11:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Oglądałam ten film kilka lat temu. Świetny film ze świetną muzyką :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: "I Am Sam" (TVN 7)
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 7:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Film oglądałem 3 razy: w oryginale, z polskimi napisami i z polskim lektorem. Jak w przypadku słowa pisanego wszystko było tłumaczone w miarę normalnie (brawo dla kinomaniaków!) tak w przypadku "profesjonalnego" podejścia do zabiegów językowych dało radę natrafić na kilka śmiesznych zwrotów :wink:

Adam_S napisał(a):
"Lovely Rita, meter maid" przetłumaczono jako "Rita urocza metrowa dziewica"

Tak samo jest w oficjalnym polskim tłumaczeniu, które pojawiło się na DVD. Wszystko więc wskazuje na to, że właśnie po tę wersję sięgnęła ta stacja... i zapewne TVN7 korzystało z tych samych zbiorów.

Wracając do samego filmu - jest naprawdę świetny. To jeden z tych filmów na których mój uśmiech wywołany zachowaniem bohaterów przeplata się z płaczem spowodowanym ich losem.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na szereg akcentów (oczywiście oprócz muzyki, plakatów i imion bohaterów) jakie można znaleźć w filmie. Między innymi niebieskie i czerwone koszulki podczas meczu w finałowej scenie... :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY