Niedziela z... Johnem Lennonem (TVP Kultura)

Zapowiedzi i komentarze na temat aktualnych programów TV z udziałem zespołu.

Niedziela z... Johnem Lennonem (TVP Kultura)

Postprzez macho » Czw Gru 02, 2010 11:05 pm

W niedzielę 5 grudnia, z okazji 30. rocznicy śmierci Lennona kanałem TVP Kultura zawładnie muzyka Johna.

W dokumencie „John Lennon: Gimme Some Truth” (godz. 17.10) miłośnicy czwórki z Liverpoolu będą mogli zobaczyć, jak dawny lider The Beatles pracował nad jednym ze swoich najsłynniejszych albumów po rozpoczęciu kariery solowej – „Imagine” (1971). Tytułowa piosenka z tej płyty stała się jednym z największych przebojów w historii muzyki rozrywkowej.

TVP Kultura uczci 30. rocznicę śmierci muzyka, pokazując również jego ostatni wspólny występ z Yoko Ono, zarejestrowany w 1972 roku w Madison Square Garden (godz. 19.05). Para wzięła wtedy udział w koncercie charytatywnym na rzecz dzieci upośledzonych umysłowo.

Piosenki Beatlesów będzie sobie można przypomnieć, oglądając relację z festiwalu muzycznego w Łańcucie z 1995 roku (godz. 18.20). Jednym z największych wydarzeń imprezy był recital mistrza skrzypiec Vadima Brodskiego, który opracował własne aranżacje beatlesowskich hitów

Nie zabraknie ich także w filmie „Yesterday”, znakomitym debiucie reżyserskim Radosława Piwowarskiego (godz. 20.10). Obraz z 1985 roku o czterech maturzystach, którzy zafascynowani Beatlesami przyjmują ich imiona i zakładają zespół grający ich przeboje, to także opowieść o dojrzewaniu w siermiężnej epoce gomułkowskiej.

Niedziela z... Johnem Lennonem
17.10 – 21.50 | TVP Kultura | niedziela 05.12.2010

Źródło: rp.pl

pozdrawiam
macho
Awatar użytkownika
macho
Beatlesiak

Miejscowość: Wrocław

Re: Niedziela z... Johnem Lennonem (TVP Kultura)

Postprzez macho » Nie Gru 05, 2010 6:17 pm

Jeśli ktoś nie ma dostępu do telewizji TVP Kultura a chciałby dziś obejrzeć Lennona... nic trudnego. Udało mi się znaleźć źródło w internecie, dzięki któremu możemy bez problemu zapoznać się z przygotowaną na dziś ofertą programową :D

Wszystko za pomocą strony http://www.pliptv.pl , która posiada oficjalną licencje Telewizji Polskiej :wink:

Wystarczy tylko zarejestrować się, zainstalować odpowiednie oprogramowanie ze strony i już możemy cieszyć się dostępem do jednego z kilku kanałów...w tym TVP Kultura :wink:

Zainstalowałem u siebie i wszystko chodzi bez zarzutu : )

Image

pozdrawiam
macho
Awatar użytkownika
macho
Beatlesiak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Noelka » Nie Gru 05, 2010 6:58 pm

Niestety poza granicami Polski nie działa. Oprogramowanie nie chce się zainstalować, wyskakuje jakiś błąd.
Image
Strawberry Fields Forever
Awatar użytkownika
Noelka
Beatlesiak

Postprzez Rita » Nie Gru 05, 2010 7:06 pm

Nie tylko poza granicami Polski wyskakuje ten błąd. A już się cieszyłam, że oprogramowanie to istnieje nie tylko na "okienka".
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
Awatar użytkownika
Rita
Beatlesiak

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Dominika » Nie Gru 05, 2010 8:21 pm

A u mnie działa, tylko mój mobilny internet nie wytrzymuje i przerwy są dłuższe od załadowanych fragmentów, więc dałam sobie spokój. Z Playem nie wygram :(
Image
Awatar użytkownika
Dominika
fan sztabowy

Wróć do Beatlesi w TV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość