Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Kwi 17, 2024 12:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jacek Kaczmarski
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 8:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Poniżej podaję linka dla wszystkich, którzy zechcą podpisać petycję w sprawie nadania jednej z ulic w Warszawie imienia Jacka Kaczmarskiego.
Swoją drogą ciekawe czy coś z tego wyjdzie :wink: :roll:

http://www.kaczmarski.art.pl/ogloszenia/ulica.php

Pozdrawiam :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Czw Sty 19, 2006 12:38 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 12:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
A może ten temat mógłby odżyć na nowo? :wink: Proszę, nie mówcie mi tylko, że nie ma tu ani jednego wielbiciela twórczości Jacka, bo aż mi się wierzyć nie chce. :roll: :wink:
No to jak, ujawni się ktoś?

Na mnie Kaczmarski potwornie zadziałał. Potwornie w tym sensie, że chyba za mocno. :wink:
Pół roku temu, kiedy ta fascynacja sięgnęła apogeum zaczęłam nawet pod wpływem jego dzieł pisać wiersze. :oops: Po miesiącu wyjęłam je z szuflady i aż spłonęłam rumieńcem sama przed sobą, że mogłam takie głupoty wypisywać. Po czym cały stos papierzysk trafił do kosza, tam gdzie jego miejsce. :lol: Nieważne, istotne jest to jak wiele dało mi samo doświadczenie zetknięcia się z tekstami J.K.
Ile przemyśleń i refleksji. Właśnie zdałam sobie sprawę, że to puste słowa, ale już za późno, nic głębszego do głowy mi nie przychodzi. Nie mnie opisywać wielkość talentu tego wybitnego artysty.
Jego teksty, o ile poświęcić im trochę czasu dają ci tyle do myślenia, są jak impulsy elektryczne prowadzące do najbardziej ukrytych uczuć. Wiem jak to brzmi, ale inaczej ująć się tego nie da. Boli mnie fakt, że ludzie często utożsamiają twórczość Jacka wyłącznie jako tę polityczną. Owszem, to była znacząca część jego pisarstwa, ale jakże wiele powstało utworów o zupełnie innym i odległym od świata polityki przekazie.
Każdemu kto zna tego świetnego muzyka i tekściarza tylko "po wierzchu" serdecznie polecam by wgłębił się nieco bardziej w jego twórczość, bo naprawdę warto!

PS: Przepraszam za zbytnią gloryfikację i puste frazesy. :wink: Ale, żeby dodać "pieprzu" mogę jeszcze nadmienić, że bardzo barwne było młodociane życie Jacka. Nie stronił od kobiet, alkoholu i studenckich imprez. :wink: Ciężko mi jest podać jakieś minusy jeśli chodzi o jego dzieła. Muszę popracować nad obiektywizmem. :roll: :wink: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Pią Kwi 06, 2007 11:05 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 12:23 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Poparłam petycję- mam nadzieję, że to jeszcze aktualne. Ja także bardzo cenię sobie twórczość Jacka Kaczmarskiego. A zaczęło się tak: kolega z harcerstwa był wielkim wielbicielem owego pana. Za każdym razem krzyczał na nas, że słuchamy jakiegoś chłamu, a tylko on serio zna się na muzyce. Zaintrygowało mnie, cóż takiego jest w tym Kaczmarskim, że kolega słynący z tego, że nikogo i niczego poza sobą nie lubi, nareszcie coś docenił. Oczywiście znałam wcześniej Mury, Obławę itp, ale nie wsłuchiwałam się w nie. Dopiero od moich urodzin, bodajże 17, kiedy to od mojej paczki (także owego kolegi) dostałam składankę utworów Kaczmarskiego, bardziej zainteresowałam się twórczością Barda Solidarności. Mogę dodać, że owej płyty słuchaliśmy przez całą imprezę.
Ps. W tym roku na zajęciach z umuzykalnienia uczyliśmy się śpiewać "Mury" :)

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY