Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 4:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czerwone Gitary
PostWysłany: Pon Sty 27, 2020 10:44 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Gregor, bardzo dziękuję za te perełki!

Nie miałam pojęcia, że Nie bądź taki Beatles najpierw trafiło do Czerwonych Gitar.

Lubię nagranie Niemena, ale jakoś mniej mi do niego pasuje ten tekst niż do Czerwonych. Ale nie wiem, które nagranie jest lepsze.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czerwone Gitary
PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 8:00 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Gregor napisał(a):
Niedawno w audycji "Ze szpulowca bigbitowca" Michał Owczarek prezentował nieznaną wersję utworu "Nie bądź taki Bitels",[...]
Redaktor Owczarek dotarł do nagrania demo z próby, na której Czerwone Gitary próbują utwór "Nie bądź taki Bitels" z oryginalną muzyką (Baw się razem z nami).
Marna jakość nagrania, ale duży rarytas, co po części wynagradza niedostatki techniczne.
https://www.youtube.com/watch?v=vc7KrpiVD-A - link do audycji "Ze szpulowca bigbitowca"
https://www.youtube.com/watch?v=AP_veqVkTX8 - link do samego nagrania
Redaktor Owczarek nie dotarłby do tego nagrania, gdyby nie mój kolega Marek Wilkowski, który wysłał mu tą płytkę, a właściwie pocztówkę.
Marka, który wysłał do trójki tą pocztówkę można zobaczyć na filmie, który nagrałem w listopadzie 2019r, w którym też ja występuję. Nagrana rozmowa dotyczy pewnego okresu zespołu OZ a Marek gościnnie porusza tam temat zespołu T Love. Chciałbym zauważyć, że gdyby nie Marek Wilkowski, to nagranie nigdy by nie pokazał na swoim koncie Marek Miazek, bo by go po prostu nie miał. Jakoś dziwnym trafem najpierw pojawiło się to nagranie w trójce a następnie na koncie Marka Miazka. W dodatku w opisie nie ten rok dał o którym mówi Owczarek. Ciekawy zbieg zbiegów, nie ładnie. Oto zdjęcia, które przesłał mi Marek Wilkowski, legalny posiadacz tej unikatowej pocztówki.
Image . Image . Image . Image . Image

A tu jest film, gdzie Marek Wilkowski zaczyna swoją rozmowę w czasie 1 godz 11min.
https://www.youtube.com/watch?v=WoDA_Q-T2sM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czerwone Gitary
PostWysłany: Czw Maj 06, 2021 7:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Image Image Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czerwone Gitary
PostWysłany: Czw Mar 23, 2023 12:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
07.03.2023 zmarł Dominik Kuta, wszechstronny muzyk, który po zaskakującym odejściu z Czerwonych Gitar Krzysztofa Klenczona zasilił skład zespołu w 1970 roku. Ten nowy skład wydał tylko jeden album - czwarty w dyskografii grupy - "Na fujarce" (1970). Dominik Kuta występuje na tej płycie jako Dominik Konrad. Wprawdzie nie podpisał się pod żadnym z zamieszczonych tam dwunastu utworów, ale jego obecność jest słyszalna w tym nowym wówczas brzmieniu Czerwonych Gitar, choćby w kompozycji "Cóż ci więcej mogę dać": to on między 0'45 – 1'15 gra partię solową na flecie. (wielu polskich wykonawców przyznawało się wówczas do fascynacji grupą Jethro Tull, m.in. Skaldowie, Breakout, i jak słychać, również Czerwone Gitary).

https://www.youtube.com/watch?v=VwTICEH6A0o

Image

Dominik Kuta-Konrad pierwszy od prawej.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY