Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 4:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grzegorz Turnau
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 3:32 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Przepadam za nim bardzo, uwielbiam jego kompozycje, wokal ma nieziemski, a to pianino to po prostu MISTRZ (grałam kiedyś trochę, może dlatego wprawia mnie w taki zachwyt :) ).
Świetna jest uważam Cafe Sultan i Naprawdę nie dzieje się nic (zwłaszcza środek), daje radę też 11:11.
Piszę o nim, bo 23 listopada we Wrocławiu w Hali Ludowej ( :!: ) odbędzie się jego megawielki koncert (GRAND TOUCH). Generalnie sama ta idea mnie zniechęciła - Hala Ludowa to raczej dziwne i nieadekwatne miejsce, jak na tak kameralną, intymną muzykę... Podobno mają być jakieś wizualizacje i w ogóle, co jeszcze bardziej potęguje uczucia ambiwalentne ;)
Usłyszałam jednak niedawno w PR3 Turnaua zachęcającego do przybycia na koncert i powiedział między innymi (jedyny tego rodzaju w Polsce itp itd)... że bęzie grał Bitelsów :!: :!: :!: To przeważyło wszelkie niedogodności i negatywne uczucia - nastąpił szybki telefon do Grega i oto dziś staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami biletów :D A czy ktoś z Was może się wybiera? Ktoś w ogóle słucha Grzesia :) ?

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Grzesio uwielbia Beatlesów, często się do tego przyznaje, a na jego oficjalnej stronie www.turnau.com.pl jest napisane:

"Romans z muzyką rozpoczął w najmłodszych latach, ale o mało nie skończył się on rozwodem. Uczył się gry na fortepianie od 6 do 13 roku życia w szkole muzycznej.
Potem na rok wyjechał z rodziną do Anglii i w jego muzycznej edukacji nastąpiła przerwa, której zawdzięczał to,
że po raz pierwszy... zaczął grać z przyjemnością.
Powie później, że "szkoła muzyczna nie zdążyła zabić jego pasji do muzyki".
Był w Anglii, kiedy w Nowym Jorku, w grudniu 1980 roku, zginął John Lennon. Cały świat ogarnęło szaleństwo na punkcie The Beatles i Grzegorz Turnau odkrywał od początku muzykę popularną. "Uwolniony od rygoru szkoły" samodzielnie zagrał na fortepianie pierwszą piosenkę i było to - nadawane przez wszystkie stacje radiowe - Imagine."

Koniecznie napiszcie relacje z koncertu!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 05, 2008 1:49 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Ciary mnie przechodzą na myśl, że może zagrać "Imagine".
Relacja na pewno się pojawi, mam nadzieję, że koncert zaspokoi mój apetyt :)
Noelka napisał(a):
Grzesio uwielbia Beatlesów, często się do tego przyznaje
Nie jedyny to taki Grzesio ;)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Matik napisał(a):
mam nadzieję, że koncert zaspokoi mój apetyt :)

Zaspokoił.
Turnau pięknie zagrał "Jealous Guy", z pięknym personalnym backgroundem, o którym wyżej pisała Noelka. Jak powiedział: "Nie sądziłem, ze granie "Jealaous Guy" w [jakiejś] szkole muzycznej w USA zaowocuje takim skandalem, że będę grał go 28 lat później przed Państwem" :) Po "JG" zapytał: "Ciekawe, czy ktoś jeszcze pamięta taki kawalek?" ... chwila niepewności .... O rany! No pewnie! Superrockowe, ostre wykonanie "Lady Madonna", z takim powerem, że nogi aż się rwały do tańca :) Dosłownie WALIŁ w klawisze! :) Moja Mama okazała się zbyt wrażliwa na takie ekscesy i jej się się nie spodobało ;) Na koniec Beatle-setu zagrał "Lucy in the Sky with Diamonds", oczywiście nawiązując do sławnej historii z LSD ;) Zaprezentował niesamowity wokal, kompletnie nieziemski, jakoś trafiał bezpośrednio do mózgu ;) Bardzo 'podeszło' mi to wykonanie.

A a dzień dobry powiedział: "Nie wiem, czy możemy rozpocząć koncert, nastąpiła taka niewygodna okoliczność - Wisła przegrywa ze Śląskiem 0:1" :lol:

Turnau to naprawdę artysta wielkiego formatu, stworzył niesamowitą atmosferę w miejscu w ogóle do tego nieodpowiednim, nie odczuwało się tego, koncert odbywa się w Hali Ludowej.
Obu Grzegorzom - temu na scenie i temu koło mnie - wielkie dzięki za piękny wieczór :) :roll:

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 11:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Nie pozostaje mi nic innego (co jakby nie jest nowością;) ) niżli tylko podpisać się pod powyższym.
Dodam może, że koncert był wypełniony coverami- między innymi rewelacyjnymi coverami Billy'ego Joela - i było to niesamowite, że mimo tylu coverów, bardzo(bardzo!) mi się to podobało (choc tak z połowy ich nie znałem) - bo ogólnie grania cudzych kawałków, a tym bardziej na koncertach, nie lubię.

I to ja dziękuję za doborowe towarzystwo po obu mych stronach :)

Turnau rules, to pewne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grzegorz Turnau
PostWysłany: Wto Mar 02, 2021 4:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Moim zdaniem, najlepszy album Grzegorz Turnała, to jego drugi album pt. "Pod Światło"
Image
Oprócz przeboju "Cichosza" wyróżnił bym szczególnie utwory „Krótka bajka” , „W miasteczku anioły” oraz „Kawałek cienia”.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Grzegorz Turnau
PostWysłany: Sob Gru 04, 2021 9:44 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Wto Sie 31, 2021 6:42 pm
Posty: 44
Bracka i Cichosza to jego najlepsze utwory! Oba są niesamowite! :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY