Electric light orchestra

"Muzyka środka" i inne brzmienia lżejsze od metalu: King Crimson, Pink Floyd... i inni.

Re: Electric light orchestra

Postprzez Dżejdżej » Wto Gru 01, 2015 7:18 am

Jak się Wam (chodzi mi tu bardziej o starych fanów ELO) podoba nowa płyta Lynna/Tandy firmowana jako Jeff'sELO ?
Awatar użytkownika
Dżejdżej
Mean Mr Mustard

Miejscowość: Chicago

Postprzez bobski66 » Wto Gru 01, 2015 9:26 am

Dżejdżej napisał(a):Jak się Wam (chodzi mi tu bardziej o starych fanów ELO) podoba nowa płyta Lynna/Tandy firmowana jako Jeff'sELO ?

Ta płyta klimatycznie przypomina bardziej solową twórczość Jeffa (Armchair Theatre). Brakuje mi na tej płycie "kosmicznego" klimatu płyt ELO. Najbliżej w "starych" klimatach piosenka "One Step at a Time" ale rewelacji nie ma.
Najlepsze piosenki na albumie (według mego gustu) to: "When I Was a Boy", "When the Night Comes", "I'm Leaving You" , "Alone in the Universe".
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Helter-Skelter » Wto Gru 01, 2015 12:45 pm

bobski66 napisał(a):Ta płyta klimatycznie przypomina bardziej solową twórczość Jeffa (Armchair Theatre). Brakuje mi na tej płycie "kosmicznego" klimatu płyt ELO.

Przypomina jednak raczej Zoom , a jeśli chodzi o klimat, to trudno żeby Jeff odświeżał kosmiczny klimat lat siedemdziesiątych
z całym tym smyczkowym szaleństwem :wink:
Dla mnie płyta bomba! Konkretna, niedługa bez zbędnych nużących rozwinieć. Myślę, że jest trochę w myśl zasady, dla każdego z fanów coś dobrego. Począwszy od piosenek , które wymienia cytowany kolega, po miłośników Traveling Wilburys pod postacią genialnej piosenki Ain't It a Drag, w której autor,jak sam wspomina, chciał nawiązać do wspaniałego brzmienia "Mersey beat" z lat sześdziesiątych z głównym akcentem na charakterystyczne dla tamtych zespołów brzmienie bębnów. Właśnie ta piosenka jest moją ulubioną na płycie. Zaskakuje pozytywnie bluesowy Love and Rain, czy When the Night Comes.
Trudno nie wyróznić , poświęconej Royowi Orbisonowi I'm Leaving You! Wyobrażcie sobie tę piosenkę, śpiewaną przez Roya i macie gotowy, nowy jego przebój.
Generalnie cała dziesiątka, to zbiór melodyjnych piosenek, które w tzw "innej rzeczywistości" były by murowanymi przebojami.
Jeśli miałbym wskazać song , który urzekł mnie ciut mniej, to może The Sun Will Shine on You i tylko on zaniża nieco moją ocenę
...9/10
Awatar użytkownika
Helter-Skelter
Admiral Halsey

Miejscowość: Cieszyn

Postprzez Ryszard » Wto Gru 08, 2015 2:43 pm

Dla mnie także nowa płyta ELO Jeffa świetna. Przy okazji grzebania w materiałach, dowiedziałem się, że ładnych parę lat temu zmarł drugi głos ELO - Kelly Groucutt. Poczytalem trochę o jego zatargu z Jeffem, znalazłem niewydaną - chwała Ci Boże - piosenkę ELO poświęconą Beatlesom. No i napisałem o tym na swoich blogach. Wracając do nowej płyty. Świetna i oczywiście najlepszy dla mnie to singiel i początkowy 'When Was I Boy'. Byłby lepszy - moim zdaniem - gdyby po dwóch zwrotkach w drugiej części partii gitarowej była pewna różnica, może narastanie dźwięku iw wysokości solówki zamiast tego swoistego gitarowego 'kopiuj i wklej'. No i po gitarach mógłby być znowu refren, może już bardziej dynamiczny, ściszający się... ? Może nie mam racji. bo brak mi tego i po ostatnich taktach tej piosenki, chcę się puścić jeszcze raz. Może o to chodziło ?
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com
Awatar użytkownika
Ryszard
Sun King

Miejscowość: Nowhere Land:)

Postprzez bobski66 » Sob Lis 18, 2017 12:41 am

W ostatnich godzinach jestem spacyfikowany nową koncertową płyta Jeff'a i ELO "Wembley or Bust".
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Helter-Skelter » Sob Lis 18, 2017 2:34 pm

O tak! Wisieńka na tegorocznym (A.D. 2017) ...torcie ...mniam, mniam
Awatar użytkownika
Helter-Skelter
Admiral Halsey

Miejscowość: Cieszyn

Poprzednia

Wróć do Lżejsze brzmienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość