Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 7:18 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Jak się Wam (chodzi mi tu bardziej o starych fanów ELO) podoba nowa płyta Lynna/Tandy firmowana jako Jeff'sELO ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 9:26 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dżejdżej napisał(a):
Jak się Wam (chodzi mi tu bardziej o starych fanów ELO) podoba nowa płyta Lynna/Tandy firmowana jako Jeff'sELO ?

Ta płyta klimatycznie przypomina bardziej solową twórczość Jeffa (Armchair Theatre). Brakuje mi na tej płycie "kosmicznego" klimatu płyt ELO. Najbliżej w "starych" klimatach piosenka "One Step at a Time" ale rewelacji nie ma.
Najlepsze piosenki na albumie (według mego gustu) to: "When I Was a Boy", "When the Night Comes", "I'm Leaving You" , "Alone in the Universe".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 12:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
bobski66 napisał(a):
Ta płyta klimatycznie przypomina bardziej solową twórczość Jeffa (Armchair Theatre). Brakuje mi na tej płycie "kosmicznego" klimatu płyt ELO.


Przypomina jednak raczej Zoom , a jeśli chodzi o klimat, to trudno żeby Jeff odświeżał kosmiczny klimat lat siedemdziesiątych
z całym tym smyczkowym szaleństwem :wink:
Dla mnie płyta bomba! Konkretna, niedługa bez zbędnych nużących rozwinieć. Myślę, że jest trochę w myśl zasady, dla każdego z fanów coś dobrego. Począwszy od piosenek , które wymienia cytowany kolega, po miłośników Traveling Wilburys pod postacią genialnej piosenki Ain't It a Drag, w której autor,jak sam wspomina, chciał nawiązać do wspaniałego brzmienia "Mersey beat" z lat sześdziesiątych z głównym akcentem na charakterystyczne dla tamtych zespołów brzmienie bębnów. Właśnie ta piosenka jest moją ulubioną na płycie. Zaskakuje pozytywnie bluesowy Love and Rain, czy When the Night Comes.
Trudno nie wyróznić , poświęconej Royowi Orbisonowi I'm Leaving You! Wyobrażcie sobie tę piosenkę, śpiewaną przez Roya i macie gotowy, nowy jego przebój.
Generalnie cała dziesiątka, to zbiór melodyjnych piosenek, które w tzw "innej rzeczywistości" były by murowanymi przebojami.
Jeśli miałbym wskazać song , który urzekł mnie ciut mniej, to może The Sun Will Shine on You i tylko on zaniża nieco moją ocenę
...9/10


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 2:43 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Dla mnie także nowa płyta ELO Jeffa świetna. Przy okazji grzebania w materiałach, dowiedziałem się, że ładnych parę lat temu zmarł drugi głos ELO - Kelly Groucutt. Poczytalem trochę o jego zatargu z Jeffem, znalazłem niewydaną - chwała Ci Boże - piosenkę ELO poświęconą Beatlesom. No i napisałem o tym na swoich blogach. Wracając do nowej płyty. Świetna i oczywiście najlepszy dla mnie to singiel i początkowy 'When Was I Boy'. Byłby lepszy - moim zdaniem - gdyby po dwóch zwrotkach w drugiej części partii gitarowej była pewna różnica, może narastanie dźwięku iw wysokości solówki zamiast tego swoistego gitarowego 'kopiuj i wklej'. No i po gitarach mógłby być znowu refren, może już bardziej dynamiczny, ściszający się... ? Może nie mam racji. bo brak mi tego i po ostatnich taktach tej piosenki, chcę się puścić jeszcze raz. Może o to chodziło ?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 12:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W ostatnich godzinach jestem spacyfikowany nową koncertową płyta Jeff'a i ELO "Wembley or Bust".
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 2:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
O tak! Wisieńka na tegorocznym (A.D. 2017) ...torcie ...mniam, mniam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 9:09 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 02, 2018 7:53 pm
Posty: 5
Cudowny zespół i brzmienie. Mam wiele pięknych wspomnień związanych z tą muzyką.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 05, 2019 12:34 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Wreszcie po latach udało mi się zrealizować marzenie - koncert Jeffa Lynna w UNITED CENTER CHICAGO.
Pełna hala , kilkanaście tysięcy tańczących i śpiewających fanów (powyżej 50-tki ! ) - hity LYNNA nieśmiertelne , to jest chyba najbardziej "przebojowy" songwriter od czasów Beatlesów.
Niektórzy, zwłaszcza zwolennicy "starego" progresywnego ELO z okresu ON THIRD DAY czy ELDORADO mogli czuć się zawiedzeni - ale to przecież gigantyczna trasa , duże hale i takie są wymagania publiczności.
Mnie osobiście brakło przebojów z TIME (jeden z moich ulubionych popowych albumów ELO) , ale koncert "ozdobił" DHANI HARRISON śpiewając "Handle with care" - grał też krótki support (ale o tym przy okazji w innym wątku).
https://www.youtube.com/watch?v=OrvILSr ... dex=2&t=0s

Jeśli ktoś ma czas i ochotę - to chyba jeden z lepiej nagranych YT filmików z tej trasy MINNESOTA ( dwa dni póżniej był koncert w CHGO jednen z ostatnich w USA)
https://www.youtube.com/watch?v=dn1_mfOggGQ&t=686s
(W KOMENTARZACH SET LISTA Z ZAZNACZONYMI MINUTAMI)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 05, 2019 2:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dzięki za odświeżenie tematu i za Linki. Tylko pozazdrościć uczestnictwa w takim koncercie. Mam nadzieję, że Jeff z ekipą dojedzie w końcu do nas.
P.S. Dawno Cię Jerzy na forum nie było. Fajnie, że wpadłeś. Oby na dłużej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 05, 2019 11:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Bardzo dobra wiadomość dla fanów ELO i nie tylko. 1 listopada ukazał nowy studyjny album Jeffa Lynne i ELO. Więcej w linku poniżej.
https://en.wikipedia.org/wiki/From_Out_of_Nowhere_(Jeff_Lynne%27s_ELO_album)
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2021 6:17 pm 
Offline
starszy fan

Rejestracja: Wto Sie 31, 2021 6:42 pm
Posty: 44
Dla mnie to jest zespół mojego życia. Już w 1997 lub 1998 roku, jako 2-3-latek, usłyszałem album "Time". Kilkanaście lat później zostałem pełnowymiarowym fanem ELO, choć teraz jestem już "emerytowanym" fanem ELO.

To super zespół, a Jeff Lynne to prawdziwy kontynuator dzieła Beatlesów. W latach 90-tych świetnie się sprawdził jako godny następca Johna. Na albumie "Cloud Nine" wyraźnie słychać ELO. :wink:

Moimi ulubionymi płytami ELO są "A New World Record" i "Out of the Blue".


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY