Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 3:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 5:17 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Nie Sie 04, 2013 9:19 pm
Posty: 24
Miejscowość: okolice Krakowa...
tak apropo jeszcze wrócę,oczywiście alfabetycznie słucham wykonawców jak coś :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 1:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jakie szczęście, że Beatlesi są na B :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nowa płyta Pink Floyd:

Image

Okładka ładna (chociaż słyszałem opinie, że koszmar roku), ale czy będzie na czym zawiesić ucho to się przekonamy. Jeden utwór jest już do odsłuchania.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 10:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Posłuchałem. Obym się mylił, ale płyta być może będzie jeszcze nudniejsza niż ostatnie solowe dokonanie z 2006 roku Gilmoura "On An Island". Wielu krytyków i tak będzie wyła z zachwytu no bo to Floyd.
Tymczasem coś podobnego, ale o ile więcej uczucia. Po prostu:"nocna muzyka , nocne muzykowanie"
http://www.youtube.com/watch?v=y8-yKPx3u7k


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 11:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A mi się Lauren Than Words całkiem podoba. Żadna rewelacja ale bardzo przyjemne i baaardzo floydowe. Piękna melodia, cudowna solówka i śliczny wstęp. Szkoda tylko, że to ponoć jedyny numer z wokalem. Strasznie będzie brakowało głosu Gilmoura na reszcie płyty.

A co do Selvy Camela to jest to zupełnie inny poziom i inny wymiar :) Jeden z piękniejszych instrumentali ever.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 2:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
dr Maxwell napisał(a):
Po prostu:"nocna muzyka , nocne muzykowanie"

Yer Blue napisał(a):
A co do Selvy Camela to jest to zupełnie inny poziom i inny wymiar :) Jeden z piękniejszych instrumentali ever.

Nie tylko ten instrumental, ale praktycznie cała twórczość Camela to Wyjątkowo Piękna Muzyka! Krakowski koncert Camel w 1997 roku był jednym z najcudowniejszych wydarzeń muzycznych w jakich uczestniczyłem, a album Harbour Of Tears (1996) uważam za Najpiękniejszą Płytę progresywną lat 90.

Andy Latimer (spiritus movens Camela, uwielbiam jego gitarę) po ponad 10 letniej przerwie i po ciężkiej chorobie powraca! Camel obecnie koncertuje w Europie, a w zeszłym roku zespół wszedł do studia by nagrać nową wersję słynnego albumu ‘Snow Goose’ (1975), zresztą na obecnej trasie grają go w całości.

Czekam na nowy album studyjny Camela :) i może ponowny przyjazd do Polski :) .

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 4:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
Krakowski koncert Camel w 1997 roku był jednym z najcudowniejszych wydarzeń muzycznych w jakich uczestniczyłem,


Też tak uważam. Podobnie jak kilku moich znajomych , którzy mieli szczęście przeżyć ten magiczny wieczór!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 6:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Jest już kalendarzowa jesień a jakby jeszcze lato.
Oto utwór Strawbs - Autumn, który po raz pierwszy usłyszałem 17 lat po jego premierze w audycji Tomasza Beksińskiego w 1990 roku. Progressive tamtych czasów pełną gębą:
http://www.youtube.com/watch?v=bJaGE4GSCfQ


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 2:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
dr Maxwell napisał(a):
Po prostu:"nocna muzyka , nocne muzykowanie"

Yer Blue napisał(a):
A co do Selvy Camela to jest to zupełnie inny poziom i inny wymiar :) Jeden z piękniejszych instrumentali ever.

Nie tylko ten instrumental, ale praktycznie cała twórczość Camela to Wyjątkowo Piękna Muzyka! Krakowski koncert Camel w 1997 roku był jednym z najcudowniejszych wydarzeń muzycznych w jakich uczestniczyłem, a album Harbour Of Tears (1996) uważam za Najpiękniejszą Płytę progresywną lat 90.


Z zespołów lat 70-tych Harbours of Tears Camela jest dla mnie jedną z nielicznych bardzo udanych, progresywnych plyt wydanych w latach 90-tych. Poza tą pozycją, Camel to dla mnie właściwie tylko 4 pierwsze płyty - reszta w najlepszym wypadku mnie nudzi. Poza pojedynczymi utworami jak Salva.

Max, chyba nigdy nie przekonam się do Strawbs. Dla mnie za bardzo smędzą :) Utwór, który zaproponowałeś tylko to potwierdził ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 4:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Max, chyba nigdy nie przekonam się do Strawbs. Dla mnie za bardzo smędzą :) Utwór, który zaproponowałeś tylko to potwierdził ;)


Nie mam zamiaru przekonywać... ponieważ sam nie uważam się za jakiegoś wielkiego fana grupy. Autumn uważam za ich kompozycję nr 1. Dużo melancholii (mellotron!) ale i w ostatnich 3 minutach szczypta optymizmu dzięki uroczej melodyjce.

Yer Blue napisał(a):
Z zespołów lat 70-tych Harbours of Tears Camela jest dla mnie jedną z nielicznych bardzo udanych, progresywnych plyt wydanych w latach 90-tych. Poza tą pozycją, Camel to dla mnie właściwie tylko 4 pierwsze płyty - reszta w najlepszym wypadku mnie nudzi. Poza pojedynczymi utworami jak Salva.


Cztery pierwsze płyty są znakomite. Z późniejszego Camela cenię sobie szczególnie Stationary Traveller , Dust And Dreams oraz Rajaz. W dużej mierze darzę atencją Nude. Do Rajaz przekonałem się dopiero niedawno.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 6:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
dr Maxwell napisał(a):
Do Rajaz przekonałem się dopiero niedawno.

‘Rajaz’ jest płytą, która snuje się leniwie i łagodnie - jak babie lato. Dlatego wysłuchałem sobie jej dziś na powietrzu przy dobrym piwie i w dobrym towarzystwie. Dźwięki w sam raz na na moment: koniec lata/początek jesieni. Pastelowa Muzyka. i Piękna! :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 2:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W Teraz Rocku jest już obszerna, mocno entuzjastyczna recenzja The Endless River". Płyta jest podobno w duchu dokonań Floydów z lat 70-tych, a nie Devision Bell", z której pochodziły sesje. No i 5 gwiazdkowa ocena Wiesława Weissa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 3:03 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
To świetna wiadomość! Oby była w duchu wczesnych lat 70. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 2:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niestety, po pierwszym przesłuchaniu Endless River jestem boleśnie rozczarowany płytą. Nie pamiętam kiedy słuchałem ostatnio takiej nudy. Brakuje kompozycji, mamy właściwie same szkice. Przy tym wszystkim singlowe Lauther Than Words lśni niczym diament, choć to zaledwie dobra piosenka.

Sprawę ratuje jeszcze bonus, pt Nervana. Mocno pulsujący, bardziej wyrazisty i nie mający nic wspólnego z bezpłciowością pozostałych instrumentali.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 7:45 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
A mnie się podoba. Nie spodziewałam się arcydzieła i dostałam to, czego oczekiwałam - przyjemną płytę z charakterystycznymi dla Floydów elementami. No i to, na co liczyłam - dużo klawiszy :) Singiel udany, chwytliwy i w stylu podobnym do Division Bell.
I nawet okładka na żywo nie jest aż tak kiczowata, na jaką wyglądała na zdjęciach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 1:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Po którymś tam odsłuchu bardzo spodobały mi się dwie części "Allons - Y" - mają przepiękne motywy. Razem z rozdzielającym je Autumn '68 to nawet sympatyczne 5 minut. Ale to nie wszystko następujący po nich Talkin' Hawkin' jest równie ciekawy. Dzięki tym magicznym 8 minutom mam już trochę pozytywniejszą opinię o nowej płycie Pink Floyd. Dodając do tego Louder Than Word oraz świetne Nervana na bonusie mamy już blisko 20 ciekawych minut na Endless River. Niestety reszta to dla mnie dalej jakaś niestrawna, patetyczna masa. Ale 5/10 mogę płycie spokojnie dać. Może z czasem coś jeszcze w niej odkryje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 9:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Podobno na oficjalnej stronie Davida Gilmoura napisano, że gitarzysta Floydów będzie grał w Polsce w 2016 roku i to dwukrotnie. W Gdańsku i Krakowie. Jeśli to prawda to szykuje się święto. Może jednak uda mi się usłyszeć Echoes na żywo.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 12:10 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Kwi 13, 2014 6:57 pm
Posty: 58
Gdańsk? Poważnie? TAK! :D
Cały czas nie mogę podarować sobie Watersa w Warszawie, a tu taka niespodzianka ;) Co prawda to nie to, ale jednak Dave to Dave. Idę, nie ma bata. Po szkole muszę się z dokładnie zorientować.
Roga, mam głęboką nadzieję, że też będzie mi jeszcze dane zobaczyć.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 6:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Tabela, na ktorej pojawiła się wzmianka o Gdańsku i Krakowie jest tutaj (tylko nie wiem dlaczego Dortmund zaliczono do Polski :shock: ):
http://www.davidgilmourtour.com/tour-dates.html

Jest to spis trasy Gilmoura. Konkretne daty polskich koncertów nie są jeszcze znane.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 20, 2015 10:38 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
David Gilmour zagra 25 czerwca 2016 roku we Wrocławiu. Czerwiec ma wyjątkowe szczęście to ważnych i historycznych koncertów :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY