Wishbone Ash

Ostra muzyka gitarowa.<br>
She's so heavy ...Beatlesi - rzecz jasna - byli pierwsi ale ich następcy radzą sobie dość przyzwoicie więc warto dać im trochę miejsca na forum.

Re: Wishbone Ash

Postprzez Argus9 » Pią Wrz 02, 2016 12:05 pm

Fangorn napisał(a):
agoosia napisał(a):2-4 września festiwal "Kielce Rockują"

Ciekawy line-up. Wprawdzie żadnego z wykonawców nie znam dokładnie, do Focusa się dopiero "przymierzam", ale obstawiam, że warto. Ktoś z Was się wybiera?

Ja niestety nie będę, choć mam blisko...

Martin Turner - basista, wokalista i kompozytor dwóch najsłynniejszych składów Wishbone Ash z lat 70. Ma bardzo dobrych muzyków - do niedawna występował z nimi jako „Martin Turner’s Wishbone Ash”, ale po przegranym procesie (skomplikowana historia) gra pod własnym nazwiskiem.

Jest to jego trzecia wizyta w Polsce (z własnym zespołem, bo dodatkowo był też raz jako muzyk WA). W roku 2008 w Dolinie Charlotty wykonał CAŁY ALBUM „Argus” :)

Nie wiem jaki set zagra tym razem (bo jest to jednak festiwal), ale ostatnio jego koncerty składały się z dwóch części: w pierwszej prezentował w całości swój nowy album, a w drugiej klasyki z repertuaru Wishbone Ash.

Chętnie bym go ponownie usłyszał, ale akurat będę na drugim końcu Polski :(

Fangorn napisał(a):
Yer Blue napisał(a):Jeśli koncert będzie biletowany to oprócz Argusa przybędzie jeszcze pewnie z 15 osób ;)
Argus napisał(a):Oczywiście, że koncert będzie biletowany. Przyjedź Pan, to będzie nas 17 :wink: . Jestem pewien, że KLUB „w niespełna 2 tysięcznej wsi” cholernie by Ci się spodobał.

A tak z ciekawości, po ile będą bilety? ;) Klub na pewno jest klimatyczny, choć jego położenie "na końcu świata" jest też problematyczne (jak tam dojechać?).

W Trójce już mówili o Wishbonach w Bogarcie :) O biletach jeszcze nie wiem, ale Proszę Pana, to nie jest żaden „koniec świata” ino Polska Centralna! Da się dojechać :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=lW_XYk-Xc94
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Nie Maj 14, 2017 9:58 pm

Informacja z maja 2017:

Po trzynastu latach 'wiosłowania' szeregi Wishbone Ash opuścił gitarzysta Muddy Manninen (Finlandia). Bardzo Go i lubiłem, i ceniłem.

Image

Jak się domyślam, informacja ta pewnie jest niezbyt istotna dla większości słuchaczy, jednak przekazuję ją w nadziei, że być może komuś (choć jednej parze uszu :) ) przypadnie do serca NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa właśnie Muddy'ego Manninena (którą zresztą miałem przyjemność usłyszeć na żywo - będąc wzruszająco wzruszonym :D ) pod znaczącym tytułem: Northern Lights. Klasyczny Ash! :) Kołysanka :)
https://www.youtube.com/watch?v=oUuXVaVFtmQ
Ostatnio edytowany przez Argus9, Pon Maj 15, 2017 12:02 pm, edytowano w sumie 1 raz
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Pon Maj 15, 2017 8:36 am

Oglądając koncerty Wishbone Ash w 2011 oraz 2017 roku, odniosłem wrażenie ,że Manninen sześć lat temu był bardziej ''obecny'' i nieco świeższy. Twoja wiadomość spowodowała ,ze wróciła do mnie ta refleksja , którą podzieliłem się z kolegą tuż po tegorocznym występie Ash we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Fangorn » Pon Maj 15, 2017 12:42 pm

Argus9 napisał(a):Jak się domyślam, informacja ta pewnie jest niezbyt istotna dla większości słuchaczy, jednak przekazuję ją w nadziei, że być może komuś (choć jednej parze uszu :) ) przypadnie do serca NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa właśnie Muddy'ego Manninena (którą zresztą miałem przyjemność usłyszeć na żywo - będąc wzruszająco wzruszonym :D ) pod znaczącym tytułem: Northern Lights. Klasyczny Ash! :) Kołysanka :)
https://www.youtube.com/watch?v=oUuXVaVFtmQ

A idź Pan z takimi utworami! Czemu to takie krótkie? Dopiero się zaczął, a już się skończył. Musiałem sobie trzy razy włączyć :wink:
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez bobski66 » Pon Maj 15, 2017 2:00 pm

Mnie na razie przypadła do uszu ta NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa Manninena. Może po kilku przesłuchaniach i serce będzie zdobyte. Pierwszy raz mam kontakt z tą melodią.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Argus9 » Pon Maj 15, 2017 9:12 pm

Fangorn napisał(a):Musiałem sobie trzy razy włączyć :wink:

bobski66 napisał(a):Mnie na razie przypadła do uszu ta NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa Manninena. Może po kilku przesłuchaniach i serce będzie zdobyte.

No to już się cieszę, że Muddy z Północy zaskarbił sobie dwóch, wiekowo dość odległych Słuchaczy :)

bobski66 napisał(a): Pierwszy raz mam kontakt z tą melodią.

Utwór liczy sobie dokładnie 10 lat - pochodzi z wydanego w roku 2007 albumu "The Power Of Eternity". Fakt nieznania tego nagrania ani trochę nie dziwi mnie - no bo niby skąd miałbyś go znać? Takie czasy... :(

dr Maxwell napisał(a):Oglądając koncerty Wishbone Ash w 2011 oraz 2017 roku, odniosłem wrażenie ,że Manninen sześć lat temu był bardziej ''obecny'' i nieco świeższy.

Zgadza się, Muddy Manninen w tym roku na żywo już nie był taki sam jak dawniej. Nie wiem CO o tym decydowało: wiek? zdrowie? Odebrałem to jako przemęczenie, wyraźny brak wigoru...

O nowym gitarzyście WA niewiele wiadomo. Nazywa się Mark Abrahams, jest pod czterdziestkę, grał w Wishbonowym cover-bandzie, z zespołem zadebiutuje w czerwcu w Szwecji. Oczekuję tej kolejnej reinkarnacji zespołu z zaciekawieniem, ale też z pewnym niepokojem...

Andy Powell wielokrotnie gromadził wokół siebie muzyków o nieznanych nazwiskach, którzy okazywali się bardzo kompetentni. Poczekamy, posłuchamy.

Fangorn napisał(a):A idź Pan z takimi utworami! Czemu to takie krótkie? Dopiero się zaczął, a już się skończył.

Jak Ci za krótkie było, to masz coś dłuższego :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=Bik1yAUHfmg
(od 3:18 Muddy zostaje na minutę sam - to mogłaby być reklama Coca-Coli :wink: )

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Wto Maj 16, 2017 9:51 pm

Argus9 napisał(a):Jak Ci za krótkie było, to masz coś dłuższego :wink:

A ja proponuję jeszcze krócej. Oryginał z 1976 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=Cm49TLKtECE
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez bobski66 » Śro Maj 17, 2017 1:19 am

Przyznaję się bez bicia, że słabo znam dyskografię Wishbone Ash i powoli lecz coraz szybciej tego żałuję. Tak się jakoś złożyło, że do tej pory nie spotkałem nikogo kto by mnie naprowadził/zaraził tą muzyką. W radiu też jakoś nie miałem szczęścia trafiać na audycje o Wishbone Ash i tak w niewiedzy mijały mi lata. Ale co tam, mamy 2017 rok i próbuję nadrobić stracony czas. Wiadomo w dzień nie mam szans spokojnie posłuchać (dzieci nie śpią),w nocy (gdy żona oszczędza mnie i śpi) słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej. Oto ta piosenka:
Wishbone Ash - Everybody Needs A Friend (1973)
https://www.youtube.com/watch?v=RhCbjiaszpw
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez dr Maxwell » Śro Maj 17, 2017 7:04 am

bobski66 napisał(a):słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej. Oto ta piosenka:
Wishbone Ash - Everybody Needs A Friend (1973)

To jeden z moich wielkich faworytów tego zespołu. Wspominałem chyba kiedyś na Forum , że znam jeden z nielicznych przypadków kiedy Piotr Kaczkowski w swojej nocnej audycji w 1984 roku , Everybody...zaprezentował dwa razy z rzędu! Kompozycja w ''moim'' środowisku licealno-studenckim należała do jazdy obowiązkowej.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Śro Maj 17, 2017 10:06 am

'Everybody Needs A Friend'

bobski66 napisał(a): ...słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej.

dr Maxwell napisał(a):To jeden z moich wielkich faworytów tego zespołu.

Kilka lat temu, gdy udało mi się zawishbonić pewną znajomą, przygotowałem dla niej taki "pięcioksiąg" nagrań Wishbone Ash, w którym dokonalem wyboru nagrań zespołu dzieląc je na kategorie: Utwory Klasyczne, Utwory Energetyczne, Kołysanki Instrumentalne, Utwory Akustyczne, Ballady - łącznie 70 utworów.

'Everybody Needs A Friend' oczywiście trafiło do sekcji Ballady.

Tu koncertowa wersja tej kompozycji, z jubileuszowego występu zespołu z okazji 40-lecia działalności (Londyn, 2009), z dwiema wspaniałymi solówkami:
https://www.youtube.com/watch?v=Mq0py1Tol8A

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Fangorn » Czw Maj 18, 2017 3:40 pm

A ja pozostanę fanem "Errors of My Way" i "The King Will Come" :)
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez Argus9 » Sob Maj 20, 2017 2:35 pm

Fangorn napisał(a):A ja pozostanę fanem "Errors of My Way" i "The King Will Come" :)

Obydwa wymienione przez Ciebie utwory to takie, obok których nie sposób przejść obojętnie; bez dwóch zdań jest to klasyka rocka lat 70. (i mówię to obiektywnie), ale Twój wybór mnie nie dziwi, bo wiem, że masz ciągoty ku folkowi, a nie wszyscy słuchacze Wishbone Ash mają świadomość, jak mocno-obecny był to element w twórczości zespołu.

FOLKOWE 'Errors Of My Way' jest wg mnie Ponadczasowo PrzePiękne! (nawet z taką wpadką jak w 4'26 - 4' 27 :) )
https://www.youtube.com/watch?v=8nbXtXTFKIw

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Poprzednia

Wróć do Rock, hard rock, metal, heavy metal, trash...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość