Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Breakout
PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 2:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Za bardzo nie wiem, gdzie ‘podczepić’ tą informację. Zmarł Józef Hajdasz - perkusista LEGENDY POLSKIEGO ROCKA - zespołu Breakout. Jego gra utrwalona została na Historycznych Albumach: Na drugim brzegu tęczy (1969), Breakout 70a (1970), Blues (1971), Karate (1972). [a wcześniej, w drugiej połowie lat 60. grał w równie kultowej grupie Blackout.]

Załącznik:
Józef Hajdasz.jpg
Józef Hajdasz.jpg [ 36.05 KiB | Obejrzany 11142 razy ]

W Rockowym Raju Józef Hajdasz dołącza do Wielkich Postaci zespołu Breakout: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

PS. Jednym z punktów zwrotnych, który zmienił moje życie był mój pierwszy (niezapomniany!) koncert (na którym byłem nielegalnie, jako bardzo nieletni małolat) - był to właśnie koncert Breakoutów, który zaczął się od Tego Utworu:
https://www.youtube.com/watch?v=rYHhguqlTY0

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Śro Sie 26, 2015 7:57 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 11:28 pm
Posty: 94
Uwielbiam Gdybyś Kochał Hej :) https://www.youtube.com/watch?v=mv41zHIQIVM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 4:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Wiadomość być może Ważna tylko dla Wąskiego Grona, ale dla mnie Elektryzująca i Wyczekiwana od lat! :) Właśnie ukazuje się CD „Za siódmą górą” zespołu Breakout. Na płycie same Rarytasy!!! Nagrania radiowe i koncertowe z 1968 (!) i z 1969 (Zgaduj Zgadula i Opole), w tym Breakoutowy „Święty Graal” - ‘Koło Birczy’, o którym wszyscy czytali, ale rzadko kto słyszał + DVD ze zremasterowanymi teledyskami.

Data wydania - rzekłbym „julianowa” :wink: , zamówienia rozchodzą się błyskawicznie (dla mnie nie dziwota).


Załączniki:
Breakout 68-69.jpeg
Breakout 68-69.jpeg [ 67.28 KiB | Obejrzany 10579 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Sob Mar 28, 2020 11:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
28 marca 2020 roku zmarł Winicjusz Chróst - gitarzysta zespołu Breakout, którego gra utrwalona została na albumie "Kamienie" (1974). Jego gitarę słychać (obok Tadeusza Nalepy) w jednym z najbardziej przejmujących utworów w historii polskiego rocka - "Modlitwa" (muzyka - Tadeusz Nalepa, słowa - Bogdan Loebl).

Jeśli ktoś (z młodszych słuchaczy?) tego nie zna, zachęcam do wsłuchania się w TEKST.

https://www.youtube.com/watch?v=JlTHsTamdws

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Nie Mar 29, 2020 8:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Mocna rzecz. Dzięki za przypomnienie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Pią Gru 31, 2021 7:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Wprawdzie nie było świętowania (niestety!), ani rocznicowych wydarzeń (niestety!!), jak również okolicznościowej reedycji (niestety!!!), ale tak przynajmniej z kronikarskiego obowiązku przypomnę:
w mijającym (niedobrym) 2021 roku stuknęło 50 lat jednemu z Najważniejszych Najlepszych Albumów w Historii Polskiego Rocka - zapewne nazwać go należy pierwszym polskim pełnokrwistym albumem rockowym (który śmiało i z dumą można było stawiać obok ówczesnych longplejów zachodnich).

Latem 1971 roku ta płyta grała w każdym rockowym gospodarstwie domowym.

Image

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Pią Gru 31, 2021 10:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dobrze, że choć Ty o płycie pamiętałeś i ją przypomniałeś. Ja już od dekady nigdzie nie chodzę na Sylwestra i dzisiaj będzie podobnie. Cieszę się więc, że o niej napisałeś. Noc potęguje uczucia, wiec czeka mnie muzyczna uczta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Breakout
PostWysłany: Nie Sty 02, 2022 4:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
50-lecie albumu "Blues Breakout" to jednocześnie 50-lecie gitarowej obecności na rockowej scenie Dariusza Kozakiewicza. Stosowny, dwupłytowy album kronikujący półwiecze jego działalności: zarówno jako kompozytora, jak i (przede wszystkim!) gitarzysty ukazał się jesienią minionego roku.

Breakout to oczywiście Tadeusz Nalepa. Jednak na płycie "Blues" większość partii solowych Mistrz powierzył Dariuszowi Kozakiewiczowi - ówczesnemu tuż post-maturzyście! Nic tylko pogratulować TAKIEGO EGZAMINU DOJRZAŁOŚCI! Tak na gitarze wówczas NIKT w PRL-u nie grał.

Zresztą ja słuchając dzisiaj nadal czuję ciary!
https://www.youtube.com/watch?v=1MVaOVbarxw

Tu okolicznościowy wywiad z Dariuszem Kozakiewiczem (o albumie "Blues" mówi od 13:57)
https://www.youtube.com/watch?v=vPwp0LgMzBA

I jeszcze wypowiedź Tadeusza Nalepy:
"Ta płyta to popis wirtuozerii Darka".

Oraz rzecz wyjątkowa - Dariusz Kozakiewicz po raz pierwszy jako WOKALISTA
https://www.youtube.com/watch?v=Pm-gj70wvmM

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY