Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 11, 2004 9:13 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 9:04 pm
Posty: 28
Jestem chyba jedynym fanem BEACH BOYS w Polsce. Może się mylę więc może jakis fan sie odezwie czekam również na wasze opinie o tym zespole PAMIĘTACIE GDYBY NIE PET SOUNDS NIE BYŁO BY SGT.PEPPERS.
Przy okazji słyszeliście kiedyś SMILE?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 5:28 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Ja tez kocham Beach Boysow. Uwielbiam oczywiscie Pet Sounds, a Good Vibrations z nastepnego albumu to jeden z najgenialniejszych numerow wszechczasow. Slyszalem fragmenty Smile - gdyby plyta sie ukazala w takiej formie w jakiej zamierzal ja wydac Brian Wilson, nie tylko Beatlesi ale i np. Zappa lezeliby i kwiczeli. Cos niezwyklego, nowatorskiego, kompletne odjechanego jak na tamte czasy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 10:01 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 9:04 pm
Posty: 28
Naprawde To Beach Boys Stworzyło Muzykę POP. Nie Wierzycie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 13, 2004 11:25 pm 
Beach Boysów nie słyszałem. A Smile to chyba jeden z korzeni Queen?


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 14, 2004 3:31 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 9:04 pm
Posty: 28
gietek napisał(a):
Beach Boysów nie słyszałem. A Smile to chyba jeden z korzeni Queen?

Jeżeli nie słyszałeś to naprawdę polecam przede wszystkim Pet Sounds Sunflower Today doprawdy rewelacja.
A SMILE to tytół najsłyniejszej płyty wszechczasów która nigdy nie została wydana. Nagrali ją właśnie Beach Boys a raczej szef tego zespołu Brian Wilson. Ta płyta planowana na początek 66 roku miała ostatecznie wskazać na Beach Boys jako tych pierwszych i najlepszych przed BEATLES.
Płyta nigdy nie została oficjalnie wydana a jej urywki robiące niesamowite wrażenie podziwiać można na róznych póżniejszych płytach Beach Boys i niezliczonych BOOTLEGACH.

P.S. Napewno Nie chodziło mi o pierwszą nazwę zespołu Queen.
Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: A propos Smile...
PostWysłany: Śro Sty 14, 2004 9:42 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Jedna z wersji zaniechania przez Wilsona ukończenia tej płyty jest taka, że usłyszał wczesną wersję Sierżanta Pieprza "puszczoną" mu przez McCartneya. Uznał, że nie dorówna owemu dziełu i stracił zapał do swojej płyty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 14, 2004 10:28 pm 
Brian napisał(a):
A SMILE to tytół najsłyniejszej płyty wszechczasów która nigdy nie została wydana. Nagrali ją właśnie Beach Boys a raczej szef tego zespołu Brian Wilson.


Bzzzzz... to ja już nic więcej nie mówię... :)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: A propos Smile...
PostWysłany: Czw Sty 15, 2004 11:58 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 11, 2004 9:04 pm
Posty: 28
cze napisał(a):
Jedna z wersji zaniechania przez Wilsona ukończenia tej płyty jest taka, że usłyszał wczesną wersję Sierżanta Pieprza "puszczoną" mu przez McCartneya. Uznał, że nie dorówna owemu dziełu i stracił zapał do swojej płyty.


Ta teoria jest oczywiście najpopularniejsza. Ale prawda jest inna.
Brain nie skończył z nastepujących powodów:
1.Konflikt z resztą zespołu przede wszystkim z Mike Love którzy nie wyrażali zainteresowanie zaśpiewniem utworów ze Smile. wiele ludzi uważa że Wilson powinien w tym czasie nagrywać zupełnie Solo. Ale w zespole było jego dwóch braci "jesteśmy rodziną" powtarzał Brian i zaniechał myśli o działalności solowej.
2.Konflikt na lini Capitol (wytwórnia dotychczasowych płyt Beach Boys) a zespól i powstająca własnie ich własna wytwórnia Brothers Records.
Zespół domagał sie kilku tysięcy dolarów od Capitol za pracę Producenckie Briana natomiast Capitol (chociaż wydrukował 0,5 mln. okładek Smile) nie chciał wydać Smile(po katostrofalnej sprzedaży Pet Sounds) bez Good Vibrations.
3.Narkotyki. Chyba najważniejsz z teorii. Na początku dawały Brianowi nieograniczone kosmiczne wizje koncepcje wykorzystywał to wszystko w muzyce. Ale równiez narkotyki doprowadziły go do obsesji chciał być perfekcjonistą dlatego zmieniał co chwilę koncepcję dotyczącą płyty.
Dlatego też wg. legendy niszczył taśmy które go nie satysfakcjonowały lub przynosił do studia kubeł z podpalony drzewem żeby stworzyć atmosfere pożaru.
4.Beatles. W grudniu 1966 Brian miał skonczone(w 90%) 12 utworów na płytę Capitol wydrukowało okładkę. Beatlesi na nową płytę mieli jedynie WHEN I'M 64. Płyta miała najpierw się ukazać na świeta 1966r, następnie w połowie stycznia 67, następnie w Kwietniu. Właśnie w Kwietniu studio w L.A. odwiedził Paul nagrał odgłos chrupanego selera (DO VEBATABLES) i odtworzył Brianowi dopiero co roboczą wersję A DAY IN THE LIFE. Reakcja Briana na utwór nie jest znana, ale w nastepnych dniach nadal nagrywał. Tylko że w tym czasie Kwiecień Brain i ludzie z jego otoczernia wiedzieli że Smile w swojej pierwotnej koncepcji nie ukaże się. W tym czasie Brian pracował nad jakimś hitowym singlem najpierw miał to być HEROES AND VILLAINS następnie VEGATEABLES.
Brian oficjalnie przerwał pracę nad płytą w Maju 1967, sesje nagraniowe trwały ponad rok.
1 Czerwca Beatlesi wydają Peppera ....
We wrześniu beach Boys wydają nową płytę nagraną w 3 tygodnie dochodzi do 41 miejsca.
Brian daję za wygraną i praktycznie wycofuję się z branży muzycznej.
W 1969 roku na koncercie w Nowym Jorku Beach Boys ogląda 200 osób,
w tym czasie Brian popada w obłed i przez kolejne 4 lata nie wstaję z łóżka.
W 1996 Magazym MOJO w najbardziej prestiżowym głosowaniu( głosowali muzycy producenci ludzie z branży) uznali PET SOUNDS najlepszą płytą wszechczasów a GOOD VIBRATIONS najlepszym singlem.
2004 nadal trwają pracę nad wydaniem Boxu SMILE SESSIONS. Brian mimo swych 61 lat (Urodził się w ten sam dzień i rok co Paul McCartney) zapowiada na Wiosnę kilka koncertów na których ma być zaprezentowana końcowa wersja SMILE...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 4:39 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sie 31, 2002 3:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Lublin
Witam,

Pet Sounds zgadzam sie super plyta :))))

Co do Smile to na stronie Briana jest lista koncertow na ktorych w tym roku bedzie gral utwory ze SMILE jak i inne hity. Mam nadzieje ze wreszcie wydadza oficjalnie ta plyte.

A co do Briana to rzeczywiscie geniusz tylko ze w muzyce trzeba miec jeszcze leb na karku bo inaczej popada sie w dragi, alkohol i inne bagno i cala kariera idzie na marne czego przykladem jest wlasnie Brian a pozytywnym zaprzeczeniem McCartney :)))))

Podrawiam,

Bartek

_________________
MAF


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 5:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Uwielbiam utwór Briana Wilsona "God Only Knows"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 6:03 pm 
bobski66 napisał(a):
Uwielbiam utwór Briana Wilsona "God Only Knows"

masz ZA to szóstkę u mnie
JA TEZ uwielbiam ten numer ! :D


Góra
  
 
PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 12:08 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Bardzo dobry zespol. Good Vibrations to istny majstersztykt. No i trzeba pamietac, ze wspanialy album Pet Sounds zainspirowal Beatli do SPLHCB.

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 12:25 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Sgtpepper napisał(a):
Bardzo dobry zespol. Good Vibrations to istny majstersztykt. No i trzeba pamietac, ze wspanialy album Pet Sounds zainspirowal Beatli do SPLHCB.


Przepraszam bardzo tych wszystkich, których mogę obrazić ale zupełnie nie trawię Beach Boys. Dlaczego ? Między innymi z tego powodu, dla którego nie lubię wiele zespołów, których muzyka mi się nie podoba, jest wtórna, nijaka itd. Ale oczywiście BB mają swoje miejsce w historii muzyki, bo byli jednym z pierwszych zespołów,z którym Amerykanie mogli się identyfikować w inwazji brytyjskiej, gdy każdy. Niezrozumiałe jest dla mnie powodzenie i wysokie notowania w zestawieniach najważniejszych albumów 'Pet Sounds'. Good Vibrations nagrywane i nagrywane i nagrywane to rzeczywiście znakomity numer i chyba jedyna kompozycja zespołu Wilsonów i kuzynów wybiegająca poza swój czas. 'Pet Sounds' w najmniejszym stopniu nie zainspirował Beatlesów. Owszem, i Paul i John byli na jego prezentacji, po której stwierdzili, że bez problemu stworzą lepszy album. Ale mam szacunek dla Briana Wilsona choćby z tego powodu, że Paul zademonstrował mu wersje demo jak i prawie kompletną Peppera. Pamiętajmy, że w owym czasie - zresztą tak było także w 70's - tak było u mnie - nie było tysięcy wykonawców i tysięcy nowych płyt. Na rynku było kilkudziesięciu wykonawców, mało płyt, Beatlesi słuchali wszystkiego, musieli słuchać też amerykańskich nowych wykonawców, białych. Beach Boys byli popularni, modni więc już sam ten fakt wystarczał by posłuchać co śpiewają amerykańscy idole. Faktem jest, że jeśli Beatlesi mogli podpatrzeć cokolwiek w amerykańskich zespołach z czołówki to może bardziej od Chłopców z Plaży niż wtórnych dajmy na to The Byrds. BBoysi wynaleźli fajny swój styl 'surfującego rocka' choć żadne z nich chyba nigdy nie stanął na desce surfingowej. Po latach spodobało mi się tylko 'Cocomo':) I tyle na ten temat:)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 4:15 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
W takim razie nie wiem czemu wszedzie jest napisane, ze wlasnie ta plyta zainspirowala beatli do peppera. Cale zycie w klamstwie :x. Btw: docenienie krytykow tej plyty jest zwiazane z jej innowacyjnoscia i nie powinnismy umniejszac jej swietnosci. Poza tym, tak jak napisales, docenilo ja wielu krytykow, wiec cos w niej jednak jest

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 11:03 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Na pewno tak. Wyraziłem tylko swoje zdanie. Powiązania wśród piszących krytyków, biografów, historyków muzyki odnośnie tych dwóch albumów jest naturalnym skrótem myślowym: wszak nagrały te albumy nr 1 na świecie i nr 1 na rynku USA. Poza tym wysokie notowanie Pet Sound są przeważnie w zestawieniach amerykańskich. Dlaczego? Sam sobie odpowiedz. Na pewno szkoda choroby psychicznej Briana.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 12:38 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Rozumiem, kazdy moze miec inne zdanie na jakis temat. A wiesz moze czemu na wielu stronach jest napisanw, ze wlasnie ta plyta zainspirowala fab4 do pieprza? Fajnie by bylo gdybys podal jakies linki, chociaz nie wszystko w internecie jest prawda :/

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 4:50 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Sorry, napisałem już o powstawaniu Pieprza na moim blogu. Odsyłam i pozdrawiam. Poza tym: PET SOUND nigdy nie zainspirował Beatlesów do stworzenia Peppera.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY