Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 1:05 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Gdzie mogę zdobyć te utwory? Mam tylko te popularniejsze, ale większości nie posiadam i trudno je zdobyć na internecie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 2:29 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Cinek15 napisał(a):
Gdzie mogę zdobyć te utwory? Mam tylko te popularniejsze, ale większości nie posiadam i trudno je zdobyć na internecie.


Wiekszość to piosenki pochodzace z oficjalnych plyt z lat 69-80 (i roku 86), więc mozna je zdobyć w sklepie :) Doslownie kilka jest z Antologii.
Poza tym, mysle ze bez problemu wszystkich mozesz posluchac na youtubie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 5:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Tego Life Begins at 40 nie kojarze specjalnie, ale z tego co pamiętam to to była jakaś gadanina Johna do pseudo muzycznego podkładu? Po co to?
Juz lepiej byłoby absolutnie kapitalne Long Lost John wrzucic...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 9:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
Tego Life Begins at 40 nie kojarze specjalnie, ale z tego co pamiętam to to była jakaś gadanina Johna do pseudo muzycznego podkładu? Po co to?
Juz lepiej byłoby absolutnie kapitalne Long Lost John wrzucic...


gadanina? pseudo muzycZny podkład? wg mnie jest duzo lepsze niz long lost john

przepraszam, wybór jest subiektywny, całość z płyt za życia -R'nR +M&H i +Menlove Ave. a do tego co bardziej rozsądne kawalki wybrane z Antologi.

Ale niech bedzie...long lost john it is.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 3:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
greg napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Tego Life Begins at 40 nie kojarze specjalnie, ale z tego co pamiętam to to była jakaś gadanina Johna do pseudo muzycznego podkładu? Po co to?
Juz lepiej byłoby absolutnie kapitalne Long Lost John wrzucic...


gadanina? pseudo muzycZny podkład? wg mnie jest duzo lepsze niz long lost john.


W sumie nie miałem racji, bo zdaje sie nigdy nie starczyło mi pasji by ta poczatkową gadanine (jednak :P ) przebrnąc. Dalej jest juz coś na kształ normalnego utworu...ale nie zmienia to faktu, że podkład jest marniutki. Nawet jak na demówke razi, jakby utwór był grany do sniadania..

greg napisał(a):
przepraszam, wybór jest subiektywny, całość z płyt za życia -R'nR +M&H i +Menlove Ave. a do tego co bardziej rozsądne kawalki wybrane z Antologi.


No własnie, wybór jest subiektywny, i to az za bardzo. Mysle, jednak, że nie o to chodzi czy Life podoba sie bardziej od Long Lost Johna.
Powienieneś brac albo wszystkie te mniej znane utwory albo żadnego - tak dla zasady. Wcześniej pominałes Dear John np. (w mojej opinii niesamowity kawałek). Jest tego mnóstwo, np. bardzo dużo na litere M, z moim ukochanym Mucho Mango na czele.
Tylko....jednak to są demówki. Raczej nie powiny byc brane pod uwage.
A co do Life to jak dla mnie utwór jest zaskakujaco kiepski, ale jeszcze przećwicze go kilka razy.
Co do LLJ to to juz demówka nie jest. Normalny utwór, pełne brzmienie, wszystkie intrumenty cacy. W sumie dla mnie to jest zagadka by tak swietne nagranie, w dodatku wypróbowane przez cały zespoł na sesjach ostatecznie nie weszło na płyte.

greg napisał(a):
Ale niech bedzie...long lost john it is.


No dzieki Grześku, ale nie wiem ile ta reaktywacja solowego Lennona tym razem pociągnie. To jak wyjmowanie co kilka miesiecy trupa z szafy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 4:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
no wlasnie chciałem uniknąć przesady z demówkami, a obiektywnie wybacz nie dokonam selekcji bo to jest z założenia czynność subiektywna. Czyli opcje byly trzy: nie daje w ogole kawałków z antologii (co byłoby ze szkodą dla wielu ciekawych i pełnych utworów), daje je wszytskie (o tym wspomnialem na poczatku- unikanie), albo wybieram czesc, liczac sie z tym ze odezwa sie glosy krytyki, jak Twój, za który dziekuje, a czego skutkiem bedzie po prostu dodanie piosenki do zestawienia. Nie ma wtym wiekszej filozofii, ot proste czynności.

Co do trupa- ilekolwiek osob by nie głosowało, chce to dociagnac do konca, i potem niech sobie doglosowuje kto chce, ale przynajmniej bedizmey mieli jako taki top. Teraz postaram sie juz o brak dłuzszych przerw. Niemniej do uczestnictwa oczywiscie zmusic nikogo nie zmusze;)

pozdro.

PS
Dear John - toz to jakies totalne plumkanie na garnkach:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 5:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
greg napisał(a):
no wlasnie chciałem uniknąć przesady z demówkami, a obiektywnie wybacz nie dokonam selekcji bo to jest z założenia czynność subiektywna.



Nie zgadzam sie.
Przyjąłbys tylko SKONCZONE utwory, czyli żadnych demówek czy niedoróbek (jak Long Lost John, które nie ma ostatecznej wersji) i w ogole subiektywna opinia nie wchodziłaby w rachube. Tak było
by najprościej i najsprawiedliwiej.

greg napisał(a):
Czyli opcje byly trzy: nie daje w ogole kawałków z antologii (co byłoby ze szkodą dla wielu ciekawych i pełnych utworów), daje je wszytskie (o tym wspomnialem na poczatku- unikanie), albo wybieram czesc, liczac sie z tym ze odezwa sie glosy krytyki, jak Twój, za który dziekuje, a czego skutkiem bedzie po prostu dodanie piosenki do zestawienia. Nie ma wtym wiekszej filozofii, ot proste czynności.


Dobra jedzieś swoja właściwą opcja :) Tylko zostaw juz demówki, plis :)

greg napisał(a):
Co do trupa- ilekolwiek osob by nie głosowało, chce to dociagnac do konca, i potem niech sobie doglosowuje kto chce, ale przynajmniej bedizmey mieli jako taki top. Teraz postaram sie juz o brak dłuzszych przerw. Niemniej do uczestnictwa oczywiscie zmusic nikogo nie zmusze;)


Ja zagłosuje jak to 40-ty bardziej sobie przybliże.
Chciaz nie wróże wielkiego zainteresowania temu ocenianu ;)
Mam w sumie inny pomysł.



greg napisał(a):
PS
Dear John - toz to jakies totalne plumkanie na garnkach:P


Lepiej, to chyba na jednostrunowej gitarze leci ;) Czyli powinno nie byc brane pod uwage jak i to 40-ty, które też zastanawia swoim miarowym biciem jakiegoś niezwykle wyszukanego(?) instrumentu.
Inna sprawa to jakas wartosć melodyczna, ja osobiście zauważam przeogromny potencjał w Dear John..

Pozdrawlaju również.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 11:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
skończone to pojecie względne, jelsi za skonczone mozemy uznac cos co nie zostalo oficjalnie wydane, ale nie zaglebiajmy sie w te dyskusje bo nie maja sensu.

PS
jakiż to pomysł?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 3:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
greg napisał(a):
skończone to pojecie względne, jelsi za skonczone mozemy uznac cos co nie zostalo oficjalnie wydane, ale nie zaglebiajmy sie w te dyskusje bo nie maja sensu.


Eee tam wzgledne. Skończone czyli ostateczna wersja. Da sie to rozgraniczyc, głownie są to utwory wydane na plytach i singlach za zycia Johna. Milk And Honey zostało "dokończone" przez innych ale jednak - wersje sa ostateczne. Potem raczej mało pojawiło sie takich zupełnie "gotowych" utworów Johna, np. Here We Go Again. Potem Do The Oz i God Save Us na Athlology...można policzyc na palcach.

greg napisał(a):
PS
jakiż to pomysł?


Nie bede teraz mieszał poki oceniamy punktowo. Skonczysz to przytocze ten pomysł (nie mój), który możemy wypróbować na solówkach innych.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 1:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
greg napisał(a):
ale nie zaglebiajmy sie w te dyskusje bo nie maja sensu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY