Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Lista Piosenek (S)
Savoy Truffle 8%  8%  [ 3 ]
Sexy Sadie 16%  16%  [ 6 ]
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8%  8%  [ 3 ]
She Came In Through The Bathroom Window 3%  3%  [ 1 ]
She loves You 3%  3%  [ 1 ]
She Said, She Said 0%  0%  [ 0 ]
She's A Woman 0%  0%  [ 0 ]
She's Leaving Home 0%  0%  [ 0 ]
Slow Down 0%  0%  [ 0 ]
Something 16%  16%  [ 6 ]
Strawberry Fields Forever 45%  45%  [ 17 ]
Sun King 0%  0%  [ 0 ]
Octopus's Garden 3%  3%  [ 1 ]
Razem głosów : 38
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 5:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Wiatjcie moi drodzy:) kontynujemy co zaczelismy, literki P-R nie namieszały dużo w czołówce, jedynie Revolution-pozycja20; Rain-21; Pleas Please Me-29; Penny Lane-48; Polythen Pam-49. Reszta poza top50.

Za to dzis chciałbym sporzadzic liste kto gdzie nie zagłosował, bo wiele osób mogło po prostu zapomnieć o niektórych kompendiach

LEGENDA
()- wszystko zagłsowane;
(A) - brak ocen na litere A;
(liczba)n(A) - n(kilka, czyli zwykle 1 lub 2) piosenek nie ocenionych w kompendium A
(G)->(N-O) - wszystkie kompendia między G, a N-O nieocenione


...a więc:
michelle ()
rita ()
walrus ()
greg ()
yer blue ()
maveric ()
mccartney 1(An-Ba)
satfree ()
paweł ()
tomek (M); (N-O); (P-R)
adam ()
hans ()
woland (G)->(P-R)
ck ()
kalosz ()
grochu (E-F); (I_-I'm); 1(In-K)
karolka (An-Ba)->(E-F); (L)->(P-R)
libra (A-An)->(Ho-I_); (In-K)->(P-R)
tomun (L)->(P-R)
ania1 ()
sadie ()
pati (An-Ba)->(G); (Ho-I_)->(P-R)
winter (A-An); (Ba-C)->(G); (Ho-I_)->(L); (N-O)
ringo (A-An)->(L)
hera (A-An)->(L); (P-R)
luke (A-An)->(Ba-C); (E-F); (I_-I'm)->(In-K); (M)->(N-O)



PS
Dzis też oczywiscie dorzucam zaległe Octopuses Garden


Ostatnio edytowany przez greg Pią Mar 23, 2007 6:26 pm, edytowano w sumie 6 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Savoy Truffle 9
Sexy Sadie 7
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 9
She loves You 10
She Said, She Said 10
She's A Woman 10
She's Leaving Home 4
Slow Down 1
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 9
Octopus's Garden 10

najlepszy zestaw jak dotąd! :shock: :D 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Savoy Truffle 9
Sexy Sadie 9
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8
She Came In Through The Bathroom Window 8
She loves You 5
She Said, She Said 8
She's A Woman 6
She's Leaving Home 8
Slow Down 3
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 9
Octopus's Garden 6

Nie da się ukryć, że stawkę mamy tu wyborową :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Savoy Truffle - 10 - pierwszy raz (świadomie) chyba to usłyszałem jako podkład midi na stronie Radka Pachowicza... :) Od razu wpadło mi w ucho... Fajnie mi się przy tym czytało na tej stronie plotkę o śmierci Paula... ;)
Sexy Sadie - 10 - geniusz w czystej postaci i jeden z moich ulubionych utworów z Białego :)
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band - 10
She Came In Through The Bathroom Window - 9
She Loves You - 6
She Said, She Said - 9
She's A Woman - 6
She's Leaving Home - 8
Slow Down - 6
Something - 10
Strawberry Fields Forever - 10 - gdybym mógł to dałbym bez chwili wahania 11 ;) Za sam utwór, jak i za genialny teledysk :)
Sun King - 6
Octopus's Garden - 10

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Savoy Truffle 7
Sexy Sadie 8
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8
She Came In Through The Bathroom Window 7
She loves You 8
She Said, She Said 9
She's A Woman 9
She's Leaving Home 9
Slow Down 6
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 8
Octopus's Garden 6


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:40 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Savoy Truffle 7
Sexy Sadie 8
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 10
She loves You 10
She Said, She Said 7
She's A Woman 8
She's Leaving Home 9
Slow Down 5
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 10
Octopus's Garden 9


CZEKAłEM NA TEN ZESTAW OD SAMEGO POCZąTKU

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Savoy Truffle 9
Do Białego Albumu mam taki sentyment ... że każda piosenka jest dla mnie z niego piękna ... Poza tym jak chyba zauwazyliście wszystkie moje oceny są wysokie (sorry za to) ale ja po prostu uwielbiam wszystkie ich piosenki ! ;)
Sexy Sadie 9
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
Majstersztyk, cudo i do tego te odgłosy jak z baru na molo
(zawsze mi się to tak kojarzyło ...)
She Came In Through The Bathroom Window 9
She loves You 6
Yeah yeah yeah yeah !
She Said, She Said 10
Jak inaczej mogłabym ją ocenić ...
Bardzo pozytywna melodia
She's A Woman 10
She's Leaving Home 5
Slow Down 7
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 10
Octopus's Garden 10
Ringuś jest uroczy kiedy to śpiewa ... hmm ale on zawsze jest uroczy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 8:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Savoy Truffle - Ten kawałek miał u mnie niefart, został 'odkryty' niemal pod koniec mojego nagłego zafascynowania Fabsami (żeby was jeszcze bardziej "przerazić", to powiem, że nie znałam go jeszcze wtedy, gdy już bujałam sobie po forum :lol: ) Z początku podchodziłam do numeru niczym do jeża, bo zawsze miałam dystans do wszystkich tytułów, które kojarzyły mi się ze słodyczami ;) skutecznie odstraszył mnie od takiej tematyki chociażby wsławiony "A Taste Of Honey" :roll: ). Ale myślę tak... White Album to oczywiście album różnorodny, niepozbawiony lekkiego kiczu spełniającego funkcję prześmiewczą ("Ob-la-di Ob-la-da"), ale gniota, to by już chyba na płytę nie dali... co najwyżej jakiś dziwny przerywnik. ;)
No i przesłuchałam... boom! :shock: Stawiam na równi z wszystkimi beatlesowskimi klasykami i najwyżej cenionymi przez mnie utworami muzyki wszechczasów (nie tylko Beatli). Ja wiem, przesadzam jak zwykle. ;) Ale bomba bez dwóch zdań! - 10. :D

Sexy Sadie - Już może trochę mniej ożywczo, niż przy poprzedniej pozycji, ale nadal pięknie i z klasą. Początkowo nawet nie wiedziałam, że tekst niesie ze sobą takie multum aluzji. ;) Można więc uznać, że piosenkę doceniłam dwukrotnie - za pierwszym razem, za wypracowaną, smakowitą melodię, głęboki wokal Johna, subtelne pianino; a za drugim -za powalający na kolana i wyciskający łzy śmiechu z oczu, tekst. - 9

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band - Nie mogę się nadziwić, że to tak mocna kolejka. Brakuje mi już słów podziwu i uznania. Chyba muszę w końcu zacząć szukać tego słownika synonimów. :lol: Ale do rzeczy. Kawałek otwierający pierwszy concept-album The Beatles. I od razu słychać jakąś dziwną (na plus, rzecz jasna :)) zmianę głosu Macci. Niższy wokal, zaczepne, szorstkie brzmienie i gdzieś w głowie myśl: "To jest to!" :D Już dwa pierwsze wersy zgrabnie wprowadzają nas w historię, którą ma "opowiedzieć" cała reszta albumu.
Z początku zdziwiło mnie, że utwór został nagrany dwukrotnie, na tym samym krążku, ale wtedy jeszcze nie zauważyłam, że to nie powtórka.
Może się stwierdzeniem poniższym narażę, ale...
Reprise jest lepszy. :D Za pierwszy dałabym 7, a za "powtórkę" 9, więc aby wypośrodkować wynik, daję 8.

She Came In Through The Bathroom Window - Dla mnie zawsze ten utwór odrobinę odstawał klimatem od reszty albumu. Taki snująco-poetycko-senny kawałek. Dobra robota, ale nie pobudzał mnie do życia, ani też nie był wybitnie "lirycznym". Z tego względu - 6

She loves You - No to tego... yyy... czas się przyznać. :oops: :wink: Od wejścia perkusji i gruchnięcia dźwiękiem gitar i głosami coś dziwnego się ze mną dzieje. :lol: Odnoszę wrażenie, jakby jakaś nieznana sił pchała mnie do gwałtownego ruchu (a wręcz rzucania się po pomieszczeniu, w którym aktualnie jestem). :lol: Żadne inne "yeah, yeah, yeah", nawet w kolejnej piosence Fabsów, nie działa na mnie tak impulsywnie.
Czasem, choć daleko mi do takiego zachowania, potrafię jeszcze zrozumieć te hordy nastolatek, które na byle odgłos "She Loves You" dostawały spazmów, konwulsji, zaczynały wrzeszczeć i piszczeć jak szalone. ;) :lol: - 10

She Said, She Said - Ja jestem jakaś niedorobiona. Wszystkim się ten numer strasznie podoba, a we mnie nigdy nie wywoływał szczególnych emocji. Sęk nie tkwi w tym, że piosenka jest zła, tylko zupełnie na mnie nie działa. :? - 5

She's A Woman - Nie zabijać!! :lol: - 4

She's Leaving Home - Ciekawy tekst. - 6

Slow Down - 7

Something - Podobno kiedy George komponował "Something", myślał o Ray`u Charlesie :lol: :wink: (serio, serio - tak kiedyś powiedział w w jednym z wywiadów). Hmm... ;)
Utwór poruszający tę moją czułą strunę (hiehie :lol: ) od pierwszych nut, pierwszych dźwięków gitary. Mało kto potrafi tak pięknie śpiewać o miłości. :) I najpiękniejsze jest to, że gdy ktoś wpada w monotonię i zasypia przy zwrotkach, to nagle budzi go wers "You`re asking me where my love grow/ I don`t know, I don`t know", której ostatnie zdanie zaśpiewane jest z taką energią, wykopem; a chwilę po, rozbrzmiewa urocze tum-tum-tum na basie. :D
Bez chwili wahania - 9

Strawberry Fields Forever - Nadto się rozpisałam o poprzednich kompozycjach, a główną uwagę miałam przecież skupić na "truskawkach". :D "Strawberry Fields Forever" jest dla mnie szczególna, nie tylko dlatego, że to piękny, psychodeliczny, wytrawny utwór, ale także - jest to jeden z tych, od których zaczęła się moja przygoda z Fabsami; a ściślej - razem z "Lucy in the Sky with Diamonds" były to pierwsze dwa utwory w moim życiu (nieprawdopodobnie brzmi, ale nie zalewam ;)), które pokochałam od pierwszego przesłuchania.
Obejrzałam "I Am Sam", usłyszałam dwa wyżej wymienione utwory i już przeczuwałam, że wreszcie odnalazłam coś, poza książkami, co stanie się jedną z najważniejszych pasji i sporą częścią mojego życia... wpływ na mój światopogląd - tego już nie mogłam przewidzieć. ;)
SFF urzeka kolażem, kalejdoskopem tonów, brzmień, dźwięków. Świętokradztwem z mojej strony byłoby nie wspomnieć o nietuzinkowej wstawce na melotronie (o którym to instrumencie nie miałam wczesniej zielonego pojęcia). Intro zabiera nas (a przynajmniej mnie :P) do zupełnie innego świata, wykrzywionego, ale radosnego, kolorowego i beztroskiego. Ogarnia wtedy słuchacza ochota, by zaczepić się o rękaw Johna i udać się razem z nim na Pola Truskawkowe, gdzie wszystko jest nadzwyczajne i zupełnie różne od otaczającej nas rzeczywistości. - 10

Sun King - 9

Octopus's Garden - Ha! To był jeden z moich ulubionych kawałków. :) Nie wiem dlaczego, ale tekstowo i melodyjnie piosenka zawsze pasowała mi do klimatu "Yellow Submarine". Choć Ringo otrzymał pomoc od zespołu, w komponowaniu tego kawałka, to i tak należą mu się solidne brawa. :D - 8

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle Pią Kwi 21, 2006 2:03 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 9:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Savoy Truffle 8
Sexy Sadie 10
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8
She Came In Through The Bathroom Window 8
She Loves You 6
She Said, She Said 7
She's A Woman 6
She's Leaving Home 9
Slow Down 3
Something 9
Starwberry Fields Forever 8
Sun King 9
Octopus's Garden 9

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 1:03 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Savoy Truffle - zabawny tekst, harrisonowska ironia, dość dobrze wpadający w ucho refren... Mimo to, bardziej podobają mi się inne kompozycie George'a. Tę na przykład bez wahania wymieniłabym na "Not Guilty" - 6

Sexy Sadie - nie wiem, jak Wam, ale mi się to bardzo dobrze tańczy... Melodia jest urocza... Od pierwszych dzwięków mam ochotę ją nucić :) tak więc.. ekhm :D - 9

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band - świetne otwarcie genialnego albumu. Pozwala naprawdę wczuć się w jego atmosferę... 8

She Came In Through The Bathroom Window - fajnie brzmi w suicie, w "odosobnieniu" już nie bardzo, mimo to daję 6, gdyż pewnego mccartney'owskiego uroku jej nie brak.

She Loves You - nie mam najmniejszych wątpliwości, że powinna być 10 :!: Tak, tak, właśnie ze względu na oklepane dziś "Yeah, Yeah, Yeah :!:" Ale co to musiało być WTEDY :!: Charakter mej znajomości z tą piosenką jest podobny do tego, co napisała Michelle... :D Od pierwszych dźwięków ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, KLASKAĆ, KRZYCZEĆ :D

She Said, She Said - 8. Dlaczego :?: Bo z "Revolvera", więc siłą rzeczy musi być przeze mnie docenione :wink:

She's A Woman - utwór jest niezły, jednak jego słowa jakoś szybko mnie nużą... 6

She's Leaving Home - Przepiękne. Chociaż zawsze wydawało mi się, że dla kogoś, kto nie zna słów, musi być nudne i ckliwe - może się mylę, ale to właśnie słowa są siłą tego kawałka. 8

Slow Down - Czy ja już mówiłam, że rock'n'roll w wydaniu Johna TO JEST TO :?: :D 10

Something - nie przepadam za tym aż tak bardzo, chociaż utwór jest niewątpliwe wielki. 7

Strawberry Fields Forever - stawiam 10 i nawet nie wiem, jak to uzasadnić, co by nie powtarzać siebie i innych oraz nie wpadać w banały... Myślę, że to po prostu się czuje :D

Sun King - 6 za pozostałości psychodelicznych klimatów.

Octopus's Garden - no więc tak : z dwóch piosenek napisanych przez Ringo i nagranych przez The Beatles ten kawałek wolę ZDECYDOWANIE bardziej... :D i może tak trochę przez analogię stawiam 7. :wink:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Pon Kwi 24, 2006 2:01 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 9:07 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Savoy Truffle 4
Sexy Sadie 5
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 4
She Loves You 9
She Said, She Said 4
She's A Woman 8
She's Leaving Home 3
Slow Down 3
Something 10
Strawberry Fields Forever 10
Sun King 9
Octopus's Garden 9


Ostatnio edytowany przez Ania1, Pią Kwi 21, 2006 10:55 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 10:43 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Forumowicze drodzy, poprawcie sobie pisownie Pol Truskawkowych – poprosilam juz Grega, zeby poprawil literowke w swoim spisie.

Savoy Truffle 6 – Utwor bardzo ciekawy, niewatpliwie ”na miejscu” na bialym albumie, jako utwor eksperymentujacy i nowoczesny. Powala brzmienie gitar (wwierca sie pod skore), bardzo ciekawa aranzacja instrumentalna.. Cenie byc moze na 7, ale jednoczesnie utwor zawsze mnie meczyl. I draznil saksofonami. Nie podoba mi sie tez ”przesterowany” glos George'a.
Sexy Sadie 10 – To jeden z moich absolutnych faworytow Beatlesowskich (a to, ze jest ich naprawde sporo na bialym albumie.. na to nic nie poradze ;)). Doskonala melodia, swietne wejscie pianino-tamburynowe, pierwsze takty perksji wchodzace idealnie... Wreszcie ironiczny tekst i przepiekny (!!!) wokal Johna. Tworzy jakis.. niesamowity klimat...
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8 – Za sam Reprise dostaja u mnie bez watpienia 10 – niesamowity kop energii, zdecydowanie wyprzedzajace swoje czasy, fenomenalnie ostre brzmienie gitary i swietne solo. Jedynka jest ”tylko” bardzo dobra (aczkolwiek rewelacyjna jako poczatek albumu).
She Came In Through The Bathroom Window 8 - Calosc kilkuutworowa ma u mnie bezwatpienia bardzo mocne 10, ale, jak to juz zostalo zauwazone, w odosobnieniu utwory funkcjonuja ciutke gorzej. Niemniej jednak, jest bardzo dobrze. Od wejscia, poprzez wspolgranie ”migoczacej” gitary (takie wrazenie ;)), tamburyno (uwielbiam ten instrument), basu i bardzo, bardzo dobrej perskusji. Swietna melodia, swietny rytm.
She Loves You 10 – Kapitalny kop energii, swiezosci, mlodosci i spontanu. Utwor tak prosto, ale tak intensywny. Entuzjazm bije z kazdego dzwieku. Nie moge oceniac w kontekscie calej historii Beatli (bo wtedy moze byloby 9)... Na tamte czasy bylo to cos absolutnie idealnego i przelomowego.
She Said, She Said 9 – Znow, jak czesto na ”Revolverze” swietne operowanie rytmem – szczegolnie perkusja. Uwielbiam linie gitary. I niebanalna melodie.
She's A Woman 4 – Nie przepadam za tym kawalkiem. Nie jest fatalny, ale nie ma nic w sobie. Wyjatkowo drazni mnie maniera spiewania Paula tutaj (szczegolnie zadzieranie glosu do gory). I za proste bicie akordow – celowe, ale srednio udane.
She's Leaving Home 5 – Lubie tak na 4-5, cenie tak na 7-8... Smyki pieknie zaaranzowane, ale jednoczesnie faktycznie za ”ckliwe”. Jednak (znowu powtarzam) wyjatkowo udany tekst, nadaje calosci znacznie glebszego, powazniejszego tonu. Zauwazylam, ze jesli utwor tylko ”leci”, to zazwyczaj jest przeze mnie natychmiast przelaczany. Natomiast zawsze slucham do konca, nie mogac sie oderwac, jesli wsluchuje sie w tekst.
Slow Down 8 – Jeden z najbardziej udanych rock'n'rolli Beatli. Ilez tu energii i zadziornosci! I jak zwykle – swietny wokal Johna.
Something 10 – Kiedys byloby 8... Ale dzisiaj juz 10 ;). Przepiekny i niesamowity, w ankiecie kliknelam na ”Strawberry Fields Forever”, ale calkiem dlugo nie moglam sie zdecydowac miedzy tymi dwoma.. IDEALNY w kazdym calu, wszystko – perkusja (wejscie), FANTASTYCZNY wokal George'a, wyjatkowo rewelacyjna (choc tak oszczedna) ”lkajaca” gitara, senno-ciagnacy sie bas.. I zupelnie niesamowite natezenie i ekspresja od ”You're asking me if..”.
Strawberry Fields Forever 10 – Jednak wygralo, choc ”Something” i ”Strawberry” to dwa zupelnie inne utwory.. Ale ten jest jeszcze wczesniejszy i.. dotyka czegos... tak niesamowitego... Tak dzwiekami niemalze namacalna przestrzen alternatywna... Nie bede rozkladac aranzacji na kawalki, ale faktycznie kazdy moment, wejscia perkusji, kazdy instrument, kazdy ”zawijas” w glosie Johna... No i fenemenalny klip. Niemalze esencja geniuszu Beatlesow!
Sun King 6 – Wybaczcie, ale dla mnie ten utwor jest sredni. I nie psychodeliczny, po prostu sie ”ciagnie” ;) :P.
Octopus's Garden 8 – Na samym poczatku mojego beatlesowania, jeden z moich ulubionych songow na albumie :D. Pozniej troszke spadl (jest jednak odrobinke za prosty), niemniej jednak nadal duzo punktow za atmosfere podwodnego wesolego zycia ;) i za utwor z przymruzeniem oka. I za suuuper wokal Ringo :D. Bardzo ladnie zaaranzowany (taaak, jak wiekszosc utworow z drugiego okresu ;)).


Ostatnio edytowany przez Ringo, Śro Cze 14, 2006 7:03 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
SEXY SADIE - gdybym miał wymienić jedno nagranie, takie najbardziej cudownie Beatlesowsko, takie najbardziej cudownie Lennonowko, takie najbardziej kochane, najbardziej moje.... odpowiedz byłaby prosta: SEXY SADIE :idea: 8) :!: :D czasem żałuję, że maksymalna ocena to 10.... 10/10 :!:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:19 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Savoy Truffle 8
Sexy Sadie 10 :)
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 9
She loves You 5
She Said, She Said 10
She's A Woman 9
She's Leaving Home 8
Slow Down 7
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 9
Octopus's Garden 9

Tu wyjątkowo wysokie oceny się posypały.

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 4:00 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Savoy Truffle 6
Sexy Sadie 10
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 7
She loves You 10
She Said, She Said 6
She's A Woman 6
She's Leaving Home 10
Slow Down 5
Something 10
Starwberry Fields Forever 6
Sun King 6
Octopus's Garden 7

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 4:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Savoy Truffle 10
Czekałem na ten utwór od początku! I na niego głosuję :)
Przykro mi Saxy Sadie, przykro mi Strawberry... nie macie szans :)
Nigdy nie rozumiałem pana Tolaka za jego wręcz obrazoburczą opinię o tym utworze w swojej ksiażce 'TB...tak było'.
Szkoda, że Savoy Truffle jest taki krótki! Uwielbiam taki Taxmanowski głos Harrisona. Wszystko jest pięknie dopracowane i zapięte na ostatni guzik. Również brawa dla McCartney'a za genialną linię basu!

Sexy Sadie 10
Piękno samo w sobie. Uwielbiam tą piosenkę. Uwielbiam głos Lennona. Uwielbiam te przepiękne riffy gitarowe. Ten utwór jest 100 razy lepszy w wersji albumowej niźli Antologowej :)

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
Pamiętam to był dla mnie szok. Ta płyta w ogóle byłą dla mnie szokiem, ale ten utwór jest dla mnie niczym pieniądz dla portfela :)

She Came In Through The Bathroom Window 7
Jak na mój gust troszkę przydługi, zważywszy na to ile trwają poprzednie części składanki.

She loves You 9
Trochę oklepany, ale 9 daję za sentyment do pierwszej mojej kasety Beatlesów, na której znajdował się się ten kawałek.

She Said, She Said 10
Ringo, rządzisz! JEden z moich ulubionych utworów na Revolverze.

She's A Woman 10
Kurna, same 10-tki i 9-tki daję, ale co na to poradzić? Świetny utwór. Uwielbiam go.

She's Leaving Home 10
Jeden z najbardziej wzruszających kawałków The Beatles. Kiedyś przeszkadzało mi, że jest wykonany na orkiestrę. Teraz nie wyobrażam sobie inaczej. Piękna opowieść i cudowne dźwięki harfy.

Slow Down 2
Nie lubię i już. Wręcz mnie drażni.

Something 10
Najdorodniejsza Perła na Abbey Road. I przy tym piękna.

Starwberry Fields Forever 10
Lennon pojechał po maksie! Cudowny utwór. Progresywny i bardzo urozmaicony. Wstęp zagrany na mellotronie to klasyka! Ile brzmień, ile różności! I ta wspaniała, genialna gitara pod koniec...

Sun King 10
Kiedyś szczerze nieznosiłem. Teraz nie wyobrażam sobie płyty bez tych świerszczy, bez kryształowej gitary i 'quando paramucho...' :)

Octopus's Garden 8
Brawo Ringo. Świetna kompozycja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 9:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
kalosz napisał(a):
Savoy Truffle 10
Czekałem na ten utwór od początku! I na niego głosuję :)

Też głosowałam na to, choć mam teraz wyrzuty sumienia względem innych piosenek. Bycie bezkrytyczną fanką jest złe! Ja bym najniżej którejkolwiek piosence dała 7 :lol: Nie wiem, czy kiedyś będę umiała ocenić troszkę obiektywniej. Póki co wszystkie piosenki uwielbiam i to pewnie moja ostatnia wypowiedź na kompedium;)

10 dla Savoy Truffle i 10 dla Something!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 1:49 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Savoy Truffle - bardzo przyjemny jak dla mnie utworek-7

Sexy Sadie -o! to jest właśnie to! świetny tekst, wokal, pianino, chórki i w ogóle wszystko! i mimo, że słoń mi raczej na ucho nie nadepnął, nadal jest to dla mnie trudna do odtworzenia melodia...ale kiedyś to zaśpiewam bez fałszu:)-10

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band -lubię obie wersje-7

She Came In Through The Bathroom Window -bardzo rytmiczna, chwytliwa piosenka, a w dodatku pochodzi z cudownego "Abbey Road"-8

She loves You -po prostu klasyka-7

She Said, She Said- może ze mnie bezguście, ale ten utwór mnie nie powala-5

She's A Woman - to też mnie nie powala-5

She's Leaving Home -piękna paulowska ballada-7

Slow Down -przy pomocy pewnego forumowicza (dzięki Ringo:)) piosenkę już poznałam i mogę się na jej temat wypowiedzieć: nie jest w moim typie-3

Something- piękne, piękne, piękne-9

Strawberry Fields Forever -jedna z moich ulubionych pieśni Beatlesów-9

Sun King - mimo, iż z "Abbey Road", to jakoś nie rzuca mnie na kolana-5

Octopus's Garden - jeden z najbardziej pozytywnych, uroczych songów, a w dodatku dzieło Ringa!-8

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Ostatnio edytowany przez Pati, Śro Kwi 26, 2006 10:51 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 3:47 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 08, 2005 12:38 pm
Posty: 125
Miejscowość: Piła
Savoy Truffle 4 - drażni mnie
Sexy Sadie 10
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 8
She Came In Through The Bathroom Window - za wersje z Abbey Road 6, za wersje z Anthology 10, ostatecznie 8
She loves You 8
She Said, She Said 8
She's A Woman 6
She's Leaving Home - jakoś ze wczesnymi Floydami mi się kojarzy 7
Slow Down 5
Something 7
Starwberry Fields Forever 9
Sun King 10
Octopus's Garden 7


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 8:15 am 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Pią Lis 04, 2005 9:05 am
Posty: 21
Savoy Truffle 9
Sexy Sadie 10
Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 10
She Came In Through The Bathroom Window 8
She loves You 10
She Said, She Said 19
She's A Woman 5
She's Leaving Home 9
Slow Down 6
Something 10
Starwberry Fields Forever 10
Sun King 9
Octopus's Garden 7


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY