Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:14 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Lista Piosenek (G):
Get Back 24%  24%  [ 9 ]
Getting Better 3%  3%  [ 1 ]
Girl 19%  19%  [ 7 ]
Glass Onion 22%  22%  [ 8 ]
Golden Slumbers 22%  22%  [ 8 ]
Good Day Sunshine 0%  0%  [ 0 ]
Good Morning, Good Morning 5%  5%  [ 2 ]
Good Night 3%  3%  [ 1 ]
Got To Get You Into My Life 3%  3%  [ 1 ]
Razem głosów : 37
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 11:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Tym razem mały zestaw 9 piosenek, bo to sama litera G.

Oto obecna TOP 10, zmieniło sie wiele, bo kilka osób (Hans, Woland) weszło do zabawy, a kilka (Adam, Tomek) uzupełniło(choć nie do końca, do czego gorąco nawołuje!!) swoje głosy w poszczególnych ankietach.

1.A Day In Life 9,85
2.Come Together 9,15
3.Across The Universe9,08
4.Don't Let Me Down 8,91
5.Eleanor Rigby 8,70
6.All You Need Is Love8,54
7.Back In The USSR 8,38
8.Because 8,38
9.For No One 8,30
10.Cry baby Cry 8,23


A tak dla porównania, to 10 ostatnich piosenek:

44.Baby's In Black 4,85
45.Don't Bother Me 4,82
46.Chains 4,77
47.Don't Pass Me By 4,64
48.A Taste Of Honey 4,54
49.All Together Now 4,38
50.Devil In Her Heart 3,91
51.Everybody's Trying... 3,90
52.Act Naturally 3,85
53.Boys 2,77


CZas na nowe oceny:)


Ostatnio edytowany przez greg Pią Mar 23, 2007 6:27 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 12:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Get Back - Nie znam się, ale podoba mi się bas w tym kawałku. Zresztą ten utwór to już klasyk :wink: - 7
Getting Better - Świetna piosenka, pozwolę nawet tak nieśmiało stwierdzić, że chyba lepsza od powyższej :wink: - 8
Girl - Nagranie z "pomostu" między Beatlesami "mopami" :lol: :wink: a Beatlesami "po Pepperze". Jedna z pierwszych i przez to wiążą się z nią miłe wspomnienia :D poza tym, ja kocham to zasysanie powietrza w refrenie :P :wink: :wink: :P i sam refren z powtarzanym "Giiiirlll" niby nic szczególnego, ale spróbujcie to tak zaśpiewać :wink: - 7
Glass Onion - świetny tekst, dobry rockowy numer, acz nie urozmaicony (chodzi mi tylko o "podkład" muzyczny :wink: ) :roll: mocna - 8
Golden Slumbers - Cudo, cudo i jeszcze raz cudo!! Szkoda, że tak szybko przechodzi w "Carry That Weight" :( (które też lubię, ale wolałabym, żeby jednak Golden Slumbers jeszcze pociągnęli :wink: ) bez wahania i wyrzutów sumienia - 10 :!:
Good Day Sunshine - powiedzmy, że - 4
Good Morning, Good Morning - Może Was to zdziwi, może nie, bo zdań nie znam na temat tego kawałka, ale mnie on jakoś razi, wyjątkowo jak na Beatlesów - 2 (ciekawe jak bardzo mi się za to dostanie :wink: :oops: )
Good Night - 5
Got To Get You Into My Life - 5

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 9:09 am 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Pią Lis 04, 2005 9:05 am
Posty: 21
Cześć. Moje oceny to:
Get Back - 10
Getting Better - 8
Girl - 9
Glass Onion - 7
Golden Slumbers - 8
Good Day Sunshine - 8
Good Morning, Good Morning - 6
Good Night - 6
Got To Get You Into My Life - 6


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 9:34 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Get Back - 8
Getting Better - 7
Girl - 10
Glass Onion - 7
Golden Slumbers - 8
Good Day Sunshine - 7
Good Morning, Good Morning - 6
Good Night - 7
Got To Get You Into My Life - 8


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 10:34 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Get Back - 9 (ach ta solowka na klawiszach...)
Getting Better - 8
Girl - 7
Glass Onion - 10 (hmm, chyba nawet samego siebie zaskakuje tak wysoka ocena ;) ale moglbym tego kawalka sluchac na okraglo; energetyczny, swietnie zagrany, dla mnie jedna z tych niedocenionych perelek)
Golden Slumbers - 9
Good Day Sunshine - 5
Good Morning, Good Morning - 7
Good Night - 4
Got To Get You Into My Life - 7

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 4:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Get Back - 9 jedna rzecz, która mi się zawsze nie podobała, to jakoś dziwnie zmiksowane jest to nagranie, jakoś tak bez powera, dopiero na koncertach Paula można poczuć tę moc ROCKA 8)
Getting Better - 1 fajna piosenka ale mnie nie powala
Girl - 6 też fajne nagranie ale nie do końca w moim typie
Glass Onion - 8 kiedyś myślałem, że to nagranie jest młodsze od parę lat od pozostałych. Do dzisiaj zachowuje dla mnie świeżość 8)
Golden Slumbers - 10 ciary idą po plecach więc dycha się należy
Good Day Sunshine - 2 najsłabsze nagranie na Revolver i jedno z najsłabszych McCartney'a w ogóle :? może jedynie zwrotki się jakoś bronią (dlatego 2 , a nie 1)
Good Morning, Good Morning - 8 dla mnie rewelacja, a już surowa wersja z Antologii 2 (dysk 2) powala mnie 8)
Good Night - 2, no cóż. Wbrew wielu podejrzeniom, że to Paul napisał, piosenka ta jest autorstwa Johna. Zupełnie bez jaja :?
Got To Get You Into My Life - 10 10 10!!!! Number 1!!!! 8) 8) 8)

dziękuję za uwagę :P :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Ostatnio edytowany przez Pawel, Sob Lis 05, 2005 11:46 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 6:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Get Back- Nigdy nie przepadałem za nim, ale druga wersja z 'dachu' jest na prawdę z jajem wykonana i ją bardzo lubię :D Natomiast z wersji oficjalnej najbardziej podoba mi się ta wstępna pogaduszka o Lorecie :roll: 6/10
Getting Better- Najgorszy utwór z Sierżanta dla mnie, jakiś taki kwadratowy :wink: 5/10
Girl- Czyste piękno :!: Uwielbiam go, tekst też świetny, a w klimacie ma już coś z psychodelii... 8/10
GLASS ONION- Powalający numer! A tekst należy do moich ulubionych! I jedno ze smakowitszych zakończeń jakie słyszałem. Cudnie wpleciona orkiestra. Rockowy dynamit :!: No to dzisiaj zaszaleje :arrow: 10/10
Golden Slumbers- Świetny początek wielkiego i pamiętnego finału! 7/10
Good Day Sunshine- Najgorszy utwór z Revolvera, chyba pierwszy raz się zgodze z Pawłem :lol: :wink: 5/10
Good Morning Good Morning- Kapitalny kawałek z tradycyjnie świetnym tekstem Johna. Ringo pod koniec niezle szaleje za garami co słychać zwłaszcza we wczesnej wersji utworu. A po za tym obłędne wejście gitary gdzieś w środku! 8/10
Good Night- Historyczne i zgodne z tytułem uwieńczenie Białego albumu. Przepiękne. Strasznie jestem ciekaw czy istnieje jakaś wersja z autorem utworu na wokalu :?: 8/10
Got To Get You Into My Life- Miły dla ucha, skoczny kawałek wspaniale pasujący jako przedsmak WIELKIEGO finału Revolvera. 7/10

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Pon Sie 28, 2006 3:06 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 7:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Get Back - 10
Getting Better - 10 leciało to kiedyś w reklamie Philipsa :-)
Girl - 4
Glass Onion - 2
Golden Slumbers - 10
Good Day Sunshine - 4
Good Morning, Good Morning - 3
Good Night - 2
Got To Get You Into My Life - 1

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Ostatnio edytowany przez Maveric, Sob Lis 05, 2005 10:35 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 11:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Maveric, drogi chłopie (babo? :wink: )
przemyśl proszę swoją ocenę Got to Get You into My Life! :wink: :( :)

Yer Blue, tak to zaskakujące, szkoda tylko , że zgadzamy się , że Good Day Sunshine jest kiepski. Milej byłoby się zgodzić w ocenie dobrego kawałka :)

(chociaż jak dziś słuchałem Good Day Sunshine to już nie straszył mnie tak bardzo jak dawniej, więc może jeszcze przemyślę sprawę i podwyższę moją punktację! :D )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 12:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Mam generalna prosbe...jesli zmieniacie swoje punktacje informujcie mnie o tym proszzę, żebym mógł to też zmienić u siebie w statystykach:)

dziekuje:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 10:38 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Masz rację Paweł (chłopie, babo?) Przemyślałem i zmieniłem.
Pozdrawiam :wink:

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 11:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dobra Maveric,
ja też przemyślałem parę błędnych decyzji, i poprawiłem swoją ocenę Getting Better

Pawel Baba pozdrawia! :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 1:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Nie przesadzacie???? To jest wojna czy szczere oceny??

Proponuje powrócic do ocen jakie wystawiliscie a nie głupio je zmieniac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 2:08 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Get Back - nigdy jakoś specjalnie nie przepadałam za tym utworem, a zwłaszcza za jego hmmm, linią melodyczną, stąd dam mu jedynie 5.

Getting Better - to zadziwiające, lecz zawsze, kiedy mam doła i włączę sobie "Getting Better" czuję, że rzeczywiście tak jest... A poza tym doskonale się "sprawdza" na wyśmienitej stronie A Sierżanta... Dlatego dam mu 8.

Girl - 10, dziesięć i jeszcze raz DZIESIĘĆ :!: Nie rozumiem, jak niektórzy mogą nie doceniać tego przecudownego utworu :?: Dla mnie to chyba najwspanialsza ballada Johna, jaką napisał z Beatlesami. I zapowiedź zmian - mówi o miłości, a jednak już trochę inaczej. I od razu chwyta za serce - żeńska część użytkowników forum powinna wiedzieć, o co mi chodzi :wink: .

Glass Onion - tego kawałka, w odróżnieniu od kilku innych po nim następujących, za nic nie wyrzuciłabym z Białego Albumu. Słychać tu jeszcze resztki psychodelii, zarówno w warstwie melodycznej, jak i tekstowej, a sam tekst zresztą jest taki typowo... lennonowski :). Przyznaję mu 6.

Golden Slumbers - najchętniej oceniłabym całą rockową suitę ze strony B Abbey Road jako całość (10 z:!:), ale skoro już muszę poszczególne fragmenty to tutaj zdecydowanie będzie ode mnie 8.

Good Day Sunshine - może rzeczywiście nie jest to dzieło bardzo wysokich lotów, jednak mnie ujmuje swoją radością i jakimś takim, znowu, optymizmem :). Dodatkowo pełno tu beatlesowskiego "ducha". Więc poniżej 6 pkt nie zejdę :!:

Good Morning, Good Morning - to by była druga piosenka (po "When I'm Sixty Four"), którą wyrzuciłabym z Sierżanta... nie ma w nim tyle tego "czegoś", ile jest np. w poprzedzającej go "Lovely Ricie"... Sam John zresztą musiał zdawać sobie sprawę, że czegoś tu jednak zabrakło, skoro po latach m.in. ten utwór określił mianem "śmieć"; u mnie może nie aż będzie z oceną jegoa tak radykalnie, lecz i tak jedynie na średnio, cztery.

Good Night - za fantastyczny baśniowy klimat - 6.

Got To Get You Into My Life - i niech ktoś mi powie, że Paul nie potrafił pisać "z pazurem" :!: Sam kawałek w sobie jest po prostu powalający, a jak jeszcze doda się do tego ukryty kontekst jego treści... nie wypada mi postawić nic innego, jak 9 :!:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 9:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Get Back - 8
Getting Better - 8
Girl - 7
Glass Onion - 10
Golden Slumbers - 8
Good Day Sunshine - 6
Good Morning, Good Morning - 8
Good Night - 6
Got To Get You Into My Life - 8

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 9:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Rita napisał(a):
Girl - 10, dziesięć i jeszcze raz DZIESIĘĆ :!: Nie rozumiem, jak niektórzy mogą nie doceniać tego przecudownego utworu :?: Dla mnie to chyba najwspanialsza ballada Johna, jaką napisał z Beatlesami. I zapowiedź zmian - mówi o miłości, a jednak już trochę inaczej. I od razu chwyta za serce - żeńska część użytkowników forum powinna wiedzieć, o co mi chodzi :wink: .

Może nie tylko żeńska częśc Rito? ;-) W każdym razie możemy sobie przybic 'piątki' - ja tez dałem "10" bo ten utwór dla mnie jest i zawsze będzie bezapelacyjnie CUDOWNY. Jeden z moich ukochanych kawałków Beatlesów w ogóle, a Johna w szczególności. Ale widzę, że w naszej sondzie jest jakby odrobinke niedoceniany...


Ostatnio edytowany przez walrus, Nie Lis 06, 2005 10:31 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 10:26 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
O przepraszam Cię walrusie najmocniej ... tak sobie z braku czasu tylko okiem rzuciłam na poszczególne oceny, a na Twoją dziesiąteczkę chyba oko me nie trafiło . Zmieniam więc osąd: JEDEN przedstawiciel płci męskiej tu na tym forum zdecydownie wie, co mam na myśli mówiąc, że "Girl" od razu chwyta za serce .
Pozdrawiam :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita Pon Lis 14, 2005 8:11 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 10:33 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Rita napisał(a):
O przepraszam Cię walrusie najmocniej ... tak sobie z braku czasu tylko okiem rzuciłam na poszczególne oceny, a na Twoją dziesiąteczkę chyba oko me nie trafiło :wink:. Zmieniam więc osąd: JEDEN przedstawiciel płci męskiej tu na tym forum zdecydownie wie, co mam na myśli mówiąc, że "Girl" od razu chwyta za serce :lol: .
Pozdrawiam :)

:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 5:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Po raz pierwszy jakieś ciekawsze rozbieżności gustów się pojawiły. Good Morning, Glass Onion, Got To Get You... oscylują w granicach 1,2 - 10 :shock: Ale mówiąc szczerze to bardzo fajnie, że wszyscy jestesmy inni. Chociaż nigdy nie pomyślałbym, że przeciętny fan Bitlów może mieć jakieś wątpliwości co do wielkości Good Morning... A tu zmyłka. Aż go sobie włączyłem, żeby sprawdzić czy z nim jest coś nie tak! I nic...
A swoją drogą ciekawo jakie rozbieżności ocen będą towarzyszyć takiemu Revolution 9?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 5:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
greg napisał(a):
Nie przesadzacie???? To jest wojna czy szczere oceny??

Proponuje powrócic do ocen jakie wystawiliscie a nie głupio je zmieniac.


Zmienię swoją ocenę Getting Better jeśli Maveric zmieni swoją Got To Get You into My Life. Mógł po prostu zignorować moją "prośbę", zamiast się popisywać złośliwie i dawać "1" takiemu przebojowi jak Got To Get You into My Life (jakie to piosenki do tej pory dostawały "1"?)
Złośliwcom mówię stanowcze "NIE!"

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY