Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 11:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Grammy to akurat żaden wyznacznik jakości

bez komentarza

Yer Blue napisał(a):
Dostanie Grammy za coś tak okropnego to dla mnie przykład na to, jak bardzo kuriozalne rzeczy bywają nagradzane.

To tylko Twoja opinia (= "żaden wyznacznik"). Fachowcy i Eksperci z branży uznali inaczej (moje "doświadczone ucho" również).

Yer Blue napisał(a):
...upiększanie czegoś co już jest ideałem...

Jeżeli uważasz, że w przypadku remiksowania Beatlesów, chodzi o "upiększanie", to chyba nie doczytałeś, albo nie rozumiesz jaka idea temu przedsięwzięciu przyświecała, szczególnie w przypadku Sierżanta, którego oryginalny miks stereofoniczny właśnie NIE BYŁ IDEAŁEM.


PS. Żeby była jasność - nie jestem zwolennikiem remiksów.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 5:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Powtórzę: można dyskutować o potrzebie remiksowania Beatlesów, ale jeśli już taką decyzję podjęto, to Giles Martin jest JEDYNYM oraz NATURALNYM WYBOREM do tej roli.

A to, co zrobił z remiksem Sierżanta czyni go BEZDYSKUSYJNYM EKSPERTEM Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI.

I z tym się zgadzam. Jeśli już mają powstawać remiksy, to chcę, by to Giles Martin za nie odpowiadał. Oczywiście rozumiem, że to biznes itp. No i w porządku. Cieszę się, że jeśli jako fan wydaję pieniądze, to nie na identyczne piosenki w innym opakowaniu. Ale jednak uwiera mnie kwestia czysto historyczna. Te piosenki były nagrane tak, jak mogły być ówcześnie nagrane. Wersje stereo mogły być zrobione lepiej, zgadza się. Ale z drugiej strony - już zostały zrobione. To jest rzecz dokonana. Wytwór tamtych czasów, splot uwarunkowań, chęci, nastroju chwili, pogody, uczuć itp. Poza tym to już poszło w świat, zostało wydane - właśnie takie, a nie inne. Historia nie jest sprawiedliwa. Gdyby Beatlesi nagrywali w USA, też brzmieliby inaczej. Kto wie, może gdyby w ZSRR (albo w Polsce) był dostęp do najnowocześniejszych ówczesnych technologii, to właśnie tam narodziłby się jakiś artysta, który zrewolucjonizowałby muzykę popularną?

Remiksy to jest kolejny przykład, gdy próbuje się oszukać historię. Tak jak poprawianie efektów specjalnych w starych filmach sci-fi. Oczywiście twórca ma prawo do ingerowania w swoje dzieło, póki żyje, ale dziś próbuje się przedstawić te remiksy jako wersję ostateczną (zapewne na 75. rocznicę, jeśli nie szybciej, będzie kolejna wersja). Gdyby to był zespół, z którym nie łączy mnie żaden emocjonalny związek, to w porządku. Ale to jednak są "moi" Beatlesi. Jeśli Giles Martin mówi (parafrazując), że chce, by Beatlesi brzmieli tak, jakby nagrywali dzisiaj, to ja się naprawdę nie mogę z tym zgodzić. To jest kwestia odczytania faktów w kontekście historycznym.

Jednym słowem - nic lepszego od remasterów nie będzie. Chociaż z drugiej strony, remiks Peppera jest przemyślany, oparty na logicznych założeniach i brzmi cudownie, więc może jednak zmienię zdanie ;)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Czw Lis 15, 2018 7:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A wracając do piosenki "Good Night", zobaczcie jaki miks zrobił Lord Reith (kto zagląda na Bootlegzone, wie doskonale o kogo chodzi). Zostały dwa dni do pobrania pliku: https://wetransfer.com/downloads/1c2b1f ... 849/9d65ac

A inne miksy z Białego można pobrać z forum Bootlegzone: http://www.bootlegzone.com/phpBB3/viewt ... 10&start=0

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 3:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Noelka napisał(a):
...zobaczcie jaki miks zrobił Lord Reith ...można pobrać z forum Bootlegzone: http://www.bootlegzone.com/phpBB3/viewt ... 10&start=0

Lord Reith mógłby zostać asystentem Gilesa! :)

Godnym uwagi jest jego miks "Jealous Nature" :wink: Jest to oczywiście ingerencja w historię, ale zrobiona ze smakiem, kulturą i.. profesjonalnie, a rezultat jest naprawdę imponujący!

I tak przy okazji - może wreszcie uszy ogółu docenią / zachwycą się tą cudowną partią fortepianu (sygnaturą), którą wykonuje nie Lennon, lecz Nicky Hopkins.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 12:07 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
A moja krótka recenzja tutaj:

http://adayinthelife.whad.pl/wp/?p=2514

:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 4:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Pajdek napisał(a):
A moja krótka recenzja tutaj:

http://adayinthelife.whad.pl/wp/?p=2514

:)

Wielkie dzięki. Ciekawa i interesująca recenzja. Będę do niej wracał słuchając "Białego Albumu 2018". Jeszcze nie miałem okazji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 8:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
Nie zgadzam się z Pajdkiem , że większość to rzeczy znane z Antologii czy z bootlegów. Na płytach 4 -6 mamy 39 ''nowości''.
Remiks Peppera zauroczył mnie z uwagi na fantastyczną dynamikę i kunszt Martina w wyłuskaniu i połączeniu w jedną substancję dźwiękową starych wersji mono i stereo. To było to! Po przesłuchaniu remiksu Białego Albumu mam mieszane odczucia. W większości tez Pajdka zgadzam się. Niewiele mógłbym dodać. Być może słuchanie Pieprza było dla mnie ''prawem pierwszej nocy'', ale “Biały'' już mnie tak nie powalił.Ingerencje np. w Wild Honey Pie czy Helter Skelter nie przekonują mnie zupełnie. Z kolei podziwiam remiks np. While My Gitar Gently Weeps i nie tylko. Wydawnictwo warto posiadać , jednakże w odróżnieniu od Peppera gdzie wygrywa remiks, summa summarum wolę remaster ''White'' z 2009 roku .
Ogarnia mnie niepokój o losy Abbey Road. Szukam plusów? Będziemy mieć wybór...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Sob Gru 08, 2018 8:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
A co powiecie na takie uhonorowanie "złotych godów" z tym albumem?
https://www.youtube.com/watch?v=kW0Fy88ilEs
Mnie urzekło...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY