Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:48 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Najlepsze piosenki z Yellow Submarine
Yellow Submarine 13%  13%  [ 12 ]
Only a Northern Song (George Harrison) 12%  12%  [ 11 ]
All Together Now 15%  15%  [ 14 ]
Hey Bulldog 24%  24%  [ 22 ]
It's All Too Much (George Harrison) 11%  11%  [ 10 ]
All You Need Is Love 20%  20%  [ 18 ]
Pepperland (George Martin) 3%  3%  [ 3 ]
Sea of Time (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Sea of Holes (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Sea of Monsters (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
March of the Meanies (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Pepperland Laid Waste (George Martin) 0%  0%  [ 0 ]
Yellow Submarine in Pepperland 2%  2%  [ 2 ]
Razem głosów : 92
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:28 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Kiedyś oglądając bodaj AHDN zdałam sobie sprawę, że przecież w latach 60. poszłabym na to do kina i.... musiałabym pójść drugi, trzeci... i nie byłoby sposobu nagrać i zabrać do domu, aby obejrzeć, kiedy tylko najdzie mnie ochota. Jakby tak się nagle przenieść w wehikule czasu, pewnie ciężko byłoby się przyzwyczaić.

A jeszcze w latach 90. wielkim wydarzeniem dla mnie było pożyczenie od kogoś VHS z nagranym z TVP filmem Help! i przegranie sobie kopii na własność! [Nagranie to miało kilkusekundowe zakłócenie w momencie, gdy John wykręca numer telefonu, aby obudzić pozostałych chłopaków w pokoju. Co tam się dokładnie wydarzyło dowiedziałam się dopiero kilka lat później.]

Jeszcze w 1 połowie poprzedniej dekady (!) gadżetów z Beatlesami było jak na lekarstwo. Koszulki istniały gdzieś w świecie. Pamiętam, jak rozważałam kupno czarnego tiszerta i zaniesienie go do punktu, gdzie robią nadruki na koszulkach.

Oczywiście to wszystko nie może się równać z tym, jak było za poprzedniego ustroju... Tutaj zawsze przypomina mi się mój wujek, który pod koniec lat 70. dostał brytyjskie wydanie Pieprza i nigdy go nie przesłuchał, ponieważ była to tak cenna rzecz.


A jeśli chodzi o LP Yellow Submarine, to jakoś słabo ten krążek istnieje w mojej świadomości jako album. Uwielbiam pojedyncze utwory - Hey Bulldog, Only a Northern Song, All You Need Is Love, All Together Now - ale bardzo rzadko sięgam po ten LP. Zdecydowanie wolę twór z 1999 roku. W zasadzie czemu nie uwzględniłam go w mojej 50 najlepszych? :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
A jeszcze w latach 90. wielkim wydarzeniem dla mnie było pożyczenie od kogoś VHS z nagranym z TVP filmem Help! i przegranie sobie kopii na własność! [Nagranie to miało kilkusekundowe zakłócenie w momencie, gdy John wykręca numer telefonu, aby obudzić pozostałych chłopaków w pokoju. Co tam się dokładnie wydarzyło dowiedziałam się dopiero kilka lat później.]


Ja ten film obejrzałem pierwszy raz dopiero w...2005 roku. Dzięki temu forum, dosłownie chwilkę po zarejestrowaniu się tutaj.
A Hard Day's Night znałem od dzieciństwa bo mój brat miał to nagrane na nieśmiertelnej VHS. Ale konkretnych dat pierwszego kontaktu z tymi filmami z pamięci bym w życiu nie wyłuskał. Pamiętam jak wiele lat film Help! był tylko moim marzeniem.

Myślę sobie, że dojrzewanie w latach 90-tych było najlepsze z możliwych jednak. Bo nie miałeś już tego ograniczenia co dekadę czy dwie wcześniej, w zasięgu było już praktycznie wszystko, a z drugiej strony nie było jeszcze tego "zepsucia" i wygodnictwa nowych czasów, w których kilka kliknięć myszką daje dostęp do wszystkiego. Myślę, że obecna młodzież traci przez to bardzo wiele. Taki łatwy dostęp zabija dziś jakiś smak żmudnego doszukiwania się, starania się, wyczekiwania i wielkiego święta gdy się coś w końcu upoluje. W tych latach 90-tych udało się jednak uchwycić tę ulotną magię. Pamiętam np. jak kupiłem Biały Album na wakacjach w Białymstoku, albo jak zerwałem się zaraz po lekcjach by kupić Rubber Soul w pewny słoneczny, czerwcowy dzień. A potem powrót do domu i odpalanie płyty z drżącymi rękoma i ogólnie nerwicą na myśl co to się zaraz wydarzy. Na pewno tez pamiętacie takie coś :)

Ale naprawdę nie chciałbym przeżywać w Polsce pierwszej Beatlemanii w latach 70 czy 80-tych. Doceniam klimat i morderczy wysiłek by coś wysłuchać / obejrzeć - wynagrodzenie gdy się do czegoś dorwało musiało być pewnie poza moją wyobraźnią - ale ja dziękuje za taki trud i co tu dużo mówić - mękę, w docieraniu do celu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Jak ze wszystkim, zawsze są plusy i minusy. Ktoś, kto staje się fanem Beatlesów dzisiaj, ma absolutną łatwość dostępu do WSZYSTKIEGO, ale spada na niego ‘w jednej chwili’ kilkadziesiąt (kilkaset?) albumów, kilka (-naście) tysięcy utworów, multum zdjęć, informacji, książek, filmów, itd.
Czymś innym jest poznawanie tych ‘wydarzeń’ w czasie rzeczywistym - czekanie na premierę nowego albumu i ‘życie’ z nim np. przez rok, aż ukaże się kolejna premiera.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 12:22 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Ale naprawdę nie chciałbym przeżywać w Polsce pierwszej Beatlemanii w latach 70 czy 80-tych. Doceniam klimat i morderczy wysiłek by coś wysłuchać / obejrzeć - wynagrodzenie gdy się do czegoś dorwało musiało być pewnie poza moją wyobraźnią - ale ja dziękuje za taki trud i co tu dużo mówić - mękę, w docieraniu do celu.


Ja przeżywałem i nie zamieniłbym się. Uwierz ,nie było tak źle, nie była to epoka lodowcowa zwłaszcza w dziale muzyka. W Trójce całe dyskografie The Beatles i nagrania solowe można było nagrać z audycji (takie wówczas było "prawo"). To były emocje. Można było nagrać w audycjach Piotra Metza i Jerzego Tolaka wiele unikalnych nagrań z bootlegów( sic!). Zarejestrowało się audycję i "wałkowało" przez tydzień materiał poznając i chłonąc KAŻDY dźwięk. No a to czekanie na premierowe nagrania Wings czy Harrisona ...przeurocze , tajemnica.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Zgadzam się - tak jak napisał dr Maxwell: „chłonęło się KAŻDY dźwięk” (ale to chyba na osobny temat).

A wracając do głównego tematu tego wątku - LP ‘Yellow Submarine’, to znam kilka osób (w tym siebie) które jednak lubią również orkiestrową stronę B tego albumu. Naprawdę miło się słucha George’a Martina, bez kojarzenia tych dźwięków z konkretnymi obrazami z filmu.

A planowana wówczas EP-ka (z pięcioma premierowymi utworami) byłaby pewnie takim samym (albo większym!) killerem jak EP ‘Long Tall Sally’.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:30 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie wiedziałem o tej planowanej epce. Jaki utwór miał być tym piątym premierowym?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:38 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Across The Universe.

Tak miała wyglądać ta EP-ka:

Side 1
Only A Northern Song
Hey Bulldog
Across The Universe

Side 2
All Together Now
It's All Too Much

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:47 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ta EP-ka miała być w mono, ale czasy nie były już mono i format EP-ek też już był passe. Mixy mono tych pięciu utworów przygotowanych na tę niewydaną EP-kę są w boksie ‘The Beatles In Mono’ [2009]. (na monofonicznym 'Past Masters')

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 2:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Side 1
Only A Northern Song
Hey Bulldog
Across The Universe

Side 2
All Together Now
It's All Too Much


Niesamowity news jak dla mnie. Across The Universe bardzo pasuje do tego zestawu - pasowałby również do Yellow Submurine. Na tej EPce widziałbym jeszcze You Know My Name, chociaż nie mieli go jeszcze dokończonego w styczniu 69, więc w grę nie wchodziło.

Jak dla mnie największa wadą LP Yellow Submurine są 2 powtórki - to jest mało profesjonalne, przez co odczytuje ten zestaw jako przypadkowy i na siłę zmontowany. A przecież można było zamiast utworu tytułowego i All You Need Is Love dać wspomniane Across The Universe oraz...What's The New Mary Jane i wydawnictwo od razu nabrałoby dla mnie jakiegoś sensu. Mary Jane doskonale by tutaj pasowało. Nawet kosztem usunięcia Hey Bulldog (bo Mary Jane trwa tyle co 2 utwory), który pasuje tutaj jak kwiat do kożucha.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 8:57 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Pamiętam, że jako dziecko słuchałem często kasety magnetofonowej rodziców z kilkoma piosenkami z tego filmu. Największe wrażenie robił na mnie utwór All Together Now. Po prostu porywający! Pewnego dnia ze zdziwieniem usłyszałem tę piosenkę z czarno-białego telewizora, gdzie właśnie wyświetlały się cyfry i literki w miarę odliczania... I tak obejrzałem fragment Żółtej Łodzi Podwodnej! Kilkadziesiąt lat później kupiłem prawdziwą kasetę VHS i rozpakowałem jak najszybciej aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa. Okazało się, że jako dziecko nie zapamiętałem końcówki, gdzie pojawiają się prawdziwi Bitlesi. Prawdopodobnie interesowała mnie wtedy tylko część animowana. Film nadal mi się podoba. Nie mogę się doczekać kiedy córka dorośnie na tyle, żeby go mogła obejrzeć :-)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 6:18 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Cze 29, 2014 6:01 pm
Posty: 9
Oto moje oceny utworów w skali 1-5:
Yellow Submarine - 5
Only a Northern Song - 5
All Together Now - 5
Hey Bulldog - 5
It's All Too Much - 5
All You Need Is Love - 5
Pepperland - 3
Sea of Time - 3
Sea of Holes - 3
Sea of Monsters - 3
March of the Meanies - 3
Pepperland Laid Waste - 3
Yellow Submarine in Pepperland - 5
Szkoda, że utwory 2-5 nie zostały wydane na EP, choć początkowo tak miało być. Na pewno byłyby bardziej doceniane.
Podsumowując: jako całość jest to najsłabszy album Beatlesów, ale biorąc pod uwagę stronę A (tylko te utwory zostały przez nich NAPRAWDĘ nagrane) - bardzo dobry, choć nie rewelacyjny.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 6:24 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
LP "Yellow Submarine" ma jedną szczególną cechę. Najsprawiedliwiej zastał tu potraktowany George Harrison. Na sześć utworów The Beatles, dwa są skomponowane przez George'a (1/3).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 8:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Zagłosowałam klasycznie: na tytułową, "Buldoga", cudowne "All Together Now" i oczywiście bez zaskoczenia - "All you need is love".

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 11:29 am 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Kwi 13, 2014 6:57 pm
Posty: 58
It's All Too Much, Hey Bulldog i All You Need Is Love ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 3:18 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
All you need is love- to dla mnie oczywiste, ostatecznie to ponadczasowy hymn
Hey Bulldog- tekst świetny i muzyka "chwytająca za ucho", no i to urocze szczekanie pod koniec*.*
It's only a Northern song- Georgowe i takie mądre w swoim przewrotnym tekście, szczere
Pepperland- dla mnie bije niektóre normalne utwory, wiem, ze to właściwie dzieło Georga Martina, ale jako muzyka filmowa dla mnie to mistrzostwo i cieszę się, że trafiło na płyte.

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 10:11 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Only a northern song
Hey bulldog
All you need is love
All together now
It's all to much

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Ostatnio edytowany przez Nowhere_girl1990, Pon Paź 20, 2014 11:06 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 1:13 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Moje typy to: only a northern song, hey bulldog, all you need is love oraz its all too much. George wykonal kawal dobrej roboty na tym albumie :>

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 1:59 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 07, 2014 7:27 pm
Posty: 79
Argus9 napisał(a):
Jak ze wszystkim, zawsze są plusy i minusy. Ktoś, kto staje się fanem Beatlesów dzisiaj, ma absolutną łatwość dostępu do WSZYSTKIEGO, ale spada na niego ‘w jednej chwili’ kilkadziesiąt (kilkaset?) albumów, kilka (-naście) tysięcy utworów, multum zdjęć, informacji, książek, filmów, itd.
Czymś innym jest poznawanie tych ‘wydarzeń’ w czasie rzeczywistym - czekanie na premierę nowego albumu i ‘życie’ z nim np. przez rok, aż ukaże się kolejna premiera.


No właśnie. Zaczęłam słuchać Beatlesów dwa lata temu a już znam ich całą dyskografię. Szkoda... Wołabym zostawić sobie trochę 'na potem'. Całe szczęście została mi do przesłuchania Antologia i Let It Be...Naked. :D Ale te chwile poznawania... niezastąpione. Pamiętam jak uczyłam sie rozpoznawać ich głosy ( na początku odróżniałam tylko Ringo :oops: ), jak myliłam głos Paula z Johnem, jak starałam odróżnić ich na zdjęciach, pamiętam jak starałam się zapamiętać ich imiona i nazwiska; złość gdy dowiedziałam się jak umarł John... :cry:

Pierwszą książką o Beatlesach była Historia w fotografiach, czy coś takiego. Wypożyczyłam ją w bibliotece,wróciłam do domu, otworzyłam ją i....przeczytałam połowę. (Chociaż raczej obejrzałam, w końcu 3/4 książki to fotografie :wink: ). I tak zleciało mi całe popołudnie. Czytałam o She Loves You o I Want To Hold Your Hand i nie wiedziałam o co chodzi. Znałam wtedy tylko płytę Help!, i tą niebieską składankę z balkonem.

Co do filmów jeszcze nie obejrzałam A Hard Day's Night, Magical Mystery Tour, i Let It Be. Obejrzałam Yellow Submarine i Help!. Niestety Help bez polskich napisów, więc nie rozumiałam szczegółów tylko ogólną fabułę.

A wracając do tematu :wink: to All Together Now, Hey Bulldog, All You Need Is Love. Chociaż zamiast All You Need Is Love (jest także na Magical Mystery Tour) i Yellow Submarine (Revolver) mogłam zagłosować na Only A Northen Song i It's All Too Much, które uwielbiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY