Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 10:32 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Piękne zdjęcia, cudowna relacja, piękny Sean i piękna Charlotte :mrgreen:
Również niesamowicie zazdroszczę ;)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 5:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zasłuchuje się od kilku dni w akustycznej płycie i jeden utwór nie daje mi spokoju - "Shroedinger's Cat". Dla mnie to najpiękniejszy numer Tygrysowego duetu:
http://www.youtube.com/watch?v=_Osc5Zc9jSE

"Acoustic Sessions" osłabiają moim zdaniem 2 ostatnie, dużo słabsze utwory. Reszta bardzo przypadła mi do gustu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 2:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wybaczcie ale muszę to wkleić :)

Image

Och.. :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 5:18 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Lucky Sean :)

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 6:23 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Sgtpepper napisał(a):
Lucky Sean :)


Jeszcze jak! :D
Charlotte to niezła laseczka :lol:

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 9:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ekskluzywny Rolling Stone umieścił "Midnight Sun" w 50 najlepszych płyt roku, dokładnie na 33 miejscu:
http://www.rollingstone.com/music/lists ... n-20141201

Zważywszy, jak bardzo jest to niszowy projekt, jest to wielki sukces tej płyty. Mojej płyty roku zresztą.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 10:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
The Ghost Of A Saber Tooth Tiger's zapowiadają kolejne koncerty na festiwalach w Europie. W dniach 22-24 maja grają w Liverpoolu. Byłaby idealna okazja by zobaczyć Seana i odwiedzić miasto Beatli. Ciekawe po ile bilety na ten festiwal i czy dałoby się kupić tylko na dzień, w którym gra Tygrys.

PS. Znalazłem - 35 Euro za jeden dzień.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 12:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Właśnie (czyli 26 maja) ukazała się nowa EP-ka Seana i Charlotte - "GOASTT Stories". Na albumiku cztery piosenki ("Casanova", "India", "Pierrot", "Richard Brown") utrzymane w klimacie "Midnight Sun" (no może poza ostatnią, nieco wodewilową). Słuchaliście już? Moim faworytem jest - jak sama nazwa wskazuje nasączony indyjskimi brzmieniami - utwór "India".

Image

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 11:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Słucham od kilku dni tej nowej EPki. Spodobała mi się od pierwszego przesłuchania a każdy kolejny odsłuch procentuje. Z początku wielkim zaskoczeniem był dla mnie "Richard Brown" ze względu na długą introdukcję, z chopinowskim zadęciem. Choć i dalsza część jest dość niecodzienna jak na Tygrysią ekipę.
Na ten moment najbardziej chyba cenię najkrótsze i naprostrze "Pierrot", który pomimo prostoty ma coś niesamowitego w sobie. Magia. Ale muszę przyznać każdy utwór bardzo mi się podoba!
Wkurza mnie tylko trochę, że Sean i Charlotte lubują się tak bardzo w wydawaniu EPek. Mogli odczekać pół roku i wydać zawartość "Long Gone" i "Stories" jako połnometrazowy zestaw. Będę musiał je połączyć na użytek własny, bo jednak nie przepadam za płytami po 20 minut.

A co do "India" to polecam wersję live, z genialnym, wydłużonym wstepem, którego cholernie brakuje na płycie:
https://www.youtube.com/watch?v=-zDFlnvNVJ8
Utwór był już grany w 2011 roku więc to dość ograna sprawa. Dziwne, że dopiero teraz go publikują na płycie.

A tak poza tym zaczarowała mnie okładka!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 2:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Nie śledzę ich twórczości aż tak dogłębnie jak Ty, więc nie wiedziałem, że to tak "stary" utwór. Rzeczywiście z wstępem jest jeszcze lepszy. Dzisiaj posłucham "Long Gone", bo jeszcze tego nie zrobiłem.

I tak, jeszcze jedna EP-ka i powstanie pełny album :) Niestety dzisiejszy rynek muzyczny, szczególnie w wypadku młodszych/mniej znanych wykonawców, odchodzi już powoli od albumów na rzecz powrotu do mniejszych form, ale za to wydawanych częściej. Dlatego GOASTT tylko się dostosowuje do wymogów rynku. Mi też to nie odpowiada, że trzeba śledzić jakieś facebooki czy coś w tym rodzaju, żeby zobaczyć, że artysta wydał kolejną piosenkę, oczywiście w formie pliku do posłuchania/nabycia na jakimś portalu internetowym. Dlatego w wypadku artystów, którzy wydają (jeszcze) albumy na nośnikach fizycznych, wolę poczekać do wydania takiego albumu, by zapoznać się z nim w całości - mimo faktu, że wcześniej tenże artysta "wypuścił" całą zawartość albumu w pojedynczych plikach mp3. Do tego teraz na premierę nowego albumu trzeba czekać dwa razy dłużej niż np. jeszcze w latach 80. Ale to taki offtop :wink:

Muszę przyznać, że projektem GOASTT Sean pokonał Dhaniego i jego thenewno2 w moim rankingu najbardziej lubianych projektów muzycznych dzieci Beatlesów.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 10:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Całkiem niedawno odkryłem ten 42-minutowy koncert promujący "Midnight Sun". Najlepszy możliwy wariant, dla osób, które nie mogły zobaczyć Seana i Charlotte na żywo. Bardzo dobra jakość!
https://www.youtube.com/watch?v=_-lE89qWfCY

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 4:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Och, Piotrku, dzięki za to cudo!
Ale mi się szykuje uczta na wieczór!
Wspaniała rzecz! :D

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 8:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Sean Lennon rozpoczął kolejny psychodeliczny projekt pod wszystko mówiącą nazwą The Claypool Lennon Delirium. Les Claypool to członek eksperymentalnej amerykańskiej kapeli Primus, znanej z charakterystycznej mieszanki z pogranicza rocka i metalu z domieszką funkowego feelingu. Albo też z oryginalnych teledysków, z których kilka wykonano techniką animacji poklatkowej, a w innym muzycy przebrani są w gumowe kostiumy kowbojów :wink: Współpracę Lennona z Claypoolem ogłoszono w styczniu 2016 r., a w czerwcu ma się ukazać pełny, 50-minutowy album duetu oraz odbyć się koncert na festiwalu Bonnaroo. Album pt. "Monolith of Phobos" ma już listę utworów, okładkę i trzy "single":

Image

"Cricket and the Genie (Movement I: The Delirium)": https://www.youtube.com/watch?v=kZgX3N1XuPM
"Cricket and the Genie (Movement II: Oratorio di Cricket)": https://www.youtube.com/watch?v=szRouCwiCjg
"Mr. Wright": https://www.youtube.com/watch?v=Gp2EO0dtmK8

Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że poza mną i Yer Blue (jak zakładam :wink: ) znajdą się jeszcze jacyś sympatycy tego projektu :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 11:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
O, nie wiedziałem, że wyjdzie cała płyta tej kooperacji.

"Cricket and the Genie" jest znakomity. Z początku bardzo przebojowy, potem zaskakuje i intryguje. To co lubię. "Mr. Wright" też ma coś w sobie, ale jak dla mnie ma zbyt wyeksponowany bas Claypoola i w sumie więcej w nim z Primusa.
Młody Lennon ma teraz bardzo płodny okres i czego się nie dotknie to jest fantastyczne, ale nie podoba mi się, że odstawił Chartlotte. Strasznie brakuje mi jej głosu, to był jeden z pierwiastków wyjątkowości GOASTT, którego bardzo zabraknie na płycie The Claypool Lennon Delirium.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 6:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fangorn napisał(a):
Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że poza mną i Yer Blue (jak zakładam :wink: ) znajdą się jeszcze jacyś sympatycy tego projektu :)

Mimo, że „to wszystko już było” :) , The Delirium jest całkiem fajne, ale to dlatego, że od razu słychać tam, jak żywą, brytyjską rock-pop-psychodelię drugiej połowy lat 60. - i takie stare jeżozwierza :wink: jak ja od razu słyszą tu dziesięć wykonawców/utworów z tamtych czasów, ale nie o jeżozwierzy chodzi - ciekawe CZY taka propozycja ma szanse przebić się (licznie) do młodych odbiorców?

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 7:42 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
W przeciwieństwie do dotychczasowych dokonań Seana obecna propozycja trochę szerzej przebija się do odbiorców, choć raczej niekoniecznie głównie młodych :)
Miło jest kiedy w drodze do pracy w radyjku pojawiają się dobrze już znajome dźwięki Cricket and the Genie, a zdarzyło mi się to zarówno dzisiaj, jak i w poniedziałek (w obu przypadkach między 6:45, a 7:00). Przy okazji dowiedziałem się, że ten utworek był w zeszły piątek piosenką dnia w Trójce, tak więc mimo że projekt wydaje się niszowy, to gdzieś tam udało mu się nieco przebić do masowego zjadacza radia :) Ciekawe czy przełoży się to jakoś na dalszą obecność Cricket and the Genie chociażby na trójkowej liście.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 8:51 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Mnie się podoba. Lubię takie "rasowe" dźwięki. Warto zatem poczekać do czerwca by posłuchać całego albumu. Tak to wygląda.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 27, 2016 7:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
"Cricket and the Genie" po kilku przesłuchaniach niesamowicie zyskuje, do tego stopnia, że chyba jest to dla mnie utwór na miarę "Moth To A Flame".

Duet The Claypool Lennon Delirium zapowiedział potężną trasę po USA na lato. Kto wie, może promocja nowej płyty dotrze i do Europy.

Tak sobie myślę, że brak Charlotte w nowym projekcie Seana byłby usprawiedliwiony gdyby było to spowodowane ciążą ;) Na co zresztą od lat liczę ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 5:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Płyty "Monolith of Phobos" kooperacji młodego Lennona i Caypoola słucham od dobrego miesiąca. Z początku nie do końca akceptowałem rolę basisty Primusa, wolałem więcej Seana, ale po czasie proporcje jakie są na płycie bardzo mi podpasowały. Claypool nadaje płycie szorstkości i funkowych rytmów, Lennon delikatności, melancholii oraz psychodelii. Wymieszanie jednego z drugim daje świetny efekt, chociaż u mnie nie od razu to zadziałało. Oprócz banalnego acz całkiem niezłego "Oxycontin Girl" każdy utwór nazwałbym osobnym arcydziełem. Czy to mroczny i wyciszony Sean w "Bubbles Burst" i "Boomerang Baby" na poziomie ballad ojca Johna, czy też szaleńczy i nieco groteskowy Claypool w "Captain Lariat", lub innym razem gdy panowie łączą siły - poziom jest zniewalający. Moim cichym faworytem jest jednak instrumentalny, wyciszony "There's No Underwear in Space" zamykający płytę. Wręcz depresyjny fragment o niesłychanej sile rażenia.
"Monolith of Phobos" i "Midnight Sun" stawiam mniej więcej na równi. 9/10.

Czekam na kolejny krok Seana. Z kimkolwiek zrobi kolejną płytę, z pewnością będzie to coś wyjątkowego. I marzę o koncertach w pobliżu Polski, wszystko jedno z jakim składem i pod jakim szyldem. Moje muzyczne marzenie nr 1 to w końcu zobaczyć go na żywo. Na razie do września gra wyłącznie za oceanem. Ciekawostka: na nowej trasie Sean z zespołem gra wydłużoną wersję "Tomorrow Never Knows":
https://www.youtube.com/watch?v=yMXC9M-nMxE
Średnio to im wychodzi ;) Lepiej eksponować autorski repertuar.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 24, 2018 12:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jest zapowiedź nowej płyty The Claypool Lennon Delirium, która wyjdzie w lutym 2019 roku. Czekam na nią z emocją porównywalną do "Egypt Station". Tym bardziej, że pierwszy singiel jest po prostu rewelacyjny (jak praktycznie wszystko czego się ostatnio dotknie młody Lennon):

https://www.rollingstone.com/music/musi ... xDroCQcEew

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY