Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Film "Good Ol' Freda!"
PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 11:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W 1963 roku George Harrison na świątecznej płycie Beatlesów przeznaczonej dla członków fanclubu wykrzyknął podziękowania dla Fredy Kelly z Liverpoolu. Pozostała trójka Beatlesów odkrzyknęła w odpowiedzi „Good Ol’ Freda!”

Kim była Freda Kelly? Otóż Freda Kelly była sekretarką The Beatles w latach 1962-1972. Freda spędzała dużo czasu z Beatlesami, pomagała rodzinom Beatlesów , pełniła funkcję prezesa Oficjalnego Fanclubu The Beatles.

Obecnie Freda pracuje nad dokumentem zatytułowanym: “Good Ol’ Freda” w którym wyjawi mnóstwo osobistych wspomnień związanych z The Beatles. Film powstanie jeśli Freda uzbiera 50 tysięcy dolarów do 11 listopada tego roku. Każdy z fanów The Beatles może wspomóc projekt wpłacając chociażby jednego dolara. W podziękowaniu za pomoc finansową osoby otrzymają różne niespodzianki: zdjęcia Fredy z Beatlesami. Przykładowo jeśli ktoś wpłaci 25 dolarów otrzyma kopię DVD i zdjęcia, można nawet wygrać lunch z Fredą. Więcej szczegółów dotyczących dotacji pod tym adresem:
http://www.kickstarter.com/projects/121 ... d-ol-freda

Niedawno Freda Kelly podzieliła się swoimi wspomnieniami w audycji radiowej Seattle’s Bob Rivers Show.
Pierwsze spotkanie z The Beatles opisała tak: „Poznałam Beatlesów przez Briana Epsteina dla którego wtedy pracowałam. Spędzałam czas z nimi w Cavern gdzie grali podczas lunchu .Miałam wtedy 17 lat i chodziłam do Cavern aby zjeść zupę, a Beatlesi grali 2-3 razy w tygodniu od 12 do 14.”

Na pytanie jak odbierała zalotne uśmiechy Paula kierowane do niej ze sceny, Freda śmiejąc się stwierdziła, że „Paul uśmiechał się w ten sposób do wszystkich i nadal tak robi”

Freda opowiedziała też historyjkę o tym jak została zwolniona przez Johna Lennona. Johna zezłościł fakt, że Freda jednego razu poszła do garderoby Moody Blues, gdzie chciała z nimi się przywitać po ich występie. Kiedy wróciła, John ją zapytał, gdzie była. Kiedy powiedziała Johnowi, Lennon stwierdził: „ Cóż, jeśli wolisz być z Moody Blues idź do nich, jesteś zwolniona”. Freda myślała, że to był żart, ale następnego dnia przekonała się, że John mówił serio. Porozmawiała z pozostałą trójką, a oni zszokowani decyzją Johna powiedzieli jej: „Nie nie Freda, my wciąż ciebie potrzebujemy”. Po tym wszystkim John przyszedł do niej i musiał się przed Fredą dużo płaszczyć, by zgodziła się pozostać ich sekretarką.

Na pytanie czy randkowała z jakimkolwiek Beatlesem odpowiedziała śmiejąc się: Tak, wychodziliśmy razem na różne party itd...”. Freda nie chciała powiedzieć który z Beatlesów najlepiej całował.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o ulubione piosenki The Beatles. Freda stwierdziła, że: „Wow pomyślmy więc, myślę, że to będzie Slow Down, głównie dzięki wokalowi Johna, Here There and Everywhere, I Saw Her Standing There, Please Please Me (przede wszystkim dlatego, że to był ich pierwszy number one). Lubię też bardzo I Saw Her Standing There z wiadomych powodów: ‘she was just 17’. Tak naprawdę, kocham wszystkie piosenki The Beatles.

A kto jest ulubionym Beatlesem? „Każdy z nich... – odpowiedziała Freda”.

Ze względu na brak czasu nie przetłumaczyłam wszystkiego, więcej na temat Fredy i jej przygody z Wielką Czwórką można przeczytać tutaj:
http://www.examiner.com/john-lennon-in- ... r-on-air-1

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 12:16 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wielkie dzięki za informację! Jeśli dokument się ukaże, będzie to dość ważny materiał na temat Beatlesów. Freda, oprócz tego, że stała na czele oficjalnego Fan Clubu, dużo czasu spędzała z rodzinami muzyków. Fajnie zatem będzie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, jak oni postrzegali i przeżywali ten cały szał związany z uwielbieniem ich najbliższych. Poza tym, niewiele osób znało tak prywatnie Beatlesów jak ona - od wczesnych czasów Cavern po rozwiązanie zespołu.

Noelka napisał(a):
W 1963 roku George Harrison na świątecznej płycie Beatlesów przeznaczonej dla członków fanclubu wykrzyknął podziękowania dla Fredy Kelly z Liverpoolu. Pozostała trójka Beatlesów odkrzyknęła w odpowiedzi „Good Ol’ Freda!”

Omawiany fragment, można usłyszeć tutaj :wink:

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 9:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Wywiadu z Fredą Kelly można posłuchać tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=-e8Ch_eJ8Hc&noredirect=1

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 1:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dobra wiadomość. Zostały tylko dwa dni do zakończenia akcji, a Freda Kelly uzbierała już ponad 51 tysięcy dolarów. Super!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 7:06 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Czy ktoś już dostał DVD z Kickstartera?

Ja właśnie tak :) Wspaniale się składa, na Mikołajki i na dzień wolny z pracy!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 7:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Do mnie też zapukał listonosz. Dzisiejszy wieczór spędzam z Fredą! :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 7:33 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Szkoda, że nie usiądziemy na tej samej kanapie :)
Ale tak patrzę na poprzednie posty w temacie i nie mogę uwierzyć... 2011 rok... zleciało w mig!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 1:36 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja już obejrzałam. Dokument oglądało mi się z ciekawością, aczkolwiek... chyba spodziewałam się nieco więcej ciekawostek "z wewnątrz". Ale generalnie moja ocena jest jak najbardziej pozytywna i cieszę się, że chociaż w ten sposób mogłam "poznać" Fredę, która wydaje mi się bardzo miłą osobą. A na koniec zakręciła mi się w oku łza. Jednak nie chciałabym przeżywać końca fanklubu :(

PS W materiale jest polski akcent ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 11:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Domyślałam się, że Freda Kelly nie zdradzi niczego nowego, pomimo to, fajnie jest zobaczyć Beatlesów oczami sekretarki. Dowiemy się, który z Wielkiej Czwórki miał najfajnieszą rodzinkę,itd... Przez cały film siedziałam jak zaczarowana, bo czułam się jakby jakaś dobra ciocia opowiadała mi niesamowite historie. Freda ujmuje swoją skromnością i lojalnością. I aż dziw, że takiej osobie nie przewróciło się w głowie. Mi też łezka się zakręciła, ale tylko przy momentach gdy dowiadujemy się jakie smutki dotknęły Fredę i czego nie zdążyła zrobić. Bardzo miły gest zrobił Ringo Starr występując na końcu filmiku. Niektórzy się zastanawiali dlaczego Paul McCartney tego nie zrobił. Może dlatego, że w dokumencie pojawia się Angie McCartney, macocha Paula?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 2:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Mnie film trochę rozczarował. Po wszystkich wielkich recenzjach płynących z festiwali i branżowych magazynów spodziewałem się być może czegoś lepszego. No cóż, za bardzo chyba nastawiłem się, że będzie to kolejny - dość rzetelny - dokument o The Beatles, opowiadany oczami osoby, która była w centrum wydarzeń. Zamiast tego dostałem historię kogoś, kto "otarł" się o zespół i w jakimś tam sposób stał się ważnym elementem całej układanki - tak przynajmniej zostało to przedstawione w tym obrazie. Nie twierdze, że film jest zły i niewarty grosza! Jest dobry i godny polecenia, choć tak jak pisała Noelka - raczej niewiele dowiemy się o samym zespole. Przynajmniej o tych rzeczy, o których byśmy jeszcze nie wiedzieli. Fajnie natomiast słucha się samej Fredy, której wypowiedzi mogłyby być rewelacyjnym dodatkiem choćby do Anthology.

Na koniec dobra informacja - z racji tego, że film można już znaleźć w internecie, trwają prace nad polskimi napisami, które powinny się ukazać na naszej stronie w ciągu kilku nadchodzących dni :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 1:24 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Jakby ktoś mnie zapytał jakieś pół roku temu co ma wspólnego z The Beatles Freda Kelly, odpowiedziałbym, że nie mam pojęcia. Po obejrzeniu filmu dokumentalnego "Freda. Dziewczyna wszystkich Beatlesów" dosłownie zawstydziłem się przed samym sobą. Przez dziesięciolecia czytam książki, oglądam filmy i słucham audycji radiowych o zespole a pominąłem tak ważną osobę jaką jest Freda Kelly. Usprawiedliwiłem się od razu, że nikt o niej nie wspominał. Dopiero ten film ukazał jak ważną rolę odegrała w historii Beatlesów.
Film dla mnie jest jednym z lepszych dokumentów jaki oglądałem. Opowiada go kobieta, która była z nimi od początku, na dobre i na złe. Wierzyła w ich talent. Zaskoczyło mnie, że potrafiła przy całym szaleństwie beatlemanii zachować dystans do tego co się dzieje. Co najważniejsze swoimi słowami pięknie opowiada relacje rodzinne jakie panowały w domach Ringo, Georga, Paula i Johna. Wręcz powstrzymuje się, żeby nie zdradzić intymnych rzeczy. Takie rzeczy wiedzą tylko ci co byli wśród nich. W filmie nie ma dosłownie nic o muzyce, ale są opisane miejsca gdzie grali, przeżycia jakie towarzyszyły dziewczynie, która mając 17 lat wkroczyła w świat show biznesu.
W filmie, córka Fredy mówi, że mama mogła być bogata jakby wydała książkę o współpracy z Beatlesami i Brianem Epsteinem. Dobrze, że powstał film, książkę potraktowano by jako chęć dorobienia się na sławie zespołu.
Film ukazał ciepło tej kobiety i jej wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz Beatlesów.
Ona opowiedziała swoją historię, którą przeżyła w biurze jako sekretarka w firmie Briana Epsteina.
macho napisał(a):
Mnie film trochę rozczarował. Po wszystkich wielkich recenzjach płynących z festiwali i branżowych magazynów spodziewałem się być może czegoś lepszego. No cóż, za bardzo chyba nastawiłem się, że będzie to kolejny - dość rzetelny - dokument o The Beatles

Ja właśnie na taki film czekałem. Takie normalne spojrzenia kogoś kto był w oku cyklonu i widział co dobre i co złe.
Moim zdaniem ten film został zrobiony ludziom, którzy już mają podstawową wiedzę o Beatlesach. Nie oczekiwałem, że w przeciągu 1,5 godziny sekretarka opowiem nam historię 10 lat współpracy z zespołem.
Polecam ten film!
Dziękuję Macho za zaproszenie do kina na ten film. :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 8:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Mnie film nie rozczarował... Podziwiam siłę charakteru Friedy... mieć taką sekretarkę to skarb! Pieniądze i sława to nie wszystko..... Zgadzam się, że faktycznie zabrakło Paula obok Ringo.... była to o taka kropka nad "i" w filmie. Podsumowując film jednym zdaniem- fajna sentymentalna podróż do przeszłości. Osobiście - polecam.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 11:24 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Info z Examinera :)
Postać Fredy tak bardzo ujęła muzyka z Baltimore Tony Sciuto, że napisał o niej piosenkę:
http://youtu.be/mYEr6zFib2M

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 1:46 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
WRESZCIE!!!
Wreszcie obejrzałam film!!! Oraz nabyłam DVD.
W weekend w Dublinie odbywał się festiwal beatlesowski, w jego ramach zrobiono właśnie pokaz filmu... oraz zaproszono Fredę Kelly :) Nagrałam część wywiadu z nią, ale niestety w krótkich kawałkach (bo miałam BARDZO mało miejsca na telefonie, i bałam się że lada chwila mi przerwie nagranie, kasując wszystko co się nagrało wcześniej z wywiadu). Postaram się to w najbliższych dniach zrzucić przez Adobe Premiere i załadować na YouTube.

Freda Kelly była przesympatyczna! Po projekcji filmu i wywiadzie, pytała się każdego, kto jest jego ulubionym Beatlesem i dołączała do autografu (czy też może do kupionego DVD) za darmo zdjęcie tegoż Beatlesa - a były różne. Łezki mi trochę popłynęły.

Podczas Q&A podniosła się jedna osoba, która miała ze sobą list od Fredy Kelly, trzymany przez tyle lat!!! Kobieta ma największą prywatną kolekcję Beatles memorabilia (jak to się mówi po polsku?) w Irlandii i widziała ich na żywo podczas ich jedynego występu Irlandii w 1963. Będzie z nią w tym roku robiony wywiad przy okazji telewizyjnego dokumentu telewizji irlandzkiej a propos tego występu. Jeśli uda mi się zdobyć link - nie omieszkam zamieścić.

Padło też pytanie kto tańczył najlepiej - podobno Ringo! Zaraz potem George.

A tutaj moje fotki z Fredą:)
Image

Image

I fotka, którą dostałam od Fredy, to jest print oczywiście autografu, a nie oryginalny autograf.
Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 11:33 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Gratuluję spotkania z Fredą! Zazdroszczę jak nie wiem co ;) Asiu, może napisałabyś jakąś dłuższą relację ze spotkania fanów w Dublinie?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 5:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ojej! Ja także gratuluję i dołączam się do prośby Kasi o dłuższą relację! Z największą przyjemnością bym poczytała!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 11:35 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Jasne! Jeśli nie wezwą mnie do pracy (jestem zastępcą), to powinnam mieć 2-3 dni wolnego teraz i powinnam zdążyć coś skrobnąć.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY