Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 10:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
25 września ruszy kolejny Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny i jak zawsze organizatorzy przygotowali szereg muzycznych atrakcji. Oprócz warsztatów i konkursów będzie można posłuchać również koncertów gwiazd muzyki. Jednym z wykonawców, który zagra jest David Spinozza :D

Spinozza to amerykański gitarzysta, który w 1971 roku pracował z Paulem McCartneyem przy nagrywaniu płyty "Ram". Dwa lata później jako muzyk sesyjni dogrywał swoje partie na płyty Johna Lennona ("Mind Games") i Yoko Ono ("Feeling the Space")

"Gdy pracowałem z Lennonem, odkryłem, że nie ma pojęcia o tym, że wcześniej nagrałem płytę z Paulem. Trochę się obawiałem, że gdy sprawa wyjdzie na jaw, zostanę po prostu wyrzucony. Któregoś dnia Lennon jednak to odkrył i ku mojemu zdziwieniu tylko skomentował: "On wie jak dobrać sobie dobrych ludzi" :wink:

W 1974 roku David znów rozpoczął prace z Yoko nad jej płytą "A Story" (która wydana została dopiero w 1997 roku). Tym razem nadzorował prace innych muzyków i był współproducentem albumu. Przygotowywał się również z jej zespołem przed trasą po Japonii, lecz zaraz po jej rozpoczęciu rozstał się z grupą. W 1980 roku Ono znów skontaktowała się ze Spinozzą w celu wyrażenia przez niego zgody na wydanie utworu "It Happened", który nagrany był podczas sesji do płyty "A Story" a miał znaleźć się na stronie B singla "Walking on Thin Ice" - wypuszczonego jako hołd dla zmarłego Johna Lennona. Muzyk oczywiście się zgodził i utwór (z nową codą nagraną przez zespół muzyków z "Double Fantasy") znalazł się na płycie.

W międzyczasie (1977) David zagrał również na płycie Ringo Starra "Ringo the 4th", dzięki czemu zdobył honorowy tytuł "człowieka, który grał z trzema Beatlesami" :wink:

Koncert Davida Spinnozy odbędzie się 6 października w Akademii Muzycznej w Katowicach. Bilety w cenie 80/90 złotych.

Więcej info na http://www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY