Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:39 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 9:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Teraz już wiem, skąd u niektórych się wzięło nagłe zainteresowanie wampirami ;-) Sean Lennon popełnił kolejną płytkę, tym razem ścieżkę dźwiękową do filmu: "Rosencrantz And Guildenstern are Undead"

Image

Na angielskim amazonie można wysłuchać fragmenty wszystkich utworów: http://www.amazon.co.uk/Rosencrantz-Gui ... 794&sr=8-2

Naszego admina powinien zainteresować w szczególności utwór: "Czaszka Joryka" :D

Kilka ciekawostek muzycznych i filmowych znajdziecie pod tymi linkami:

http://undeadflick.com/themusic.htm
http://www.chimeramusic.com/undead.html

Po przesłuchaniu fragmentów, stwierdzam, że nawet miło się tego słucha. Czasem niektóre utwory przypominają klimaty z Friendly Fire.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 04, 2009 6:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Ta okładka.... brrr -ma synek coś z charakteru mamusi.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 8:06 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dostępność tej płyty jest niewielka. Mało się o niej mówi.
Nie przepadam za muzyką filmową ...przy czym oczywiście takiej na przykład A Hard Day's Night nie uważam za muzykę filmową :)
Kupić, czy nie kupić? Oto jest pytanie. :D

Na marginesie - czy nasi przyjaciele recenzowali już to wydawnictwo? Tradycyjnie pogubiłem się w złożonej strukturze ...internetu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 10:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Faktycznie, płyty nie można kupić za pośrednictwem Merlinu czy Empiku. Oczywiście na Amazonie czy HMV można kupić płytkę za niecałe 10 funtów.
Nasi przyjaciele nie recenzowali płytki, nawet chyba o niej nie wspomnieli, ale być może źle szukam.
Jak pod choinką znajdę tę płytkę, to coś więcej o niej napiszę.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Odświeżam temat, bo od paru godzin jestem posiadaczką albumu Seana. Udostępniam tę płytkę pod tym linkiem: http://www.sendspace.com/file/fsr9ge tylko dlatego, że płytkę można kupić jedynie w amazonie (mowa o angielskim), który z niewiadomych powodów dyskryminuje klientów z Polski.
Jeśli ktoś by był zainteresowany kupnem tej płytki, to chętnie pomogę.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 1:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Odświeżam temat, bo od paru tygodni jestem posiadaczem tego albumu (w chimerowym kartoniku z naklejką - czyli po prostu egzemplarz promocyjny rozprowadzany przez Chimera Music).
Jeszcze do niedawna płytę można było kupić poprzez stronę Chimery http://chimeramusic.goodbarry.com/ , ale już się wyprzedała w wersji CD i można ją nabyć jedynie w formie winyla (z darmowym kodem do mp3), bądź cyfrowej - w cenie 10usd, co przy dzisiejszym kursie dolara jest całkiem akceptowalną kwotą.

O ile muzyczka jest w miarę ok, a momentami nawet ok+, to bardziej polecam pozostałe albumy z udziałem Seana także dostępne poprzez podaną powyżej stronę wytwórni.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 1:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Noelka napisał(a):
Teraz już wiem, skąd u niektórych się wzięło nagłe zainteresowanie wampirami ;-)


A Figę! Wszystko przez musical Romana Polańskiego "Taniec Wampirów", którego polska wersja, była tak genialna, że w dniu dzisiejszym kocham musical wszelaki i polubiłam język niemiecki.

A wracając do wątku głównego, jakoś nie mogę się przekonać do tego OST-u. Jest ok, jak prawie wszystko, co robi Sean, ale... Friendly Fire to nie jest. Już wolę ten, popełniony przez Dhaniego i spółkę do filmu "piękne istoty".

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 4:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Nie wiem czy zakładać osobny temat, ale Sean popełnił w międzyczasie kilka kolejnych projektów, w tym napisał ścieżkę dźwiękową do kolejnego filmu - Alter Egos (ja tam obejrzałem go z przyjemnością, choć średnie oceny ma rzędu 4/10 - ja tam bym mu spokojnie dał co najmniej 4,5 :) ).
Dla miłośników bardziej eksperymentalnych klimatów jest też spontaniczna kolaboracja Seana w ramach projektu Mystical Weapons (tytuł albumu taki sam), a lubującym się w rzewnych melodiach i pięknych głosach polecam albumik Kemp & Eden - Black Hole Lace, gdzie Sean podgrywa na wszelakich instrumentach swojej dziewczynie i jej koleżance oraz jest współautorem około połowy nagrań.

Mógłbym w sumie zainteresowanym podrzucić te albumy, ale zanim sam je kupiłem odkryłem program Spotify, gdzie rejestrując darmowe konto i znosząc krótkie reklamy co kilkanaście minut, można zapoznać się z nimi wszystkimi (oraz milionami innych utworów).

A może ktoś już słyszał coś z tych płytek? Jak wrażenia?

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 10:34 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
hans80 napisał(a):
Nie wiem czy zakładać osobny temat, ale Sean popełnił w międzyczasie kilka kolejnych projektów, w tym napisał ścieżkę dźwiękową do kolejnego filmu - Alter Egos (ja tam obejrzałem go z przyjemnością, choć średnie oceny ma rzędu 4/10 - ja tam bym mu spokojnie dał co najmniej 4,5 :) ).
Dla miłośników bardziej eksperymentalnych klimatów jest też spontaniczna kolaboracja Seana w ramach projektu Mystical Weapons (tytuł albumu taki sam), a lubującym się w rzewnych melodiach i pięknych głosach polecam albumik Kemp & Eden - Black Hole Lace, gdzie Sean podgrywa na wszelakich instrumentach swojej dziewczynie i jej koleżance oraz jest współautorem około połowy nagrań.

Mógłbym w sumie zainteresowanym podrzucić te albumy, ale zanim sam je kupiłem odkryłem program Spotify, gdzie rejestrując darmowe konto i znosząc krótkie reklamy co kilkanaście minut, można zapoznać się z nimi wszystkimi (oraz milionami innych utworów).

A może ktoś już słyszał coś z tych płytek? Jak wrażenia?



Cześć i dzięki za obszerne niusy w sprawie Seana.
Płytek jeszcze nie miałam okazji posprawdzać, ale kiedyś na pewno się za to zabiorę (bo jak nie ja, to kto? ;) ). Aczkolwiek od eksperymentalnych rzeczy staram się trzymać jak najdalej... No, ale zobaczymy, co tam wymyślił znowu...
pozdr.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY