Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 1:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
macho napisał(a):
Stolica (szalu na mnie nie robiąc)

Uwielbiam Cię, macho! Stolica Ciebie uwielbia! Mój łoś Ciebie uwielbia!

Nic nie mogę dodać do relacji. No nie.

Anię i Noelkę zapraszamy na grudzień. Będę raczyć herbatą (w tym roku biorę termos na pewno) i ciasteczkami (upiekę, a co, trzeba jakoś zachęcać). A ja teraz wszystkim pokazuję autografy naszej dolnośląskiej trójcy. Patrzcie, patrzcie, to moi przyjaciele, którzy dali mi lizaka czerwonego, z którym cały piątek paradowałam po szkole! Tak właśnie było.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dziękuję Olu za zaproszenie, niestety nie będę mogła zawitać w grudniu do Warszawy :( Macho mi powiedział, że jesteś prawdziwym Aniołem :)

Pozdrawiam
Kasia

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 5:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Nareszcie działa strona!
No cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w Warszawie, która szału nie robi, możesz śmiało dać znać. A aniołem jestem, prawda, ale nie takim prawdziwym. Skrzydła mam na sznurkach do piżamy przyczepiane. Ot i cała tajemnica.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 12:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Dzięki za zaproszenie! Zajrzałam do kalendarza - 8 grudnia to poniedziałek w tym roku - nbo to nie dam rady zawitać na ulicę Johna Lennona o godzinie 17.00 - za daleko mi do stolicy :cry: 4 godziny jazdy...

a tak w temacie Yoko- kto by tam przyszedł na jej wystawę, gdyby nie związała się z Johnem? Czy ktoś by się wogóle takową sztuką zainteresował?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 1:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Być może (a nawet z pewnością) nie poznałbym Yoko, gdyby nie związała się z Johnem, ale w Warszawie poszedłem na JEJ wystawę i to JĄ, a nie żonę Johna chciałem zobaczyć. A muszę dodać, że podkład muz..., to jest podkład dźwiękowy do filmu "Fly", jest obecnie jednym z ulubionych słuchowisk mojej niespełna dwuletnie córy. Strasznie się cieszy, jak Yoko skrzeczy :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 7:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Nono, co za gust muz... dźwiękowy! W takim młodym wieku!

A ja poszłam na żonę Johna, ale już teraz stała się dla mnie Yoko i następnym razem, jeśli takowy nastąpi, pójdę właśnie na nią, jakkolwiek nie nazwałabym tego, co robi, najwyższą sztuką. Po prostu sympatyczny z niej człowiek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
No właśnie- wykorzystuje (niezamierzenie) fakt bycia panią Lennon....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:20 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Audrey napisał(a):
[...]jakkolwiek nie nazwałabym tego, co robi, najwyższą sztuką. [...]

Z całą pewnością nie najwyższą :) Ale mimo wszystko niektóre jej pomysły mi się podobają (jak choćby drzewko życzeń), a niektóre intrygują (nie tyle jako sztuka, choć do końca tego jej nie odmawiam, a bardziej jako pewnego rodzaju ciekawostki).
Ale mimo wszystko najbardziej cenię Yoko za jej muzykę i to pewnie jest najsilniejszy punkt zaczepienia dla mojej sympatii do niej :)

Ania1 napisał(a):
No właśnie- wykorzystuje (niezamierzenie) fakt bycia panią Lennon....

Nie widzę w tym nic złego. Ot tak się jej życie ułożyło.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Hans stwierdził:
Cytuj:
Ale mimo wszystko najbardziej cenię Yoko za jej muzykę i to pewnie jest najsilniejszy punkt zaczepienia dla mojej sympatii do niej

Karolku - odważny jesteś. Podoba Ci się wokal Yoko? Czy bardzije cenisz linię melodyczną utworów jakie wykonuje?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 10:06 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Podoba, to może za dużo powiedziane :) Znam głównie muzykę z kilku ostatnich albumów Yoko i chociaż kilku utworów chętnie bym się pozbył, to reszta bardzo mi przypasowała. Jako całość, czyli podkład muzyczny, tekst oraz głos Yoko. Zgadzam się, że nie jest to muzyka która każdemu musi się spodobać, ale sam często do niej wracam i nie robię tego, żeby się umartwiać ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 8:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
hans80 napisał(a):
Ale mimo wszystko niektóre jej pomysły mi się podobają (jak choćby drzewko życzeń), a niektóre intrygują (nie tyle jako sztuka, choć do końca tego jej nie odmawiam, a bardziej jako pewnego rodzaju ciekawostki).


Akurat wybrałam się na wystawę powtórnie w towarzystwie swojej polonistki i się zastanawiałyśmy, na ile jej pomysły są oryginalne. Drzewka życzeń już były. I rzeczywiście sobie przypominam... Takie z zawiązywaniem wstążeczek na Wielkanoc czy wkładaniem karteczek do środka - różniaste. Wiesz, tydzień po otwarciu drzewko nie wyglądało tak ładnie. Było całe w sznurku i karteczkach, a najwyżej sterczały gałęzie z uschniętymi listkami. Można było pokiwać głową, czytając życzenie: żeby te wszystkie kartki zakwitły.

A moim kolegom najbardziej podobały się znaczki z sutkami i łonami.

Yoko śpiewa dość koszmarnie, poznałam ułameczek jej twórczości i mi wystarczy - jest na poziomie wokalu. Potraktowałam to jako ciekawostkę - na jeden raz i bez zamiaru powtórki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 10:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Wolę określać jej śpiew jako "charakterystyczny", ale w sumie mogę przyznać Ci Olu rację - Yoko śpiewa koszmarnie :) Tyle, że ta mieszanka jej wokalu z naprawdę fajnie zagraną muzyką (mam głównie na myśli płytę Rising) jakoś do mnie przemawia, choć też oczywiście nie we wszystkich wcieleniach. Nie jest to muzyka wobec której jest się obojętnym. Można ją polubić bądź znienawidzić. Absolutnie rozumiem, że zdecydowana większość społeczeństwa wybiera drugą opcję ;)

A mogę spytać który ułameczek twórczości Yoko poznałaś?

Też byłem ponownie na wystawie i wiem jak po jakimś czasie wyglądało drzewko życzeń. Stało się mniej drzewkiem, a bardziej życzeń, ale mimo wszystko pomysł w dalszym ciągu mi się podobał (nawet jeśli nie był oryginalny, to do przesłania propagowanego przez Yoko mi pasuje), a postępująca brzydota też jakoś tam wpisywała się w ogólną aurę sztuki Yoko.

Olu, masz jak najbardziej normalnych kolegów :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 15, 2008 10:18 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ania1 napisał(a):
a tak w temacie Yoko- kto by tam przyszedł na jej wystawę, gdyby nie związała się z Johnem? Czy ktoś by się wogóle takową sztuką zainteresował?

Kiedyś zacząłem się interesować muzyka konkretną i w ten sposób doszedłem do takich osób jak Pierre Schaeffer, Pierre Henry, John Cage... Idąc dalej tropem otarłem się trochę o informacje na temat grupy Fluxus i tak dotarłem do Yoko Ono i tego co robiła. Niestety nie jestem w stanie teraz powiedzieć czy zacząłem się nią interesować dlatego, że była z Johnem...czy dlatego, że jakaś jej praca kiedyś mnie urzekła :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 15, 2008 11:18 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Będę szczera: - do mnie "sztuka" Yoko nie dociera
Nie kocham jej wokalu- nie miejcie o to żalu....
Gdyby nie była żoną Dżona - nie zainteresowałaby mnie ona....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: .
PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 5:54 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Paź 22, 2008 10:13 pm
Posty: 6
Miejscowość: Niebyt
ja lubię Yoko od nocy z 5 na 6 grudnia keidy to obejrzałam film "Zabiłęm Johna Lennona" na dwójce... Przez miesiąc byłąm jej fanką uważając Lennona za małe koło u wozu, ale w końcu go polubiłam i teraz lubię ich bardzo tak samo...

_________________
"Imagine all the people living live in peace" - John Lennon


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2009 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzis mija rok od tego całego Yokowydarzenia ze zlotem yokowym włącznie.
Nie dajmy tym chwilom przejsć w zapomnienie...może macie jakieś niepublikowane zdjecia czy filmiki? Wiele bym dał za zapis wideo całego performensu pani Lennon.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 12:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Halo...czyżbym nie wysłał Ci materiału jaki udało się nam zrobić podczas wspólnego spotkania pod sceną? Co prawda pamiętam, że urwał nam się na trochę kontakt zaraz po tym wydarzeniu... ale wydawało mi się, że zdjęcia i materiał video pod postacią zbiorczego krążka DVD poleciał również do Twoich bram. Jakby coś to pisz - podeślę Ci kopię! Swoją drogą to bardzo miłe było uścisnąć dłoń Yoko :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 4:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nieee no, znaczy tak, wszystko mi wysłałes, tylko mi chodziło, że może ktoś ma coś ekstra ;) Ale dziwnym trafem moje prośby zostały wysłuchane i chyba jakos dzien po napisaniu tego posta na TVP Kultura było chyba z pół godziny o tym całym wydarzeniu, pewnie z okazji rocznicy. Jednak materiał byl prawdopodobnie z pierwszego dnia pobytu Yoko, bowiem w ogole nie było jej performersu ani nawet nas.
Był za to wywiad z Yoko (siedziała sobie na tych trumnach), były migawki z projekcji "Muchy", były pierwsze mazniecia na tych jeszcze wówczas gołych ścianach i dużo innych ciekawostek, o których już zdazyłem zapomniec.
Zapamietałem za to jedna ciekawą rzecz z wywiadu - Yoko tłumaczyła dlaczego "Mucha" była wyświetlana z 6 odbiorników na raz; postanowiła podejśc do sprawy artystycznie, żeby zwielokrotnic efekt poprzez ukazanie kilku scen jednokrotnie, czy jakos tak. Że nie chciała zwykłego, konwencjonlanego pokazu jej filmu, wiadomo Yoko Ono.

Niestety nie nagrałem, bo nie mam jak, a było to warte uwiecznienia.

A wracjac do zapisów video, to wciaż nie moge przeboleć, że nie ma w nim naszych uścisków dłoni z Artystka, dlatego marze i beda marzyc o zapisie video całego performersu ;) Na pewno ktos to zarejestrował, może kiedyś TVP Kultura go wyemituje, może na druga rocznice...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 12:55 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
macho napisał(a):
Halo...czyżbym nie wysłał Ci materiału jaki udało się nam zrobić podczas wspólnego spotkania pod sceną? Co prawda pamiętam, że urwał nam się na trochę kontakt zaraz po tym wydarzeniu... ale wydawało mi się, że zdjęcia i materiał video pod postacią zbiorczego krążka DVD poleciał również do Twoich bram. Jakby coś to pisz - podeślę Ci kopię! Swoją drogą to bardzo miłe było uścisnąć dłoń Yoko :wink:

pozdrawiam
macho


Czy mogłabym się bezczelnie wkręcić w rozmowę i złożyć ręce w pobożnej prośbie?
Tak strasznie chciałabym kopię tych materiałów... Jeśli oczywiście to nie są jakieś takie tylko Wasze prywatne rzeczy (bo z rozmowy to jasno nie wynika)?
Tak się składa, że zginęło mi wszystko z tamtego dnia. Komputer szlag trafił, a mnie szlag trafia do dziś z tego powodu...
Przeczytałam sobie dziś raz jeszcze cały temat i tak okrutnie mi tęskno do tamtego czasu... Do Was, ludziska...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 4:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak znajdę płytkę i jak ktoś ją przegra (nie mam przegrywarki) to Ci wyślę, nie bój żaby.

Materiał jest bezcenny.
W sieci jest filmik kręcony z dalszej perspektywy, jak znajdę to tutaj wrzucę.

EDIT: Tego filmiku chyba już nie ma, ale jest ciekawa galeria zdjęć z tego wydarzenia:
http://www.obieg.pl/kronika-towarzyska/4784
Na jednym widać jak Yoko wyciąga rękę do tłumu, ściska łapy Żuka i prawdopodobnie macho. Za 10 sekund od tego momentu chwyci również moją, ale tego już nie uwieczniono ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY