Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 1:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 10, 2020 3:24 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
Witam,

od kilku lat co jakiś czas poszukuję dokumentu, który zapewne gdzieś na początku lat 90. mój ojciec nagrał z polskiej telewizji na VHS.

Przeszukałem milion różnych miejsc, stron na wikipedii itd.

Niestety nie pamiętam, jak dokument się nazywał. Bo ojciec nagrał bez czołówki. :(

Zaczynało się to na zasadzie opowieści o kapsule czasu, którą zakopano, by móc ją otworzyć kilkadziesiąt lat później. Potem lektor mówił:

"Zanurzmy się więc i my w tym morzu czasu (? - nie pamiętam dokładnie) i wróćmy do czasów, kiedy się to wszystko zaczęło".

W filmie przedstawiona była cała historia zespołu. Ciekawa była ścieżka muzyczna, gdzie można było usłyszeć m.in. Sweet Little Sixteen czy How Do You Do, co było nieosiągalne do usłyszenia w tamtych czasach.

Może ktoś kojarzy te produkcję. Myślę że najbardziej rozpoznawalny jest ten początek, potem już nic nie zapisało mi się jakoś specjalnie w pamięci - dobry dokument, z polskim lektorem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 11, 2020 1:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Wydaje mi się, że mam ten film na VHS pod tytułem "Legendy Filmu The Beatles" czas trwania 60 minut, z polskim lektorem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 11, 2020 11:02 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
bobski66 napisał(a):
Wydaje mi się, że mam ten film na VHS pod tytułem "Legendy Filmu The Beatles" czas trwania 60 minut, z polskim lektorem.


A jesteś pewien tego tytułu? Bo nic takiego nie mogę znaleźć w necie :/ Natomiast gdyby chodziło o "Legendy Muzyki", to net pokazuje mi, że to powstało w 2003 roku, więc to na pewno nie to.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 12, 2020 6:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
fredak napisał(a):
bobski66 napisał(a):
Wydaje mi się, że mam ten film na VHS pod tytułem "Legendy Filmu The Beatles" czas trwania 60 minut, z polskim lektorem.


A jesteś pewien tego tytułu? Bo nic takiego nie mogę znaleźć w necie :/ Natomiast gdyby chodziło o "Legendy Muzyki", to net pokazuje mi, że to powstało w 2003 roku, więc to na pewno nie to.

To raczej produkcja z początku lat 90-tych poprzedniego wieku. A tytuł powinien się zgadzać, gdyż nie brałem ich z kosmosu. Myślę, że była to polska produkcja zrobiona na kolanie dla jakiś potrzeb i dla tego jest nieznana i teraz unikalna. Zastanawiam się czy aby nie przerobić moich VHS-ów na DVD. Wtedy wszystko by się wyjaśniło. I może bylibyśmy szczęśliwsi?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 17, 2020 10:07 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
bobski66 napisał(a):
fredak napisał(a):
bobski66 napisał(a):
Wydaje mi się, że mam ten film na VHS pod tytułem "Legendy Filmu The Beatles" czas trwania 60 minut, z polskim lektorem.


A jesteś pewien tego tytułu? Bo nic takiego nie mogę znaleźć w necie :/ Natomiast gdyby chodziło o "Legendy Muzyki", to net pokazuje mi, że to powstało w 2003 roku, więc to na pewno nie to.

To raczej produkcja z początku lat 90-tych poprzedniego wieku. A tytuł powinien się zgadzać, gdyż nie brałem ich z kosmosu. Myślę, że była to polska produkcja zrobiona na kolanie dla jakiś potrzeb i dla tego jest nieznana i teraz unikalna. Zastanawiam się czy aby nie przerobić moich VHS-ów na DVD. Wtedy wszystko by się wyjaśniło. I może bylibyśmy szczęśliwsi?


Gdyby okazało się, że to to, to byłbym dużo szczęśliwszy :) Oglądałem to na okrągło swego czasu. Nie było nic innego, o internecie nawet nikt nie śnił.

Czy masz jak to sprawdzić na VHS? Czy też już dawno po magnetowidzie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 6:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
fredak napisał(a):
czy masz jak to sprawdzić na VHS? Czy też już dawno po magnetowidzie ;)

Mam jakieś magnetowidy na strychu, ale bałbym się po tylu latach wkładać do kieszeni tak "cenną" taśmę z Beatlesami.
Myślałem raczej o przegrani w zakładzie fotograficznym, całej zawartości na płytę DVD.
Na dniach się tam wybiorę (jeśli będą mieli czynne). O efektach Cię powiadomię.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 9:47 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
No na razie to chyba jednak przyjdzie poczekać ... pzdr

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 23, 2020 2:03 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
Gdyby coś się udało, to byłbym bardzo wdzięczny za info :)

Zdrówka!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 23, 2020 3:01 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
fredak napisał(a):
Gdyby coś się udało, to byłbym bardzo wdzięczny za info :)

Zdrówka!

Dzięki. Będę na pewno pamiętał.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2020 1:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Pan fotograf był dzisiaj 2 godziny w pracy i zdążyłem odebrać film "Legendy Filmu - The Beatles" przegranego z VHS na DVD. Wyszło średnio. W pewnym momencie gdzieś na minutę film się urywa, ale później jest już do końca. Jest to Polska produkcja, zlepek filmów i programów satelitarnych oraz zdjęć, może dlatego tak ciężko dzisiaj ten film zobaczyć. Na plus wszystko w miarę dobrze słychać . Na końcu krajowa lista płac (Jezy Tolak i inni).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2020 7:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
bobski66 napisał(a):
Pan fotograf był dzisiaj 2 godziny w pracy i zdążyłem odebrać film "Legendy Filmu - The Beatles" przegranego z VHS na DVD. Wyszło średnio. W pewnym momencie gdzieś na minutę film się urywa, ale później jest już do końca. Jest to Polska produkcja, zlepek filmów i programów satelitarnych oraz zdjęć, może dlatego tak ciężko dzisiaj ten film zobaczyć. Na plus wszystko w miarę dobrze słychać . Na końcu krajowa lista płac (Jezy Tolak i inni).


Też kiedyś udało mi się uciec z VHS na DVD. Film ''Legendy Filmu-The Beatles'', wyemitowano u nas z okazji 10 rocznicy śmierci Lennona.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 21, 2020 2:09 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
Rewelacyjnie <3

Czy jest szansa, żeby wgrać go jakoś online lub podesłać do mnie np wetransferem? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 21, 2020 4:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
fredak napisał(a):
Rewelacyjnie <3

Czy jest szansa, żeby wgrać go jakoś online lub podesłać do mnie np wetransferem? :)

Szansa i chęci są. Muszę spróbować gdzieś go umieścić. Jak sobie nie poradzę to podeślę płytę pocztą na wskazany adres.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2020 9:48 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
bobski66 napisał(a):
fredak napisał(a):
Rewelacyjnie <3

Czy jest szansa, żeby wgrać go jakoś online lub podesłać do mnie np wetransferem? :)

Szansa i chęci są. Muszę spróbować gdzieś go umieścić. Jak sobie nie poradzę to podeślę płytę pocztą na wskazany adres.


Dzięki :)

Nie wiem w jakim formacie dostałeś zgrany film i ile zajmuje na płycie. :) Czy wymaga jakiejś konwersji czy nie. Jak coś, to wetransferem można przesłać za darmo pliki do 2GB :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2020 6:32 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lut 24, 2020 3:38 pm
Posty: 7
Hej,

czy coś się może udało ustalić? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 19, 2020 12:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
fredak napisał(a):
Hej,

czy coś się może udało ustalić? :)

Najlepiej chyba będzie jak wyślę płytę na wskazany przez Ciebie na privie adres. Okazja ku temu, może się pokryć i zgrać z wydaniem kalendarzyka NFC na 2021 rok, który właśnie projektuję. Tak więc oprócz płyty dołączę "świeże" kalendarzyki. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości i o adres.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY