Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 8:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Ostatnio postanowiłem zebrać razem wszystkie gościnne występy wokalne Paula i posiłkując się listą z Wikipedii (która zwykle w sprawach popkultury jest całkiem rzetelna):
https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_McCa ... aborations
natrafiłem na utwór "Rain Came Down" z 2011 r. niejakiego Matta Berry'ego z McCartneyem w chórkach. Słuchając na Youtube, a raczej odruchowo czytając komentarze, zobaczyłem, że część użytkowników twierdzi, że to wcale nie jest Paul McCartney, a jego (i nie tylko jego) imitator - Peter Serafinowicz, angielski komik. Przesłuchałem (McCartney jest mniej więcej od 2:45):
https://www.youtube.com/watch?v=2E7r7vlJ_tU
i sam już nie wiem, ale wydaje mi się, że to nie jest Paul. Nawet w recenzjach i wywiadach z Mattem Berrym (który też jest komikiem) pojawia się stwierdzenie, że to McCartney. Ale brzmi jakoś inaczej. Może to autosugestia :wink: Co o tym myślicie? Szukałem na forum, ale nie znalazłem wspomnienia o tej współpracy.
A tu dla porównania Peter Serafinowicz:
https://www.youtube.com/watch?v=p24iHL00QGQ
https://www.youtube.com/watch?v=_Uitqpv_thk
https://www.youtube.com/watch?v=8gsH0gnOZfE

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 6:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dziwne jest to, że nie można znaleźć żadnego newsa o współpracy McCartneya z Berrym. Natomiast w sieci są wywiady z Mattem, w których stwierdza: Och tak, sam byłem zdziwiony, że udało mi się nakłonić Paula McCartneya do zaśpiewania ze mną itd...

Zapytałam mojego męża, który ma dosyć niezłe ucho i po przesłuchaniu stwierdził, że to raczej nie jest Paul McCartney, a właśnie Peter Serafinowicz, który na dodatek jeszcze fałszuje.

Można zapytać Matta na Twitterze, albo też wysłać pytanie do Paula w ramach cyklu "You Gave Me The Answer" ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 7:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Od zawsze śledzę Solowe Poczynania wszystkich Ex-ów „Off The Beatle Track”, ale tego utworu nie mam w Fab-Zestawie i jakoś nie przekonuje mnie.
Noelka napisał(a):
Można zapytać Matta na Twitterze, albo też wysłać pytanie do Paula w ramach cyklu "You Gave Me The Answer" ;)

Oni wszyscy zawsze odpowiadają tylko na „wygodne” pytania, czyli na… swoje! :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Poszperałem głębiej. Mnie też to zdziwiło, że tylko ze strony Matta Berry'ego pojawiają się w wywiadach wypowiedzi dotyczące współpracy z McCartneyem, a nie w drugą stronę. I właśnie to fałszowanie mnie "zaniepokoiło", Paulowi zdarza się, ale nie aż tak; tutaj jest tak wyraźne, że chyba aż zamierzone. Ciekawe jest to, że w profesjonalnych recenzjach muzycznych, w szanowanych internetowych muzycznych bazach danych, w sklepach internetowych jest wymieniony McCartney. Tymczasem na tylnej okładce płyty towarzyszącym muzykiem jest... Paul Mcartney!
http://www.ebreggae.com/i595/MB146670W595.jpg
Więc żart się udał :) Ciekawe, co na to Paul?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na płycie jest napisane: Paul Mcartney, a nie McCartney :D

Update: Fangorn, Twój wpis nie rzucił mi się w oczy tak jak na płycie :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
No to następny nieznany Macca :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=2zpApMSioaI

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus, co to jest? :shock: Ktoś tak dobrze naśladuje czy to jakiś miks? Tylko nie wiem, z jakiej piosenki.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Oto Oryginał Butów :)
https://www.youtube.com/watch?v=Q_cf19kuNPk

Reszta to „zabiegi” - tak obecnie można zostać cyfrowym „artystą”...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Oto Oryginał Butów :)
https://www.youtube.com/watch?v=Q_cf19kuNPk

Reszta to „zabiegi” - tak obecnie można zostać cyfrowym „artystą”...

To nic dziwnego, że nie znałem. Tego wywiadu nie widziałem. Ja tam nie mam nic przeciwko remiksom, a ten jest moim zdaniem świetny :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 11:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fangorn napisał(a):
Ja tam nie mam nic przeciwko remiksom, a ten jest moim zdaniem świetny :)

Nie o "remiks" tu chodzi - obrobił to (z wersji ad hoc z wywiadu) jakiś (?) internauta…

„myk” polega na tym, że z wyimprowizowanych kilku banalnych skrawków słownych i muzycznych „ktoś” przypadkowy (nie Martin) - amator, ale inteligentny muzycznie jest w stanie wykreować przekonywujący utwór - jako producent (?) współtwórca (?!) głównie dzięki współczesnym narzędziom, a nie za sprawą rzeczywistych (swoich) talentów artystycznych… mhm... taka przyszłość?

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 1:44 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Nie o "remiks" tu chodzi - obrobił to (z wersji ad hoc z wywiadu) jakiś (?) internauta…

„myk” polega na tym, że z wyimprowizowanych kilku banalnych skrawków słownych i muzycznych „ktoś” przypadkowy (nie Martin) - amator, ale inteligentny muzycznie jest w stanie wykreować przekonywujący utwór - jako producent (?) współtwórca (?!) głównie dzięki współczesnym narzędziom, a nie za sprawą rzeczywistych (swoich) talentów artystycznych… mhm... taka przyszłość?

Ja bym powiedział: taka (już powoli) teraźniejszość. Tak się teraz bardzo często robi muzykę. Nie trzeba być profesjonalnym producentem/inżynierem dźwięku itp., żeby kreować muzykę, która brzmi przekonująco. Dzięki technologii każdy może zostać producentem, aranżerem, muzykiem i tak dalej. Pojęcie amatora i zawodowca w świecie współczesnej muzyki się powoli zaciera - co czasem jest zjawiskiem negatywnym (każdy może nagrać materiał i opublikować go w Internecie, nawet jeśli jest pozbawiony wartości artystycznej), a czasem pozytywnym (jak np. odkrywanie nowych talentów, które właśnie w Internecie opublikowały swoją twórczość i zapraszanie ich do współpracy przez bardziej doświadczonych muzyków). Wiadomo, że jednym to wychodzi, innym nie. W przypadku takich przeróbek jak ta pozostaje tylko kwestia, kto jest twórcą (to bym jednak zakwalifikował jako remiks utworu McCartneya (co z tego, że zaimprowizowanego) z podaniem autora remiksu, jak to często się robi, w nawiasach po nazwie utworu oryginalnego). Mi to nie przeszkadza, że "jakiś ktoś", amator, za pomocą komputera stworzył utwór (nawet przerabiając czy wychodząc od oryginalnego dzieła innego twórcy), który brzmi przyjemnie dla ucha i przekonuje jako wytwór artystyczny. To też jest jakiś talent.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 21, 2015 9:25 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wprawdzie już rozwiązaliście zagadkę z tytułu postu, jednak i ja dodam, że po przesłuchaniu miałam wrażenie, że to raczej na pewno nie jest Paul.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY