Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 2:08 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Nie wiem czy wypada pisać o tym w tym temacie lub forum, bo nie przypominam sobie żeby w tym dokumencie byli Beatlesi. Najwyżej przeniesiecie albo wyrzucicie ten wątek, ale bardzo mi zależy na tym. Kiedyś jak byłem mały to oglądałem na VHSie pewien dokument o brytyjskiej inwazji. Był tam prowadzący - jeden facet i opowiadał coś chyba o tych zespołach pomiędzy klipami. Najbardziej w pamięć zapadł mi klip do piosenki Manfred Mann - Do Wah Diddy. Melodia mi ciągle chodziła po głowie i pamiętałem ciągle jak wokalista (Paul Jones) skacze przed mikrofonem z marakasami w tym pasiastym sweterku. Piosenkę odkryłem jakieś 2 miesiące temu, ale tego dokumentu nie znalazłem. Pamiętam że jeszcze były tam chyba piosenki takie jak The Kinks - You Really Got Me czy Gerry and The Pacemakers - How Do You Do It, ale pewien nie jestem. I był tam też jakiś zespół który grał na New Musical Express i w tle gdzieś była rozłożona perkusja Beatlesów. Nie pamiętam tytułu tego filmu, pytałęm taty ale pamiętał tylko dokument a tytułu nie, a VHSy gdzieś się zapodziały. Może ktoś z was będzie znał tytuł tego dokumentu? Z góry wielkie dzięki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 2:32 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Filmów o brytyjskiej inwazji jest mnóstwo, np http://www.thevideobeat.com/british-inv ... erpool.htm.
Wpisz sobie do Google hasła: British Invasion 60's i przeglądaj, czytaj:)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 4:08 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Wchodziłem już na tą stronę i nic nie znalazłem. Myślałem że tu ktoś będzie w stanie rozpoznać ten dokument po opisie jaki podałem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 7:58 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Tez to miałem nagrane na VHS.Wydaje mi się że prowadził to nieszczęsny Jimmy Savile .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 13, 2014 9:25 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Jimmy Saville prowadził podobny dokument pod tytułem Pop Gear, ale nie wiem czy to ten sam co opisywałem. Inne klipy były w programie o którym mówiłem, ale możliwe że Jimmy prowadził też jakiś inny więc nie wiem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 12:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Kiedyś też był taki program Złota era Rock'n'Rolla (Golden Age of Rock 'n' Roll), gdzie prowadzącym był John Sebastian z The Lovin' Spoonful. I na pewno był odcinek zatytułowany British Invasion. Sama też się rozczarowałam, że nie było Beatlesów. W sieci znalazłam jakie zespoły zostały pokazane w tym epizodzie:
http://www.allmusic.com/album/release/t ... 0000375068

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 11:43 am 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Tak, to raczej ten o ktorym mowisz Noelka. Z espoly sie zgadzaja, a na yt znalazlem fragment pewnego odcinka o rockabilly i prowadzacy to ten sam w tym samym pomieszczeniu, ktore mialem na mysli. Ale znalazlem tylko jeden fragment jednego odcinka (co dziwne po polsku!!!) ale innych odcinkow niestety nie. Wiec jesli ktos ma gdzies na vhsie czy gdzies indziej, to czy moglbym prosic o zgranie na komputer i udostepnienie? Z gory dzieki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 12:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
rickenbacker98 napisał(a):
Ale znalazlem tylko jeden fragment jednego odcinka (co dziwne po polsku!!!)

Oglądałam to w polskiej telewizji, więc nic dziwnego, że istnieją fragmenty po polsku :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 4:08 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Ja tez widzialem to polsku tyle ze na vhsie. Ale dziwi mnie ze znalazlem to na necie tylko po polsku. A tak w ogolesa tu jacys kolekcjonerzy kaset vhs?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 5:29 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Ja to miałem na VHS chyba całe - jakieś 3,5 godziny - a przynajmniej tyle ile puściła telewizja. I chyba wciąż gdzieś mam, musiałbym poszukać. Ale kompletnie nie wiem gdzie i jak to zgrać do kompa, a profesjonalne firmy, które się tym zajmują, drogo liczą, a i tak zrobią to po swojemu.

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 6:34 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Gdzies ktos mi mowil kiedys ze sa jakies punkty gdzie mozna za zaledwie kilka zł przegrac video na plytke. Ale pewien nie jestem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 15, 2014 12:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Strasznie lubiłam ten program! Nie wiem czy widziałam jeden odcinek czy więcej, ale pamiętam że w tym, który widziałam, prawie na pewno był pokazywany tam "Runaway" i chyba też "Rhythm of the Falling Rain".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 5:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Odnalazłem ten odcinek na VHS ,nagrany ze stacji super Channel, prowadzący Sebastian w okularach i w zapinanym sweterku/z "oszczędności"kasety nie nagrywałem prowadzącego/.Tytułu programu też nie nagrałem .Bez problemu można to przerobić na postac cyfrową .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 5:50 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Zadnych fragmentow prowadzacego nie masz? Wlasciwie to nic nie szkodzi chetnie bym obejrzal te teledyski z tymi czerwonymi podpisami do ktorych rowniez mam sentyment. A jakies jeszcze odcinki masz? :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 2:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Był też odcinek o amerykanskich zespołach grających w stylu mersey beat np.Knickerbocers ,The Gross Roots, The American Breed, The Buckinghams itp.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 4:52 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
Ma tu ktoś ten serial w wersji z polskiej tv?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY