Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 1:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 11:38 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Znalazlem na ebay winyl Mind Games podpisany podobno przez Johna:
http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7531157326
Ciekawe czy to moze byc faktycznie oryginalny podpis? Bo na razie wylicytowana kwota chyba na to nie wskazuje (aukcja konczy sie dzis wieczorem)...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 12:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Ja nie wiem.

a) wydanie jest dość dziwne; nigdy nie widziałem takiej okładki do Mind Games (z tym olbrzymim biało-czerwonym napisem JOHN LENNON)???
Wygląda na jakąś nie amerykańską edycję, a to dziwne bo ktoś musiałby "dopaść" Johna gdzieś poza USA???
ale dopisek
Cytuj:
THIS ITEM FOR SALE WAS SIGNED BY JOHN LENNON IN THE SUMMER OF 1979, IT WAS SIGNED FOR A DRIVER WHO WAS TAKING JOHN AND HIS FAMILY TO THE AIRPORT FOR ONE OF HIS TRIPS TO JAPAN
sporo tłumaczy i wyjaśnia wątpliwości - jest to prawdopodobnie wydanie japońskie, podpisane w Japonii :)
b) nie wiem dlaczego podis "John Lennon" i napis odręczny "Mind Games" wydają się być napisane dwoma różnymi długopisami (inny kolor tuszu)???

Jednak myślę, że autograf jest dość wiarygodny, chociaż w takich przypadkach nigdy nie ma 100% pewności :wink:

PS: kupiłeś? :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 2:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
PS: kupiłeś? :wink:


W końcu nie zdecydowałem się tego kupić... Jakieś takie podejrzane mi się wydawało... Ale teraz zaczynam trochę żałować... bo jeśli to był oryginał to cena 200 $ nie była taka najgorsza ;-)
Moze jeszcze cos podobnego sie trafi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 3:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Za 200USD (czyli około 600zł) wolę kupić jakieś radyjko z mp3 do samochodu :P :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 4:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
Za 200USD (czyli około 600zł) wolę kupić jakieś radyjko z mp3 do samochodu :P :wink:


Ja jednak bym obstawał przy podpisanej płycie ;-) Radyjko i tak zaraz rąbną i szybę trzeba wstawiać ;-)

ps. ale autograf Paula to bys pewnie chciał ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 4:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Że rąbną, to prawda... :( :evil:
Płytę podpisaną mieć to fajna sprawa, najlepiej jednak zdobyć autograf samemu albo uzyskać od bardzo zaufanej osoby - w innym przypadku zawsze można mieć wątpliwości co do autentyczności takiego artefaktu!
:)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 6:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
Płytę podpisaną mieć to fajna sprawa, najlepiej jednak zdobyć autograf samemu albo uzyskać od bardzo zaufanej osoby - w innym przypadku zawsze można mieć wątpliwości co do autentyczności takiego artefaktu!
:)


Niestety zaufanych znajomych z autografami nie posiadam ;-) Zostaja mi ew. tylko aukcje.
A na nich czasami widywałem taki certyfikat autentyczności (C.O.A.) - jest to juz troche bardziej przekonywujące. (np. http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6546369628 lub http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7531258593 )

ps. a propos - orientujesz sie moze jaka jest najlepsza forma platnosci w wypadku kupna od kogos z zagranicy? Bo jakos nie mam zaufania do transakcji internetowych przy pomocy kart, a z kolei od bankowych przelewow zagranicznych jest spora prowizja o ile sie orientuje...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 23, 2005 11:22 am 
Offline
fan sztabowy

Rejestracja: Nie Maj 30, 2004 11:48 am
Posty: 58
Miejscowość: Olsztyn, a w zasadzie okolica tegoż
Co do wydania tej płyty, to wydaje mi się, że jest to reedycja Mind Games (MFP) z 80 lub 81 roku, wydane tylko w Europie, co by wykluczało prawdziwość podpisu Johna. :roll:
Poza tym prawdziwość takich pamiątek powinny potwierdzać certyfikaty. Są specjalne organizacje zajmujące się tym tematem.
Widziałem na Allegro White Album w stanie agonalnym z fałszywymi podpisami całej czwórki i z dedykacją :lol: , który ktoś kupił za idiotyczną cenę. Gratuluję tej osobie. :D :D :D
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 23, 2005 12:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Widziałem ten White Album na allegro. Ten koleś dostał go niby od jakieś "starszej pani z Manhatanu". Poszedł za 600zł.

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY