Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 12:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 7:21 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Witam

Własnie wczoraj wróciłem z 2 dniowego Festiwalu Interpretacje 2005 w tym roku poświęconego Beatlonom. Razem z ojcem wyruszyliśmy samochodem ok.11 30 w piątek i po 3 godzinach znależliśmy sie we Włocławku. Pierwszy dzień w całości poświęcony był eliminacjom solistów i zespołów.

W zasadzie do koncertu finałowego przeszły 4 bandy (w tym moi wspaniali przyjaciele The Postman) i 2 gitarzystów (wszystko opiszę dnia
drugiego) w skład jury wchodzili Adam Palma (jeden z najlepszych gitarzystów w tym kraju) Wojciech Gąsowski (ten od Wzgórz Nad Soliną,
Prywatek i M jak Miłośc :D) a także jakiś świetny klawiszowiec którego nazwiska niestety teraz nie pomnę. Jury nie przyznało pierwszego
miejsca z prostego powodu : wykonania podzieliły się na dwie kategorie (1) interpretacje całkowicie odbiegające od orginału (czyli np Fab
Four w klimatach Reagge, Fusion, Jazz, Hard Rock) i (2) wierne odegranie utworów w "zgodzie z naturą". Dlatego aby było sprawiedliwie
pierwsze miejsce nie zostało przyznane. Kiedy wszystko stało się jasne (czytaj wiadomy był już werdykt) razem z Postmanami znależliśmy sobie
malutki hotelik w którym przenocowaliśmy (a propo cały wieczór spędziłem na poznawaniu całkowicie nieznanych Mersey Beatowych zespołów z lat 1963-1965 które serwował Gracjan-Harrison w Postmanach). Jutrzejszy koncert galowy (koncert lauretów + gwiazdy pewnie domyślacie się kto nią był 8 :wink: )miał rozpocząć się o godzinie 20. Także zostało około 10 godzin wolnego czasu który wykorzystaliśmy na wizytę w lokalnych
sklepach, słuchanie muzyki i wiele innych rzeczy. Godzina 20 00 zaczyna się koncert galowy :

1) Big Beat - otworzyli całą imprezę ...wcześniej ich nie znałem (tzn słyszałem może jakiś kawałek ale nic więcej) od jury dostali trzecie
miejsce. Ciekawostka - w skład zespołu wchodzi ........basista Papa Dance który dla zespołu przerzucił się na czarnego Epiphone'a :shock:.
Zagrali tylko i wyłącznie wczesny stuff :

-You Can't Do That
-Please Please Me
-Can't Buy Me Love
-A Hard Day's Night
-From Me To You
-She Loves You
-Help
-Twist And Shout

2) The Postman - wystąpili jako drudzy w klasycznych szarych uniformach. Zajęli pierwszą nagrodę (2 miejsce) Nie będe nic więcej pisał
bo nie było by to zbyt obiektywne :):) Powiem tylko że kto ich nie słyszał jak najszybciej powinien znależć się na ich koncercie (bo tylko na żywca
jest "All Killer No Filler" i zawarty klasyczny beatlesowki czad :) :))

-Rock And Roll Music
-Roll Over Beethoven
-She Loves You
-All My Loving
-Can't Buy Me Love
-Get Back
-Twist And Shout

3)Robert Oleksa - gitarzysta który na swoim elektrycznym Pacificu wspierany pół playbackiem wykonał 3 kompozycje

- The Long And Widing Road
- Eleonor Rigby
- Come Together

Również pierwsza nagroda(drugie miejsce) za pomysłośc i wykonanie.

4) Zespół "??" (wybaczcie zapomniałem nazwe) skupili się tylko na okresie 1968-wyróznienie

-Dear Prudence
-Blackbird
-Lady Madonna

5) Zespół "Szwagry.pl". Gitarzysta tego zespołu dostał jako wyróznienie gitarę elektryczną ufundowaną przez MusicStore w Kolonii nic dziwnego
..brawurowo przerobił na jazzowo :

-And I Love Her
-A Hard Day's Night
-Yesterday

6)Zespół "Substancja Wzmacniająca"-lokalny zespół z Włocławka zamknął pierwszą częśc koncertu. Głównym bohaterem tego zespołu był Tomek
którego basowy groove był główną atrakcja każdego serwowanego przez nich kawałka:

-Let It Be
-Yesterday
-Ob La Di Ob La Da

Mostem pomiędzy lauretami a główną gwiazdą był występ jury :Adama Palmy i klawiszowca.Wykonali :

-Till There Was You (Wojciech Gąsowki na wokalu - śpiewał z kartki ale publika była poprostu zachwycona)
-Norwegian Wood (Adam na gitarze Akustycznej 3 minutowa improwizacja w środku)
-A Hard Day's Night (Palma na jazzówce Gibsona - udowodnił swój gitarowy kunszt w 100%)


10 minut przerwy i na scenie pojawiają się doskonale znani nam THE BEATLES REVIVAL !! :):):)
Przeniesmy się jeszcze chwilę półtorej godziny przed ich koncertem. Wtedy własnie dorwałem Ludka który siedział na publice i oglądał próby
zespołów. Zdziwiłem się bo wspomniał ...że mnie dobrze pamięta z Międzyzdrojów i Warszawy 8) poruszyliśmy tematy zarówno bootlegowe jak i terminy ich koncertów. Dowiedziałem się że mają 2 perkusistów (we Włocławku był oryginalny ten którego słyszymy na demówkach a ten w
Warszawie był zastępcą)tego że Ludek widział McCartneya w Londynie na trasie Back In The World 2003 (tak na dobitę kiedy my byliśmy w ICH
Pradze ..... oni grali u NAS)a także tego że zespołowy "Paul" jest jego bratem.Zapytałem się również o sprawy repertuarowe i o tak wspominany przez nas pózniejszy okres.I faktycznie wyjaśnił mi wszystko.. jeśli fani chcą kawałki z lat 66-69 Czesi wynajmują wtedy klawiszowca który wykona z nimi ten repertuar...cena występu jednak wtedy mocno wzrasta a dla 6-7 kawałków ludzie wolą zostać przy klasycznym wczesnym akcie.Powiedział jednak że bardzo często zdarzają im się takie występy w Holandi. Do Ani : Ludek Cię bardzo dobrze pamięta z Radlina :) :)

Rozreklamowałem też im naszą stronę insternetową. Wymieniliśmy się mailami a Ludek obiecał że wyśle mi ich najwcześniejsze nagrania jeszcze z 1998 roku. Revivel musieli zrobić próbę i kiedy "Ringo" rozstawiał bębny... dorwałem "George'a". Dotknąłem i popodziwiałem Gretcha (uuuuuuu łapy się trząsły :lol: ) Czech zagrał na moją prośbę klasyczne Harrisonowe zagrywki (mn.Baby It's You, I Need You) dowiedziałem się że gra w 2 zespołach (w jednym na Ibanezie RX - z tego wynika że to raczej nie beatlowe klimaty) i wielu innych rzecz. To naprawdę bardzo mili i wspaniali ludzie a jak wyglądał koncert ??

W porównaniu z Warszawkim zagrali kawałki których nie grali w klubie :

Every Little Thing (zastosowali numer o którym pisała Ania..prawo ręczny Paul dla pieniędzy ale kawałek wykonany perfect :) )

It Won't Be Long (znali słowa chórków w refrenie Których do dzisiaj nie mogę rozszyfrować ....po występie zapytałem ich pózniej o to ale
.....sami dostali sklerozy :) :) powiedzieli że słowa piosenek pamiętają dopiero jak są na scenie ale George i Paul próbowali przypomnieć oj
próbowali :)

Nowhere Man (ja nie wiem jak on to może grać i śpiewać na basie maximum podzielności uwagi ...tym bardziej że jest praworęczny.Brawa dla "Paula")

This Boy (genialnie zrobiony Middle Eight)

ale za to nie zagrali :

From Me To You,Can't Buy Me Love i I'll Be Back które były w Wawie

Wszystkie zachwyty można i tym razem powtórzyć.Na koniec jeszcze ostatnie rozmowy z Czechami i Goodbye...
Kolejna wspaniała Beatlesowka impreza której nie zapomnę baaaaardzo długo.Wielkie dzięki dla Postmanów za wspólne 48 godzin.

pozdrawiam serdecznie Hubert

p.s Big Beat chcę zoorganizować maxymalny Beatlesowski festiwal ..obiecali że będzie o tym głośno w mediach.Oby...

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 7:25 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Galeria : http://www.q4.pl/?id=47&g=12

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 20, 2005 10:04 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Lis 07, 2003 10:56 pm
Posty: 120
Miejscowość: Czerwionka
Hihi- pamięta mnie- spoko!!!! miło mi:)

a co do tego:" p.s Big Beat chcę zoorganizować maxymalny Beatlesowski festiwal ..obiecali że będzie o tym głośno w mediach.Oby..."
oj fajnie by było- moze wreszcie bym sie wybrała na coś takiego:)


pozdrawiam wszystkich :)

_________________
That love is all and love is everyone
It is knowing, it is knowing


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 3:36 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sie 31, 2002 3:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Lublin
Witam,

Jest to chyba pierwszy od pół roku post na tym forum jaki przeczytałem do końca!!!!

Brawo Hubert!!! Więcej takich relacji!!!!


Pozdrawiam,

Bartek

_________________
MAF


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY